Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by rubliov »

deschid eu topicul asta pe care il va administra Cezar sau Costin ,ca organizatori
inscrieri
1. rubliov confirmat
2. mainescu ion avans transport 50 lei
3. mainescu petre avans transport 50 lei
4. bobe mircea avans transport 50 lei
5 cezar chioibasu avans transport 1 X 50 lei
6-7 dan talangescu cu sotia avans transport 2 X 50 lei
8-9. vali gheorghiescu cu sotia avans transport 2 X 50 lei
10. costin stefanescu confirmat
11. catalin pavel (pacapescarul) 50 lei avans
12. robert rotaru - confirmat
13-14 florentin si valeriu panait - avans pt. transport 100 lei (2X50 lei)
15-16 johnnie ( 2locuri) barca proprie
17 adrian mohaci 50 lei avans
18. mahoie (doar la transport- va sta la rude, dar va pescui cu noi)-----------------------------------------------

Aici cam inchidem lista pt. seria a II-a.
Daca se mai inscrie cineva, ol trecem pe lista de asteptare, sau ii recomandam seria I.



Cateva precizari :
Dupa cum constatati, au intervenit cateva modificari :

a) programul s-a extins cu o zi, adica incepe pe 30.03.2011. Intrucat initial se anuntase 31.03.2011, ne adaptam astfel :
1. Programul de 4 zile incepe pe 30.03.2011, cu preluarea participantilor din locul pe care-l vom anunta din timp.
Daca este cineva care doreste sa intre pe 31.03., asa cum anuntasem anterior, ne vom organiza sa poata face acest lucru.
Ora pe care o propunem pentru urcarea pe nava este 11,00 (pentru a se parcurge drumul Bucuresti-Tulcea in bune conditiuni); la Mila 23 se va servi o ciorba de peste "a la Mila 23".
2. In continuare, zilele 31.03, 01.04, 02.04 vor fi zile de pescuit. ca servicii vor fi cazare, mic dejun, cina. Cina din ultima seara va fi festiva, cu "surprize";
daca vremea va permite, va fi si foc de tabara.
3. Ziua de 03.04 inseamna plecarea, ultimul serviciu - mic dejun, iar plecarea de la Mila 23 se va face in jurul pranzului.
4. Costuri :
- cazare + masa pentru intervalul 30.03.-03.04.2011 = 360 lei
- " - - " - 31.03.-03.04.2011 = 275 lei (pentru cei care opteaza pentru aceasta varianta - cea initiala)
- transport Tulcea - Mila 23 si retur (costul va fi anuntat cand se va sti exact cu ce se merge, in functie de data intrarii si numarul de persoane).
Doar estimativ = max 100 lei pers. Doar pentru aceasta pozitie de cheltuieli, vom solicita avans de (probabil) 50 lei/pers.
5. Barci, motoare, etc pentru mici deplasari la fata locului. Se vor negocia si achita la fata locului. Vom anunta din timp tarifele practicate.
6. Momeli vii - probabil din Tulcea, dar cine vrea poate sa ia si din Bucuresti. Rame negre vom putea cumpara si la Mila 23.
7. Pentru ca incercam sa facem si o forma de "specializare", asteptam preferintele privind speciile "tinta" si stilurile preferate: stationar, spinning din barca, baboieri. Pentru doamne, putem aranja o plimbare cu barca cu motor la Schitul Sf.Afanasie (pe can.Chilia)

Daca sunt intrebari, raspundem cu placere.
Last edited by rubliov on 04 Mar 2011, 11:25, edited 1 time in total.
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by PETREMAN »

2-Mainescu Petre
3-Mainescu Ion
4-Bobe Mircea
Asteptam programul si propunerile. ;)
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by ghinozo »

5-Marius Ghinea (ghinozo)
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by fish bone »

Oana & Liviu Francu

M-am luat la cafenea cu alte lucruri "marunte" si am uitat sa intreb mai multe detalii legate de plecare.
Orice info suplimentara e buna ptr realizarea bugetului final.
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by Dan T »

In prima postare despre aceasta iesire am fost printre primii inscrisi in seria 2. Constat ca lista de inscrieri s-a dus pe apa simbetei...
Last edited by Dan T on 28 Feb 2011, 16:23, edited 1 time in total.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by cezar »

Dan T wrote:In prima postare despre aceasra iesire am fost printre primii inscrisi in seria 2. Constat ca lista de insrieri s-a dus pe apa simbetei...
Nu s-a dus, Dane, doar ca este nevoie de oarece reconfirmari, ca a aparut o zi in plus. Va trec indata pe lista. Nimeni dintre cei inscrisi pe prima lista nu ramane pe dinafara. ;)
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by Dan T »

Uhhh ca imi picasera plombele :))
Multumesc Cezar.
Off topic... inca mai astept formularele completate de la citiva prieteni. Aduc vreo 18-20 in APC
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by costin stefanescu »

salutare prieteni,pt cei care merg in seria 2 propun intalnirea pe 30 la ora 10,in parcarea Lukoil din Tulcea,daca este cineva care nu stie traseul,desi ma indoiesc,sau vrea sa mearga in coloana sa posteze aici poate se gasesc echipaje dornice,masinile le vor lasa in conditii de siguranta undeva in zona bacului de la Tudor Vladimirescu
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by ghinozo »

acu...daca tot stau acasa si clocesc.....ma lovit o idee,dupa ceafa........si anume....io' mis' singurel in masina,oare nu se gaseste unu sa imi toarne sprit in pahar pan' la tulcea....sau ...... eu lui ...ceai...aa?
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by costin stefanescu »

scrieti aici si va faceti echipajele,astfel iese mai ieftin drumul
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by PETREMAN »

costin stefanescu wrote:scrieti aici si va faceti echipajele,astfel iese mai ieftin drumul
Dar nu te vaz pe lista Costine,.... :? nu mai mergi sau mergi toata saptamana ;)
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by costin stefanescu »

nu Petre,vin cu voi,a uitat sa a trec :lol: ,treceti-ma pe lista !
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by Lorelai »

Salut
Eu m-am inscris la seria 1, daca primesc aprobare de la stapanire, pot sa raman ceva si seria 2 ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by savu alexandru »

Eram si noi pe lista : Ela si Sandu Savu !
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by Pacapescarul »

Hop si io', Catalin Pavel.
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by cezar »

Pacapescarul wrote:Hop si io', Catalin Pavel.
Nici nu concepeam altfel ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by fish bone »

"ntru ca incercam sa facem si o forma de "specializare", asteptam preferintele privind speciile "tinta" si stilurile preferate: stationar, spinning din barca, baboieri. Pentru doamne, putem aranja o plimbare cu barca cu motor la Schitul Sf.Afanasie (pe can.Chilia)"

Deci:
1. Tinta=crap + somn
2. Stil=stationar "din barca gonflabila" + alte zone unde pot fi lasat dar nu uitat.
3. Zona= nu la mai mult de 50m de Zodiacul lui Ghinozo din motiv ca fratii cu gonflabile se ajuta intre ei. Nu?
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by cezar »

fish bone wrote:"ntru ca incercam sa facem si o forma de "specializare", asteptam preferintele privind speciile "tinta" si stilurile preferate: stationar, spinning din barca, baboieri. Pentru doamne, putem aranja o plimbare cu barca cu motor la Schitul Sf.Afanasie (pe can.Chilia)"

Deci:
1. Tinta=crap + somn
2. Stil=stationar "din barca gonflabila" + alte zone unde pot fi lasat dar nu uitat.
3. Zona= nu la mai mult de 50m de Zodiacul lui Ghinozo din motiv ca fratii cu gonflabile se ajuta intre ei. Nu?
OK, s-a marcat ! Dar daca apa va avea sub 10 grade, v-a vazut Dumnezeu cu "gonflabilele". :lol: :lol: :lol:
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by ghinozo »

asadar eu tintesc urmatoarele specii de peste:
1-Silurus glanis matolakis
2-Exos lucuis banisorus
3-cyprinus danubius spritakis
4-Stizostedion lucioperca buturugas( roze)

asadar intentiile mele razboinice fiind afisate ...sa facem ultimile retusuri ....
liviule...iti dai seama ce o sa fie pe noi in barci da.....nu te vaz bine...nu ma vaz bine dar pe mine ..dara'mi'te pe tine :lol: :lol: :lol:
pe el pe mama lui....de peste ...poa sa ninga cu oua de prepelita....simt eu ca o omor pe dintoasa....
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Seria 2 la Mila 23 la Dorin

Post by George Saftoiu »

ghinozo ai grija ca din cate stiu eu,"dintoasa" este prohibita pana in vara....
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”