Craciunul unor copii necajiti

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by valic »

fatdaddy wrote:Buna seara,
Nu cred ca fotografiile sunt importante in situatia asta. Important este, nu gestul, ci faptul ca faceti treaba asta, motiv pentru care va felicit din toata inima ca v-ati gandit la o asemenea actiune. Sper ca micutii din asezamantul respectiv sa simta si ei o mica schimbare. Sarbatori Fericite !
NIMENI DINTRE NOI nu s-a gandit s-o facem pt poze, insa ele au o valoare sentimentala, si raman pt "posteritate" ............. cat o fi si "aia"

In rest .............. numa' bine ...........
Valic
0744 644 368
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by Mihai Vinturache »

Acţiunea APC 21 de sprijin a Centrului de copii Luminţa din sectorul 2 s-a derulat in zilele de 21 şi 22 decembrie. Doi din membrii CD ai APC 21 (Duţu şi subsemnatul), împreună cu Monica (pentru că în astfel de momente un ochi “critic” e binevenit) am făcut cumpărăturile constând în alimente, rechizite, produse de toaletă şi 4 maşini de tuns pentru copii. În după-amiaza de 21 decembrie am fost la Selgros Pantelimon şi, pe baza listei cu necesarul de alimente şi produse stabilită cu dna Flori Tarasenie, directoarea centrului, ne-am straduit să le luăm copiilor produsele alimentare pentru masa de Crăciun şi de Anul Nou, plus altele pe care le-am considerat necesare. Rezultatul cumpărăturilor din 21 dec. este o factură în valoare totală de 2810,02 lei şi încă o factură separată pentru cele 4 maşini de tuns în valoare totală de 322,36 lei. Produsele au rămas în custodia magazinului până a doua zi când le-am putut prelua cu un furgon. S-a considerat că este opţiunea cea mai bună deoarece în acest mod erau şi păzite (nu stăteau peste noapte în portbagaj) şi depozitate în condiţiile optime pentru fiecare din produse. Produsele din carne şi lactatele au fost depozitate la rece, iar fructele în condiţiile cele mai bune de păstrare. Am revenit a doua zi (în 22 dec.) pentru a continua cumpărăturile – a rezultat încă o factură în valoare totală de 193,02 lei – şi pentru a prelua produsele cumpărate anterior. In afara produselor alimentare şi a maşinilor de tuns, au mai fost achiziţionate produse de igienă (detergent, săpun, pasta de dinţi, şampon etc.) şi rechizite pentru copiii şcolari şi pentru cei care fac terapie ocupaţională. Ieri după-amiază ne-am deplasat la centrul Luminţa cu furgonul pus la dispoziţie de Duţu, în care am încărcat toate cumpărăturile. În total, au fost achiziţionate alimente diverse şi bunuri în valoare totală de 3326,08 lei. Pe această valoare s-a încheiat ieri seară contractul de sponsorizare, între APC 21 şi Centrul Luminiţa. Contractul de sponsorizare urmează a fi scanat şi pus pe site cât de repede posibil. După cum am precizat, s-au achiziţionat 4 maşini de tuns Philips, factura urmează a fi scanată şi postată în zilele următoare, împreună cu contractul de sponsorizare.
Am fost rugaţi ca, în numele copiilor beneficiari ai gestului vostru şi al întregului personal al Centrului Luminiţa, să mulţumim tuturor pentru ajutorul dat, pentru că era, cu adevărat, mare nevoie de sprijin pentru a lumina sărbătorile acestor copii. Când am descărcat cumpărăturile la Centrul Luminiţa, am avut ocazia să vedem, cu tristeţe, că magazia lor era aproape goală.
Comitetul Director al APC 21 se alătură acestor mulţumiri adresate tuturor celor care s-au implicat, în orice mod, în această acţiune.

Am reuşit să scanăm deja facturile care pot fi văzute alăturat şi am selectat câteva poze din desfăşurarea acţiunii:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Cei care vor sa vada mai multe poze o pot face aici:

http://img805.imageshack.us/g/factura13j.jpg/
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by Geo »

Felicitări Monica, Mihai, Duţu şi Sabin !
Cum am mai spus şi mai devreme, măcar de ne-ar ajuta Dumnezeu să putem repeta acest gest pentru micuţi şi în anii ce vin.
Pescuitul = Relaxare în natură
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by cezar »

Bravo, bravo, bravo !

Iata un lucru bine facut !
Ma mandresc cu prietenia voastra, sunt fericit ca Asociatia PescarClub 21, prin CD-ul sau, dar si cu ajutorul binevenit al mai multor membri de-ai nostri (care au dorit sa ramana anonimi) a putut aduce un pic de bucurie unora mult mai putin norocosi decat noi.

Sunt sigur ca vom mai avea si alte prilejuri de a-i ajuta pe necajitii de la acel Centru.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by Dumitrescu Iancu »

Nu vad ce ar mai fi de spus!Multumiri colegului Mihai Vinturache si Monicai pentru totala implicare in aceasta actiune,la fel si lui Dutu si fiului sau Sabin Stoica pentru ajutorul acordat!Bravo,prieteni!
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by valibu »

Nu pot decat sa va multumesc si sa ma simt mandru ca fac parte din aceasta gasca nebuna.
Sa va aduca sarbatorile fericirea de care au avut parte aceste suflete.
Bai, sunteti oameni!!!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by Lorelai »

Felicitari APC 21 !
Sa dea Dumnezeu ca aceste ajutoare sa ajunga acolo unde sunt destinate !
Lorelai
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by Petru Burian »

Mai spun odata si sincer merita repetitia. :D
Felicitari organizatorilor, sustinatorilor si infaptuitorilor :!: :!: :!:
In fata tuturor jos palaria,
Craciun fericit si La multi ani :!: :!: :!:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by valic »

Bravo Fratilor,

Felicitari ............. no comment .............
Multumiri tuturor ...........

Craciun Fericit tuturor.
Valic
0744 644 368
User avatar
toajem
Posts: 43
Joined: 22 Oct 2009, 14:44

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by toajem »

Dna Director de la Centrul Luminita m-a rugat sa va transmit urmatorul mesaj de multumire:

"Copiii Centrului de Plasament transmit Asociatiei Pescar Club 21 multumiri pentru sponsorizarea centrului cu alimente, rechizite, produse de toaleta, oferite cu ocazia sarbatorilor de iarna.
Va transmitem sarbatori cu sanatate si un an nou plin de bucurii
.
O zi buna va doresc,
Florica Tarasenie
"
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by modigliani »

Sa fie fericiti , sa se bucure de acest Craciun , sa-si gaseasca bucurii si echilibru-n viata , sa dea Domnul sa devina oameni .

Noi am facut ce-am putut , pacat ca n-am putut mai mult sau ca n-au putut mai multi . Cel mai mare castig al nostru este bucuria lor , atat cat au priceput ei din ce-am facut noi , cat si posibilitatea de a fi dat un exemplu multor altora .

Craciun Fericit !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Craciunul unor copii necajiti

Post by Mihai Vinturache »

Pentru ca sa finalizam in mod corect aceasta actiune, postez alaturat, asa cum am promis, factura pentru masinile de tuns (originalul a ramas la centrul Luminita pentru ca este necesar in situatia unor eventuale probleme in termenul de garantie) si contractul de sponsorizare semnat si stampilat de directia de resort din cadrul Primariei sector 2, care include lista detaliata a produselor furnizate.

Image

Image

Image

Image

Image

Transmit din nou multumirile administratiei Centrului Luminita adresate APC 21 si celor care s-au implicat, in orice fel, in aceasta actiune.

Cu aceasta cred ca se poate inchide topicul.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”