In curand, concurs !

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

In curand, concurs !

Post by cezar »

Asa cum scrie in programul de activitati pe care deja il cunoasteti, in luna ianuarie 2011 vom avea Concurs de cultura generala.

Premiu : 500 lei, constand in scule/echipamente de pescuit, conform alegerii facute de castigator, din ofertele firmelor cunoscute.

Regulamentul si data/ora...in curand ! ;)
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: In curand, concurs !

Post by PETER »

Copca sau stationar? :lol:
Bravo Cezar !
Pe Dunare ma duc cu banii aia.......... :lol:
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: In curand, concurs !

Post by cezar »

PETER wrote:Copca sau stationar? :lol:
Bravo Cezar !
Pe Dunare ma duc cu banii aia.......... :lol:
Burta pe carte ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: In curand, concurs !

Post by PETER »

Bibliografie, nimic?
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: In curand, concurs !

Post by cezar »

Regulament
1. Concursul se va desfăşura online, pe forumul site-ului www.pescarclub21.ro , în data de joi, 27.01.2011, începând cu ora 19,00

2. Poate participa orice forumist, indiferent de vârstă, sex, religie, etc, care se înscrie până la data de 26.01.2011, ora 23,59

3. Concursul va consta în 10 întrebări, după cum urmează:


- patru intrebari de cultura generala (cate una din domeniile istoria Romaniei, geografia Romaniei, literatura, sport)
- două întrebări legate de actiunile organizate de APC21 şi prezentate pe forum, în sectiunea Anunţuri.
- o intrebare din domeniul : pestii apelor noastre
- o intrebare din domeniul : scule de pescuit
- o intrebare din domeniul : legislatie in domeniul pescuitului
- o intrebare de perspicacitate.

4. Inscrierile incep imediat dupa publicarea acestui Regulament

5. Concursul se va putea desfăşura numai în condiţiile înscrierii a cel puţin 10 concurenţi.
În cazul în care nu se atinge această cifră, concursul se amână cu fix două săptămâni (adică pentru 10 februarie, aceaşi oră).

6. Desfăşurarea concursului:

- în ziua stabilită cf.pct.1, fiecare concurent înscris îşi va confirma prezenţa în faţa calculatorului, în intervalul 18,30 - 19,00.
- La ora 19,00 fix, se va formula prima întrebare. Apoi, întrebările se succed la interval de 10 minute (adică 19,10, apoi 19,20 ...etc. la ora 19,40, adică după a cincea întrebare, va fi o scurtă pauză, timp în care se va face şi un clasament intermediar). Concursul se va relua la ora 20,00 cu aceaşi cadenţă a întrebărilor, adică una la 10 minute. La ora 21,00 – se anunţă clasamentul final.

7. Puncteaza numai primul raspuns corect formulat. In caz ca se posteaza in acelasi minut, se valideaza primul raspuns corect afisat pe topic.

8. Modelul : intrebare + patru variante posibile de raspuns (a,b,c si d), din care corecta este doar una dintre ele

9. Premii: în limita a 500 lei, obiecte de pescuit sau voiaj/camping, la alegerea câştigătorului.

10. Sunt admise toate sursele bibliografice, inclusiv cautarile pe internet. In caz de contestare a vreunui raspuns, se va indica cu precizie sursa.

Moderator: subsemnatul :lol:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: In curand, concurs !

Post by Mihai Vinturache »

1. Mihai Vinturache
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: In curand, concurs !

Post by PETER »

Si eu voi fi prezent.
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
PROTOS
Posts: 60
Joined: 20 Aug 2010, 11:36

Re: In curand, concurs !

Post by PROTOS »

Potropopescu Cornel se inscrie si el :)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: In curand, concurs !

Post by ioanrv »

Ioan Victor. Ha ! Concursul asta sper sa-mi faca reintrarea in plina glorie. Sabotorii s-ar putea sa nu participe ca sa nu ne strangem 10 si sa se anuleze competitia. Hai curaj, sa va duc la groapa cu furnici :lol: :arrow:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: In curand, concurs !

Post by cezar »

ioanrv wrote:Ioan Victor. Ha ! Concursul asta sper sa-mi faca reintrarea in plina glorie. Sabotorii s-ar putea sa nu participe ca sa nu ne strangem 10 si sa se anuleze competitia. Hai curaj, sa va duc la groapa cu furnici :lol: :arrow:
Iar daca se amana (sau anuleaza), sa vezi bocete si jale pe profesionistii "gulgutei".
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: In curand, concurs !

Post by ioanrv »

Treaba voastra daca nu va inscrieti, poate se tine si cu 4 participanti dar fara premiu si asa as iesi mai bine adica pe locul 4 din 4 decat pe locul 10 din 10 :D .
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: In curand, concurs !

Post by cezar »

ioanrv wrote:Treaba voastra daca nu va inscrieti, poate se tine si cu 4 participanti dar fara premiu si asa as iesi mai bine adica pe locul 4 din 4 decat pe locul 10 din 10 :D .
Pai in regulament este scris ca se amana cu doua saptamani, daca nu sunt minimum 10 competitori.

Si nici nu vrem sa ramanem cu premiile neatribuite, ca iar se ia protejatul dvs. de noi ! ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: In curand, concurs !

Post by ioanrv »

cezar wrote:
ioanrv wrote:Treaba voastra daca nu va inscrieti, poate se tine si cu 4 participanti dar fara premiu si asa as iesi mai bine adica pe locul 4 din 4 decat pe locul 10 din 10 :D .
Pai in regulament este scris ca se amana cu doua saptamani, daca nu sunt minimum 10 competitori.

Si nici nu vrem sa ramanem cu premiile neatribuite, ca iar se ia protejatul dvs. de noi ! ;)
Nu are cum sa fie protejatul meu, poate invers ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: In curand, concurs !

Post by ioanrv »

Ah ce-mi place, am inceput iar sa bantui pe forumurile de pescuit... :lol: Claudiu, hai, dezmorteste-te si tu :!: :D
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: In curand, concurs !

Post by cezar »

& ioanrv

Hai sa nu iesim din topic. Ok ?
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: In curand, concurs !

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:Ah ce-mi place, am inceput iar sa bantui pe forumurile de pescuit... :lol: Claudiu, hai, dezmorteste-te si tu :!: :D
Moshule, bine ai revenit ! :D
Claudiu e amortit rau, fratica, baga ca migu`...carca la greu. Ce dreaq sa-mi mai arda mie de concursuri si alte alea...
...si nici prea multa scoala nu am, o leaca mai multicel ca neica Ion Paun Pescaru. :lol: :oops:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: In curand, concurs !

Post by ioanrv »

cezar wrote:& ioanrv

Hai sa nu iesim din topic. Ok ?
Of, tot pe astia amarati, abia iesiti din carcera, ii vedeti... ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: In curand, concurs !

Post by cezar »

ioanrv wrote:
cezar wrote:& ioanrv

Hai sa nu iesim din topic. Ok ?
Of, tot pe astia amarati, abia iesiti din carcera, ii vedeti... ;)
Astia iesiti din carcera, se afla in "perioada de probatiune", conform legii! ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: In curand, concurs !

Post by cezar »

Nu se mai inscrie nimeni ???
Termenul limita pentru inscrieri expira astazi, la miezul noptii ! :shock: :shock: :shock:
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: In curand, concurs !

Post by mikcutu »

Ionut Preda
Za dacs cam from za tracs!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”