Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel”

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by ALIN66 »

Mariane , stiu cateva lucruri :

1 - Nu-mi poti aduce replica ( cel putin aici ) la ceea ce urmeaza sa scriu ( asa-i modelu' cand nu stii unde sa te opresti , cand faci valabil proverbu' ,, fiecare pasare pe limba ei piere " . Iti iubesti ,, limba " intr-un fel ..... de-a dreptu' narcisist , si-ntrun fel ce nu te lasa sa fi ceva mai flexibil , mai atent la cum ar trebui sa traiesti cu oamenii si-ntre oameni . Iti dau ,, peste bot " sau ti-l inchid cu forta . Asta e ! Ce sa-i faci ??? )
2 - Cu siguranta ai avea ceva de spus ( si la fel de sigur , ce-ai avea de spus , daca-ai spune-o altfel ..... poate-ar fi interesant si poate ascultat , dar tu nu si nu : ,, Batman , ....Batman ! " )
3 - Carcotesti si cand respiri !
4 - Concret : orice-ai avea de ,, carcotit " va fi luat ca o simpla ..... carcoteala , deja obositoare , de neglijat in chintesenta discutiei ce-o impune topicul acesta .

Oricum ..... respect( stiu eu pentru ce ! Nu te intereseaza pe tine , tu acel ce sfidezi si persiflezi tot ce-i dincolo de tine , de rationamentul tau , de modul tau de-a percepe lumea ) !!![/quote]




Pictore ai dreptate,nici mie nu-mi place ceeace posteaza pe alt site omul,dar datorita faptului ca pe acest site am scapat de adarismele lui,nu-i "gigea" sa-l atacam in lipsa...cu toate ca are cin' sa-l informeze de lucrul asta( prietenii stiu de ce :D )In alta ordine de idei astept sa n-e reintalnim sa gustam din zeama aia de pruna care am adus pe Ara la eco....am acum la degustat una de 60 de volti veche de 8 ani tinuta-n butoi de dud! :shock: 8-) :roll: ce zici o fi buna :!: :?: :oops:
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by rebeu »

Nţţ... e gata expirată! Nu mai e bună! Mă sacrific eu s-o... "reciclez" :lol: :lol: :lol:

LE: Am şi atestat pram deci 60V nici nu se pune...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by ALIN66 »

rebeu wrote:Nţţ... e gata expirată! Nu mai e bună! Mă sacrific eu s-o... "reciclez" :lol: :lol: :lol:

LE: Am şi atestat pram deci 60V nici nu se pune...


MMMM........da,cred ca are hepatita ca-i galbena.......! :lol: asa ca ma gandesc sa o pastrez ptr prima intalnire (imi pare rau ca nu am putut participa la cele doua iesiri la copca pe lilieci :cry: )si sigur te voi lasa s-o reciclezi....eu am incercat si dupa 200gr m-a "reciclat " ea pe mine !! :lol: nici nu stiu cand am adormit !!!!! :oops:
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by modigliani »

ALIN66 wrote:Pictore ai dreptate,dar nu-i "gigea" sa-l atacam in lipsa...
Taticule , fii atent la ce spun :

Nu-s deloc mandru de asta , nu-mi face cinste sa ,, lovesc " in cineva fara a-i da dreptul la replica . Nu-i felul meu . Insa nu fac decat sa ma aliniez metodelor lui de a combate .

Adar si-a facut un titlu de glorie din a lua la ,,perpulis" pe oricine , din orice , oricum , si cu orice pret ! El e miezu' , noi , restu' , sarmanii de noi , ,, prin infinita sa ingaduinta avem .... voie sa ne exprimam opiniile pe forumuri " . E narcisist ! PUNCT !

Pe Pescar Hoinar , prima lui postare , netam- nisam , s-a luat de APC .

1 - Nu ne interesa ,
2 - Asa ceva nu se face . Nu ,, sorcovesti " intreg netu' cu nebuniile tale ( fara sa fac referire la cazul de fata , indiferent ca ai dreptate sau ca nu ai . Pur si simplu nu-i frumos . )

Bun , acceptam ca aici a fost banat ! Sa fie sanatos , trebuia sa-si aiba grija de contul personal , sa si-l gestioneze cu cap , sa scrie in asa fel incat sa nu irite la maxim interlocutorii , sa nu jigneasca fara discernamant de pe pozitia ,, DREPTATEA-I LA MINE , VOI SUNTETI PROSTIMEA " ! El aici pierde fantastic . Pierde credit , pierde audienta , pierde rabdarea interlocutorilor , pierde PRIETENI , .... pierde tot ! Va ajunge sa se piarda pe sine ( tind sa cred , repet , .... tind , ca deja s-a intamplat asta )

............................................

Ca moderator al PH-ului , la venirea sa cu ,, surle si trambite " la adresa APC-ului l-am rugat frumos sa se tempereze . Nu a vrut ! A luat interventia mea in nume personal , ma vede ca pe dusmanul lui , nu a fost capabil sa inteleaga faptul ca nu toleram ,, importul " de conflicte pe forum . L-au apucat pandaliile la adresa mea . Mi se fix rupe .

A urmat o tentativa de conciliere prin invitatia ce i-am facut-o la o actiune de-a noastra la Arges . Voiam sa bem o bere , sa ne privim in ochi , s-o ,, punem " de-un ,, armistitiu " . Nu s-a putut . Iarasi a fost ,, coltos "

A urmat o discutie prin MP-uri intre noi doi ( nu fac public subiectul , atat spun : orice om normal se sensibiliza la acel ,, dialog " ) . Iarasi n-a fost bine .

Acum , fara sa fie problema mea , ,, latra " peste tot de ce ,, nenorociri " a facut APC-ul . E frumos ? Sa improsti fara discernamant , cu o vehementa de-a dreptul smintita , c-o energie debordanta , .... peste tot , oricum , .... niste oameni care inca-l considera prieten , care inca , ascultandu-i , vorbesc despre el frumos ?

..................................

Aline , concret : Adar face mizerii . I se raspunde cu MIZERII , fara scrupule , fara limita . Eu o fac . repet , nu-s mandru de asta , dar .... nici rau nu ma simt ! PUNCT ! Asta genereaza-n oameni ? Asta primeste ! E fix problema lui .

...................................

Cert e un lucru din pmdv : Daca vreodata ne-om intalni si-mi va intinde mana sa ne salutam ..... eu n-am sa-i raspund . Am sa-ntorc privirea si-mi vad de ale mele . Ori , nene , a intinde mana cuiva , indiferent de ce nivel a atins relatia cu acel cineva pe net .... e lucru mare ! Si intinderea mainii , strangerea acesteia de catre cea a celuilalt , o privire matura si plina de ,, sens " in acel moment ..... suplinesc fara echivoc 1 000 000 de postari pe net .

Asa vad io treaba . Poate gresesc , ... poate vad bine .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by ALIN66 »

Pictore ai dreptate....omul s-a luat de mine fara motiv pe alt site,raspundeam unei intrebari simple puse de un user si hop ma vad luat in tarbaca.....de felul meu nu-mi pun "laptop-ul" sa memoreze si sa intre in polemici dar de data asta am comis-o....dar promit ca nu se va mai repeta...e prea marunt si neimportant subiectul ca sa ma "desfasor" si sa-i dau importanta !nu tre sa bag in seama toate prostiile....si pe cei care le "compun" :P
in alta ordine de idei cum facem cu zeama...ca -i galbena si tare buna....ne bagam la pescuiala....in limita timpului disponibil si-al meu si-al tau...si ca sa nu fim off-topic chiar pe lilieci !!!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by modigliani »

Poate dam o fuga saptamana asta , la sfrasitul saptamanii , ..... vedem noi cand ! Gheata nu se topeste cat sa nu ne tina . Dar .... in afara de licoarea aia a ta .... nu vad sa ,, facem serviciu " ! :D :D :D

Si pe Adar ..... lasa-l . Va muri pe limba lui . Il priveste . Macar sa-l vad io pe vreo garla , macar sa-i arda de vreo discutie ..... AMICALA !!!
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by costin stefanescu »

Pictore,chiar ma mir ca te pui la mintea nebunului,ce dracu'
mai omule tu esti baiat destept chiar nu inteleg de ce te cobori la mintea lui,tu nu stii vorba aia neaosa d'a noastra :) ,"surdu' n-aude ,da le potriveste" completez,dupa cum ii convine :lol: ,si mai e una,tiganu' -i tigan si-n ziua de Pasti,ale dracu' vorbele astea din batrani ce dreptate au :lol:
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by modigliani »

He he ! Costine , de ce nu ma lasati sa-l enervez nitel ? Stiti voi cate mi-a facut el mie pe PH ? ...... Acu' .... sa se spele pe cap cu mine , nene ! Nu-l slabesc usor . Exact cum spuneam , ,, asta generezi , asta primesti ! " ! Il alerg tot netu' ! Il scot din sarite ! Ii iau la puricat orice posteaza ! .....Fara nervi , fara sa ma implic , fara consum de energie , ..... ci doar la misto !

Si stii de ce ? ..... Ca-mi place ! Imi place sa-l enervez . Si nu fac decat sa-i raspund cu aceeasi moneda . Chit ca asta se numeste ,, a te pune la mintea nebunului " .

N-am nimic interesant de citit , n-am niciun film bun de vazut , la peste ..... inca nu merg , ..... ma plictisesc seara-n casa . Ei bine ...... , enervez Adaru' ! :D :D :D :D :D
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
toma58
Posts: 45
Joined: 02 Feb 2011, 20:13

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by toma58 »

acolo unde nu este conlucrare antre parti degeaba se vrea o politica de usurare a preaslavitului pescar este desuieta aceasta problema fapte concrete vom vedea dupa aceasta iarna sa fim ancrezatori fir antins si peste mult
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by costin stefanescu »

stai linistit frate ca tocmai asta il alimenteaza,omul n'are nicio treaba cu pescuitul,ne-a luat ceva timp pana sa ne dam seama de asta,el se crede un fel de Matrix :lol: umbla pe net ca huhurezu',asta-i de fapt cea mai mare placere a lui,toate frustrarile acumulate intr-o viata sunt refulate aici sau oriunde pe net,psihologic are explicatie,se numeste overlimmit si asa isi gaseste omul linistea,pe net,tipul trebuie privit cu condescendenta si e,totodata,un excelent subiect de studiu pt studentii la psihologie,basca ca e gratis !!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by modigliani »

costin stefanescu wrote:omul n'are nicio treaba cu pescuitul,ne-a luat ceva timp pana sa ne dam seama de asta,el se crede un fel de Matrix :lol: umbla pe net ca huhurezu',
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Costine , ce zici ca bei frate ???????
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by costin stefanescu »

nu zic nimic gresit coane,omul e pescar cum sant eu poponar(bine unii pot spune " n-avem de unde stii ca nu :lol: ),fara gluma acum,e prea mult bagat in seama,el nici macar nu are ce cauta pe siturile de pescuit,se baga in seama ca mustele la...stii tu ce,eu nu scriu pe Pescuitul din cauza unei certuri acu fro 3 ani cu Gheorghe si eu unde scuip nu ling,dar el linge, :lol: ,cu toate ca era in mijlocul scandalului atunci,caracterul bata-l vina :oops:
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by modigliani »

costin stefanescu wrote:eu nu scriu pe Pescuitul ,dar el scrie, :
Pai unde vrei , mancati-as , sa mai scrie ???? Ca pe unde-a fost si-a luat ,, leapsa " ! Il mai rabda aia ..... pana dau de el , de postarile lui . Ca aia nu-s ca noi , de vedem tot ce se scrie pe forumuri . Aia se uita ,, joi si la 4 h " prin ce s-a scris . Da' .... pan'-la urma dau ei de el . Stii cum pleaca si d-acolo ??? ,, Soiuz 18 " !!!

O sa mai scrie pe ,, clubul fetelor ce beau apa plata cu lamaie " ! Or sa le ameteasca p-alea , sarmanele " nevinovate , de ,, manevrele " voastre cu motoare , cu .... alte alea . Si faci pariu c-or sa-l baneze si ele ???? :D :D :D Stii , .... fetele alea nu-s ca noi . Ele dau cu Raid la orice nu le convine . Si tipa speriate !!!!!!!
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by costin stefanescu »

un timp a mai scris pe Pescuitul sub nick-ul ''foo 210 gat'' si lua pe toata lumea la misto ca,vezi Doamne,nu stie nimeni cine e ascuns sub numele asta si pot face ce vreau,asta era distractia lui :lol: ,iar in caz ca nu v-ati dat seama ce insemna ''foo 210 gat'' iata traducerea:''futute-n gat'' :!: :!: :!: ,e,ca sa vezi cu cine stam de vorba :idea: deci se leaga cu ce-am scris mai devreme despre tiganul....,este inutil sa va explic cui era adresat ''nickul'' avand in vedere ca s-a logat imediat dupa scandalul cu Gheorghe in care era chiar motivul:lol: :lol:
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by ALIN66 »

De fapt daca stau si ma gandesc bine :idea: ,nu ar trebui sa-l blamam...a reusit de unul singur sa faca o reclama excelenta asociatiei APC 21....aproape 90 de pagini pe site-ul pescuit sportiv,atatea zile in care topic-ul a fost "alimentat"!!!!! ;) nici cea mai agresiva campanie de promovare nu reusea asa ceva....ia ganditiva la ce-a zis lunea:"bai astia au motoare de barca,au activitati,au cluburi,se organizeaza altfel decat altii"....etc :!:
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by Dumitrescu Iancu »

ALIN66 wrote:De fapt daca stau si ma gandesc bine :idea: ,nu ar trebui sa-l blamam...a reusit de unul singur sa faca o reclama excelenta asociatiei APC 21....aproape 90 de pagini pe site-ul pescuit sportiv,atatea zile in care topic-ul a fost "alimentat"!!!!! ;) nici cea mai agresiva campanie de promovare nu reusea asa ceva....ia ganditiva la ce-a zis lunea:"bai astia au motoare de barca,au activitati,au cluburi,se organizeaza altfel decat altii"....etc :!:
Aline,cam asa este,topicul a intrat in Top 20 la vizualizari,iar la numar de postari este pe locul 2 pe site-ul respectiv!Pentru noi este foaret bine!Mergem mai departe pe noul topic!
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by ALIN66 »

Mai este valabil protocolul si pe anul acesta?
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by pytzy »

ALIN66 wrote:Mai este valabil protocolul si pe anul acesta?
Da mai este valabil Alin.
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
eugenb
Posts: 14
Joined: 16 Mar 2011, 12:31
Location: Voluntari
Contact:

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by eugenb »

A fost cineva pe anul acesta la Lilieci ? Merita incercat in weekend ?

Multumesc!

PS: daca nu avem inca carnetul de membru se aplica reducerea la taxa prin prezentarea chitantei ?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Protocol între APC21 şi Administraţia „Lilieci-La Costel

Post by Dumitrescu Iancu »

eugenb wrote:A fost cineva pe anul acesta la Lilieci ? Merita incercat in weekend ?

Multumesc!

PS: daca nu avem inca carnetul de membru se aplica reducerea la taxa prin prezentarea chitantei ?
Vorbesti direct cu Costel Moldoveanu,ii explici situatia si nu vei avea probleme daca ai chitanta pe 2011.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”