alionte

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: alionte

Post by modigliani »

ghinozo wrote:revin la prima postare....vezi de terciu si bulionu tau.
ps- dc naibi m ar interesa pe mine de preocuparile tale?...si dc trebuie musai sa stiu si eu de ele? sensul cuvintelor or fi imp ptr tine 'bre tu'...ptr mine este mai imp esenta cuvintelor...seva....cuvinte mari si si usoare ptr urechi....sunt satul...
..... Bull ..... shit ..... :arrow: :arrow: :arrow:
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: alionte

Post by Lorelai »

Si in timp ce-ti raspundeam, vad ca nu te astamperi !
Este posibil sa ma supar pe tine .
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: alionte

Post by ghinozo »

'''In partea cealalta, ziceai ca te-ai obisnuit cu tantarii. trebuie sa te obisnuiesti si pe aici. Plici !''''
'''Este clar cine a dat buzna aiurea, cred ca la o cafenea se pot rezolva mult mai bine aceste aspecte .'''
:roll: :roll: :roll:
ne explicam maine seara la o bere :lol:
sa traiesti





ghinozo wrote:prietene....SI TU faci parte din clica alora de au dat buzna aiurea'n topic...asa ca nu o mai posta in feciara neprihanita ,de acord cu tine...o cafenea ...nu strica....sa traiesti
Iti doresc ca cele mai " acide " interventii ale tale sa fie similare interventiei mele.
Eu nu fac parte din nici o clica.
Eu sunt un simplu membru APC 21, care din cand in cand intra pe forum. Ca si tine.
Chestiunea referitoare la cafenea ramane valabila. Sa traiesti si tu ![/quote]
User avatar
Discretul
Posts: 159
Joined: 31 May 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: alionte

Post by Discretul »

Image
0767886500
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: alionte

Post by costin stefanescu »

mama mama ce acumulare ere ghinozo,iti dai seama e nedescarcat de prin toamna,noi barem ne-am rezolvat la Forgo dar el saracu' e muci :lol: ,sa nu de-a el la bu(tu)ci de fro 6 luni :lol: ,trebuie inteles,lasa ca vedem noi diseara ce si cum !
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: alionte

Post by raitmaerg »

hadeti sa ingropam securile si sa vedem ce putem face sa constructiv. starile conflictuale nu duc la nimic bun.
poate reusesc sa ajung si eu diseara la carciuma si mai mult ca sigur ca "face to face" altfel se poate discuta, sunt convins sa toti avem nervii intinsi datorita abstinentei prelungite.
hai sa vedem cum facem sa punem de o iesire in gasca pe alionte. propuneri, ideei...etc. eu am primit cort si saci de dormit , baraca " ezista", motor la fel, timp imi fac, singurul lucru care il scapasem din vedere era ca prohibitia pe alionte se termina pe 2 , nu pe 19 si e corect pentru ca nu e frontiera. in rest, paste fericit tuturor.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: alionte

Post by Mihai Vinturache »

Baieti, sunt dispus sa intru ca arbitru.
Asa ca astept o prima iesire pe Alionte in care cei care cunosc locurile sa ne orienteze, iar eu sa desfac o sticla de vin impreuna cu ghinozo si raitmaerg. (O ajunge???)
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: alionte

Post by Lorelai »

Mihai Vinturache wrote:Baieti, sunt dispus sa intru ca arbitru.Asa ca astept o prima iesire pe Alionte in care cei care cunosc locurile sa ne orienteze, iar eu sa desfac o sticla de vin impreuna cu ghinozo si raitmaerg. (O ajunge???)
Mihai, in mod singur nu o sa ajunga.
Pentru ca in aceasta seara, la cafenea, vorba vine , nu am vazut nici o cafea pe masa, s-a hotarat ca prima actiune sa aiba loc pe Alionte. Cu marcarea exacta pe Google map a locurilor favorabile de pescuit din zona.
La discutii a participat si Marius, care ne-a promis tot sprijinul.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: alionte

Post by raitmaerg »

imi pare rau ca nu am ajuns la carciuma, mi-am pierdut biletul de voie :oops: ....
Mihai Vinturache wrote:Asa ca astept o prima iesire pe Alionte in care cei care cunosc locurile sa ne orienteze, iar eu sa desfac o sticla de vin impreuna cu ghinozo si raitmaerg. (O ajunge???)
abea astept sa bem impreuna sticla de vin, dar nu cred ca ajunge, dar ne descurcam noi.
cred ca sticla de vin trebuie sa o dea cel care prinde cea mai mare captura , daca tot o sa fie cel mai smecher si o sa poata sa se dea mare, sa si plateasca. :mrgreen:
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: alionte

Post by Miyagi »

Ne! Ne! Sticla de vin o va primi cel care ii arata lu` Dom` Arbitru locul care l-a solicitat :D . Altfel Marius ai verde de la mine la buldozere :lol: . Trag si eu o brazda ca am toate gradele pe permisu` de conducere. Si de ce Nene sa punem locurile pe Mapa lu` Gogu ca la cati se anunta aici sunt convins ca se vor scoate toate buturugile din canal :twisted: ? Are dreptate Maros. Cine merge sa mearga si sa vada atunci ca d`asta suntem o banda, nuuu? :roll:
Dane unde ai stat Tata de n-ai vazut cafeaua? Sau o fi fost aia de ti-am beut-o io? :D
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: alionte

Post by Lorelai »

Data viitoare voi fi mai atent ! :D
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: alionte

Post by modigliani »

Mihai Vinturache wrote:Baieti, sunt dispus sa intru ca arbitru.
Sper sa nu fie o chestiune de echipa , pentru ca va fi incompleta . De ,, viza " de acord pe Alionte chiar n-am chef . Mi s-a luat definitiv ...... si irevocabil .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: alionte

Post by cezar »

Lorelai wrote:
Mihai Vinturache wrote:Baieti, sunt dispus sa intru ca arbitru.Asa ca astept o prima iesire pe Alionte in care cei care cunosc locurile sa ne orienteze, iar eu sa desfac o sticla de vin impreuna cu ghinozo si raitmaerg. (O ajunge???)
Mihai, in mod singur nu o sa ajunga.
Pentru ca in aceasta seara, la cafenea, vorba vine , nu am vazut nici o cafea pe masa, s-a hotarat ca prima actiune sa aiba loc pe Alionte. Cu marcarea exacta pe Google map a locurilor favorabile de pescuit din zona.
La discutii a participat si Marius, care ne-a promis tot sprijinul.
Ghinozo ne-a rugat sa venim in numar cat mai mare pe Alionte si a promis ca se va ocupa personal de fiecare, va coordona in amanunt pozitionarea tuturor si va pune pe toate saiturile poze si coordonate GPS ale locurilor cele mai prinzatoare.

Are o singura rugaminte: sa-i atragem in aceasta expeditie pe toti pescarii pe care-i cunoastem, pentru a constata personal frumusetea si salbaticia locurilor. :lol: :lol: :lol:
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: alionte

Post by modigliani »

E Sambata Mare .... si deci nu-mi permit sa bat campii gratuit : urmare a ultimelor discutii din acest topic conditionez categoric participarea mea la orice fel de actiune/iesire/cafenea/ecologizare/repopulare/etc de prezenta lui Ghinozo . Veti spune , probabil ca-s categoric sau vehement . ... Asa este , si-mi fac un titlu de glorie din a ma afla permanent la mai mult de 10 km de el , si din a nu negocia in niciun fel vreodata ce scriu mai sus .

Sarbatori .... cate se poate de fericite !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: alionte

Post by Hoinar7777 »

Mare pacat.Se anunta un subiect frumos,interesant,fotografiile postate, foarte frumoase.

Am citit primele posturi cu mult interes,din pacate am citit totul pana la sfarsit,si nu va mai spun ce impresie mi-au lasat post-urile ulterioare......incerc sa fiu diplomat si sa ma abtin.
Ok.Punct

Poate totusi se reiau discutiile,in alta maniera,ceva mai constructiva.Propunerea este incitanta,provocatoare....ce mai, imi face cu ochiul.Astept cu mult interes.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: alionte

Post by Lorelai »

Si eu sper la fel Cristi, treaca iarna (prohibitia)vrajbei noastre !
Apropo, scuze de off topic, iti dai seama ce barca valoroasa ai dintr-o data pentru Delta ? Asta da plusvaloare ! :lol: :lol: :lol:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Discretul
Posts: 159
Joined: 31 May 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: alionte

Post by Discretul »

...incerc sa:1)fac(nu K!!) abstractie de unele postari si "manifestari" 2) inteleg pe fiecarea asa cum este el ca om!...insa...VREAU sa particip la o asemenea actiune ( si nu ca arbitru!!:)L:))ca imi ajunge cat stau si ma uit la altii cum prind!! :D imi doresc si sper(!!)sa se ajunga la un consens!cred ca toti participantii la discutiile de pe acest topic pot da dovada de acea toleranta Crestina si nu in ultimul rand de.. maturitatate!
0767886500
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: alionte

Post by raitmaerg »

sincer, m-i s-a luat , nu de alionte si de a mai discuta. o sa discut in particular cu cine consider ca poate fi un companion placut, si o sa imi rezerv dreptul de a imi alege partenerii de haiduceala. am cunoscut cativa oameni minunati, si spun cunoscut fie personal, fie prin intemediul forumul, si mi-ar face placere sa fim parteneri la o haiduceala.
topicul se vroia unul de discutii CONSTRUCTIVE, in jurul ideei de alionte, facand abstractie de unele postari, toti cei care sustineti ideea veniti cu propuneri si hadeti poate reusim sa ne strangem si sa ajungem acolo.
hadeti sa vedem care s-ar " baga la un alionte.
deschid eu
eu impreuna cu inca 4 prieteni ( cel putin) oricum o sa fiu acolo atunci cand timpul, vremea si cotele dunarii ne-o vor permite.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: alionte

Post by Hoinar7777 »

Dl. Dan,apropo de barca mea sunt tare bucuros ca nu voi avea probleme cu lasatul la apa,cu peridocul si oriunde am posibilitatea sa ajung cu masina voi avea si barca cu mine ;)



Dl.Raitmaerg,va rog nu capitulati asa de usor.Acesta este scopul pentru care stam pe forumuri,sa facem schimb de informatii,pareri si sa impartasim din experientele noatre si altora. Eu unul sunt calit dupa cativa ani de stat pe forumuri,si am ajuns la concluzia ca nu pot fi toti de acord cu mine,cu parerile si initiativele mele,si este NORMAL sa existe si altfel pareri fara ca cineva sa fie rau intentionat pur si simplu oameni diferiti, pareri diferite.In general pe forum-uri se creeaza anumite grupuri,bazate pe anumite simpatii,afinitati si interese reciproce,interesele pot fi chiar si petrecerea timpului liber impreuna intr-un mod placut, civilizat, armonios.

Sa revenim la ale noastre si sa continuam discutiile legate de Alionte si va rog sa ma treceti pe lista.


Am dat un simplu search pe google si am gasit zeci si sute de informatii despre Alionte,capturi,poze,cai de acces,comentarii ale unor colegi de forum,scrise pe alte forumuri :oops:
Informatii la greu.
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: alionte

Post by arlan »

.... nu vreau sa ma erijez in avocatul lui Ghinozo, e matur, vaccinat si e proprietarul afirmatiilor sale si cred c-a fost interpretat gresit, i s-a raspuns gresit si de aici totul. De altfel sunt destui colegi in APC21 CARE-I IMPARTASESC convingerile dar au mai mult tact in expunerea lor si eu sunt unul dintre acestia, in sensul ca-i MAI SANATOS ca atunci cand vrem sa organizam o iesire sa fim mai atenti la DENUNTAREA locatiei. In general se executa initial o recunoastere in teren, eventual se testeaza "darnicia" apelor din zona, se vizualizeaza posibile locuri de campare, securitatea lor, conditii de acces si chiar se nadesc cateva locuri, de aici vin si prejudecatile.
....din alt punct de vedere, zona este darnica conform celor expuse mai sus ( aici fac referire si la amonte si aval pe Dunare ) , cai de acces diferite, sunt suficiente barci pentru transbordari de orice natura. IMPORTANTA este hotararea noastra de a merge impreuna, IMPORTANTA este organizarea cat mai adecvata executata de oameni care stiu " cu ce se mananca ", distribuirea sarcinilor, alea, alea .... si pe final, sa n-o iau peste nas de la Ginozo cu "limba de lemn " va transmit concluzia care-i ca morala la fabula cu pisica, soricelul si vaca ( caractere puternice de altfel, care se regasesc si printre colegii din forumuri ) :roll: :lol: :oops: .........
" nu oricine te scoate din kkt iti vrea binele, nu oricine te baga in kkt iti vrea raul si daca te-ai bagat in kkt, baga-te cu totul ".... :cry: :P
TG&C
PS. acum in actualitate se poate extinde si la povestea cu URSS, Afganistan si SUA .....
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”