Pescuitul in Marea Neagra

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
petricadascalu
Posts: 198
Joined: 12 Jun 2011, 15:56

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by petricadascalu »

salutare stimati consumatori de microbi ai pescuitului...intr-adevar am avut ceva probleme cu netu dar acum sunt in bransa
cu pestele...merge...daca te tii de el 8-)
ieri am luat 4 buc si am scapat o gramada...
azi am ajustat monturile si l-am otancit :lol: ...6 kg
pun cateva poze ce surprind momente ale extazului...asa va doresc si voua...la mai mare :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Image


Image

Image

Image

Image



Image

Image

Image

Image


Image


Image

PS. captura zilei a fost un zargan la vreo 40 cm. :P
pozele sunt de ieri si azi...fire intinse !!!
Last edited by petricadascalu on 06 Oct 2011, 15:58, edited 2 times in total.
dati pestilor ce le apartine...libertatea !
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Deceneu »

:O Petrica l-ai omorat :D bravo.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by rebeu »

Iar mi-au stricat ziua... :evil: :evil: :evil:

Hummmm... :lol: :lol: :lol:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

M I N U N A T ! :!: ;)
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by G_H »

Excelent! :D
Dom' Profesor Petru este rugat sa se "auto-sesizeze" sa introduca zarganul la "recorduri" ;)
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Miyagi »

Asa Tata!
Claule cand combati nene? Ia uite ce bulan are Petrica :D !
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Miyagi wrote: Claule cand combati nene? Ia uite ce bulan are Petrica :D !
Adevaru-i ca m-a cam lasat bulanu' la chefal, anu' asta... dar am compensat cu altele. ;)
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Miyagi »

Claudiu wrote:
Miyagi wrote: Claule cand combati nene? Ia uite ce bulan are Petrica :D !
Adevaru-i ca m-a cam lasat bulanu' la chefal, anu' asta... dar am compensat cu altele. ;)
Da mah! Da lasa ca esti tare in carti. Comparativ cu unii dintre noi, in special cu mine, ai rupt gura targului.
Iar n-am beri. Ia-s fi dat lu` Clau o naveta acu si-as fi beut-o cu el ca sa ne-necam amaru`.
Petre daca mai postezi multe poze de-astea vezi sa nu fi excomunicat :D .
Fire-ntinse tuturor.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Miyagi »

Bai da` urat ie zarganu` ala. Zici ca-i inglita. Ce gust are?
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Deceneu »

Miyagi wrote:Bai da` urat ie zarganu` ala. Zici ca-i inglita. Ce gust are?
asta am zis si io daca l-as prinde cred ca as arunca undita din mana cand l-as vedea :))
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Ce n-as da sa prind vreo 10 bucati de zargan, macar... Este delicios. Pe vremuri gaseai zargan la orice cherhana, iar acum a devenit o raritate si o ciudatenie pentru unii. :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

G_H wrote:Excelent! :D
Dom' Profesor Petru este rugat sa se "auto-sesizeze" sa introduca zarganul la "recorduri" ;)
Fara a vrea sa fiu malitios, nu ca nu mi-ar sta in caracter, dar acum nu este cazul: Am postat o poza cu o randunica de mare care putea fi pusa lejer la "recorduri", mai ales ca nu exista nicio alta captura mai mica sau mai mare pe acest site din aceasta specie...rara, cred eu si n-a fost bagata in seama de cel care se ocupa cu recordurile pe acest site.
Bunn, nu e nicio problema ca au mai fost prinse o sumedenie de specii marine care nu se aflau pe acest site si ar fi putut fi niste recorduri pana la eventualele doborari...pentru ca am impresia ca dl. Burian a inteles ca numai daca esti membru APC 21 poti sa fi un "recordman" pe acest site. Si cum eu si Petrica nu suntem... probabil nici dl. Petru Burian nu se va mai sesiza.
Poate gresesc, dar asta cred.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Sa nu se inteleaga ca mi-ar pasa daca as fi vreun recordman p`aici sau oriunde... Practic pescuitul doar de placere-relaxare si daca e sa pice ceva, bine, daca nu, iar e bine. ;)
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Dumitrescu Iancu »

Claudiu wrote:
G_H wrote:Excelent! :D
Dom' Profesor Petru este rugat sa se "auto-sesizeze" sa introduca zarganul la "recorduri" ;)
Fara a vrea sa fiu malitios, nu ca nu mi-ar sta in caracter, dar acum nu este cazul: Am postat o poza cu o randunica de mare care putea fi pusa lejer la "recorduri", mai ales ca nu exista nicio alta captura mai mica sau mai mare pe acest site din aceasta specie...rara, cred eu si n-a fost bagata in seama de cel care se ocupa cu recordurile pe acest site.
Bunn, nu e nicio problema ca au mai fost prinse o sumedenie de specii marine care nu se aflau pe acest site si ar fi putut fi niste recorduri pana la eventualele doborari...pentru ca am impresia ca dl. Burian a inteles ca numai daca esti membru APC 21 poti sa fi un "recordman" pe acest site. Si cum eu si Petrica nu suntem... probabil nici dl. Petru Burian nu se va mai sesiza.
Poate gresesc, dar asta cred.
Claudiu, toata aprecierea pentru capturile voastre, dar te rog sa te uiti pe conditiile (impuse de initiator) care trebuie indeplinite pentru validarea unei capturi! Dl Burian este foarte riguros si respecta ceea ce a promis!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Dumitrescu Iancu wrote:
Claudiu wrote:
G_H wrote:Excelent! :D
Dom' Profesor Petru este rugat sa se "auto-sesizeze" sa introduca zarganul la "recorduri" ;)
Fara a vrea sa fiu malitios, nu ca nu mi-ar sta in caracter, dar acum nu este cazul: Am postat o poza cu o randunica de mare care putea fi pusa lejer la "recorduri", mai ales ca nu exista nicio alta captura mai mica sau mai mare pe acest site din aceasta specie...rara, cred eu si n-a fost bagata in seama de cel care se ocupa cu recordurile pe acest site.
Bunn, nu e nicio problema ca au mai fost prinse o sumedenie de specii marine care nu se aflau pe acest site si ar fi putut fi niste recorduri pana la eventualele doborari...pentru ca am impresia ca dl. Burian a inteles ca numai daca esti membru APC 21 poti sa fi un "recordman" pe acest site. Si cum eu si Petrica nu suntem... probabil nici dl. Petru Burian nu se va mai sesiza.
Poate gresesc, dar asta cred.
Claudiu, toata aprecierea pentru capturile voastre, dar te rog sa te uiti pe conditiile (impuse de initiator) care trebuie indeplinite pentru validarea unei capturi! Dl Burian este foarte riguros si respecta ceea ce a promis!
Ok, atunci sa fie clar pentru toata lumea: Nu esti membru - nu esti recordman nici cu Moby Dick in carlig. :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Claudiu »

Recordurile sunt vazute si apreciate de oameni indiferent daca le oficializeaza dl.Burian sau nu. :D No prob. ;)
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Dumitrescu Iancu »

Claudiu wrote:Recordurile sunt vazute si apreciate de oameni indiferent daca le oficializeaza dl.Burian sau nu. :D No prob. ;)
Apreciate si invidiate,Claudiu! Ca si topicul asta care mie mi se pare a fi cel mai bun de pe forum!
Gata,ma claxoneaza Dutu, am plecat spre Tulcea, "vorbim" sambata viitoare!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Miyagi »

Dumitrescu Iancu wrote:
Claudiu wrote:Recordurile sunt vazute si apreciate de oameni indiferent daca le oficializeaza dl.Burian sau nu. :D No prob. ;)
Apreciate si invidiate,Claudiu! Ca si topicul asta care mie mi se pare a fi cel mai bun de pe forum!
Gata,ma claxoneaza Dutu, am plecat spre Tulcea, "vorbim" sambata viitoare!
Asa e.
Huuuuo! Numai bulanosi pe topic. Huuuo!
Da-le bere frate :D .
User avatar
petricadascalu
Posts: 198
Joined: 12 Jun 2011, 15:56

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by petricadascalu »

lasati bre..ce atatea recorduri...noi sa fim sanatosi si sa pescuim cu bine,sa vedem poze si satraim senzatii... :D
azi cam slabut...vant puternic din sud si asa a ramas...am reusit sa iau cativa castraveti...vreo 11,am dat cativa si am oprit vreo 4 frumosi...
sper sa nu se strice vremea in asa hal sa nu mai pot vedea chefalul... :?

Image

Image

Image
dati pestilor ce le apartine...libertatea !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pescuitul in Marea Neagra

Post by Miyagi »

Petre neshte monturi tata ceva!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”