Arbitrii

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Arbitrii

Post by PETER »

Vad ca nu este un topic "deschis" al arbitrilor, asa ca am sa postez aici.
Impresii cupa PACO-GIPO Belis:
"- arbitrii deosebit de exigenti, dar corecti"
citat depe forumul LRS

Bravo voua !!!
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Arbitrii

Post by Geo »

Mulţumim pentru aprecieri, Peter !
Iar dacă ei între ei (mă refer oamenii din LRS) vorbesc astfel despre noi, asta nu face decât să ne confirme că ne facem treaba bine.
Pescuitul = Relaxare în natură
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Arbitrii

Post by Dumitrescu Iancu »

Multumim,Peter,pentru felicitari,dar iti multumim,tie si doamnei tale,in primul rand,pentru ospitalitatea cu care ai primit echipa de arbitri APC21 in casa ta!Multumim pentru bucatele puse cu prietenie pe masa si care au venit asa de bine dupa atatea ore de drum!!Sa fiti sanatosi,Peter,si sa ne vedem cat mai des posibil!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Arbitrii

Post by Dumitrescu Iancu »

Pytzy,pentru ca Peter a deschis acest topic,cred ca merita sa-i aratam cateva poze...Bineinteles,cand vei avea timp!
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Arbitrii

Post by pytzy »

Dumitrescu Iancu wrote:Pytzy,pentru ca Peter a deschis acest topic,cred ca merita sa-i aratam cateva poze...Bineinteles,cand vei avea timp!
Normal... un link catre picasa web album...unde am facut un cont sa gazduim pozele pe etape(cine mai are ceva poze de la etapele ce au trecut va rog sa mi-le trimiteti pe mail) http://picasaweb.google.com/10274265101 ... directlink
Am rectificat linkul...acum sper sa mearga.... ;)
Last edited by pytzy on 07 Jul 2010, 14:30, edited 2 times in total.
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Arbitrii

Post by mikcutu »

pytzy, vezi ca nu merge link-ul
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: Arbitrii

Post by PETER »

Mergeeeeeeeeeeeeeee.................. :lol: ;)
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Arbitrii

Post by Albatrin »

Un slideshow de la Valibu:
http://dl.transfer.ro/transfer_ro-07jul-19de90068f4.zip
Îi rog pe prietenii Rebeu sau Pytzy să-l pună într-o formă mai accesibilă!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Arbitrii

Post by rebeu »

Rezolvată. Click dreapta aici şi daţi "run" sau "save target as" pentru salvare pe discul pc-ului vostru. Trebuie să aveţi instalat un soft care să ştie să interpreteze fişiere PowertPoint.

Vizionare placută!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Arbitrii

Post by Petru Burian »

Excelenta prezentare cea mai faina de la „Adam” incoace :D :D :D
Multumiri si felicitari colegilor Pytzy, Valibu & Rebeu :idea:
Si acum o critica dura:
1 -- ar fi cazul infiintarii domeniului „Clubul arbitrilor” - vreau sa cred ca nu este un club "rezervat initiatilor" :evil:
2 -- postarea unui scurt text pt. fiecare actiune, apoi prezentarea. Asa impresia este de "initiati" + pomana pt. "restul lumii"
3 -- brambureala din acest sait tinde sa devina „cronica”: actiuni, expeditii, concursuri si ce o mai fi, sunt postate aiurea, fara o minima organizare si selectare, impresia generala fiind celebrul "las ca merge si asa" :evil:
4 -- cautati fratilor un „prusac” sa faca ordine si disciplina, pana saitul nu devine absolut enervant :mrgreen:
5 -- mafalda va fi acela care, peste un an, va mai gasi ceva in acest „halaimăs” generalizat;
6 -- despre impresia unor vizitatori sau nou veniti, ce sa mai vorbim, mai ales daca nimeresc in "topice" gen: Jalnic ..., Galceava ..., Nici usturoi ..., Aberatio ..., Maidanezii ..., Basescu ..., etc., etc. (sunt mai multe decat cele de pescuit) :evil: Eu le-as rade pe toate :!: :!: :!:

Parerea mea, dupa ce am vazut ce se poate si ce avem :evil: :evil: :evil:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: Arbitrii

Post by PETER »

Sunt de acord si eu cu "Dl. Profesor Petru Burian".
Simplificati.......
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Arbitrii

Post by valic »

Petru Burian wrote:Excelenta prezentare cea mai faina de la „Adam” incoace :D :D :D
Multumiri si felicitari colegilor Pytzy, Valibu & Rebeu :idea:
Si acum o critica dura:
1 -- ar fi cazul infiintarii domeniului „Clubul arbitrilor” - vreau sa cred ca nu este un club "rezervat initiatilor" :evil:
2 -- postarea unui scurt text pt. fiecare actiune, apoi prezentarea. Asa impresia este de "initiati" + pomana pt. "restul lumii"
3 -- brambureala din acest sait tinde sa devina „cronica”: actiuni, expeditii, concursuri si ce o mai fi, sunt postate aiurea, fara o minima organizare si selectare, impresia generala fiind celebrul "las ca merge si asa" :evil:
4 -- cautati fratilor un „prusac” sa faca ordine si disciplina, pana saitul nu devine absolut enervant :mrgreen:
5 -- mafalda va fi acela care, peste un an, va mai gasi ceva in acest „halaimăs” generalizat;
6 -- despre impresia unor vizitatori sau nou veniti, ce sa mai vorbim, mai ales daca nimeresc in "topice" gen: Jalnic ..., Galceava ..., Nici usturoi ..., Aberatio ..., Maidanezii ..., Basescu ..., etc., etc. (sunt mai multe decat cele de pescuit) :evil: Eu le-as rade pe toate :!: :!: :!:

Parerea mea, dupa ce am vazut ce se poate si ce avem :evil: :evil: :evil:
EU, adica "IO" o sa propun stergerea topicurilor propuse de Dvs.
Va tin la curent.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Arbitrii

Post by Adar Marian »

valic wrote: 6 -- despre impresia unor vizitatori sau nou veniti, ce sa mai vorbim, mai ales daca nimeresc in "topice" gen: Galceava ..., Nici usturoi ..., Aberatio ..., Maidanezii ..., Basescu ..., etc., etc. (sunt mai multe decat cele de pescuit) :evil: Eu le-as rade pe toate :!: :!: :!:

Parerea mea, dupa ce am vazut ce se poate si ce avem :evil: :evil: :evil:
EU, adica "IO" o sa propun stergerea topicurilor propuse de Dvs.
Va tin la curent.

Cele bune.[/quote]
Dom' Profesor si stimate moderator, corect ar fi ca doar postarile ce contin jigniri sau termeni mai putin ortodocsi sa fie sterse, nu topicuri intregi, pentru ca, asa cum spunea un alt user, forumul e oglinda asociatiei, reprezentativ pentru ea, astfel ca orice nou intrat isi poate face o idee legata de calitatea materialului uman gasit aici. Cel putin "Galceava, Maidanezii, Basescu", ma au drept autor si eu nu-mi amintesc sa fi jignit pe careva in ele. Ca altii au facut-o, e strict problema lor.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Arbitrii

Post by Dumitrescu Iancu »

Iar eu o sa sterg postarile care nu au legatura cu subiectul topicului...In 24 de ore...
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Arbitrii

Post by Petru Burian »

Adar Marian wrote: Dom' Profesor .... 1/ - forumul e oglinda asociatiei, reprezentativ pentru ea, 2/ - astfel ca orice nou intrat isi poate face o idee legata de calitatea materialului uman gasit aici. Cel putin "Galceava, Maidanezii, Basescu", ma au drept autor si eu nu-mi amintesc sa fi jignit pe careva in ele. 3/ - Ca altii au facut-o, e strict problema lor.
Domn’ Adar de acord in principiu, din p.d.v. teoretic, etc., dar:
1/ - 3/ - Orice oglinda, cand se invecheste si incepe sa deformeze imaginea, o arunci, sau o duci in debara.
2/ - Nu „calitatea materialului uman” este tema forumului. Calitatea de colegi pescari ar fi tema principala, iar acest lucru poate fi dedus (pt. cei interesati) din actiuni, expeditii, informatii, spiritul de echipa, organizare, etc., etc.
Parerea mea :roll:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Arbitrii

Post by cezar »

Se va face curatenie mare, vor fi topice care vor ajunge la Arhiva, altele de-a dreptul la "gunoi".
Se va avea in vedere atat continutul de idei, cat si acuratetea exprimarii si calitatea cuvintelor.
Se va analiza si situatia unor useri, ale caror postari nu au nimic de-a face cu pescuitul, ci numai cu dorinta de a provoca scandal. Cred ca unii ar trebui sa se jeneze de faptul ca timp de luni de zile, pe parcursul a sute de postari, nu pomenesc macar o data de pescuit, balta, peste etc.

Sa nu uitam ca este saitul unei asociatii de pescari.

De asemenea, se va analiza lista celor care vor avea acces in sectiunile protejate ale saitului. Este de la sine inteles ca aici vor intra numai cei care-si castiga acest drept.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Arbitrii

Post by Dumitrescu Iancu »

Clubul Arbitrilor a finalizat o noua actiune:Concursul Master Siriu-Buzau!A fost cel mai greu concurs la care am participat,si asta nu din cauza problemelor create de concurenti(care probleme,practic,nu au existat),ci din cauza distantelor si a diferentelor de nivel la care a trebuit transportat,manual,echipamentul!
Cu toate astea,a fost o iesire reusita,prilej cu care am descoperit locuri pe care nu la stiam!Acumularea tine destul de mult peste,pescarii localnici laudandu-se cu capturi frumoase de scobar,clean,biban(s-a prins in concurs unul de peste 40cm-splendid),caras frumos si chiar crap mare!Am gasit si locuri accesibile auto de campare,asa ca e posibil sa urmeze o actiune APC 21 pe Siriu!Vom da amanunte cat de curand!
Pytzy,te rog,in limita posibilitatilor,sa "bagi"si aici ceva poze!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Arbitrii

Post by Dumitrescu Iancu »

Clubul Arbitrilor isi continua activitatea:in ultimul Week-end,colegii nostri au arbitrat Concursul Master al LRS de la Manjesti-Vaslui,cu peste tinta bibanul!Am placerea sa felicit lotul care a oficiat la Manjesti si sa le spun bun venit in echipa "debutantilor" Mihai Murarasu din Iasi,Popa Dumitru-Nea Popica,Petrica Panciulescu si Petre Tanasa!"Gasca nebuna"(citat din zicerile lui Valibu) se mareste!Domnilor,acum aveti microbul inoculat,asa ca va asteptam si la celelalte concursuri!Urmeaza Masterul Belis-Fantanele Cluj pe 12-13 septembrie!Succese!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Arbitrii

Post by Dumitrescu Iancu »

Revin cu rugamintea de se pune poze si pe acest topic!Multumesc!
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: Arbitrii

Post by PETER »

Dumitrescu Iancu wrote:Revin cu rugamintea de se pune poze si pe acest topic!Multumesc!
DA DA........ ;)
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”