PROTEST !!!

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

PROTEST !!!

Post by gabibrb »

Imi cer scuze pe aceasta cale tuturor celor ce vor citi aceste randuri. Imi cer scuze moderatorilor pentru ca am deschis un topic. Il puteti sterge daca doriti.

Putini dintre dumneavoastra ma cunoasteti. Va stimez pe toti, va respect si ca consider prietenii mei, sfatuitorii mei. Am fost cu voi peste tot, va cunosc pe toti, virtual. Ma rijez aici in "aparatorul" celor care intra aici pentru prietenii lor, pentru a vedea poze, pentru a schimba cateva cuvinte.
Nu mai pot. Peste tot, fiecare topic, trebuie sa aiba certuri, sa aiba impunsaturi. Stiu, tine de orgolii, de pasiuni, etc. Dragii mei, suntem pescari toti? Am intrat pe acest forum sa ne cunoastem? Sa ne gasim prieteni? Sa ne gasim parteneri de bere sau de "banisor"? De ce trebuie sa ne jignim? De ce trebuie sa ne certam? Nu o putem face in viata de zi cu zi? Aveti numerele dumneavoastra de telefon, sunati-va si porcaiti-va cat vreti. Nu traiesc intr-o lume roza, dar imi e scarba ca si aici, intr-un spatiu de prieteni, trebuie sa ne porcaim intre noi, sa ne cacam pe ceilalti.
Incepand de azi, nu voi mai posta niciun comentariu pe acest forum (stiu, multi vor spune ca nu e nicio paguba) in semn de protest.

Va stimez pe toti si va doresc numai bine si fire intinse !!!

Cu stima, Gabi Barbu.
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: PROTEST !!!

Post by PETREMAN »

gabibrb wrote:Imi cer scuze pe aceasta cale tuturor celor ce vor citi aceste randuri. Imi cer scuze moderatorilor pentru ca am deschis un topic. Il puteti sterge daca doriti.

Putini dintre dumneavoastra ma cunoasteti. Va stimez pe toti, va respect si ca consider prietenii mei, sfatuitorii mei. Am fost cu voi peste tot, va cunosc pe toti, virtual. Ma rijez aici in "aparatorul" celor care intra aici pentru prietenii lor, pentru a vedea poze, pentru a schimba cateva cuvinte.
Nu mai pot. Peste tot, fiecare topic, trebuie sa aiba certuri, sa aiba impunsaturi. Stiu, tine de orgolii, de pasiuni, etc. Dragii mei, suntem pescari toti? Am intrat pe acest forum sa ne cunoastem? Sa ne gasim prieteni? Sa ne gasim parteneri de bere sau de "banisor"? De ce trebuie sa ne jignim? De ce trebuie sa ne certam? Nu o putem face in viata de zi cu zi? Aveti numerele dumneavoastra de telefon, sunati-va si porcaiti-va cat vreti. Nu traiesc intr-o lume roza, dar imi e scarba ca si aici, intr-un spatiu de prieteni, trebuie sa ne porcaim intre noi, sa ne cacam pe ceilalti.
Incepand de azi, nu voi mai posta niciun comentariu pe acest forum (stiu, multi vor spune ca nu e nicio paguba) in semn de protest.

Va stimez pe toti si va doresc numai bine si fire intinse !!!

Cu stima, Gabi Barbu.
Dl Barbu, nu cred ca e cazul sa renuntati la a mai posta pe acest forum doar pt simplul fapt ca unii colegi se mai ciondanesc , asta e nu are cum sa fie doar lapte si miere . Intradevar se doreste si s-a dorit ca acest forum sa fie un mijloc de socializare dar unii useri sunt mai obtuzi sau mai bine zis mai greu de inteles de catre ceilalti, altii mai braveaza dar asa evoluam din greseli invatam. Sfatul meu ar fi acesta : sa fiti dv mai conciliant si numai in cazul in care sunteti atacat sa ripostati iar daca nu suteti implicat intro "porcaiala"sa-i ignorati pe aceia care o fac. E pacat sa va suparati pe ceva pe care nimeni nu-l poate controla si anume caracterul oamenilor. Numai bine. :)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: PROTEST !!!

Post by cezar »

gabibrb wrote:Imi cer scuze pe aceasta cale tuturor celor ce vor citi aceste randuri. Imi cer scuze moderatorilor pentru ca am deschis un topic. Il puteti sterge daca doriti.

Putini dintre dumneavoastra ma cunoasteti. Va stimez pe toti, va respect si ca consider prietenii mei, sfatuitorii mei. Am fost cu voi peste tot, va cunosc pe toti, virtual. Ma rijez aici in "aparatorul" celor care intra aici pentru prietenii lor, pentru a vedea poze, pentru a schimba cateva cuvinte.
Nu mai pot. Peste tot, fiecare topic, trebuie sa aiba certuri, sa aiba impunsaturi. Stiu, tine de orgolii, de pasiuni, etc. Dragii mei, suntem pescari toti? Am intrat pe acest forum sa ne cunoastem? Sa ne gasim prieteni? Sa ne gasim parteneri de bere sau de "banisor"? De ce trebuie sa ne jignim? De ce trebuie sa ne certam? Nu o putem face in viata de zi cu zi? Aveti numerele dumneavoastra de telefon, sunati-va si porcaiti-va cat vreti. Nu traiesc intr-o lume roza, dar imi e scarba ca si aici, intr-un spatiu de prieteni, trebuie sa ne porcaim intre noi, sa ne cacam pe ceilalti.
Incepand de azi, nu voi mai posta niciun comentariu pe acest forum (stiu, multi vor spune ca nu e nicio paguba) in semn de protest.

Va stimez pe toti si va doresc numai bine si fire intinse !!!

Cu stima, Gabi Barbu.
Prietene, pana la urma este un forum de pescari, reflecta si ceea ce se intampla "pe viu" intre practicantii acestei nobile indeletniciri.
Se mai impung, se mai cearta, mai apar si ironii (mai mult sau mai putin) fine, unii "au fitilul mai scurt" si se aprind mai usor...pana la urma, in marea majoritate a cazurilor, lucrurile se sfarsesc la o bere, pe balta sau la "cafenea".
Parca nici prea multa sobrietate nu este buna; sobri la munca, sobri cu nevasta/copii, sobri cu prietenii "nepescari" etc...cam mult. Totul este ca lucrurile sa nu degenereze, iar excesele sa fie semnalate la timp "moderatorilor", in varianta ca ei nu le-au descoperit imediat
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: PROTEST !!!

Post by Claudiu »

Eu cred ca tu esti cam nepescuit, prietene.
Lasa protestele si hai, mai iesi in natura, ca asta e smecheria !
Anu` trecut n-am reusit sa te scot la pescuit decat o data, prin aprilie si p`orma...sufletu`.
Anu` asta poate reusesc sa te scot mai des din barlog. :lol:
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: PROTEST !!!

Post by gabibrb »

Dragii mei, sunt Gabi pentru toti.
Stiu ca suntem prieteni si ne mai putem certa, dar o putem face intre 4 ochi, urechi, etc.
E pacat ca ne certam ca chiorii. Credeam ca aici va fi altfel. Un cerc de BUNI prieteni. Pe alte forumuri, e treaba lor ce fac. Nu ma supar ca magarul pe sat, nu cred in basme, dar... macar in lumea virtuala putem sa fim prieteni si sa ne intelegem, nu?


Claudiule, te sun.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: PROTEST !!!

Post by ioanrv »

[/quote]
Prietene, pana la urma este un forum de pescari, reflecta si ceea ce se intampla "pe viu" intre practicantii acestei nobile indeletniciri.
Se mai impung, se mai cearta, mai apar si ironii (mai mult sau mai putin) fine, unii "au fitilul mai scurt" si se aprind mai usor...pana la urma, in marea majoritate a cazurilor, lucrurile se sfarsesc la o bere, pe balta sau la "cafenea".
Parca nici prea multa sobrietate nu este buna; sobri la munca, sobri cu nevasta/copii, sobri cu prietenii "nepescari" etc...cam mult. Totul este ca lucrurile sa nu degenereze, iar excesele sa fie semnalate la timp "moderatorilor", in varianta ca ei nu le-au descoperit imediat[/quote]
Un punct de vedere pe care-l apreciez...in sfarsit sefu` se da pe brazda...poate-l primim si-n clubul "mistocarilor de profesie" cine stie ?! :lol: Apropo, pe undeva se vorbea de infiintarea unui club de spining, ce se mai intampla ? :? :?:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: PROTEST !!!

Post by Claudiu »

Robertino, eu asa l-am cunoscut pe "sefu", ca fiind un veritabil mistocar. ;) C-or mai fi trecut anii si peste domnia sa... e de inteles, timpul nu iarta pe nimeni, dar tot nu cred ca l-a afectat prea mult si sigur va sef si in clubul mistocarilor. :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: PROTEST !!!

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Robertino, eu asa l-am cunoscut pe "sefu", ca fiind un veritabil mistocar. ;) C-or mai fi trecut anii si peste domnia sa... e de inteles, timpul nu iarta pe nimeni, dar tot nu cred ca l-a afectat prea mult si sigur va sef si in clubul mistocarilor. :lol:
A, nuuuu, sef nu, noi avem deja un CD constituit...membru simplu daca vrea... :lol: :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: PROTEST !!!

Post by cezar »

& Claudiu

Normal ca am (mai) imbatranit, dar nu indeajuns pentru a renunta la "mishto". Aici nu ma intereseaza functia, prefer sa fac mishto de undeva de sus, "dintr-un balcon al istoriei" ;).

& ioan rv

Clubul pescarilor de rapitor este in curs de organizare, va avea o "baza operationala" la Snagov (este unul dintre motivele solicitarii acestui lac), dar are nevoie, la modul cel mai serios, de un lider. Aveam pe cineva in vedere, dar omul munceste (temporar) in Germania.
Daca va intereseaza, aveti sprijinul meu total.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: PROTEST !!!

Post by ioanrv »

cezar wrote:& Claudiu

Normal ca am (mai) imbatranit, dar nu indeajuns pentru a renunta la "mishto". Aici nu ma intereseaza functia, prefer sa fac mishto de undeva de sus, "dintr-un balcon al istoriei" ;).

& ioan rv

Clubul pescarilor de rapitor este in curs de organizare, va avea o "baza operationala" la Snagov (este unul dintre motivele solicitarii acestui lac), dar are nevoie, la modul cel mai serios, de un lider. Aveam pe cineva in vedere, dar omul munceste (temporar) in Germania.
Daca va intereseaza, aveti sprijinul meu total.
Sunt sincer impresionat de oferta, cu parere de rau trebuie s-o declin, timpul nu-mi permite sa ma ocup la modul serios si total de asa ceva...sunt perfectionist (si carcotas :) ) din fire...as ajunge sa ma critic si sa ma ironizez singur pe forumuri ... :lol:...insa puteti conta pe sprijinul meu neconditionat la aceasta initiativa :!:
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”