La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by forgo dorin »

Si inca una cu un trio de la partida de azi.
Image

Uploaded with ImageShack.us
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by forgo dorin »

Miine seara o sa va povestesc cu lux de amanunte despre partida de azi si probabil de cea de miine.
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by Geo »

Cum pui tu sare pe rană, Dorine ...
:cry:

Da' ne-om scoate noi pârleala mai încolo !
Pescuitul = Relaxare în natură
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by costin stefanescu »

fratioare,cum i-ai facut tu KO inaintea lui Bute, :lol: bravo Dorine !!
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by forgo dorin »

Chiar nu intentionez sa pun sare ,eu zic ca daca mai putem prinde ceva este chiar zahar Geo.
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by forgo dorin »

costin stefanescu wrote:fratioare,cum i-ai facut tu KO inaintea lui Bute, :lol: bravo Dorine !!
Patru trasaturi 3 crapi,Astazi o sumedenie de trasaturi si duar un crap
Mersii mult fratioare ,te astept cu sajocul pregatit.
GheOn
Posts: 7
Joined: 14 Jan 2011, 17:10
Location: Bucuresti

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by GheOn »

Am petrecut 5 zile "acasa la Dorin Forgo" ,de sambata pana joi. Ne propusesem sa stam pana azi duminica 17.07,dar caldura era la fel de greu de suportat ca si in Bucuresti,asa ca dupa ora 13 eram nevoiti sa ne retragem in camera,unde multumeam celui care a inventat aerul conditionat si celui care l-a instalat! Tantari-mult mai putini decat ma asteptam. Am pescuit mai mult pe Stipoc,un canal putin circulat ,cu locuri frumoase, cu multe broaste testoase si carasi mari care indoiau serios telescopicele de 5m(carbon).Am incercat in una din jumatatile de zi si la crap, pe Dunarea veche,in unul din putinele locuri accesibile de pe malul stang,cam la jumatatea distantei dintre Mila si Lebada,dar fara rezultat,asa ca am preferat sa ne intoarcem la carasii de pe Stipoc. Pe Dunarea veche se prindea stiuca,intr-un stil cam ciudat:trebuia sa joci lingura sau plasticul pe fundul apei,ca pe o dandineta cand dai la bibani! Am incercat si eu la plecare aproape de Crisan si imediat am prins o stiuca frumoasa(cam 2,5 Kg),dar singura in jumatatea de ora cat am dat.
Ma alatur si eu celor care au laudat acest loc. Multumesc Dorin,multumesc Iliuta,multumiri si celorlalti baieti,foarte amabili! Mai putine multumiri bucateresei care avea un fix cu pestele,iar eu sunt un mancator de fasole si cartofi prajiti,lucru usor de banuit daca te uiti la mine,mai ales din profil! Cu siguranta ne vom revedea anul acesta,dupa ce mai trec caldurile!
Pentru cei care vor sa mearga cu barca proprie,asa cum am fost noi,recomand parcarea la Mahmudia (5 lei/zi) si lansarea barci la apa usoara si gratuita iar apoi traseul Uzlina-Isac-iesirea cea mai apropiata,spre dreapta (canal Isac III )-la stanga pe Perivolovca pana in Litcov-la dreapta pe LItcov pana la canalul Crisan,la stanga 45* pe acesta pana la Canal Sulina-la dreapta ,in aval pana la primul canal pe stanga,pe langa Lebada si ai intrat pe Dunarea Veche. Cu BLACK SEA 5,10 m,motor de 20 cp/4T,doua persoane care fac cat trei si multe bagaje am facut cam 2,5 ore si am consumat 11 l benzina. In functie de directia vantului,se poate alege iesirea din Isac direct in Litcov,adica tai tot lacul ,spre stanga cam 45* ,daca nu bate vantul si valurile din fata.
Cezar spunea si de un traseu prin Gorgova,dar localnicii din Mahmudia (trei la numar) pe care i-am intrebat,spuneau ca nu se poate decat prin Litcov.
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by forgo dorin »

Buna seara domnilor,as vrea cel putin sa va mai postez ceva poze cu ce se intimpla mai nou pe la Mila.
Image

Uploaded with ImageShack.us
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by forgo dorin »

.....
Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by valic »

Bravo si felicitari prietene Dorine, poate ne vedem in toamna asta, neaparat .... cele bune...
Valic
0744 644 368
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by fish bone »

Nea Dorine.......

Sper, ca si Valic, sa ne fotografiem si noi in aceasta toamna cu animale d'astea de pe langa casa matale.
Apropos, pentru cei ca mine care au prins tot anul doar 2 partide de pescuit (48 ore), nu se poate si niste poze cu gaste, rate, etc ?
Sau dumneata numai animale cu solzi ai pe acolo?
Ne faci sa marim doza de calmante, nea Dorine....
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by forgo dorin »

Bravo si felicitari prietene Dorine, poate ne vedem in toamna asta, neaparat .... cele bune...
Tu stii bine Valic ca te astept cu drag,pentru mine este o mare placere sa ne intilnim,apa este inca prea calda ,dar azi miine incepe sezonul de toamna, cind incepe cu adevarat sa manince pestele.
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by forgo dorin »

[quote="fish bone"]Nea Dorine.......

Sper, ca si Valic, sa ne fotografiem si noi in aceasta toamna cu animale d'astea de pe langa casa matale.
Apropos, pentru cei ca mine care au prins tot anul doar 2 partide de pescuit (48 ore), nu se poate si niste poze cu gaste, rate, etc ?
Sau dumneata numai animale cu solzi ai pe acolo?
Ne faci sa marim doza de calmante, nea Dorine....
Imediat postez o poza cu Ilie giscanul pe care l-am salvat noi in primavara asta
Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by mikcutu »

valic wrote:Bravo si felicitari prietene Dorine, poate ne vedem in toamna asta, neaparat .... cele bune...
Salut Vali,

Ai ceva planuri sa mergi la Dorin in toamna asta?
Si eu as vrea sa il vizitez impreuan cu un prieten.
Tu in ce perioada ai vrea sa ajungi?

Mikcutu.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by valic »

Mikutule,

As trece prin octombrie la inceput sau cel mult sfarsit de septembrie :ca sunt preturile mai mici" ;)
Dar nu stiu inca sigur din cauza serviciului ....
Cum aflu/pot ceva te anunt, oricum eu cred ca vin cu barca pana la el ... si de data asta si cu Oscar ... :D
Sa-l manance pe ala micu si rau :Bubu"... :lol:

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by mikcutu »

:), vezi ca ala micu' joaca acasa, s-ar putea sa fie zmeu si sa ti-l puna pe Oscar la respect.

Noi vom fi acolo cam in ultima saptamana din septembrie...mai vorbim pana atunci.
Za dacs cam from za tracs!
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by forgo dorin »

Pescuit pe Chilia,poze.
Image

Uploaded with ImageShack.us
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by forgo dorin »

Buna ziua domnilor.
Luni si marti am fost la pescuit pe Chilia,in total am prins vre-o 80 de ciortani intre 1,5 -6 kg si un somotel de vre-o 4-5kg.
Am retinut 10 crapi si somnul,a fost doua partide de exceptie.
Apa este in scadere drasnica in Delta ,dar pestele a inceput sa traga la gropi in pragul de 9-10 m,am pescuit la boabe de porumb uscate si peleti la crap si tipari la somn.
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: La Mila 23, acasa la Dorin Forgo

Post by forgo dorin »

...
Image

Uploaded with ImageShack.us
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”