Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by cezar »

Prieteni, asa cum scriam acum cateva zile, incepem sirul aventurilor in natura 2010.

Va propunem o locatie mirifica, pe bratul Sfantul Gheorghe, accesibila numai pe apa. Va asiguram ca ne-am gandit mult unde sa organizam aceasta iesire de debut a Clubului Dunarenilor si credem ca am ales bine (in raport cu perioada, situatia hidrologica si capacitatea noastra de organizare).
Iata programul pe care il propunem :

9.06.2010 (dimineata devreme) Plecarea din Bucuresti catre Dunavatul de Jos

- ora 9,00 imbarcarea pe vaporasul inchiriat in acest scop si deplasarea catre locatia aleasa pentru tabara. Deoarece vaporasul poate prelua maximum 12 persoane + bagajele necesare, in functie de numarul de inscrieri, se mai poate face o cursa suplimentara, la ora 12,00.
Instalarea taberei si alegerea locurilor de pescuit.

10, 11 si 12.06.2010 - pescuit, pescuit, pescuit. Locatia aleasa permite atat pescuitul la Dunare, cat si pe un canal aflat in imediata apropiere, recunoscut pentru faptul ca este intotdeauna capabil sa "scoata ceaunul din mizerie".
In fiecare zi, organizatorii va invita la o masa calda luata in comun, preparata la foc de lemne si stuf. Nu vor lipsi ciorba de
peste, iahnia de fasole cu afumatura si gulasul "Legiunea Straina"

13.06.2010 (intre orele 11,00 -14,00) strangerea taberei, ecologizarea zonei si transportul pe apa catre Dunavat.

Organizatori : Costin Stefanescu si Cezar Chioibasu

Numar maxim de participanti - 24 persoane (limita o constituie capacitatea vaporasului pt.2 curse)

Costuri : pt. membrii Clubului Dunarenilor (inclusiv sotie sau copii peste 14 ani) 50 ron/pers
pt. membrii cotizanti (inclusiv membrii familiei) 70 ron/pers
Sumele de mai sus acopera costul transportului pe apa (vaporas plus 2 barci)
Se vor folosi pentru deplasari scurte in preajma taberei motoarele Clubului.
Clubul Dunarenilor asigura benzina pentru motoare si cele trei mese comune (doar pentru peste, contam pe eficienta pescarilor nostri ;) :))
Pe toata durata expeditiei, se va desfasura concursul "Marea captura", dotat cu un frumos premiu oferit de Asociatia Pescar Club 21.

PS - invitatia este deschisa si prietenilor de la "Pescar Hoinar", in conditii egale cu cotizantii nostri. Ecologizam impreuna, pescuim impreuna.

Deschidem lista :

(repartizarea pe serii la transportul cu vaporasul se face in ordinea inscrierilor)

- Costin Stefanescu + sotia si copiii
- Cezar Chioibasu + sotia
- Dragos Daniel Iordache
- Catea Bogdan
- Catalin Dobrescu
- Liviu Francu (cu "mici rezerve")
- Cristian Candeori + copii (eventual si sotia)
- Ono + sotia
- Petrica Panciulescu + sotia
- Radu Bogdan
- Paul Calin ACHITAT
- Cornel Serban
- Ovidiu Oancea
- Vasile Dionis(Mahoe)
- Marian Ciobanu
- Valentin Paun

Colectarea contributiilor : la Cafenea, luni 7 iunie 2010, 0ra 18,30, la terasa "La Copaci".
dragos_iordache
Posts: 5
Joined: 13 Apr 2010, 12:18

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by dragos_iordache »

Dupa zilele de la ecologizare, unde ne-am simtit foarte bine ne inscriem si noi:

Dragos Daniel Iordache
Catea Bogdan
Dobrescu Catalin
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by fish bone »

Frumos inceput de saptamana cu perspective si mai frumoase pentru urmatoarea.
Liviu Francu - cu oarece rezerve (astept aprobarea pentru cererea de concediu)
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
User avatar
Cristian Candeori
Posts: 163
Joined: 26 Oct 2009, 10:10

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Cristian Candeori »

Eu + copiii (in functie de servici si sotia).
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Ono »

Eu + sotie
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Pacapescarul »

Pe asta o ratez, plecam in insula Kos (Grecia) din 11.06 pana in 18.06.
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
panciup1957
Posts: 36
Joined: 04 Nov 2009, 10:32

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by panciup1957 »

panciulescu+sotie
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

Pacapescarul wrote:Pe asta o ratez, plecam in insula Kos (Grecia) din 11.06 pana in 18.06.
Vai tu! :D . Pai dupa ultima iesire in Delta te cred ca ai nevoie multa :lol: .
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by costin stefanescu »

dragi prieteni,asa cum a spus si Cezar,ordinea de imbarcare pe vaporas va fi in ordinea inscrierilor,aici trebuie precizat faptul ca eu si Cezar impreuna cu sotiile vom merge cu o zi inainte pt stabilirea taberei,momirea locurilor,etc, astfel incat la sosirea voastra sa intram direct in paine :D ,asadar noi nu vom ocupa locuri pe vaporas ramanand locuri pt 20-24 de pers.in 2 curse !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

Merg si eu impreuna cu Ovidiu Oancea urmand sa anunt daca merg si doamnele noastre desi nu prea cred.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by paulletta »

Sper sa ajung si eu, deci va rog sa ma treceti in lista celor inscrisi cu 90% sanse sa vin.
Multumesc!
PS> in cazul in care ajung am sa fac tot posibilul ca ceaonul sa miroasa a peste.... :lol: :lol: :lol:
Paulletta
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by rebeu »

Dacă mai e loc mă bag şi eu!
Şi dacă vreţi (sau aveţi nevoie de vreun ajutor) vă pot însoţi de marţi că tot nu mai am răbdare să stau prin casă. :roll:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

PS> in cazul in care ajung am sa fac tot posibilul ca ceaonul sa miroasa a peste.... :lol: :lol: :lol:
Ceaonu` miroase deja bah da` regulamentul pe Sfantu` e fara Sheff asa ca nu stiu ce-om manca in baza ta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by paulletta »

|In cazul asta vin cu peste de acasa....
Daca nu ajung va trimit cu curierul rapid.
PS> week asta am fost pe Olt, si am facut treaba si la undita si la Sheffield... :mrgreen: :mrgreen:
Paulletta
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Domnilor,avand in vedere ca numarul de participanti este limitat de capacitatea de transport pe apa,va rugam sa va faceti foarte bine calculele!Ar fi pacat sa umplem lista cu "probabilitati" si sa descurajam eventuali doritori!Treceti-va pe lista numai cand aveti siguranta ca puteti participa!Multumim!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by costin stefanescu »

lasa frate Myagi ca Pauletta a scos de multe ori ceaunul din mizerie :lol: ,unde mergem acum are posibilitatea sa-si arate veleitatile de unditar,canalul vizat are legatura cu Dunarea si are toate speciile de pesti,acolo sa te tii :D !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:Domnilor,avand in vedere ca numarul de participanti este limitat de capacitatea de transport pe apa,va rugam sa va faceti foarte bine calculele!Ar fi pacat sa umplem lista cu "probabilitati" si sa descurajam eventuali doritori!Treceti-va pe lista numai cand aveti siguranta ca puteti participa!Multumim!
Vom deschide si o "lista de asteptare"...daca va fi nevoie.
Oricum, validarea inscrierilor sa va face pe baza achitarii c/valorii. Daca pana luni, ora 20,00 nu achita (sau se retrag titularii), intra cei de pe lista de asteptare.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:lasa frate Myagi ca Pauletta a scos de multe ori ceaunul din mizerie :lol: ,unde mergem acum are posibilitatea sa-si arate veleitatile de unditar,canalul vizat are legatura cu Dunarea si are toate speciile de pesti,acolo sa te tii :D !
Atunci piua-ntai. Are un spray-ulet cu care baga plevusk direct in bors :D . Am zis ca-l fac cu fimiu la Jurilovk da` a scos spray-ul si l-a topit :lol: .
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by costin stefanescu »

dragi prieteni,pt cei mai putin familiarizati cu cu Dunarea cateva precizari,perioada in care mergem e perioada cea mai prolifica pt somn,asadar baza pescuitului pe cursul principal va fi somnul,sa aveti in dotare suficienti plumbi,ace,fire strong pt schimb,deoarece o sa fie pierderi din pct asta de vedere,ca si montura va sfatuiesc sa nu va bagati la monturi ''smecherite'' de o gramada de bani,faceti monturi simple speciale pt somn,plumbul jos,fix si sus la 30 de cm forfacul cu un ac,cat mai putine noduri,cat mai simplu,cat mai eficace,daca aveti intrebari va stau la dispozitie !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Dor de Delta - 9/13 iunie 2010

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:dragi prieteni,pt cei mai putin familiarizati cu cu Dunarea cateva precizari,perioada in care mergem e perioada cea mai prolifica pt somn,asadar baza pescuitului pe cursul principal va fi somnul,sa aveti in dotare suficienti plumbi,ace,fire strong pt schimb,deoarece o sa fie pierderi din pct asta de vedere,ca si montura va sfatuiesc sa nu va bagati la monturi ''smecherite'' de o gramada de bani,faceti monturi simple speciale pt somn,plumbul jos,fix si sus la 30 de cm forfacul cu un ac,cat mai putine noduri,cat mai simplu,cat mai eficace,daca aveti intrebari va stau la dispozitie !
Bai cum postez si eu o fotografie sa bag una cu un forfac de somn pentru Delta sau Dunare,cu unul de crap sau altele?
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”