alionte

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: alionte

Post by ghinozo »

bai limba de lemn...mai intai dute si da o geana prin postarile tale..corecteaza-ti greselile gramaticale si literele ""papate"' apoi corecteaza ma SI pe mine....si te rog sa ma scuzi ca ti-am ranit ochiushoru'...si mai presus de asta orgoliu tau de narator...
''Vorbesti de zici c-ai inventat fututu' , Aliontele si barcile pneumatice !''...bai ...ututu nus daca eu ...dar dupa cum dai sfaturi si cum vb ..bag de seama ca tu esti un fin cunascator al barcilor...de orice fel...( avand aproape 1 barca..pana acum ..si o copaie)...am inteles..ca asta te face un cunascator absolut...si mai apoi ...am vazut ca esti si un foarte bun cunascotar al ''mansei'' ..daca stii ce e aia(* mansa sa stii ca nu e manerul ala de la motor ...mansa este altceva)....dar sunt siggur ca o sa aflii candva...

'', superioritatea " asta a ta izvorata din dracu' stie ce frustrari !!!!!!'''- bai tinerete....scrise un coleg mai sus ca incurcaI' BORCANELE EU ...EI BINE ...ACILISA CRD CA iti aduc mii de postari de ale tale...din care reise clar.,...cat esti de frustrat...defapt frustrarea...este numele tau mic...
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: alionte

Post by modigliani »

raitmaerg wrote: tu de ce esti pe aici pe forum? care este scopul tau?
Tu vrei si raspunsuri pertinet/logice la intrebarile astea ? .... E ,, rocket science " .... ce intrebi .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: alionte

Post by modigliani »

ghinozo wrote:bai limba de lemn...
Esti detasat ..... absolut ultimul om din lume care sa-si poata permite sa-mi spuna mie .... Limba de Lemn . Admite-ti ,, superioritatea " , asumati-o , invata sa traiesti cu ea , si aspira in tacere la ,, inferioritatea " si mai ales la ..... ,, frustrarile " mele . Asa-ti place sa le numesti ? Ok . Fie ( pomeneam ceva mai devreme de Limba Romana si de sensul cuvintelor - chestie de nuanta , de capacitatea de perceptie a fiecaruia ) . Insa sensul la care te gandesti numindu-le ,, frustrari " ..... il stim amandoi . Si asta ..... doare , nu-i asa ?
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: alionte

Post by raitmaerg »

modigliani wrote:Tu vrei si raspunsuri pertinet/logice la intrebarile astea ? .... E ,, rocket science " .... ce intrebi .
asi fi vrut, sincer asi fi vrut. eu stau pe forum d-asta...sa adun informatii, sa ma laud, sa scriu multe si de fapt nimic...sau sa comunic, sa schimb ideei, impresii...sau oricare ar fi motivele de a scrie pe un forum, dar sa " eziste" un raspuns.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: alionte

Post by ghinozo »

ninjitzu .,..eu iti povestesc ca esti dus pe telina rau ...iar tu imi spuuuui termenu de garantie de la bilion m arca pictoru....nu poti fii macar 3 min cat bati in taste( sportu tau preferat) coerent?? haidi pa.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: alionte

Post by Lorelai »

modigliani wrote:asi fi vrut, sincer asi fi vrut. eu stau pe forum d-asta...sa adun informatii, sa ma laud, sa scriu multe si de fapt nimic...sau sa comunic, sa schimb ideei, impresii...sau oricare ar fi motivele de a scrie pe un forum, dar sa " eziste" un raspuns.
Da-i fratioare inainte, pe mine ma intereseaza ce scrii.
In partea cealalta, ziceai ca te-ai obisnuit cu tantarii. trebuie sa te obisnuiesti si pe aici. Plici !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: alionte

Post by Miyagi »

ghinozo wrote:ninjitzu .,..eu iti povestesc ca esti dus pe telina rau ...iar tu imi spuuuui termenu de garantie de la bilion m arca pictoru....nu poti fii macar 3 min cat bati in taste( sportu tau preferat) coerent?? haidi pa.
Ce facusi nebunule? ti sa rupsa coarda sau te-ntoarsa rapelu`?
Hai c-o punem si noi d`-o iesire impreuna numa` ca lasa-i sa sa organizeaza si cand ie gata sa plece mergem noi inainte si dam cu butelii, curent, carbitzi si A LOT OF BAFTA :D.
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: alionte

Post by pytzy »

REVIZUITIVA COMPORTAMENTUL SI LIMBAJUL.....POSTARILE OFF TOPIC LE VOI STERGE.
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: alionte

Post by modigliani »

pytzy wrote:.....POSTARILE OFF TOPIC LE VOI STERGE.
Dileste tot topicul . A fost infestat ..... Reluam discutia intr-unul nou .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: alionte

Post by raitmaerg »

calitatea unui form sta in calitatea informatiilor oferite ce catre useri. atata timp cat se bate apa in piua cu polemici off topic , calitatea informatiei si a forumului in sine are de suferit.
oricand putem deschide un topic nou despre alionte, sau un topic nou despre poze useri...dar sa incercam sa fim on topic ...si eu am partea mea de vina ca trebuia sa nu-i raspund lui marius la provocari. iar marius putea sa imi dea un pm si atunci nu mai se infesta topicul.
pictore ( daca imi periti sa iti spun asa) ti-am urmarit postarile despre aionte si pe alte forumuri, cred ca multe informatii de oferit si multe le oferi. de asta are nevoie un forum ca sa existe, de informatii.
stergeti topicul si facem altul despre alionte, deja topicul asta este mai mult decat infestat...si nu face bine forumului in general. din partea mea delete.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: alionte

Post by cezar »

raitmaerg wrote:calitatea unui form sta in calitatea informatiilor oferite ce catre useri. atata timp cat se bate apa in piua cu polemici off topic , calitatea informatiei si a forumului in sine are de suferit.
oricand putem deschide un topic nou despre alionte, sau un topic nou despre poze useri...dar sa incercam sa fim on topic ...si eu am partea mea de vina ca trebuia sa nu-i raspund lui marius la provocari. iar marius putea sa imi dea un pm si atunci nu mai se infesta topicul.
pictore ( daca imi periti sa iti spun asa) ti-am urmarit postarile despre aionte si pe alte forumuri, cred ca multe informatii de oferit si multe le oferi. de asta are nevoie un forum ca sa existe, de informatii.
stergeti topicul si facem altul despre alionte, deja topicul asta este mai mult decat infestat...si nu face bine forumului in general. din partea mea delete.
Pozele sunt frumoase si sugestive, sunt si postari interesante si on topic...eu cred ca moderatorul poate face putina curatenie.

Iar Mariusica sa nu-si faca probleme; cel putin eu n-am sa-i ocup niciodata locul. Intai, pentru ca nu ma intereaza maruntisul ! :lol: :lol: :lol:
In al doilea rand, cunosc bine Alionte cam de 40 de ani si am descoperit in timp peste 50 de locatii mai salbatice si mai prinzatoare.
Si in al treilea (dar cel mai important) rand, tzantzarii aia nenorociti !
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: alionte

Post by modigliani »

raitmaerg wrote:pictore ( daca imi periti sa iti spun asa) ti-am urmarit postarile despre aionte si pe alte forumuri, cred ca multe informatii de oferit si multe le oferi. de asta are nevoie un forum ca sa existe, de informatii.
Da prietene , nicio problema . Eu sunt Pictoru' pentru toata lumea .
Si ca sa revin la ,, dilema " de aseara ( eu personal n-am avut niciuna , si se pare ca cel putin nici tu ) , se cere un topic in care fiecare sa-si exprime propria viziune asupra a ceea ce inseamna un forum si ce presupune existenta acestuia , a masei de oameni ce-l frecventeaza , a scopului in sine al acestuia , al sensului sau , al ratiunii si nevoii ...... .

Pe lumea asta .... multi au ,, pistoale " . Din toti astia multi de care zic eu ...... tot multi ,, sparg nuci " cu ele . Putini stiu sau pot intelege ce-i ala .... ,, pistol " , faptul ca poate trage cu el , sa-si asigure existenta , sau chiar sa poata ucide cu el .

...... Nuci ..... , miez de nuca , ..... alune sau seminte , ...... ....... limite nene , limite ....... , limite de nedepasit .

PUNCT !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: alionte

Post by Miyagi »

Deci?! Cine cu care mergem pa Alionte :D si cand?
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: alionte

Post by modigliani »

ghinozo wrote:...si mai apoi ...am vazut ca esti si un foarte bun cunascotar al ''mansei'' ..daca stii ce e aia(* mansa sa stii ca nu e manerul ala de la motor ...mansa este altceva)....dar sunt siggur ca o sa aflii candva...
In afara de pescuit si Remy ..... ma preocupa multe alte lucruri in viata . Printre cele mai importante ( pt mine ) este sensul cuvintelor :
http://dexonline.ro/definitie/man%C8%99%C4%83

Pe viitor evita sa joci in ,, deplasare " ........ ninjutzule ! ;)
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: alionte

Post by Miyagi »

bai nu mai vorbiti de nijitsu ca se supara fimiu. Are deja centura rosie :lol: .
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: alionte

Post by Lorelai »

Domnilor, hai s-o lasam balta.
Este clar cine a dat buzna aiurea, cred ca la o cafenea se pot rezolva mult mai bine aceste aspecte .
Ca un mic argument, suntem in saptamana aceasta si drept este sa nu ne mai invartosam.
In rest, si aici, un Paste fericit si linistit alaturi de cei dragi !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: alionte

Post by raitmaerg »

Miyagi wrote:Deci?! Cine cu care mergem pa Alionte :D si cand?
cred ca este prea devreme sa stim cine si cu ce sau ce si cu cine...discutia ramne deschisa, eu am cerut detalii ca sa ma pregatesc din timp.
Lorelai wrote:Domnilor, hai s-o lasam balta.
Este clar cine a dat buzna aiurea, cred ca la o cafenea se pot rezolva mult mai bine aceste aspecte .
asa e ..e saptamna patimilor si hai sa incheiem aici " ostilititile" si sa poate discutam maine la carciuma mai detaliat.
paste fericit si tie si tuturor .
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: alionte

Post by ghinozo »

Lorelai wrote:Domnilor, hai s-o lasam balta.
Este clar cine a dat buzna aiurea, cred ca la o cafenea se pot rezolva mult mai bine aceste aspecte .
Ca un mic argument, suntem in saptamana aceasta si drept este sa nu ne mai invartosam.
In rest, si aici, un Paste fericit si linistit alaturi de cei dragi !


prietene....SI TU faci parte din clica alora de au dat buzna aiurea'n topic...asa ca nu o mai posta in fecioara neprihanita ,de acord cu tine...o cafenea ...nu strica....sa traiesti
Last edited by ghinozo on 21 Apr 2011, 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: alionte

Post by ghinozo »

revin la prima postare....vezi de terciu si bulionu tau.
ps- dc naibi m ar interesa pe mine de preocuparile tale?...si dc trebuie musai sa stiu si eu de ele? sensul cuvintelor or fi imp ptr tine 'bre tu'...ptr mine este mai imp esenta cuvintelor...seva....cuvinte mari si si usoare ptr urechi....sunt satul...





modigliani wrote:
ghinozo wrote:...si mai apoi ...am vazut ca esti si un foarte bun cunascotar al ''mansei'' ..daca stii ce e aia(* mansa sa stii ca nu e manerul ala de la motor ...mansa este altceva)....dar sunt siggur ca o sa aflii candva...
In afara de pescuit si Remy ..... ma preocupa multe alte lucruri in viata . Printre cele mai importante ( pt mine ) este sensul cuvintelor :
http://dexonline.ro/definitie/man%C8%99%C4%83

Pe viitor evita sa joci in ,, deplasare " ........ ninjutzule ! ;)
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: alionte

Post by Lorelai »

Lorelai wrote:Ca un mic argument, suntem in saptamana aceasta si drept este sa nu ne mai invartosam.

ghinozo wrote:prietene....SI TU faci parte din clica alora de au dat buzna aiurea'n topic...asa ca nu o mai posta in feciara neprihanita ,de acord cu tine...o cafenea ...nu strica....sa traiesti
Iti doresc ca cele mai " acide " interventii ale tale sa fie similare interventiei mele.
Eu nu fac parte din nici o clica.
Eu sunt un simplu membru APC 21, care din cand in cand intra pe forum. Ca si tine.
Chestiunea referitoare la cafenea ramane valabila. Sa traiesti si tu !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”