Benzinarie in Chilia Veche

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Benzinarie in Chilia Veche

Post by Dan T »

Dupa cum spune si titlul topicului, in Chilia Veche exista iar benzinarie.
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by CRISTI DINU »

Dan T wrote:Dupa cum spune si titlul topicului, in Chilia Veche exista iar benzinarie.

Este cumva acea plutitoare ? sau este amenajata pe uscat .super.
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by CRISTI DINU »

drumul este acelasi ,sau mai rau.
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by mihai_mura »

Dan T wrote:Dupa cum spune si titlul topicului, in Chilia Veche exista iar benzinarie.
O veste foarte buna! Pentru confortul si buzunarul pescarului. Multumim!
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by Dan T »

Nu am intrebat de care este. Banuiesc ca plutitoare si sint aproape sigur ca este STAR 2000.
Se lucreaza la refacerea drumului dar nu cred ca il vom vedea gata prea curind.
Bacul merge din Tulcea direct la Pardina si costa 800 lei daca am retinut bine. Cu cit mai multe masini cu atit mai ieftin. Problema consta in nesiguranta orelor de plecare din Tulcea si Pardina.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by Ono »

Cate masini intra pe bac?
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by Dan T »

Nu sint sigur... 9-12 masini "mici".
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by CRISTI DINU »

Dan T wrote:Dupa cum spune si titlul topicului, in Chilia Veche exista iar benzinarie.
multam de informatie,acu cativa ani era amplasata chiar la varsarea canalului tataru in brat,am avut o intamplare neplacuta vis a vis de acea pompa,servea numai pe cei din zona si cunoscutii,probabil ca acu nu mai duc lipsa cei din zona,sunt vre-o 5 ani de atunci.
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by Dan T »

Miine 05.08 plec la Chilia Veche. La intoarcere voi posta noutatile inclusiv despre benzinarie pe care eu o consider foarte importanta pentru acea zona.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by Dan T »

Am venit de la Chilia Veche de citeva zile dar nu am avut timp nici sa respir, sa nu mai zic de intrat pe forum...
Am plecat din Tulcea cu barca. Bacul merge direct in Pardina dar nu am reusit sa aflu un pret exact. In functie de cite masini sint pe bac, de ora de plecare si de alti factori necunoscuti nici de cei cu bacul pretul variaza intre 800 si 1600 lei. Zilele si orele de plecare si intoarcere sint incerte, nu exista nimic hotarit. Pur si simplu cind se aduna mai multe masini sau se gaseste unul sa plateasca tot.
Digul intre 36 si Sireasa (zona agricola) este rupt in citeva locuri fiecare ruptura intre 5-10 m de unde navaleste apa din zona agricola.
La Chilia pustiu. Nu am vazut nici un pescar, doar citiva localnici care pescuiesc si la lanseta.
Apa scazuta, aproape de normal, in limpezire, totusi foarte calda. Crap nici gind. Nici salaul nu dadea decit semne anemice de viata. Apoi s-a tulburat iar si nu a mai ramas decit somnul. Au fost 6 trasaturi puternice cu 4 rupturi si 2 capturi de 16 si 18 kg. In rest mic si mult pina in 2 kg. Au mai picat un ciortan, o platice frumoasa de aproape 3 kg si o anghila de 1,5 kg. Tot somnul era in intinsura, la apa mica.
Intoarcerea cu pasagerul, 6 ore (criminal).
Foarte cald, aproape de nesuportat din cauza umezelii, tintari ca niciodata iar seara dupa apus apareau nori negri de fluturasi si musculite care intrau in nari cind inspirai... cih... nasol rau...
Benzinaria este pe Tataru aproape de intersectia cu Dunarea.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by valic »

Pe Tataru langa Chilia ?
Valic
0744 644 368
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by Dan T »

Chiar inainte de intersectia canalului Tataru cu bratul Chilia este o zona plata, fara case si cu acces auto pe mal. Acolo este plasata benzinaria.
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Benzinarie in Chilia Veche

Post by rebeu »

Pe GE este o poză pusa de "motzoi" la coordonatele 45g 25m 19.68s Lat.Nord - 29g 16m 57.04s Long.Est.

Pe wikimapia localizarea apare cam aici.
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”