Dunarea

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dunarea

Post by cezar »

Indian Larry wrote:
raitmaerg wrote:ca locuri in zona mai imi place zona insulei albina, ma campez chiar pe insula si stiu ca nu ma deranjeaza aproape nimeni, iar acolo merge si somnul si crapul si carasul si platica...e o zona frumoasa, doar sa fie cota peste 50 la oltenita ca altfel e apa prea mica....mai vorbim , poate ne vedem la carciuma iarna asta.
sincer nu cunosc care-i insula Albina.
mai sus de unde ne-am gasit atunci, este o insula superba. intre malul romanesc si ea , este un canal de vreo 10m.
am fost si pe aia dar spre uimirea mea am vazut urme de ATV. :shock: chiar ne intrebam atunci de ce dracu' sau cu ce, au dus ATV-ul pe insula.
la vreo 50m spre mijlocul Dunarii, era un copac in apa, care avea un sac de bidoane legat de el(probabil sa fie observat de nave).
Noi ne-am ancorat de el si am dat la peste.
Uite si o poza:
Image

Alta insula stiu mai jos, ~4km de la santierul naval. Exista un golf acolo si niste pompe care bagau apa in canale. Vis-avis sunt niste locuri de incremenesti dar inca n-am ajuns din lipsa motorului.

Dabia astept sa soarbem un ceai(a se citi vin) si sa ne povestim.
Pai vineri avem Cafenea, la restaurantul RATES. Ar fi o ocazie...
User avatar
DRM
Posts: 167
Joined: 24 Oct 2011, 11:11
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by DRM »

@ Indian Larry

Insula Albina este in aval de comuna Stancea
NEVER STOP LEARNING, NEVER STOP IMPROVING,
AND NEVER, EVER STOP FISHING.
MotorGuide
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Dunarea

Post by rebeu »

@DRM
Adică asta?

LE: Da aia e... am modificat că scria doar pe bulgăreşte...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Dunarea

Post by raitmaerg »

[quote="Dabia astept sa soarbem un ceai(a se citi vin) si sa ne povestim.[/quote]

vi vineri la carciuma?
eu cred ca ajung. am avea subiecte de dezbatut. :roll:
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

azi am incercat in zadar sa gasesc cativa companioni pt o iesire la Cernavoda-apa calda,toata lumea ocupata :shock: ,sa mai zica cineva ca e criza :lol:
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Dunarea

Post by paulletta »

costin stefanescu wrote:azi am incercat in zadar sa gasesc cativa companioni pt o iesire la Cernavoda-apa calda,toata lumea ocupata :shock: ,sa mai zica cineva ca e criza :lol:

Pai fratie, lumea mai are si serviciu... :lol:
Sau exista varianta in care nu ai sunat pe cine trebuia. :mrgreen:
Paulletta
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

Pai am sunat si eu pe cine stiam ca e mai liber in perioada iernii,dar... n-am gasit,inseamna ca e de bine :)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Dunarea

Post by Claudiu »

Iti dai seama, Costine, ce noroaiele dreaq sunt p'acolo ? :shock:
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

la asta nu m-am gandit,oricum de maine se strica vremea,poate gasesc pe cineva saptamana viitoare
User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Dunarea

Post by pescarul33 »

costin stefanescu wrote:la asta nu m-am gandit,oricum de maine se strica vremea,poate gasesc pe cineva saptamana viitoare
Eu mai sunt liber pana pe 6 februarie, doar ca-i cam ,,criza,, , daca vrei doar insotitor sa nu te plictisesti singur. :D Totusi s-a anuntat vreme cam nasoala in partea aia.
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dunarea

Post by George Saftoiu »

Costine , ai fi fost doar pt. plimbare...(au fost 2 prieteni saptamana trecuta....si nimic.)
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

George,treaba lor,eu sper sa prindem ceva ,a crescut apa si e in limite normale,ar trebui sa mearga,vom vedea si daca va fi doar o plimbare mare paguba :) !
User avatar
zgubea
Posts: 232
Joined: 10 Mar 2010, 08:46
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dunarea

Post by zgubea »

Dragos Bradatan
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dunarea

Post by cezar »

zgubea wrote:furtuna si viscol si pe Dunare : http://www.jurnalul.ro/webcam/sulina-mila-2-295.html
E vremea crapului mareeee ! ;)
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Dunarea

Post by Pacapescarul »

cezar wrote:
zgubea wrote:furtuna si viscol si pe Dunare : http://www.jurnalul.ro/webcam/sulina-mila-2-295.html
E vremea crapului mareeee ! ;)
Da, da, da...a aluia cu o singura nara. :lol: :lol: :lol:
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Dunarea

Post by ghinozo »

umbla vorba prin sat ca i-l decimeaza pe crap si somn,la toana desigur...crap baro', crapoaice multe........
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Dunarea

Post by pupu »

Ieri am fost sa vad niste locuri( nu am pescuit) pe bratul Macin ,de la Garliciu la Peceneaga apoi am ocolit si am trecut cu bacul la Macin in Braila. Apa arata f. bine , din pacate o droaie de indivizi dadeau cu halaul chiar de pe unul din pontoanele de la bacul pentru tiruri,si luau bucati frumusele, si am mai vazut doua vaduvite superbe luate la plasa de un localnic din Garliciu . Oricun eu nu prea am pescuit pe acest brat dar am vazut niste locuri care par promitatoare ,poate anul asta sa fac ceva iesiri acolo.

Numai bine...
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Dunarea

Post by mikcutu »

cam in fiecare an s-au facut iesiri in zona aceea.
sunt convins ca si anul acesta se vor organiza.

acum 2 ani, cand era apa mare, s-a prins bine stiuca in zona aia.
anul trecut, a mers salaul si somoteiul.
...'om vedea ce o mai merge anul asta...
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Dunarea

Post by pupu »

Dar spre Piatra, acolo la statia de pompare (sau ce o fi ) ati fost vreodata? . Drumul pe insula este blocat de o bariera si nu mai poti intra cu masina,eu am fost pe acolo acum mai bine de 10 ani .

Numai bine...
User avatar
ionutzactiv
Posts: 11
Joined: 10 May 2012, 13:32
Location: Bucuresti(IF)
Contact:

Re: Dunarea

Post by ionutzactiv »

raitmaerg wrote:ieri am incheiat in mod oficial pescuitul la Dunare pentru anul 2011. Mi-am scos si adus barca pe uscat. Anul asta crapul s-a lasat greu prins, somnul a fost destul de present, tinand cont ca este primul an in care dau la clonc, a fost un an bun pentru mine. la avat am pescuit doar la inceputul perioadei dupa care am renuntat sa mai dau la avat, imi pare un peste fraierut, am mai prins caras mare si platica, atunci cand crapul se lasa greu asteptat. Pe multi i-am auzit ca anul asta a fost un an slab in pescuit … acum la incheierea sezonul eu spun ca am mai descoperit o parte din frumusetea Dunarii.
cateva poze din acest an pe Dunare….

SI ULTIMA ZI DE PESCUIT LA DUNARE 2011. UN PIC CAM FRIG.

In fiecare poza gasesc emotia momentului de a fi in natura pe malul dunarii.
LA REVEDERE DUNARE 2011
Sa traiasca marele pescar .
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”