Permisele ANPA 2011

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
laurentiu_sonia
Posts: 173
Joined: 22 Mar 2010, 09:49
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by laurentiu_sonia »

Ziua buna,

Am inteles ca exista persoane care au fost la pescuit in delta deja, dar nu in zona de frontiera, si nu aveau inca ANPA pe 2011. Au aratat organelor de control chitanta cum ca au platit pentru permisul ANPA si pentru cotizatia la clubul de apartenenta si au scapt "basma curata".

O fi adevarat ?? :? :?
Sa auzim de bine!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Mihai Vinturache »

Nu stiu daca e adevarat, am mai auzit si eu asta de la alti pescari.
In fond mi s-ar parea foarte corect. Eu am platit iar ANPA si-a luat deja banii. Iar daca nu i-a incasat inca, chitanta dovedeste ca urmeaza sa-i incaseze.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2011

Post by cezar »

laurentiu_sonia wrote:Ziua buna,

Am inteles ca exista persoane care au fost la pescuit in delta deja, dar nu in zona de frontiera, si nu aveau inca ANPA pe 2011. Au aratat organelor de control chitanta cum ca au platit pentru permisul ANPA si pentru cotizatia la clubul de apartenenta si au scapt "basma curata".

O fi adevarat ?? :? :?
Si eu am auzit ceva asemanator, dar intamplarea a avut loc in zona Cernavoda. Probabil este adevarat !
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by bog_da »

Buna seara domnilor,

inteleg ca sunt sanse sa putem scapa prezentand chitanta de achitare a taxelor la asociatie totusi, cand credeti ca s-ar putea incepe distribuirea permiselor si a PG-urilor (sau macar a unelor din ele, cele care au fost rezolvate)?

Se apropie data plecarii la Mila 23 si inca nu stim mai nimic despre permisele pentru acest an. Va rog sa nu ma intelegeti gresit (nu sunt carcotas de fel) dar ceea ce am urat de cand ma stiu (si mi-a stricat intotdeauna cheful) sunt discutiile cu "autoritatile" in care trebuie sa le explic ca, ei sau alti colegi ai lor, nu si-au facut treaba si de accea sunt eu in neregula...
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by CRISTI DINU »

Mihai Vinturache wrote:Nu stiu daca e adevarat, am mai auzit si eu asta de la alti pescari.
In fond mi s-ar parea foarte corect. Eu am platit iar ANPA si-a luat deja banii. Iar daca nu i-a incasat inca, chitanta dovedeste ca urmeaza sa-i incaseze.

ceva asemanator am patit pe giurgiu ,n-am avut la mine avizul de frontiera, dar aveam chitanta platita de trei luni, plus ca se retrasese taxa de 50 ron era la liber,am luat amenda 100 ron,a spus ca daca n-am actu este exact ca la politia de circulatie,n-ai permisu platesti amenda.nici azi n-am platit amenda.
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

bog_da wrote:Buna seara domnilor,

inteleg ca sunt sanse sa putem scapa prezentand chitanta de achitare a taxelor la asociatie totusi, cand credeti ca s-ar putea incepe distribuirea permiselor si a PG-urilor (sau macar a unelor din ele, cele care au fost rezolvate)?

Se apropie data plecarii la Mila 23 si inca nu stim mai nimic despre permisele pentru acest an. Va rog sa nu ma intelegeti gresit (nu sunt carcotas de fel) dar ceea ce am urat de cand ma stiu (si mi-a stricat intotdeauna cheful) sunt discutiile cu "autoritatile" in care trebuie sa le explic ca, ei sau alti colegi ai lor, nu si-au facut treaba si de accea sunt eu in neregula...
Asa cum am mai spus,cei care pleaca la sfarsitul lunii la Mila 23 vor avea permisul ANPA la timp.De fapt,problema nu este permisul ANPA,am achizitionat suficiente,problema FOARTE mare sunt PG-urile,numai APC 21 are cateva sute bune de dosare trimise la fiecare din cele 4 IJPF-uri si prelucrarea lor acolo dureaza...
Pentru cine vrea numai permis ANPA,fara PG-uri,procedura este cu mult mai rapida...
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by bog_da »

Buna dimineata stimati colegi,

Sa inteleg ca nu o sa fie gata PG-urile pentru Tulcea? Asta ar insemna sa avem Permisele ANPA iar pentru PG-uri sa speram ca nu trece Politia de frontiera pe la Mila... adica sa fim la "mila" lor (luati-o ca pe un joc de cuvinte, ca pe o gluma).

Am inteles eu gresit sau pentru unele din PG-uri este necesar Permisul ANPA? Daca da, atunci avem o mica problema, in sensul ca nu o sa putem ridica permisele inainte de a fi PG-urile gata (este foarte posibil sa ma insel aici...).

Intrebarea care ramane este cum procedam mai departe?
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by valic »

La Mila 23 nu trebuie PG ... ;)
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

bog_da wrote:Buna dimineata stimati colegi,

Sa inteleg ca nu o sa fie gata PG-urile pentru Tulcea? Asta ar insemna sa avem Permisele ANPA iar pentru PG-uri sa speram ca nu trece Politia de frontiera pe la Mila... adica sa fim la "mila" lor (luati-o ca pe un joc de cuvinte, ca pe o gluma).

Am inteles eu gresit sau pentru unele din PG-uri este necesar Permisul ANPA? Daca da, atunci avem o mica problema, in sensul ca nu o sa putem ridica permisele inainte de a fi PG-urile gata (este foarte posibil sa ma insel aici...).

Intrebarea care ramane este cum procedam mai departe?
Pentru zona Mila 23 nu trebuie PG...La IJPF Teleorman se cere permisul ANPA in original...
Rugamintea noastra este sa verificati daca sunteti pe lista de participanti la Actiunea Mila 23,iar noi,incepand de luni si avand ca baza aceasta lista,vom incepe sa va sortam actele!Chiar daca nu vor fi gata toate PG-urile,veti avea permisul ANPA!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Mihai Vinturache »

Dupa cum a scris si Vali, la Mila 23 nu e necesar PG.
In rest, permisele ANPA au fost completate pentru toti cei ce si-au depus actele pana in we trecut (peste 1000 permise).
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by bog_da »

Este bine ca la Mila 23 nu este nevoie de PG. Intrebarea am pus-o pentru ca din alte surse am primit informatii ca ar fi necesar (evident erau mai slab informati).

Pe lista ar trebui sa fiu in seria 1, cu o decalare de o zi in avans (25-29 Martie). Ceea ce am vazut eu pe ultima lista era :"8-9 Bogdan + insotitor - permis barca" si nu s-a modificat nimic din punctul meu de vedere.
Chiar am avut cateva convorbiri telefonice cu Vali Coff care mi-a dat cateva idei si sfaturi foarte bune (si o sa am ocazia sa-i multumec personal).
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

bog_da wrote: Chiar am avut cateva convorbiri telefonice cu Vali Coff care mi-a dat cateva idei si sfaturi foarte bune (si o sa am ocazia sa-i multumec personal).
Probabil ca-i soptea Oscar la cealalta ureche ca sa-ti spuna!Ca daca te iei dupa sfaturile lui Valic,sigur ajungi in Ucraina! :lol: Intreaba-l si o sa te convingi! :lol: :lol: :lol:
(Sa traiesti,Valicule :lol: !)
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by bog_da »

Intrebare, chiar daca este complet "off topic" aici: Oscar este cumva un Boxer? M-am uitat pe unele din fotografiile asociatiei si am vazut acolo un exemplar frumos...
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Florin Munteanu »

Rugamintea noastra este sa verificati daca sunteti pe lista de participanti la Actiunea Mila 23,iar noi,incepand de luni si avand ca baza aceasta lista,vom incepe sa va sortam actele!Chiar daca nu vor fi gata toate PG-urile,veti avea permisul ANPA!
As avea si eu nevoie de permisul ANPA cu sau fara PG-ul de Teleorman, inainte de 29 Martie.
Pot sa vin la sediu oricand spuneti. Multumesc anticipat.

Florin Munteanu
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

bog_da wrote:Intrebare, chiar daca este complet "off topic" aici: Oscar este cumva un Boxer? M-am uitat pe unele din fotografiile asociatiei si am vazut acolo un exemplar frumos...
El este,e intr-adevar frumos!(cainele...) :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

As avea si eu nevoie de permisul ANPA cu sau fara PG-ul de Teleorman, inainte de 29 Martie.
Pot sa vin la sediu oricand spuneti. Multumesc anticipat.

Florin Munteanu[/quote]
Florine,eu am prelucrat dosarul tau,in mod sigur hartiile sunt acum la GR,CL si Tulcea.Depinde cand se intorc de acolo...
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Florin Munteanu »

Florine,eu am prelucrat dosarul tau,in mod sigur hartiile sunt acum la GR,CL si Tulcea.Depinde cand se intorc de acolo
Multumesc, cand se intorc va rog sa le opriti ca sa le pot lua - inainte de 29 Martie.
(apropos, cand plecati la Mila 23 va mai ramane cineva de "cart" ?)

Florin Munteanu
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Permisele ANPA 2011

Post by pytzy »

Florin Munteanu wrote:
Florine,eu am prelucrat dosarul tau,in mod sigur hartiile sunt acum la GR,CL si Tulcea.Depinde cand se intorc de acolo
Multumesc, cand se intorc va rog sa le opriti ca sa le pot lua - inainte de 29 Martie.
(apropos, cand plecati la Mila 23 va mai ramane cineva de "cart" ?)

Florin Munteanu
Ramane, ramane...nu plecam toti...estem de muncaaa :lol:
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
p_m_1959
Posts: 93
Joined: 06 Nov 2009, 07:28

Re: Permisele ANPA 2011

Post by p_m_1959 »

Am inteles ca la Tulcea sint plecate 400 de carnete,daca printre ele este si al meu Popa Marian si Ionescu C-tin,va rog sa le retineti ptr ca avam nevoie de ele
pe data de 22 martie
______________________________________
Ne nastem goi,uzi si flamanzi,necazurile d-abia atunci incep!
User avatar
laurentiu_sonia
Posts: 173
Joined: 22 Mar 2010, 09:49
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by laurentiu_sonia »

Seara buna,

Intrebare pentru cei care au fost sa depuna actelepentru PG la Tulcea: ati reusit cumva sa va interesati de taxele ce trebuie platite de turistii/pescarii care intra in Delta? (auto/persoane etc.)

Multumesc

Fir intins!
Sa auzim de bine!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”