Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by valibu »

mai chibitilor, la carcoteli nu va intrece nimeni.
am ajuns si noi pe la casele noastre. care mai mult sau mai putin inghetati. ideea este a fost minunat, ne-am simtit bine, am adunat ceva banuti pentru copii, iar Costel, proprietarul baltii, ne-a dat inca odata ocazia sa ne simtim ca acasa. as vrea sa-i multumesc in numele gastii nebune pentru tot.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by paulletta »

Eu nu zic nimic!, Sa spuna altii ce si cum restul de poze le pun saptamana viitoare dupa ce pun baietii azi :lol: :lol:
S-a facut copca azi cu masina lui Costel, cu un Ford, Poze si detalii mai tarziu.
Paulletta
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by valibu »

Image

Uploaded with ImageShack.us
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by valibu »

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by modigliani »

Doamne fereste !!! :o :o :o

Cum ati scos-o , mai nene ??? Si ce-a cautat cu ea pe gheata ???

HAI , CA MOR DE CURIOZITATE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by modigliani »

modigliani wrote:Pana veniti .... sa va zic una :

Odata , cand eram io mic , am fost la copca . N-am prins nimic si-am cazut in gheata . Apa era rece din motive de temperatura scazuta , care era scazuta din motive de iarna , care venise din motivu' ca se terminase toamna . Cu ocazia caderii-n gheata am tras concluzia ca-ntro apa asa de rece nici pestele nu are ca cauta , ca ar trebui , sarmanul , sa se afle la gura sobei . Asadar , de-atunci de cand eram io mic si-am cazut in gheata am inteles ca sub gheata nu-i peste . Ma mai duc doar asa , ca sa bag momeli in carlig .
Am uitat sa va spun , un ghibort vanjos care facuse inot m-a luat in brate si m-a dus la mal . I-am dat o vodca , o tigare , si-am ramas prieteni !
Bai , baga-mi-as ..... io , parc-am stiut !!! Ma simt de zici c-am cobit , sa mor io . Am scris la misto , s-a vrut a fi un pamflet , ..... insa mi-a pierit chefu' de gluma ............................
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by valibu »

gazda primitoare, Costel a vrut sa ne astepte cu o copca, dar uitase toporul acasa, freza nu avea, iar dinamita se terminase.
iete, uite-asa o scoase de acolo, cu magaoaia aia rosie.
Image

Uploaded with ImageShack.us
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by nexu »

modigliani wrote:Bai , baga-mi-as ..... io , parc-am stiut !!! Ma simt de zici c-am cobit , sa mor io . Am scris la misto , s-a vrut a fi un pamflet , ..... insa mi-a pierit chefu' de gluma ......
Costel intra iarna pe gheata cu masina, fi`su` cu ATV`ul, pt a arata pescarilor ca e groasa :lol:
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by modigliani »

Groasa , groasa , frate ! Da' asta a ..... durut ! :o :o :o
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by ghinozo »

modigliani wrote:Groasa , groasa , frate ! Da' asta a ..... durut ! :o :o :o


a durut o laie'......a scos-o ....a lasato' o leaca la zvantat...si a plecat cu ea....chiar m-am mirat
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by ghinozo »

abia sosishi si eu acasic....buna treaba cu iesealnita asta.....am prins si peste.....aprooape 6 bibani,daca aveam baboi mici....i l capiam ...asa la larve...multumesc lu'nena dutu ptr bucatareala,lu al'batran ptr polonicele de vin fiert,lu' mama ca m a crescut bine si falnic ca bradu ,lu administratoru blocului ca ma lasa sa platesc intretinerea in rate, lu costel ca ne-a lasat sa ne facem de cap si nu in ultimul rand INTREGULUI COLECTIV DE HAIDUCI DIN APC 21.
hai sa traiti si sa fiti iubiti si desigur........MULTA BAFTA...DAR DE ACUM ...NU MAI ZIC NIMIC...V A ARAT CANA....
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by Mihai Vinturache »

Cine a zis ceva de frig???
A fost o zi superba, cu soare si neasteptat de placut fata de ce pregatiri (sufletesti si imbracaminte) am facut. Spre surprindere mea, s-au prins si cateva exemplare foarte frumose de bibani. Bineinteles ca de catre alti participanti, bravo lor.
Ca intotdeauna, slanina si sucul de prune al lui Dutu au fost execelente, vinul fiert cu multe mere, preparat de Cristi si Costel ne-a mers la suflet. Chiar si unor soferi, da' nu spuneti nimanui. Ca de fiecare, data multa lume a venit de dragul intalnirii pentru ca nu si-au mai desfacut sculele de pescuit, multumindu-se sa se invarta in jurul mesei cu bunataturi, sticle si termosuri. Ba ne-am trezit si cu musafiri de prin partile vichingilor, asteptati poze.
Costel si-a reconfirmat calitatile de gazda deosebita, straduindu-se ca totul sa fie bine, chiar cu riscul de a-si strica masina. Din fericire totul e bine cand se termina cu bine.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by rebeu »

Hai că v-am încercat destul răbdarea...
Sunt cam "tuflit" de atât aer curat, soare şi voie bună! Îmi cam cade capul pe tastatură... dar... nu şi nu! Am reuşit să pun şi pozele de aseară şi pe cele de azi.

La Costel a fost de vis dar (când vă ziceam eu nu mă credeaţi) unii e incurabili! Trecând la întoarcere prin Pantelimon... Stai! Fă dreapta aici! Bagă! Aici! Stooop! Şi m-am trezit singur în maşină... unii "rostogolindu-se" deja pe lânga pod la vale...
Aşa că să nu vă surprindă pozele de pe la sfârşitul "reportajului".
Am mai chiulit la pozat aşa că cine nu mai vrea să piardă nici-o fază... să mearga altă dată personal şi să nu mai aştepte mură-n gură poze pe net!

Aici sau pe stil vechi aici.

Promit că voi face ordine şi prin pozele de pescuit... dar nu acum că-s frânt!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by Albatrin »

În primul rând vreau să-i mulţumesc lui Costel Moldoveanu, patronul bălţii, care pe lângă faptul că ne-a pus la dispoziţie balta gratui a mai "onorat" şi masa cu cei 10 litri de vin din ceaun, cu lemnele pentru foc şi nemaipomenitul "drift" ghinionist care a făcut de pomină acţiunea noastră.
În al doilea rând vreau să-i mulţumesc lui Duţu care ne-a delectat papilele gustative şi flora stomacală cu de acum celebra fiertură de Banişor şi cu bucatele tradiţionale pe care personal, cu mare atenţie, le-a achiziţionat de la producători autentici.
Mulţumesc tuturor celor care au participat la "ieşeală" şi au contribuit la viitoarea donaţie către centrul de plasament "Luminiţa".
Dacă v-a plăcut vă aşteptăm şi sâmbăta viitoare la aceeaşi oră, cu aceeaşi fiertură din ceaun şi cu aceleaşi bucate, urmând ca la cei 600 lei de ieri să mai adaugăm ceva şi apoi să încercăm din nou să îmbunătăţim cu un "strop" una sau două mese a celor peste 70 de copii şi tineri orfani cu grave probleme de sănătate.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by modigliani »

Albatrin wrote:vă aşteptăm şi sâmbăta viitoare la aceeaşi oră,
Mai nene , ce-mi faceti voi mie ??? V-am vazut pozele de Sambata , mai mi-a povestit si Valibu astazi cum a fost , .... oricum mi-era dor de-o copca , ..... asa ca azi am scos bambusii de la naftalina , am dat o raita dupa 0,10 si 0,08 , carlige si plute , .... in concluzie , daca n-o interveni vreo nenorocire Sambata ce vine ..... , tineti-mi si mie ..... DOUA SCAUNE ! ( ca de obicei :lol: :lol: :lol: )
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by valibu »

Am vorbit cu Costel, este bucuros de oaspeti. Asa ca va asteaptam maine dimineata, pe la 9 cu o tuica fiarta, ceva slaninuta, un vin fiert din partea casei mai spre pranz, gauri in gheata cate vreti. Cu cat mai multi, cu atat mai bine.
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by fatdaddy »

Hm, Hm , slaninuta... e suficienta ? :mrgreen:
Andrei Riga
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by valibu »

Si slaninuta si tuiculita. Si din cate stiu si vinul lui Costel. :D
De data asta am sofer :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by modigliani »

Domnilor , ..... dintre doamnele dvs vom avea vreo reprezentanta ? Intreb pentru ca doamna mea pare a fi amatoare de-o ,, copca pe Lilieci " insa ii este teama ca se va plictisi doar printre noi , pescarii . E firesc . Ar vrea si ea sa aiba cu cine schimba o vorba-doua .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Haideţi cu noi la o copcă pe Lilieci !!!

Post by valibu »

Pana acum nu. Dar cred ca nu suntem atat de imposibil de suportat. :lol: :lol: :lol:
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”