CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by cezar »

Valica,
Care-i problema ?
S-a angajat omul la ceva si n-a facut ?

Noi, in schimb, ne-am angajat sa facem ceva si trebuie sa facem ! :|
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Adar Marian »

valic wrote:
Adar Marian wrote: On topic: mai e putin si se intra-n vacanta, prin urmare in ce stadiu se afla proiectul de aici, in ce perioada-l preconizati, care ar fi desfasuratorul actiunii si locatia - de vreme ce Siriu figureaza doar ca propunere?
Mariane,

La propuneri vaz ca esti AS (parere personala), dar la organizari ? (tot personala) .............. :?
Vali, asta-i o intrebare in toata regula, nicidecum propunere, de altfel nici macar nu vine dinspre mine ideea taberei, meritul e al lui Miyagi suta la suta. Ma interesa doar in ideea de-a fi prezent cu fi-meu, atata doar si cum timpul e dramuit, vroiam sa stiu macar perioada.
cezar wrote:Valica,
Care-i problema ?
S-a angajat omul la ceva si n-a facut ?
Noi, in schimb, ne-am angajat sa facem ceva si trebuie sa facem ! :|
Pai daca "fezabilitatea" se masoara strict in voturi apartinand CD si eu nu ma incadrez in curentul general de idei... asta-i. :D
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by cezar »

Pai daca "fezabilitatea" se masoara strict in voturi apartinand CD si eu nu ma incadrez in curentul general de idei... asta-i.

N-ai inteles nimic ! Ce legatura au voturile in CD, curentul general de idei si fezabilitatea ?

Acuma, daca ideile dumitale se reduc la cainii maidanezi, la adunatul cacatzeilor de pe taluzul Dambovitzei, sau la inchinatul la icoana "capitanului" matale, este greu sa le incadrezi in curentul general de idei.
Incearca si altceva : alungarea mustelor din Herastrau, vindecarea cancerului osos la meduze, vindecarea eczemelor la carabusi si mai ales, studiul aplicat al Lunii prin fundul borcanului de iaurt,etc !

Curentul general de idei in comunitatea noastra are legatura cu pescuitul, cu natura, cu relaxarea...
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Miyagi »

Neica nu prea ma nimerishi!
---------------------------------------

Vali, asta-i o intrebare in toata regula, nicidecum propunere, de altfel nici macar nu vine dinspre mine ideea taberei, meritul e al lui Miyagi suta la suta. Ma interesa doar in ideea de-a fi prezent cu fi-meu, atata doar si cum timpul e dramuit, vroiam sa stiu macar perioada.
-------------------------------------------
Problema aici e ca eu nu sunt decat un individ si incerc si eu sa fac ce-mi sta in putinta. N-am nevoie de cenzor si nici nu vand servicii de babysitting. Eu am lansat un singur proiect aici pe topic deocamdata si,e adevarat,mai multe idei. De unul singur,nu-s nebun sa ma omor,insa daca am putina sustinere ma implic cu tot spiritul. Unii zic ca aici gresesc insa e problema mea.
Stiu ca-ti place sa citesti si daca iti plac ideile mele reia te rog topicul. Nu transforma si asta in butade gen Sandra Brown ca nu tuturor ne plac.
Altfel?! Respect si bere multa. :) .
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by costin stefanescu »

e lasa Cezare,omul se distreaza,asta-i genul lui de distractie,poti sa te c..i in gustul omului,mai o stramba aici ,mai una colo si uite asa a mai trecut o zi....trist,foarte trist !
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by costin stefanescu »

bai Cornele,lasa-ne frate cu vrajeala asta,tu esti om de baza la PC21 si te dai licurici :lol: ,ideea ta e f.buna si o vom pune in practica in vara asta,pana atunci insa pregateste-te de delta !
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Adar Marian »

Miyagi, pentru tine am un sfat si o intrebare:
1 - Sfatul: nu fi modest, ca n-ai de ce, exceptand situatia in care nu-ti mai aduci aminte ce ai scris in primul post al topicului. Pai nu tu ai lansat ideea taberei?
2 - Intrebarea: cine mama dracului e Sandra Brown?!!!

Pentru restul: neicusorilor, cand incercati sa faceti spirite, la voi e ca-n Biblie, "multi veniti, putini alesi"... :D
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by costin stefanescu »

Q.E.D,pai altfel cum :lol: !
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by rebeu »

Cineva greşeşte când vorbeşte de implicare. Din câte-l cunosc, fără intenţie. Spre aducere aminte click aici şi următoarele.

Nu mai plecăm odată, că nu mai am răbdare!!!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Eugen Fetes »

rebeu wrote:Cineva greşeşte când vorbeşte de implicare. Din câte-l cunosc, fără intenţie. Spre aducere aminte click aici şi următoarele.

Nu mai plecăm odată, că nu mai am răbdare!!!
Ei... si tu acum Grasane... :lol: Nu era nevoie sa amintesti de Scoiceni. Atunci erau alte vremuri :lol:
0745578278
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by valic »

Eugene,

Daca ai ceva de zis, zi-le frate direct ............... ce o tot dai de "zid" .................

Daca nu , mai bine taci ...............

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Miyagi »

Adar Marian wrote:Miyagi, pentru tine am un sfat si o intrebare:
1 - Sfatul: nu fi modest, ca n-ai de ce, exceptand situatia in care nu-ti mai aduci aminte ce ai scris in primul post al topicului. Pai nu tu ai lansat ideea taberei?
2 - Intrebarea: cine mama dracului e Sandra Brown?!!!

Pentru restul: neicusorilor, cand incercati sa faceti spirite, la voi e ca-n Biblie, "multi veniti, putini alesi"... :D
Modest voi fi in totdeauna ca altfel cad in extreme si nu-mi convine. Ideea taberei nu a fost a mea,dar o sustin. Proiectul despre care vorbesc se refera la acea familie din Loc.Lumina.
Cu Sandra Brown te-am prins. Uite ca nu esti asa de citit pe cat vorbeste lumea. S.B. a fost amanta tuturor romanilor o perioada. Toate femeile se lasase de telenovele si-i cumparau cartea.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Miyagi »

Domnilor si doamnelor indraznesc sa vin in intampinarea Dumneavoastra cu solicitarea de apa,paine si mancare. Este vorba de aproximativ 200 de familii din satele Patlageanca,Salceni,Ceatalchioi care sunt sub ape,iar locuitorii lor mananca ce prind pescuind din barci in curtile proprii sau ce se intampla sa ajunga ca ajutoare si asta cand se intampla. Solicitarea o promovez si in cadrul asociatiei noastre, fiind preluata de la Preotul Paroh Ispas din Parohia Tulcea.
VA ROG FARA COMENTARII NONSENS daca nu exista posibilitate sau disponibilitate.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: CLUBUL "FILANTROPICA"- OUTDOOR & LIFEGUARD

Post by Miyagi »

Miyagi wrote:Domnilor si doamnelor indraznesc sa vin in intampinarea Dumneavoastra cu solicitarea de apa,paine si mancare. Este vorba de aproximativ 200 de familii din satele Patlageanca,Salceni,Ceatalchioi care sunt sub ape,iar locuitorii lor mananca ce prind pescuind din barci in curtile proprii sau ce se intampla sa ajunga ca ajutoare si asta cand se intampla. Solicitarea o promovez si in cadrul asociatiei noastre, fiind preluata de la Preotul Paroh Ispas din Parohia Tulcea.
VA ROG FARA COMENTARII NONSENS daca nu exista posibilitate sau disponibilitate.
Ieri, impreuna cu Florentiu Soare si "Petreman" am trimis un microbuz cu 2010 conserve de carne si cremvursti, 17 baxuri de ulei, 7 saci de faina si un bax de drojdie. Va mai adresez inca odata si aici celor ce vor sa se implice sa anunte acest lucru.
Va multumim.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”