Prieteni pescari, membri ai APC 21

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by cezar »

A sosit momentul cand putem analiza şi altceva decât ce a organizat “pe teren” Asociaţia noastră. Ecologizări, acţiuni în Deltă şi la Dunăre, pescuieli, acţiuni caritabile, concursuri etc. Cu bune şi cu rele, asta rămâne să apreciaţi voi !
Prin „altceva” înţelegem reflectarea economică a activităţii noastre, la un an de funcţionare. Bilanţul asociaţiei a fost depus la ANAF, a devenit document oficial şi, în acelaşi timp, public.
Considerăm că este normal să aveţi cunoştinţă de conţinutul acestui bilanţ.
În consecinţă, Consiliul Director al Asociaţiei Pescar Club 21 vă invită să participaţi la Adunarea sa Generală „deschisă”, care va avea loc în data de 18 martie 2011, ora 18,00, în sala Casei de Cultură „Petofi Sandor”, str.Zalomit (lângă Gambrinus).

Ordinea de zi

1. Darea de seamă a CD al APC 21 privind exerciţiul economico-financiar 2010, urmată de discuţii.
2. Prezentarea Programului de Activităţi pentru anul 2011. Propuneri, discuţii etc.
3. Proiectul Snagov.

Conform Statutului, la Adunarea Generală participă, de drept, membrii fondatori, membrii asociaţi, doi reprezentanţi ai cluburilor si doi reprezentanţi ai cotizanţilor care nu indeplinesc condiţia de membru al categoriilor enunţate anterior.
Corelat cu capacitatea sălii de conferinţă, putem primi şi alte 20 de persoane din rândul membrilor asociaţiei.

În acest scop, deschidem şi o listă prin care eventualii doritori să-şi anunţe participarea.

Nota bene : daca cineva doreste sa consulte Bilantul inaintea Adunarii Generale, o poate face la sediul nostru din str. Spatar Nicolae Milescu, nr.34, sector 2
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by Ono »

Felicitari pentru initiativa!
Asa se asigura o transparenta ce da sanatate si incredere asociatiei.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by Mihai Vinturache »

Prieteni pescari,
Acest topic si-a propus sa va informeze despre Adunarea Generala a APC 21. Printre aspectele care sunt prezentate in mesajul presedintelui APC 21 sunt si cele referitoare la participantii cu drept de vot, altii decat membrii fondatori si asociati. Este vorba despre cei 2 reprezentanti ai cluburilor si cei 2 reprezentanti ai celorlalti membri cotizanti.
Asteptam de la voi sa faceti aici cateva propuneri pentru acesti reprezentanti. Cate 5-6 pentru fiecare din cele doua categorii. Cu cat mai repede cu atat mai bine pentru ca mai sunt doar 2 saptamani.
Odata stabilite cele 5-6 propuneri, administratorul va deschide doua topicuri pentru votarea celor propusi.
Topicul cu propunerile delegatilor membrilor cotizanti va fi deschis aici si veti avea posibilitatea sa va alegeti prin vot cei doi reprezentanti.
Topicul cu propunerile delegatilor din partea cluburilor va fi deschis in sectiunea rezervata cluburilor si membrii cluburilor isi vor stabili cei 2 reprezentanti, de asemenea prin vot.
Reamintim sa propuneti persoane care nu fac parte dintre fondatori sau membri asociati.

De asemnea s-a precizat ca in sala mai sunt aproximativ 20 de locuri pentru cei care vor sa participe la Adunarea Generala, cu titlul de observatori (fara drept de vot).
Asteptam sa va inscrieti si pe aceasta lista. Noi ne-am gandit sa participe primii 20 de inscrisi.
Va rugam sa faceti propunerile!
ATENTIE !
Nu propuneti pe cineva inainte de a avea o discutie cu persoana respectiva. Fiti siguri ca vrea sa participe si ca este disponibil la data respectiva.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
toma58
Posts: 45
Joined: 02 Feb 2011, 20:13

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by toma58 »

sunt coordonatorul la aproximativ 27 de membri vechi si noi cotizanti ,ca raspuns al lor am fost mandatat careprezentant al lor .cum pot loa legatura cu voi ,am numarul de telefon 0721909299
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by valic »

toma58 wrote:sunt coordonatorul la aproximativ 27 de membri vechi si noi cotizanti ,ca raspuns al lor am fost mandatat careprezentant al lor .cum pot loa legatura cu voi ,am numarul de telefon 0721909299
Ai putzintica rabdare si vei primi raspunsul dorit ........
Valic
0744 644 368
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by costin stefanescu »

@toma234527



mai cititi o data postare a d-lui Vanturache
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by Mihai Vinturache »

Dragi colegi,
Mai sunt cateva zile pana la Adunarea generala si nu vad nicio miscare pentru stabilirea reprezentantilor si a celorlalti participanti.
Vrem cu adevarat sa asiguram activitatii noastre un grad de transparenta cat mai mare. Dar asta impune si implicarea voastra, macar la Adunarea generala.
Asteptam in continuare sa propuneti, sa va autopropuneti etc.
Deocamdata am retinut propunerea de participare a dlui. toma58, pe care il rugam sa se si prezinte cu numele intreg.

Aici se afla Casa de Cultura "Petofi Sandor".

Image
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by laloi »

Poate o clarificare ar fi utila, mie unul imi e neclar daca cei 9 membri fondatori (trecuti la statut) sunt aceiasi si cu membri asociati (daca nu, care ar fi aceia?). intreb asta doar pt a se evita duble nominalizari. tks
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by cezar »

laloi wrote:Poate o clarificare ar fi utila, mie unul imi e neclar daca cei 9 membri fondatori (trecuti la statut) sunt aceiasi si cu membri asociati (daca nu, care ar fi aceia?). intreb asta doar pt a se evita duble nominalizari. tks
Laloi, in prezent avem 11 membri-asociati; asta inseamna cei 9 fondatori (la care te referi si tu), plus doi membri asociati, care au dobandit aceasta calitate ulterior inceperii activitatii APC 21.
Mai exista, in afara de cei de mai -sus doua categorii:
- membri-seniori (adica totalitatea celor care sunt si membri ai vreunui club)
- membri-cotizanti , adica cei care au devenit membri ai APC 21, dar nu fac parte din categoriile de mai sus. Adica, altfel spus, membri simpli.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by Dumitrescu Iancu »

Cred ca Radu se refera la altceva:in afara de cei 9 membri fondatori,au mai fost cooptati,ca membri asociati,Valentin Bucoveanu-Valibu si Pitigoi Catalin-Pytzy.
toma58
Posts: 45
Joined: 02 Feb 2011, 20:13

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by toma58 »

toma niculaie ,este numele meu intreg ;toma 58.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by cezar »

toma58 wrote:toma niculaie ,este numele meu intreg ;toma 58.
Ok, s-a marcat ! De fapt, banuiam ! ;)
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by Lorelai »

Buna seara,
Eu nu sunt coordonatorul nimanui, dar sunt interesat si vreau sa particip la acest eveniment. Asa ca nu imi ramane decat sa ma autopropun .
Daca vor fi cereri de participare mai multe decat este posibil , de la membri cu "state" mai vechi, respectiv mai reprezentativi, voi face cuvenitul si necesarul pas inapoi.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by Miyagi »

Lorelai wrote:Buna seara,
Eu nu sunt coordonatorul nimanui, dar sunt interesat si vreau sa particip la acest eveniment. Asa ca nu imi ramane decat sa ma autopropun .
Daca vor fi cereri de participare mai multe decat este posibil , de la membri cu "state" mai vechi, respectiv mai reprezentativi, voi face cuvenitul si necesarul pas inapoi.
Dute si pentru mine Dane. Te sustin.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by Dumitrescu Iancu »

Lorelai wrote:Buna seara,
Eu nu sunt coordonatorul nimanui, dar sunt interesat si vreau sa particip la acest eveniment. Asa ca nu imi ramane decat sa ma autopropun .
Daca vor fi cereri de participare mai multe decat este posibil , de la membri cu "state" mai vechi, respectiv mai reprezentativi, voi face cuvenitul si necesarul pas inapoi.
Esti binevenit,Dane!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by Dumitrescu Iancu »

Miyagi wrote: Dute si pentru mine Dane. Te sustin.
Poti sa vii si tu,Cornele!vin cu papucul ca sa luam si caloriferul! :lol: :lol: :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by laloi »

Dumitrescu Iancu wrote:Cred ca Radu se refera la altceva:in afara de cei 9 membri fondatori,au mai fost cooptati,ca membri asociati,Valentin Bucoveanu-Valibu si Pitigoi Catalin-Pytzy.
Exact la asta ma refeream ;) , fiindca chiar ma gandeam la Pytzy (ca si nominalizare), care are pe cap forumul asta :lol:
Deci in afara de cei 9+2, ar mai fi 2 de la dunareni si 2 de la arbitri, plus 20 spectatori, nu? Propuneri nu fac, neavand acordul nimanui, nici sa ma autopropun nu o fac, nu stiu daca am timp de participare si implicare, dar din cati cunosc personal nu as ezita sa sustin la dunareni pe nea Florin Munteanu, Ghinozo, Paulleta, Discretul, Cristi Dinu (altii intra printre cei 11) si universal pe RaduB, indiferent de clubul din care ar vrea sa faca parte ;)
Si legat de treaba cu Snagovul, pe cineva care traieste in zona si vrea si poate sa se implice.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by Miyagi »

Dumitrescu Iancu wrote:
Miyagi wrote: Dute si pentru mine Dane. Te sustin.
Poti sa vii si tu,Cornele!vin cu papucul ca sa luam si caloriferul! :lol: :lol: :lol:
O sa tin cont de invitatie Iancu. Daca sunt in Bucuresti voi veni. Da caloriferul trebuie sa-l aduci ca doar nu l-oi da tot eu :D .
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by valibu »

Cornele, pentru tine dau eu doua, din fonta nu din tabla. Si mai dau si o apa minerala, sa prinzi gustu'.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Prieteni pescari, membri ai APC 21

Post by Miyagi »

valibu wrote:Cornele, pentru tine dau eu doua, din fonta nu din tabla. Si mai dau si o apa minerala, sa prinzi gustu'.
Bai ce baiat bune esti tu? Cum ai tu grija de mine? :x . Hai ca te pup. Suntem offtopic si aici e de lucru. Cenzura sa-si faca treaba. Apropo! Azi a fost ziua mea si nu mi-a cantat nimeni :cry: . Doar tu mi-ai facut cadou caloriferele si apa ;) .
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”