Expeditie Macin 2017

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Expeditie Macin 2017

Post by Ono »

Va propun sa facem o Expeditie pe bratul Macin (Dunarea Veche) in stilul clasic al Asociatiei.
Perioada propusa ar fi 22-29 iunie 2017.
Locatia: undeva intre Garliciu si Macin, stabilim de comun acord.

Desi am fost impreuna in zona respectiva in mai multe expeditii de pescuit, cred ca a venit vremea sa mai dam o tura pe acolo.
Astept sa va spuneti parerea daca sunteti interesati in a participa in aceasta expeditie.


PS Propun sa asteptam sa se intoarca si haiducii care s-au dus in Survivor 2017 si atunci sa discutam ce si cum despre organizarea in detaliu.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Expeditie Macin 2017

Post by mikcutu »

Salut Ono,

Din ce am auzit, in zona aia, unde mergeam cu APC21, la Piatra, a inceput sa se braconeze mult si nu mai e peste.
Za dacs cam from za tracs!
Ionut
Moderator
Posts: 158
Joined: 26 Jan 2014, 11:50
Location: Bucuresti

Re: Expeditie Macin 2017

Post by Ionut »

Salut,

o problema ar fi cu perioada propusa, deoarece o mare parte din membrii activi APC sunt in concediu la pescuit in Grecia. Eu, Costin, Petrica, Hont, Armand, Paca, Trocan, etc nu putem veni in perioada aia.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Expeditie Macin 2017

Post by cezar »

...iar subsemnatul este blocat cu serviciul (sfarsit de sesiune parlamentara) si asociatia (incheierea perioadei de viza carnete si obtinere PG-uri, mai ales ca raman singur in garnizoana).
Oricum, la asociatie, regula de organizare actiuni presupune una sau doua prospectari in zona, verificat situatie drumuri de acces si mai ales, opoertunitati de pescuit (la Dunare locurile difera de la an la an).
Dar propunerea se retine, ea coincide si cu o intentie a noastra, dar vom reflecta asupra perioadei si vom anunta. :D
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Expeditie Macin 2017

Post by Ono »

mikcutu wrote:Salut Ono,

Din ce am auzit, in zona aia, unde mergeam cu APC21, la Piatra, a inceput sa se braconeze mult si nu mai e peste.
Sigur ca braconajul si datul cu curent electric sunt in floare, din pacate... dar cred ca putem gasi un loc de doamne-ajuta.

Cezar, chiar daca lucrurile s-au mai schimbat, tot cred ca putem face o expeditie de 10-20 de persoane in excelentul stil vechi al asociatiei.
Putem imparti sarcinile si contibuim cu ce trebuie fiecare.
Ionut
Moderator
Posts: 158
Joined: 26 Jan 2014, 11:50
Location: Bucuresti

Re: Expeditie Macin 2017

Post by Ionut »

Ono wrote:
mikcutu wrote:Salut Ono,

Cezar, chiar daca lucrurile s-au mai schimbat, tot cred ca putem face o expeditie de 10-20 de persoane in excelentul stil vechi al asociatiei.
Putem imparti sarcinile si contibuim cu ce trebuie fiecare.
Asa si trebuie. Sa impartim sarcinile si sa contribuie TOTI la bunastarea grupului.
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Expeditie Macin 2017

Post by PETREMAN »

Chiar intentionam sa facem o actiune anul asta la Macin...urma sa ajungem sa vedem cum mai e pe acolo..e bine ca e interesata lumea de zona...care este foarte frumoasa...dupa ce venim din concediu actionam :D ...daca se asteapta pina venim si noi pt ca suntem interesati sa mergem...
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Expeditie Macin 2017

Post by Ono »

De asteptat, nu va asteptam, dar mergem si cu voi :)
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Expeditie Macin 2017

Post by PETREMAN »

S-a facut vreo ieseala .....daca da ...cum este zona??....s-a prins peste?...mai e umbra aia smechera sau au taiat padurea ?
Ionut
Moderator
Posts: 158
Joined: 26 Jan 2014, 11:50
Location: Bucuresti

Re: Expeditie Macin 2017

Post by Ionut »

Ono wrote:De asteptat, nu va asteptam, dar mergem si cu voi :)
Ai fost Ono la pescuit pe Macin ?
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Expeditie Macin 2017

Post by Ono »

N-am fost ca se anuntasera temperaturi de 37+ C.
Dar merg daca se organizeaza ceva in zona.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”