CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Adar Marian »

@ Vali Coff Da, Vali, am sa-ti urmez sfatul, nu de alta, insa, Doamne-fereste!... se voteaza pentru actiune si ma vad pus intr-un grav impas, acela de a strange 40 de sustinatori/participanti, cati n-au fost vreodata de cand ne stim prin asociatii, indiferent ce nume purtau.
Pai nu-i mai bine asa: cine nu munceste, nu greseste, cine nu vorbeste, nici prostii nu spune. :D
Hai sa fim sanatosi!
@ Cezar E vorba strict de cei 50-60 cm de la gard pana la marginea taluzului, insa cum spusai mai sus: prea complicat, prea multa bataie de cap si nicio satisfactie.
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by ghinozo »

taticutule,ma bag si eu un seama ca, ma gadila pe burice.- sincer eu nu as vrea sa particip la astfel de actiune(aciulea in bucuresti,pe mal de dambovita),ptr ca nu merita,indiferent din ce unghi te uiti: de imagine, este fara ecouri...,ptr binele cetateanului ....da-l in ....,ca daca vroia curat ..nu arunca mucu pe jos sau sticla akolo,si unde mai pui ca'l doare in cur...din moment ce arunca ,ptr spiritu meu civic,...ca eu...descendent a lu gerula...ete cucu,adun ca bou,si in urma mea arunca o cioara libidinoasa,sau un roman spurcat servetelu de la gogoasa,deci...dai' in sangre' c a nu merita,sa se inece cu ele,ptr sensibilizarea opiniei publice?...ete canci...un ac in caru cu fan.....bun, o sa zici...dar dacaaa nu facem niciunu nimic se alege prafu....asa si ? faci tu o mica actiune...si? tot prafu o sa se aleaga ahahaha...deci??...aaa da mor impacat...macar am incercat sa le arat drm.....nu merita,3 generatii de acu inkolo...si nu ne civilizam....
daca era pe dunare da,sa zicem,dar nu din astea de imagine....mol del mar ...bla bla vbla....asta e cardeala,hai sa iesim la o citirica mai mult si sa ne simtem, bine.pe arges undeva...da un tronson de 20 de km,acolo e treaba,da...e greu,logistica multa,pe dunare, in fine...multa pasiune in propozitii.... de apreciat initiativa ta, e bine de stiut ptr baieti cas' unii cu ochii pe ei,dar ....e mult de treaba,cand sa le faci pe toate.
ati facut un club..life si numai stiu cum,foarte bine,cati membri are acest club? cate 20 de ron de caciula si aie e,manusi si saci nu costa mai mult de 100 ron,sau poate v-a da apc21 moca,i-al pe myaghy de guler si fa strigarea,ppoate v-a strangeti mai mult de 40...de capu vostru...dc trebe neaparat sub egida cuiva...si ai sa vezi...ca atunci o sa ai satiscatii mai mari...








Adar Marian wrote:@ Vali Coff Da, Vali, am sa-ti urmez sfatul, nu de alta, insa, Doamne-fereste!... se voteaza pentru actiune si ma vad pus intr-un grav impas, acela de a strange 40 de sustinatori/participanti, cati n-au fost vreodata de cand ne stim prin asociatii, indiferent ce nume purtau.
Pai nu-i mai bine asa: cine nu munceste, nu greseste, cine nu vorbeste, nici prostii nu spune. :D
Hai sa fim sanatosi!
@ Cezar E vorba strict de cei 50-60 cm de la gard pana la marginea taluzului, insa cum spusai mai sus: prea complicat, prea multa bataie de cap si nicio satisfactie.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Adar Marian »

Mon cher Ghinozo, io n-am facut niciun club si singurul in care m-am inscris e cel de spinning, atata doar, insa profit de faptul ca si tu faci trimitere la cei patruzeci (parc-am fi dintr-un roman de Dumas :D ) si te-ntreb socratic:
- La cate actiuni, fie c-au fost apesiste sau de alt fel, exceptandu-le pe cele umanitare, s-au strans atatia participanti?

Hai ca ma vad nevoit sa repet: Doamne fereste, nu mi-as mai dori sa se voteze pro!
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by ghinozo »

nu crd ca trebe sa ne cramponam de o cifra....40 in speta....a zis si el asa, cum putea sa zica 5...in fine
raman la parerea mea: i a face-ti o straigatura sa vedem cati vin......si daca o'r sa vina oameni...or' veni si alte idei....dar repet,daca vrei sa faci ceva ..pune mana...nu mai astepta ,sunt sigur ca nu sacii si manusile v-a opreste,sau locul de depozitare a gunoiului( ca le lasi langa tombetoane).









Adar Marian wrote:Mon cher Ghinozo, io n-am facut niciun club si singurul in care m-am inscris e cel de spinning, atata doar, insa profit de faptul ca si tu faci trimitere la cei patruzeci (parc-am fi dintr-un roman de Dumas :D ) si te-ntreb socratic:
- La cate actiuni, fie c-au fost apesiste sau de alt fel, exceptandu-le pe cele umanitare, s-au strans atatia participanti?

Hai ca ma vad nevoit sa repet: Doamne fereste, nu mi-as mai dori sa se voteze pro!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Adar Marian »

ghinozo wrote:nu crd ca trebe sa ne cramponam de o cifra....40 in speta....a zis si el asa, cum putea sa zica 5...in fine
raman la parerea mea: i a face-ti o straigatura sa vedem cati vin......si daca o'r sa vina oameni...or' veni si alte idei....dar repet,daca vrei sa faci ceva ..pune mana...nu mai astepta ,sunt sigur ca nu sacii si manusile v-a opreste,sau locul de depozitare a gunoiului( ca le lasi langa tombetoane).
Bingo! Na, ca te-am prins!... :D
Mon cher, nu poti face asta, te trezesti c-o amenda de te ustura gaura mai ceva ca dupa o posta-n stabilimentu' docentilor din Rahova! Gunoiu ala nu-i al firmei de salubritate, depozitarea si transportul lui intra in sarcina Primariei si tocmai d-aia trebuie o solicitare scrisa catre ei.
Fii tu sigur ca eu mi-am facut temele 'nainte sa propun asa ceva...
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by valic »

Mariane,

Nu te opreste nimeni s-o duci la bun sfarsit, daca strangi o echipa, nu musai 40, ai girul nostru asa cum am mai spus.

Succes.
Valic
0744 644 368
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by rebeu »

Saci, eu mereu am in portbagaj (un pachet d-ăla de 10 saci parcă, de 120 de l) aproape de fiecare dată când am fost la... "antrenament" :mrgreen: am plecat cu unu' plin de p-acolo... ca mă impiedicam de sticle, cutii de bere şi alte plastice. Îl puneam în maşină şi veneam cu el acasă, unde plătesc colectarea gunoiului. E adevărat că după două săptămâni unele locuri arătau la fel. Dar altele mai sunt şi acum curate.

Este vorba de o fâşie (pe fiecare mal) de 50-150cm de teren. În majoritatea cazurilor se vede că sunt lăsate de "pescari". Numai cine n-a fost nu ştie despre ce e vorba.

Indiferent că se face sau nu ceva organizat aici, eu tot la fel voi face de fiecare dată când mă voi duce p-acolo.

Dacă se face ceva Mariane, suntem deja doi! ;)
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by ghinozo »

ok. uite cum facem,...ca m-ai suparat :lol: ,tu aduni gunoaiele,le pui in saci,iar eu le car cu duba si le pun in tomberoane? e bine,sa nu ma iei cu ...domle' nu ai voie sa l;e pui in tomberoane,




Adar Marian wrote:
ghinozo wrote:nu crd ca trebe sa ne cramponam de o cifra....40 in speta....a zis si el asa, cum putea sa zica 5...in fine
raman la parerea mea: i a face-ti o straigatura sa vedem cati vin......si daca o'r sa vina oameni...or' veni si alte idei....dar repet,daca vrei sa faci ceva ..pune mana...nu mai astepta ,sunt sigur ca nu sacii si manusile v-a opreste,sau locul de depozitare a gunoiului( ca le lasi langa tombetoane).
Bingo! Na, ca te-am prins!... :D
Mon cher, nu poti face asta, te trezesti c-o amenda de te ustura gaura mai ceva ca dupa o posta-n stabilimentu' docentilor din Rahova! Gunoiu ala nu-i al firmei de salubritate, depozitarea si transportul lui intra in sarcina Primariei si tocmai d-aia trebuie o solicitare scrisa catre ei.
Fii tu sigur ca eu mi-am facut temele 'nainte sa propun asa ceva...
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by rebeu »

ghinozo wrote:ok. uite cum facem,...ca m-ai suparat :lol: ,tu aduni gunoaiele,le pui in saci,iar eu le car cu duba si le pun in tomberoane? e bine,sa nu ma iei cu ...domle' nu ai voie sa l;e pui in tomberoane,
Uite cum ne făcurăm trei :lol: :lol: :lol: 37 to go! and counting... :lol: :lol: :lol:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Adar Marian »

Il mai avem si pe mdd69ro, Miyagi s-a aratat deja interesat, am fi cinci, doar trei'shcinci ne mai lipsesc...
valic wrote:Mariane,
Nu te opreste nimeni s-o duci la bun sfarsit, daca strangi o echipa, nu musai 40, ai girul nostru asa cum am mai spus.
Succes.
Daca-i sa fim corecti si la obiect, nu girul CD-APC21 imi lipseste mie, ci doar o hartie oficiala depusa la primarie - repet asta - pe care-s gata s-o duc chiar eu, daca-mi dati si o delegatie pe langa ea.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by costin stefanescu »

lasa-ti fratilor caterinca ca nu va trebuie un nr fix!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Adar Marian »

costin stefanescu wrote:lasa-ti fratilor caterinca
Ti se pare ca eu am inceput?
Daca-mi doream caterinca, postam in sectiunea bancuri...
Dati-mi voi hartia de care am nevoie si nimic n-o sa ma opreasca sa fac propunerea pe oricare sait de pescari, in felul asta s-or mai gasi si alti fraieri ca mine care n-au greturi s-adune gunoaiele in buricu targului, iar daca-s chiar singurul papagal din card, macar nu ma fac de ras in nume propriu, spun lumii ca reprezint APC21 (aici mi-ar trebui un emoticon care se rahatzeste de ras!).
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Eugen Fetes »

Marian, poti miza si pe mine. Daca este nevoie imi pun si masina la bataie pentru caratul sacilor incarcati pana la un punct din care le preia primaria.

P.S. Mi-ar fi placut sa fim Ali Baba si cei... 40 de hoti (de gunoaie)... :lol: Cred ca de fapt la hotii astia s-a referit Valica cand a "licitat" numarul de 40... :lol:
0745578278
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Adar Marian »

Multam, Eugene, deja suntem sase, daca-l pun si pe fi-meu la socoteala, tindem spre sapte!
... si pentru ca tot s-a amintit de programul (incarcat?!!!) al asociatiei, mi-am facut timp sa-l lecturez, iata ce-am observat: in martie era trecuta o ecologizare la Oltenita ori, dupa stiinta mea si arhiva saitului, nu prea s-a facut. Alte activitati, cu exceptia Cafenelei, nu apar, asta daca sarim si peste cursurile pentru barci, odata ce numarul participantilor e oricum nesemnificativ. In aprilie iar nu vad nimic, ca sa nu-mi spuneti de vreo iesire-n delta organizata pe ultima suta. Ce ramane? Tot cafenea, tot barcagii (apropo', si aici au fost necesari 40?). In mai apare doar concursul de baboiala, in Iunie o singura iesire pe Dunare.
Dom'le, in conditiile astea 'mneavoastra veniti si-mi spuneti ca programul e deja incarcat la maxim? Ca nu mai pot fi cuprinse si alte activitati, nici macar propuneri?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Multam, Eugene, deja suntem sase, daca-l pun si pe fi-meu la socoteala, tindem spre sapte!
... si pentru ca tot s-a amintit de programul (incarcat?!!!) al asociatiei, mi-am facut timp sa-l lecturez, iata ce-am observat: in martie era trecuta o ecologizare la Oltenita ori, dupa stiinta mea si arhiva saitului, nu prea s-a facut. Alte activitati, cu exceptia Cafenelei, nu apar, asta daca sarim si peste cursurile pentru barci, odata ce numarul participantilor e oricum nesemnificativ. In aprilie iar nu vad nimic, ca sa nu-mi spuneti de vreo iesire-n delta organizata pe ultima suta. Ce ramane? Tot cafenea, tot barcagii (apropo', si aici au fost necesari 40?). In mai apare doar concursul de baboiala, in Iunie o singura iesire pe Dunare.
Dom'le, in conditiile astea 'mneavoastra veniti si-mi spuneti ca programul e deja incarcat la maxim? Ca nu mai pot fi cuprinse si alte activitati, nici macar propuneri?
1. Ecologizarea din martie nu s-a putut face pe motiv de Dunare revarsata si noroi. S-a amanat pentru 21-23 mai, cand se va face.
2. Pana la prohibitie (5 aprilie a.c.) nu s-a putut face nimic, pe motiv de intarziere aparitie permise ANPA, starea vremii si a Dunarii.
3. Cursul de "barcagii" presupune cam acelasi efort si daca-l organizezi pentru 10, si pentru 50 de persoane.
4. Programul va mai contine si unele actiuni anuntate in subsolul anuntului, care vor fi popularizate la momentul perfectarii programului (copii institutionalizati, iesire la munte-probabil lac Siriu); vor fi si iesiri de WE la Dunare sau pe rauri.

Ar mai fi programe personale, pescuituri pentru placerea noastra, nunti/botezuri/parastase, concedii cu familiile.
Facem cat de mult putem, dar avem limitele noastre, evocate in programul anuntat.
Mai sunt si limitele celor cu care colaboram.
Mai sunt si carnetele, cu vize, PG-uri etc.
Mai sunt si cele cateva Cluburi care sunt in curs de infiintare.
Si, cu voia matale, mai sunt si serviciile, unde trebuie sa "prestam".

Iar, cu voia matale, uneori, mai este si nevoia de odihna.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Adar Marian »

... si daca eu fac adresa catre Primarie, delegatia, vin cu ele la urmatoarea Cafenea (maine nu cred c-ajung), mi le stampilati, mi le semnati? Dup-asta nu cred ca s-ar mai pune problema alergaturilor, lipsei de timp, parastase, nunti, botezuri, tot ce v-ar ramane de facut ar fi sa bifati inc-o actiune realizata de APC21.
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by rebeu »

Caută p-aici poate găseşti ceva să se potrivească pe post de zâmbăreţ...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by nexu »

rebeu wrote:
ghinozo wrote:ok. uite cum facem,...ca m-ai suparat :lol: ,tu aduni gunoaiele,le pui in saci,iar eu le car cu duba si le pun in tomberoane? e bine,sa nu ma iei cu ...domle' nu ai voie sa l;e pui in tomberoane,
Uite cum ne făcurăm trei :lol: :lol: :lol: 37 to go! and counting... :lol: :lol: :lol:
Viu si io c`o rola de saci ;)

Iar de va trebui sa curatam si suprafata apei, pot veni si cu barca!!!...
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Adar Marian »

Nexule, bine ai venit! Esti al optulea in lista si dac-o tinem tot asa, in curand depasim ca numar cele mai populate cluburi din cadrul APC21, insa pan' la patruzeci tot ne mai lipsesc... :D
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by costin stefanescu »

Mariane,in ce calitate ceri de la noi o hartie,indiferent pt ce ?
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”