Intelegere APC 21-balta LUPSANU 1

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Intelegere APC 21-balta LUPSANU 1

Post by cezar »

Am negociat si obtinut pentru membrii nostri o reducere de 10 lei/pers pentru fiecare sedinta de pescuit pe aceasta balta. In momentul platii, prezentati carnetul de membru APC 21.

Deci, in loc de 50 lei, veti plati 40 lei/pers/12 h.


Restul conditiilor din oferta baltii, inclusiv cantitatea de peste care va putea fi retinuta, sunt cele din oferta de mai jos:

Lupsanu 1 - 2015
Indicatii de acces :
din Bucuresti se merge pe A2 , pana la Lehliu unde se iese spre Calarasi ( se face dreapta ) pe DN 3 . In al 4-lea sat
, care se numeste Radu Voda se face stanga la 90 de grade , pe prima strada in dreptul unei troite albe de lemn . Se
urmeaza drumul pietruit si se ajunge la administratie . Drumul este pietruit si se intra/iese pe orice vreme .

- Taxa de pescuit - 50 lei / 12h . Pentru membrii APC 21 - 40 lei/12 h
- Taxa plantat cu navomodel – 0 lei ( plantat gratuit ) .
- Programul de pescuit este 06.00-18.00 sau 18.00-06.00 .
- Rezervari se pot face telefonic la numarul 0752 800 700 , cu respectarea programului de mai sus
- Se pescuieste/nadeste doar dupa un singur mal , NU se poate pescui/nadi din barca .
- Cine doreste sa pescuiasca pe timp de noapte , primeste dreptul de a pescui si a doua zi , taxa fiind 90 lei / 24h .
- Se poate pescui cu maxim 4 ( patru ) lansete sau undite .
- Se poate pescui cu orice fel de nada si monturi cu un singur carlig
- Cantitatea de peste ce poate fi retinuta este de 5 kg de crap sau/si somn la taxa de 12h, caras nelimitat . La taxa
de 90 lei se pot retine 10 kg de crap , la fel , caras - nelimitat .
-Puietul de crap si de cteno ( sub 1 kg ) cat si exemplarele de peste 5 kg se elibereaza imediat si nevatamati .
- Pescarul poate fi insotit de familie sau de maxim 2 persoane fara nici o taxa suplimentara .
- Masina poate sta langa pescar , FARA A BLOCA DRUMUL DE ACCES .
- Este obligatoriu curatarea locului de pescuit , prin colectarea tuturor deseurilor in saci sau pungi , care se
arunca de catre pescar , in tomberoanele special puse la dispozitie . La terminarea partidei de pescuit , pescarul
trebuie sa lase locul curat .
- Este interzisa muzica cu volum mare sau care sa deranjeze ceilalti pescari de pe balta , poluarea baltii si a
malurilor .
- Se poate face gratar NUMAI pe gratarele puse la dispozitie de administratie , sau pe cele ale pescarilor , dar care
sunt ridicate de la pamant .Este interzis a se face gratar direct pe iarba , se pot inchiria GRATUIT gratare si lemne de
aprins focul de la administratie .
- Sunt interzise gropile in pamant , scaldatul , inotul , spalatul masinii , ruperea pomilor si intrarea in culturile
agricole din apropiere .
- Fiecare pescar poate pescui numai dupa locul pe care si l-a ales , fara a depasi culoarul de pescuit .
Este interzis aruncarea lansetei pe diagonala ( sau in lateral ) pentru a nu deranja pescarii vecini .
- NU SE ACCEPTA SCANDALURI,BATAI,INJURATURI etc. PE BALTA! (excludere dupa balta)
- Administratia baltii Lupsanu 1 , este exonerata de orice raspundere civila , administrativa si materiala pentru
orice forma de accidente , incidente si urmari generate de consumul de alcool sau neatentie a pescarului si
insotitorilor acestuia .
- Regulamentul se substituie unui act normativ de protectia muncii .
- Incalcarea oricarei norme de conduita prevazuta in regulament , confera dreptul administratiei baltii de a nu mai
permite accesul pe balta si retragerea dreptului de pescuit autorului .
- Prezentul Regulament v-a fost inmanat odata cu achitarea taxei si prin aceasta se subintelege acordul dvs. de
respectarea lui
ADMINISTRATIA LUPSANU 1 VA UREAZA FIR INTINS !!!

Didi Ionita - 0752 800 700

Latitude: 44.38° N Longitude: 26.9° E Altitude: 25 m
audi2004
Posts: 89
Joined: 23 Apr 2010, 12:05

Re: Intelegere APC 21-balta LUPSANU 1

Post by audi2004 »

super, multumim Cezar, multumim Didi.
audi2004
Posts: 89
Joined: 23 Apr 2010, 12:05

Re: Intelegere APC 21-balta LUPSANU 1

Post by audi2004 »

super, multumim Cezar, multumim Didi.
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: Intelegere APC 21-balta LUPSANU 1

Post by Hoinar7777 »

Buna ziua.
Asi dori sa stiu care este taxa pentru membrii APC 21,in cazul in care asi opta pentru o partida de 24 de ore. Din cele scrise mai sus reiese ca taxa este de 90 lei,( zi +noapte ).Dar din cate stiu, aceasta este taxa normala, fara reducere, pentru oricare pescar care nu este membru APC.
Multumesc.
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: Intelegere APC 21-balta LUPSANU 1

Post by Hoinar7777 »

Scuze,dupa ce am postat anuntul am vazut ca scrie 40 lei/24 ore dar mai scrie si ca pt.membrii APC 40 lei /12 ore.
Cred ca pe undeva sa strecurat o mica eroare.
Nu sunt ala care cauta greseli dar este bine ca informatia,sa fie cat mai exacta.
Puteam sa dau un telefon d-lui Cezar sau d-lui Didi pentru a afla taxa 24/ore,pentru membrii APC,dar cred ca nu vor sa fie sunati de toti membrii clubului :lol: :lol: :lol:

Multumiri pentru initiativa si pentru acest parteneriat care este binevenit.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Intelegere APC 21-balta LUPSANU 1

Post by cezar »

Hoinar7777 wrote:Scuze,dupa ce am postat anuntul am vazut ca scrie 40 lei/24 ore dar mai scrie si ca pt.membrii APC 40 lei /12 ore.
Cred ca pe undeva sa strecurat o mica eroare.
Nu sunt ala care cauta greseli dar este bine ca informatia,sa fie cat mai exacta.
Puteam sa dau un telefon d-lui Cezar sau d-lui Didi pentru a afla taxa 24/ore,pentru membrii APC,dar cred ca nu vor sa fie sunati de toti membrii clubului :lol: :lol: :lol:

Multumiri pentru initiativa si pentru acest parteneriat care este binevenit.
Multumesc, am corectat!

Cu Didi ionita am stabilit "reducere de 10 lei pentru fiecare partida de pescuit a mambrilor APC 21". Deci, 40 lei/12 ore, respectiv 80 lei/24 ore.
didelu
Posts: 4
Joined: 13 Mar 2014, 20:42

Re: Intelegere APC 21-balta LUPSANU 1

Post by didelu »

Este corect D-le Cezar .
Abia acum am reusit sa-mi recuperez parola de a scrie pe forumul dvs.
Va multumesc pentru topicul deschis si stau la dispozitia utilizatorilor acestui forum la nr de tel de mai sus : 0752 800 700 .
Stima,
Didi Ionita
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”