lista membrii cotizanti PC 21

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:
Lorelai wrote:
Claudiu wrote:Ei...mai greu de explicat, dar daca ati fi urmarit unele topice ( majoritatea ) de pe forumul pescuitul.ro, v-ati fi lamurit cu siguranta.Cu stima.
Am urmarit, dar vreau sa ma lamuresc.Multe "razboaie" au inceput aiurea !
Cu stima,
Nu e cazul, suntem amici si cred eu ca ne mai permitem cate o gluma. Miyagy tine la glume, nu-mi fac griji. ;)
Am fost iesit putin si discutiile au evoluat rapid. Profit de ocazie sa te salut Claudiu. Miyagy trebuie sa stie de gluma pentru ca daca de unul singur mai am uneori ezitari, impreuna cu Claudiu (noi doi) suntem invincibili... :lol:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by Lorelai »

Cu prietenie,
Dan Surdu
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by ioanrv »

Lorelai wrote:Cu prietenie,
Dan Surdu
Va asigur si eu de toata consideratia.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:
Lorelai wrote:Cu prietenie,
Dan Surdu
Va asigur si eu de toata consideratia.
Vreau si eu putina consideratie. Se poate? Adica pot sa primesc si eu un pic, un pic de tot ? :?
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:
ioanrv wrote:
Lorelai wrote:Cu prietenie,
Dan Surdu
Va asigur si eu de toata consideratia.
Vreau si eu putina consideratie. Se poate? Adica pot sa primesc si eu un pic, un pic de tot ? :?
Din partea mea nu ai de ce sa te indoiesti. e si mai mult de atat...
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by Claudiu »

[quote="ioanrv]
Din partea mea nu ai de ce sa te indoiesti. e si mai mult de atat...[/quote]
Atunci, stima. :|
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by cezar »

paulletta wrote:Cezar scrie,

Am sa vorbesc cu admin-ul saitului, daca nu se poate pune undeva lista, iar printr-un singur click, cine vrea sa poata citi si verifica.
Eu nu prea ma pricep la chestiile astea tehnice, dar poate ca ideea este fezabila.



Eu unul nu sunt pentru publicarea acestei liste, din motive obiective.
Se poate face acest lucru numai sub forma unei verificari stricte de catre membri COTIZANTI la zi.
Datele mele personale nu vreau sa fie facute publice fara acordul meu, chiar si numele meu nu vreau sa apara fara acordul meu.
Paule, asta scriam si eu !
Daca lista lui Cristi se poate "curata" de informatiile privind datele personale, cred ca este OK. Dar, sa rescrie inca o data tabelul ala cu 1200 de pozitii, mi se pare cam greu. Vom vedea !
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by Ono »

ALIN66 wrote:va propun sa faceti o lista cu toti cei care au incredere in APC 21
Mi se pare un nonsens si o pierdere de timp.
Cine are incredere si vrea sa fie in PC 21 este inscris in aceasta asociatie, cine nu este, nu conteaza dpdv al asociativitatii. De ce sa trebuiasca sa demonstrezi dorinta ta de a te asocia unora ce sunt impotriva asocierii tale ?!!!

Si mai mult ! sa te apuci sa-ti publici membrii tai, i-auzi !!! Sa demonstrezi ce, pentru ce? sa-ti arati muschii? sa arati dovada numarului sau prezenta anumitor persoane? Nu se face...


PS. Cred ca trebuie intrebat fiecare membru in parte daca vrea sa fie pe lista ce se doreste a fi publicata (cum a spus si Paulletta). Cel mai bine ar fi ca presedintele asociatiei sa faca o declaratie oficiala, daca se doreste publicarea numarului membrilor. Si atat!
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by Geo »

Ono wrote:Mi se pare un nonsens si o pierdere de timp.
Cine are incredere si vrea sa fie in PC 21 este inscris in aceasta asociatie, cine nu este, nu conteaza dpdv al asociativitatii. De ce sa trebuiasca sa demonstrezi dorinta ta de a te asocia unora ce sunt impotriva asocierii tale ?!!!

Si mai mult ! sa te apuci sa-ti publici membrii tai, i-auzi !!! Sa demonstrezi ce, pentru ce? sa-ti arati muschii? sa arati dovada numarului sau prezenta anumitor persoane? Nu se face...


PS. Cred ca trebuie intrebat fiecare membru in parte daca vrea sa fie pe lista ce se doreste a fi publicata (cum a spus si Paulletta). Cel mai bine ar fi ca presedintele asociatiei sa faca o declaratie oficiala, daca se doreste publicarea numarului membrilor. Si atat!
Exact la fel văd şi eu problema. Inclusiv partea cu publicarea numelor.
Pescuitul = Relaxare în natură
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by Dumitrescu Iancu »

Nu cred ca are rost sa publicam nici o lista!Nu avem nimic de demonstrat nimanui!Si apoi,pozele de la ultima cafenea cred ca sunt ultra-suficiente pentru cine vrea sa-si faca o parere!
Aline,omul vroia sa se refere de fapt la altceva,nu la numarul de membri ai asociatiei,dar s-a pierdut in...amanunte! :lol:
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by PETREMAN »

Am fost iesit putin si discutiile au evoluat rapid. Profit de ocazie sa te salut Claudiu. Miyagy trebuie sa stie de gluma pentru ca daca de unul singur mai am uneori ezitari, impreuna cu Claudiu (noi doi) suntem invincibili... :lol:[/quote][/quote]
Ce faci EL COMANDANTE ? iti faci armata ?.....Glumesc ,poate ajungi totusi la vreo cafenea sa ne cunoastem sa mi explici cum e mai bine ,in echipa sau singur? ;) :lol:
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by arlan »

...parerea mea ..... cu lista in discutie este cam asta, ordonat si pe puncte :
- daca in statut nu-i prevazuta, inseamna ca nu-i potzi obliga pe membri sa-si vada nume si prenume publicate asa, d'aia ca sa ne aratam muschii ..... !!!! si la o gugaleala, cine n-are ce face, sa gaseasca cate unul cate ceva de interpretat ......
- un tablou al APC21 ar fi util si profesionist: infiintata prin hot.jud ../ data de .presedinte ( ales prin act constitutiv, hot com,adunare ) comitet coordonator, secretari, nr cluburi sau sectii, nr membri , nr. membrii :lol: fara numar, fara numar ... ptr dusmanii mei :lol: , alea-alea, generalitati ...
- adminu' sa creeze o sectiune alaturata celei de prezentare a asoc. APC, eu unul simt nevoie, unde membri sa poata posta de buna voie, obligat sau fortat : prenumele sub care este deacod a fi apelat in asoc, un avatar cu foto :lol: format A4, fata, profil si spate pentru a fi recunoscuti :oops: mai ales la cafenele :mrgreen:
subliniez, e parerea mea, fara subiect pentru o polemica, de discutat numa-n comitet de conducere, n-am propus nimic obligatoriu, numa capacitati tehnice si timp pierdut sunt necesare ..... eventual alte propuneri de up-grade, topic dedicat ( gen " aici ne prezentam" cu posib. de upload foto gen avatar ) ...... :lol: poze de grup, de nunta si botez ....interzise cele cu baboi in brate in bucatarie sau in baie, cunoscatorii stie ... :P
Traiasca Garda si Capitanul
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by valic »

Pote nu ar fi rau sa existe o lista a membrilor ce sa contina doar minime informatii: nume, nickname, telefon, e-mail, oras de domiciliu ....... parerea mea ...... Cele bune.
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by Dumitrescu Iancu »

valic wrote:Pote nu ar fi rau sa existe o lista a membrilor ce sa contina doar minime informatii: nume, nickname, telefon, e-mail, oras de domiciliu ....... parerea mea ...... Cele bune.
Valicule,poate omul nu vrea sa i se vada numele,din "n" motive,pe lista de membri ai unei asociatii!Ce rost are sa ne complicam degeaba,ba mai mult,sa cream nemultumiri in randul membrilor!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by Dumitrescu Iancu »

Mai e ceva:calitatea de membru al Asociatiei este data (si) de plata cotizatiei LA ZI.Asa ca,IN ACEST MOMENT,lista ar fi destul de scurta! :roll:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by valic »

Dumitrescu Iancu wrote:
valic wrote:Pote nu ar fi rau sa existe o lista a membrilor ce sa contina doar minime informatii: nume, nickname, telefon, e-mail, oras de domiciliu ....... parerea mea ...... Cele bune.
Valicule,poate omul nu vrea sa i se vada numele,din "n" motive,pe lista de membri ai unei asociatii!Ce rost are sa ne complicam degeaba,ba mai mult,sa cream nemultumiri in randul membrilor!
Nea' Iancule,

Era o parere .......... nu obligativitate ..........

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by arlan »

he, he, .....iaca pe site " musteriilor " a aparut harta cu noul " hogeac " .....
LA MAI MULTE
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by Ono »

valic wrote:Pote nu ar fi rau sa existe o lista a membrilor ce sa contina doar minime informatii: nume, nickname, telefon, e-mail, oras de domiciliu ...
Asta n-ar fi o idee rea, dar si asta ar trebui accesata cu o parola sau cineva din asociatie (un pensionar sau un benevol) sa faca serviciul gratuit de a furniza informatia celui interesat, altfel ar fi publica si te-ai putea trezi cu mii de mesaje nedorite.
Telefonul si e-mailul afisate pot crea probleme.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by Mihai Vinturache »

Eu mi-am pus numele in clar pe forum, Iancu la fel. Dar sunt o multime de colegi care folosesc nickname-uri.
Pentru mine asta inseamna, din start, ca nu au dorit sa le fie cunoscute numele reale. Sau mai corect spus ca au dorit ca acestea sa fie cunoscute doar de un grup restrans. Acelasi lucru se intampla cam pe toate forumurile. Cred ca trebuie sa tinem cont de asta atunci cand avem in vedere toti membrii asociatiei, fie ca posteaza sau nu pe forum. Numele meu (si atat) pe aceasta lista nu m-ar deranja. Dar nu toti au aceeasi opinie.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
charly
Posts: 70
Joined: 30 Oct 2009, 12:39

Re: lista membrii cotizanti PC 21

Post by charly »

,,Pote nu ar fi rau sa existe o lista a membrilor ce sa contina doar minime informatii: nume, nickname, telefon, e-mail, oras de domiciliu ,, Nu cred ca -i place cuiva sa fie sacait la telefon cu tot felul de oferte gen polite de asigurari,carduri de credit,imprumuturi avantajoase etc.Nu vorbesc din carti,stiu agenti de asgurari care-si agata clientii de pe forumuri.Daca vrei sa contactezi pe cineva e foarte simplu:ceri nr de telefon prin MP si-l primesti sau nu.Normal cand se fac publice astfel de date ,se cere acordul celui in cauza.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”