Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by Albatrin »

Cu prilejul şedinţei de pregătire a clubului de arbitrii, astăzi s-a semnat protocolul de colaborare între asociaţia noastră şi administratia bălţii „Lilieci - La Costel”, protocol în baza căruia membrii asociaţiei noastre vor avea o reducere de 20% la taxa de pescuit.
Image Image Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
p_m_1959
Posts: 93
Joined: 06 Nov 2009, 07:28

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by p_m_1959 »

Sa fie cu noroc!
___________________________-
Ne nastem goi,uzi si flamanzi,necazurile d-abia atunci incep!
User avatar
fpasare
Posts: 17
Joined: 18 Feb 2010, 09:06
Location: dalga-gara
Contact:

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by fpasare »

Sa fie intr-un ceas bun
Dar 20% din ce si in ce conditii
Pasare Florin
0726.196.293
pasare_florin81@yahoo.com
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by Albatrin »

fpasare wrote:Sa fie intr-un ceas bun
Dar 20% din ce si in ce conditii
De luni din 50lei, adică din 5 ieşiri pe Lilieci ţi-ai scos banii de cotizaţie. Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
fpasare
Posts: 17
Joined: 18 Feb 2010, 09:06
Location: dalga-gara
Contact:

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by fpasare »

Albatrin wrote:
fpasare wrote:Sa fie intr-un ceas bun
Dar 20% din ce si in ce conditii
De luni din 50lei, adică din 5 ieşiri pe Lilieci ţi-ai scos banii de cotizaţie. Image
Stiam eu ca am facut o alegere buna ;)
Pasare Florin
0726.196.293
pasare_florin81@yahoo.com
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by Eugen Fetes »

Suna excelent colaborarea asta. Poate va "lipiti" si de alte asemenea contracte ca si alternativa la apele salbatice.

Am vorbit cu unul dintre baietii care a cumparat ANVIR si abia au inceput lucrarile acolo (constructie de dig suplimentar, urmeaza destufizarea, decolmatarea si subtierea carasului). In toamna, daca totul merge conform programului vor face o prima populare cu crap, ceva caras adevarat si ceva rapitor (stiuca si somotei). Probabil ca si acolo se poate colabora (ei sunt dispusi la asemenea contracte), dar sa-i vad eu mai intai cu balta curatata si apoi discut.
0745578278
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by Claudiu »

Sper ca popularea viitoare sa se faca din elicopter :lol:
Asa mai rad si eu cu pofta, ca in ultima vreme am si uitat dreaq cum se face :roll:
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by mdd69ro »

Felicitari pentru prima reusita si sper sa urmeze si alte balti (eu sunt pescar de balti de pe langa Bucuresti, atat am invoire :D ). Ce rezultate ati avut azi? Si ma refer la lanseta, ca la undita, dupa ce am aruncat 2 pumni de viermusi, ne-a spart rosioara aia mica...3 kg pina la ora 16 :!: :!: :!: Eu am aruncat doar o lanseta, cu racheta de nadire ce ramine pe fundul apei si imprastie nada, cu porumb vanilat din borcan. Dupa 5 ore in care a zacut acolo, tocmai cand eram plecat la.... :oops: ... am avut o trasatura violenta, ce mi-a aruncat clopotelul de pe bambina la 2m in fata apei si care m-a surprins si pe mine si pe amicul meu si care s-a soldat cu...pierderea clopotelului si atat :lol: :lol: :lol: . Pina nu baga ceva PESTE acolo, eu unul nu ma mai duc, pentru ca m-am carat cu 6 lansete dupa mine si am dat la o undita :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Sau poate ma duc cu pustiul, eu cu o undita si el cu una, pentru ca printre cele 3 kg de mai sus erau si 3 coi(cu unul in plus decat la mine :lol: :lol: ), din care unul, aratindu-l pustiului, m-a pus sa-i tai un bidon mare si sa-l bag acolo...asa ca saracul roscovan, e singur si-i trebuie companie :) .

Inca o data felicitari si la cat mai multe colaborari!

PS Marfa de poza la masina am vazut, noroc ca eram si eu prin ea :lol: :lol: :lol: . Multumiri fotografului!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by pescarul33 »

protocolul este bine venit pe timp de criza dar locatia prezinta cateva defecte :lol: care sper sa fie remediate :roll: .organizarea locurilor de pescuit este o problema deoarece dupa ce am ajuns la 04:45 pe balta si am nadit la greu locul , la ora 07:00 pe malul opus , 2 pescari care au uitat bunul simt acasa , desi aveau loc in dreapta lor sa arunce 20 de lansete au aruncat in stanga peste lansetele mele :o :shock: . desi le-am atras atentia au spus ca daca nu imi convine sa dau lansetele afara :o . dupa ce le-am spus ca voi da lansetele afara, dar cu tot cu lansetele lor, :o :lol: deoarece folosesc fir textil , abia atunci au inceput sa arunce mai in dreapta . :twisted:
curatenia pe balta lasa foarte mult de dorit , si imi cer scuze d-lui admin Costel ca am indraznit sa bag la portbagaj :oops: gunoiul uitat de alti pescari pe balta :o :oops: . daca cineva il revendica sa stea linistit ca se afla in siguranta la mine in tomberon :shock: :lol: . si sa nu mai zic de peste ca nu am vazut tac de la 04:45 pana la 16:00 , 7 pescari cu aproape 30 de lansete la toate momelile si nadele posibile .
o sa mai incerc o data de doua ori si daca nu sunt rezultate poate sa dea si 90% reducere ca nu mai merg .
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by cezar »

& pescarul33

Avem posibilitatea de dialog cu patronul, iar observatiile dvs (pe care le consider de bun simt) vor fi transmise; cateva comentarii :
- Curatenie . Se vor pune, din loc in loc, cosuri pentru depozitarea gunoiului. Cat despre cei care arunca alandala resturile, aici e chestiune de educatie, in primul rand. Cred insa ca exemplul dat de pescarii nostri, care-si strang intotdeauna gunoiul, va fi urmat si de altii. Oricum, patronul s-a angajat sa actioneze si pe langa sateni (care arunca "de toate" pe mal).
- Peste. Balta este in curs de populare, iar crapul are nevoie de cateva zile de acomodare dupa stress-ul suferit in timpul transportului. La asta se adauga apa inca rece.
- Locuri de pescuit. Incercam o formula de rezervare telefonica a locurilor, apoi, in functie de gradul dvs. de multumire legat de balta, ne gandim la rezervarea permanenta a unui sector. Dar asta...poate la anul, daca totul merge conform intentiilor noastre.
Cam atat, eu fiind mai mult pescar de Dunare, nu pot da sfaturi prea "calificate"
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by Miyagi »

pescarul33 wrote:protocolul este bine venit pe timp de criza dar locatia prezinta cateva defecte :lol: care sper sa fie remediate :roll: .organizarea locurilor de pescuit este o problema deoarece dupa ce am ajuns la 04:45 pe balta si am nadit la greu locul , la ora 07:00 pe malul opus , 2 pescari care au uitat bunul simt acasa , desi aveau loc in dreapta lor sa arunce 20 de lansete au aruncat in stanga peste lansetele mele :o :shock: . desi le-am atras atentia au spus ca daca nu imi convine sa dau lansetele afara :o . dupa ce le-am spus ca voi da lansetele afara, dar cu tot cu lansetele lor, :o :lol: deoarece folosesc fir textil , abia atunci au inceput sa arunce mai in dreapta . :twisted:
curatenia pe balta lasa foarte mult de dorit , si imi cer scuze d-lui admin Costel ca am indraznit sa bag la portbagaj :oops: gunoiul uitat de alti pescari pe balta :o :oops: . daca cineva il revendica sa stea linistit ca se afla in siguranta la mine in tomberon :shock: :lol: . si sa nu mai zic de peste ca nu am vazut tac de la 04:45 pana la 16:00 , 7 pescari cu aproape 30 de lansete la toate momelile si nadele posibile .
o sa mai incerc o data de doua ori si daca nu sunt rezultate poate sa dea si 90% reducere ca nu mai merg .
Problema gunoaielor se pare ca e de la viitoarea groapa a satului pe care au ales sa o infiinteze pe partea dreapta cum intrii pe balta pana in stalpul de inalta tensiune. Nu are nici o legatura cu balta decat datorita faptului ca balta sta in calea gunoiului batut de vant. Bine asta nu inseamna ca n-avem si noi uscaturi. Probabil ca daca ecologizam zona coroborat cu viitoarele actiuni satesti vom avea si curatenie.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by Adar Marian »

N-as vrea sa fiu carcotas, insa nu ma pot opri sa-ntreb:
- Exista vreo legatura intre faptul ca pana mai zilele trecute taxa baltii era 15 lei si urma sa fie acceasi pana la 1 aprilie, iar odata ce protocolul a fost semnat, patronul mareste taxa cu incepere din 22 martie?
Nu ma intereseaza in mod deosebit aspectul, chit c-as fi facut maine o iesire acolo cu nea Pantazi, insa nu s-a inventat inca nici balta si nici patronul caruia sa-i decartez doi poli. Raman cu Dunarea, cu Argesul, cu Ialomita, cu vreo doua balti salbatice, tot cam atatea unde-s invitat si nu platesc, insa e bine de stiut.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by Albatrin »

Adar Marian wrote:N-as vrea sa fiu carcotas, insa nu ma pot opri sa-ntreb:
- Exista vreo legatura intre faptul ca pana mai zilele trecute taxa baltii era 15 lei si urma sa fie acceasi pana la 1 aprilie, iar odata ce protocolul a fost semnat, patronul mareste taxa cu incepere din 22 martie? ....
Nu cu protocolul nostru are legătură modificarea datei ci cu faptul că a inceput să mănânce bine ciortanul. Vineri prietenul nostru Marian Popa a pus pe mal vreo 8. ;) :D ;) :D
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by nexu »

Albatrin wrote: Vineri prietenul nostru Marian Popa a pus pe mal vreo 8. ;) :D ;) :D
Poze frate, poze!!! Da` d`alea cu data pe ele vreau, cu amanunte depre locatie si momeli, ca cica pe malu` celalalt nu a miscat nimic :twisted:
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by Albatrin »

nexu wrote:
Albatrin wrote: Vineri prietenul nostru Marian Popa a pus pe mal vreo 8. ;) :D ;) :D
Poze frate, poze!!! Da` d`alea cu data pe ele vreau, cu amanunte depre locatie si momeli, ca cica pe malu` celalalt nu a miscat nimic :twisted:
Pot ce-l mult să fotografiez farfuria cu bucăţile de ciortan pe care nevastă-mea le-a pregătit încă de ieri pentru astă seară. Vineri după prânz m-a sunat Costică să-mi spună isprava lui Marian. După două minute l-am sunat pe Marian şi mi-a confirmat. M-am abonat la o bucată aşa că, vrând, nevrând, Marian m-a chemat, când a ajuns acasă, să-mi dea peştilicul promis. Îi avea pe toţi opt într-o ladă de lemn împreună cu ceva bibănoi. Martor la "predare-primire" a fost Vali Bucoveanu (Valibu). Acum, că p_m_1959 e un fel de "tata'lor" pe balta asta, o ştie toata lumea !!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Post by Gabi »

Am fost azi o fuga pana acolo fara undite si, pe toata balta se prindea aer in piept. Afara de Marian care iar dadea recital la freo 6 lansete spre bucuria si urarile mute de dulce ale asistentzei. Nu-i ajungea un juvelnic ,avea doua :unul de ciortan cu vreo 4 buc parca si unul cu carasoi de protocol. Cat am stat eu a luat vreo 4 carasi. In orice caz nu mananca in mal. Ma gandisem sa ma duc maine cu un shefild si o varga de 8m ,ca sunt prea lenes sa pregatesc 4 lansete si mai ales sa stau cu ochii pe ele. Totusi la vremea asta 40 de lei nu prea merita.
Apropo de curatenie ,Costel spunea ca maine (ca e putina lume) o sa puna o echipa de la Romprest sa stranga toata mizeria de pe balta.
chestii socoteli
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by Marian BARUTZ »

Mai este valabil protocolul?
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by Albatrin »

Marian BARUTZ wrote:Mai este valabil protocolul?
Da, bineînţeles!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by Marian BARUTZ »

Albatrin wrote:
Marian BARUTZ wrote:Mai este valabil protocolul?
Da, bineînţeles!
Poti sa-mi spui ce regim tarifar are balta si care mai este "starea" potentialului ei piscicol?
Multumesc,
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by modigliani »

Adar Marian wrote:N-as vrea sa fiu carcotas.....
Mariane , stiu cateva lucruri :

1 - Nu-mi poti aduce replica ( cel putin aici ) la ceea ce urmeaza sa scriu ( asa-i modelu' cand nu stii unde sa te opresti , cand faci valabil proverbu' ,, fiecare pasare pe limba ei piere " . Iti iubesti ,, limba " intr-un fel ..... de-a dreptu' narcisist , si-ntrun fel ce nu te lasa sa fi ceva mai flexibil , mai atent la cum ar trebui sa traiesti cu oamenii si-ntre oameni . Iti dau ,, peste bot " sau ti-l inchid cu forta . Asta e ! Ce sa-i faci ??? )
2 - Cu siguranta ai avea ceva de spus ( si la fel de sigur , ce-ai avea de spus , daca-ai spune-o altfel ..... poate-ar fi interesant si poate ascultat , dar tu nu si nu : ,, Batman , ....Batman ! " )
3 - Carcotesti si cand respiri !
4 - Concret : orice-ai avea de ,, carcotit " va fi luat ca o simpla ..... carcoteala , deja obositoare , de neglijat in chintesenta discutiei ce-o impune topicul acesta .

Oricum ..... respect( stiu eu pentru ce ! Nu te intereseaza pe tine , tu acel ce sfidezi si persiflezi tot ce-i dincolo de tine , de rationamentul tau , de modul tau de-a percepe lumea ) !!!
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”