Vadu Anei - Branesti

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
catalin232
Posts: 62
Joined: 22 Dec 2010, 16:38

Vadu Anei - Branesti

Post by catalin232 »

Are cineva idee care mai este regimul de pescuit pe Vadu Anei (cea din capatul baltii Branesti 4 ). Parca anul trecut era lasata de izbeliste, fara taxa ... anul acesta a fost cineva prin zona si poate sa dea cateva detalii ?

Va multumesc anticipat !
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Vadu Anei - Branesti

Post by laloi »

Eu am fost la copca asta iarna o data pe acolo... de izbeliste era.
catalin232
Posts: 62
Joined: 22 Dec 2010, 16:38

Re: Vadu Anei - Branesti

Post by catalin232 »

laloi wrote:Eu am fost la copca asta iarna o data pe acolo... de izbeliste era.
Multumesc pentru raspuns, iarna sa o consideram o exceptie pe balta aceea , ma interesa daca a mai fost cineva recent sau macar dupa dezghet...vreau sa fac o iesire de 1 Mai acolo si nu vreau surprize...
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Vadu Anei - Branesti

Post by nexu »

Acu` 1 an partea de peste autostrada, de sub sat, tinea biban, babusca si stiuca ...nu era luata de nimeni, da` erau unii care`o curentau frecvent...
0762 747 895...0732 085 740
catalin232
Posts: 62
Joined: 22 Dec 2010, 16:38

Re: Vadu Anei - Branesti

Post by catalin232 »

Pana la urma cred ca am sa risc o iesire acolo , intrebam deoarece este prohibitie si daca nu este luata de cineva intra sub incidenta legii.....
CatalinS
Posts: 13
Joined: 27 Jan 2010, 14:58

Re: Vadu Anei - Branesti

Post by CatalinS »

Sa ne spui si noua ce rezultate ai avut.

Mersi!
catalin232
Posts: 62
Joined: 22 Dec 2010, 16:38

Re: Vadu Anei - Branesti

Post by catalin232 »

CatalinS wrote:Sa ne spui si noua ce rezultate ai avut.

Mersi!
Daca ajung pe acolo in mod cert voi posta, inca prospectez locatia de 1Mai, Vadu Anei ar fi prima pe lista, depinde mult si de vreme ca daca ploua stii bine cum se intra si se iese de acolo ..... adica o sa fie o minivancata 1Mai-2 Iulie :lol:
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Vadu Anei - Branesti

Post by nexu »

Astazi au fost doi vecini, pe Vadu Anei...
Taxa 20ron, doar ca i`a gonit ploaia acasa, capturand doar cativa balosi...
Pasnicu` cica e de treaba, le`a dat voie sa vina cu acelasi bon, inca o data pt ca n`au luat peste...
0762 747 895...0732 085 740
catalin232
Posts: 62
Joined: 22 Dec 2010, 16:38

Re: Vadu Anei - Branesti

Post by catalin232 »

nexu wrote:Astazi au fost doi vecini, pe Vadu Anei...
Taxa 20ron, doar ca i`a gonit ploaia acasa, capturand doar cativa balosi...
Pasnicu` cica e de treaba, le`a dat voie sa vina cu acelasi bon, inca o data pt ca n`au luat peste...
Si-au luat teapa :lol: :lol: , de la un localnic stiu ca paznicii de pe Branesti 4 fac de-o ciorba pe Vadu Anei , balta este a primariei , nu au voie sa taxeze acolo . Azi am fost si eu , am trecut pe langa paznici cu sculele in brate si nu au clintit o vorba, am pescuit pe partea cu padurea in niste ochiuri de stuf (pescuit e mult spus...) cateva babusti si ceva roasioare, foarte mici. Dupa prohibitie o sa mai bag o fisa , macar de dragul peisajului daca nu al pescuitului.
De plouat pana la ora 18:30 cand am plecat de acolo nu am vazut strop ....iar vecinii tai ar trebui sa verifice bonul , daca pe el scrie Vadu Anei (da nu scris de paznic cu pixul , chitantierul trebuie tiparit direct cu numele locatiei), atunci m-a mintit pe minte cetateanu`, oricum eu nu am platit nimic si nimeni nu a emis nicio pretentie in sensul asta , la fel si cei care erau pe balta dimineata (ora 11) au spus ca este la liber balta.
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Vadu Anei - Branesti

Post by nexu »

catalin232 wrote:Si-au luat teapa :lol: :lol: , de la un localnic stiu ca paznicii de pe Branesti 4 fac de-o ciorba pe Vadu Anei , balta este a primariei , nu au voie sa taxeze acolo .
Si eu stiam ca este fara plata si mai stiam ca dupa inundatiile din 2006(parca), cand apa a urcat peste diguri 2m si pestele a ales singur un` sa se duca, paznicii de pe Branesti au emis pretentii si taxau mai ales, partea de lac de pana`n autostrada...
Stii cum e romanu`??? :) daca e vb de`o plata "simbolica", nu mai pune intrebari...
0762 747 895...0732 085 740
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”