ADIO prietene Iancu DUMITRESCU

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by Tony »

Anul 2014.....IANCU DUMITRESCU ......cu noi si printre noi ...asa cum ai placea sa se simta....pe Dunare ,in Delta si ori unde .....
Attachments
K3xrkqt[1].jpg
lIITu7z[1].jpg
luBIg7F[1].jpg
MgXnH3p[1].jpg
mOHDQWb[1].jpg
N7GZjP4[1].jpg
nRyyrqV[1].jpg
PoJhY9A[1].jpg
qrDvtYv[1].jpg
RtIeqtb[1].jpg
vzab6tu[1].jpg
wyWvJmH[1].jpg
Y2MJPgT[1].jpg
zCPEOJ2[1].jpg
ZnV6wut[1].jpg
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by valic »

Cu regrete in suflet, spun ca au ramas doar poze cu bunul nostru prieten Iancu ....... pacat .....
Valic
0744 644 368
bogdanpesc
Posts: 17
Joined: 26 Jul 2013, 14:28

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by bogdanpesc »

In seara asta am ajuns acasa .....cu regret va spun ....nici urma de nenea Iancu...in fiecare zi am trecut prin zona si am stat de vorba cu pescarii sportivi cat si cu localnicii ......nada ,zero informatii de nici un fel
Asteptarea e crunta
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by mihai_mura »

Image
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by Ono »

Mie mi se pare ciudat... cum poate sa dispara cineva pur si simplu, faca sa lase o urma , un semn, fara sa-l vada cineva mai ales ca erati intr-o gasca mare, era pescar vechi, era si cumsecade...
audi2004
Posts: 89
Joined: 23 Apr 2010, 12:05

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by audi2004 »

cu greu pot scrie, este o pierdere mare pentru toti aceia care l-au cunoscut si nu numai, dar cu siguranta NENEA IANCU ar fi vrut activitate pe forum, am pierdut un prieten, un coleg, un OM, haidem sa nu pierdem si APC 21.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by costin stefanescu »

audi2004 wrote:cu greu pot scrie, este o pierdere mare pentru toti aceia care l-au cunoscut si nu numai, dar cu siguranta NENEA IANCU ar fi vrut activitate pe forum, am pierdut un prieten, un coleg, un OM, haidem sa nu pierdem si APC 21.
ne vine foarte greu coane sa scriem ceva,santem abatuti si inca nu ne vine sa credem,o sa ne revenim incet incet,insa stim sigur ca APC-ul o sa existe incontinuare
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by Hoinar7777 »

Salut tuturor,
Am citit anuntul despre dl Iancu Dumitrescu la cateva zeci de minute de la postarea lui ,dar am refuzat si taraganat sa scriu ceva pana acum si nici nu am luat legatura telefonic cu cei pe care ii cunosc si au fost la Crisan cu dansul pentru a afla amanunte.L-am cunoscut cu ceva timp in urma pe dl Iancu, la una din cafenele si am baut cateva beri la aceiasi masa, impreuna cu dansul si inca cativa colegi din APC, iar dupa cateva zeci de minute de conversatie dansul imi atragea atentia sa nu-l mai domnesc si sa-i spun pe nume Iancu,insa nu m-am putut conforma si am continuat sa-i spun dl Iancu si ne-am mai revazut pe la sediul APC anul acesta cand imi ridicam ANPA si PG-urile,si am schimbat cateva cuvinte,pareri despre pescuit si una alta.In consecinta nu pot sa spun ca l-am cunoscut foarte bine si nici nu am fost la pescuit cu dinsul ,insa va rog sa ma credeti ca sincer va spun imi pare nespus de rau despre aceasta intimplare nefericita pe care nu mi-as fi putut imagina-o.
Sint convins ca cei care l-au insotit la Crisan si cei care l-au cunoscut foarte bine nu pot scrie multe si nu pot da informatii amanuntite despre aceasta tragedie datorita socului prin care au trecut si care inca ii mai apasa. Ii inteleg .

Sint membru al asociatiei cred ca de la scurt timp de la infintare si nu m-am implicat in actiunile asociatiei,insa supun atentiei membrilor din C D doua propuneri din semn de respect pentru dl Iancu Dumitrescu si anume :
-1. - O panglica de doilu pe pagina de start a forumului si chiar si pe topic-uri daca este posibil din punct de vedere tehnic

-2. - Schimbarea denumirii competitiei Cupa APC 21 - Total Spinning, in Cupa APC - Iancu Dumitrescu sau o alta denumire a unei competitii care sa-i poarte numele. In semn de respect fata de toata activitatea dinsului,a asoc.APC 21,arbitraj etc.
Nu sunt Dinamovist si nu ma pricep la fotbal de loc dar stiu si sper sa sa nu gresesc ca pe stadionul Dinamo exista o tribuna care se numeste Catalin Haldan tocmai din respect si in memoria fotbalistului decedat pe teren. ( Sper ca am dat un exemplu potrivit pentru a descrie mai bine la ce ma refer )

In cazul in care se considera ca interventia mea este inoportuna va rog nu o luati o in considerare.
Multumesc pentru atentie

Domnu Iancu, ce sa va spun........off ....nu-mi vine sa cred ce scriu acum. Pace, linsiste si odihna sa aveti, nu in ultimul rand ...ape linistite si bunul Dumnezeu sa va odihneasca si sa va lumineze calea acolo in imparatia Lui.

Din pacate nu ma pricep la vorbe mestesugite epitete si alte vorbe marete , bine alese dar scriu din inima,din suflet ce simt.

Dumnezeu sa-l ierte.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by cezar »

Hoinar7777 wrote:Salut tuturor,
Am citit anuntul despre dl Iancu Dumitrescu la cateva zeci de minute de la postarea lui ,dar am refuzat si taraganat sa scriu ceva pana acum si nici nu am luat legatura telefonic cu cei pe care ii cunosc si au fost la Crisan cu dansul pentru a afla amanunte.L-am cunoscut cu ceva timp in urma pe dl Iancu, la una din cafenele si am baut cateva beri la aceiasi masa, impreuna cu dansul si inca cativa colegi din APC, iar dupa cateva zeci de minute de conversatie dansul imi atragea atentia sa nu-l mai domnesc si sa-i spun pe nume Iancu,insa nu m-am putut conforma si am continuat sa-i spun dl Iancu si ne-am mai revazut pe la sediul APC anul acesta cand imi ridicam ANPA si PG-urile,si am schimbat cateva cuvinte,pareri despre pescuit si una alta.In consecinta nu pot sa spun ca l-am cunoscut foarte bine si nici nu am fost la pescuit cu dinsul ,insa va rog sa ma credeti ca sincer va spun imi pare nespus de rau despre aceasta intimplare nefericita pe care nu mi-as fi putut imagina-o.
Sint convins ca cei care l-au insotit la Crisan si cei care l-au cunoscut foarte bine nu pot scrie multe si nu pot da informatii amanuntite despre aceasta tragedie datorita socului prin care au trecut si care inca ii mai apasa. Ii inteleg .

Sint membru al asociatiei cred ca de la scurt timp de la infintare si nu m-am implicat in actiunile asociatiei,insa supun atentiei membrilor din C D doua propuneri din semn de respect pentru dl Iancu Dumitrescu si anume :
-1. - O panglica de doilu pe pagina de start a forumului si chiar si pe topic-uri daca este posibil din punct de vedere tehnic

-2. - Schimbarea denumirii competitiei Cupa APC 21 - Total Spinning, in Cupa APC - Iancu Dumitrescu sau o alta denumire a unei competitii care sa-i poarte numele. In semn de respect fata de toata activitatea dinsului,a asoc.APC 21,arbitraj etc.
Nu sunt Dinamovist si nu ma pricep la fotbal de loc dar stiu si sper sa sa nu gresesc ca pe stadionul Dinamo exista o tribuna care se numeste Catalin Haldan tocmai din respect si in memoria fotbalistului decedat pe teren. ( Sper ca am dat un exemplu potrivit pentru a descrie mai bine la ce ma refer )

In cazul in care se considera ca interventia mea este inoportuna va rog nu o luati o in considerare.
Multumesc pentru atentie

Domnu Iancu, ce sa va spun........off ....nu-mi vine sa cred ce scriu acum. Pace, linsiste si odihna sa aveti, nu in ultimul rand ...ape linistite si bunul Dumnezeu sa va odihneasca si sa va lumineze calea acolo in imparatia Lui.

Din pacate nu ma pricep la vorbe mestesugite epitete si alte vorbe marete , bine alese dar scriu din inima,din suflet ce simt.

Dumnezeu sa-l ierte.
Ambele idei ne-au venit si noua, dar nu le-am aplicat inca, pentru ca, poate, la modul irational, nu putem accepta ideea ca Iancu al nostru nu mai este.

La modul lucid, stim ca nu mai sunt sperante, dar, in sufletul nostru, inca palpaie ceva...iar pana nu avem certitudinea...nu putem.

Va mai trece timp, se vor mai aseza lucrurile, vom face ceea ce trebuie.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by Ono »

Cat timp e disparut, nu se pot face chestiile propuse, nu ar fi in ordine.
Banuiesc ca e o ancheta in curs de la politie, procuratura etc si nu va lasa sa spuneti despre ce e vorba, pana nu se termina ancheta.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by cezar »

Ono wrote:Cat timp e disparut, nu se pot face chestiile propuse, nu ar fi in ordine.
Banuiesc ca e o ancheta in curs de la politie, procuratura etc si nu va lasa sa spuneti despre ce e vorba, pana nu se termina ancheta.
Nu stim nimic mai mult decat s-a spus. A fost gasita barca plutind in deriva, Iancu nicaieri, am chemat 112, politia, ISU, scafandri...l-am cautat...este disparut.
Ce sa spunem? Zona aproximativa unde s-a intamplat nenorocirea se stie, pe barca nu erau urme de violenta sau de impact, borseta cu acte si bani era in barca, vesta de salvare la fel, sculele de pescuit stranse, in barca mai erau ancora, momelile si o sticla de apa minerala Borsec inceputa...am fi vrut sa stim mai multe...n-a ramas nimeni din zona neintrebat de noi si de politie...nimic.

Nu stiu ce informatii astepti...sper din tot sufletul sa fie gasit, pentru savarsirea randuielilor crestinesti. Doamne ajuta!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by Ono »

Privind din afara evenimentelor, pe langa tragismul ei, disparitia lui Iancu fara urma e ciudata...
Nu sunt eu Sherlock Holmes sa astept informatii pentru a descoperi ceva (ma gandeam ca fiind o ancheta in curs, vi s-a pus in vedere sa nu vorbiti, ceea ce ar fi de inteles)

Fiind o disparitie, nu stiu daca se pot face randuielile crestinesti.
User avatar
adrian76buc
Posts: 112
Joined: 15 Jan 2014, 22:12
Location: BUCURESTI

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by adrian76buc »

Aceasta nu este o ancheta penala ca sa nu se poata vorbi.Amanuntele pe care le stim atit noi cit si politia au fost relatate aici.Putem vorbi aici sau la telefon cit doriti despre acele amanunte ,dar mai bine este sa ne aducem aminte de momentele placute alaturi de dl.IANCU.Conform spuselor localincilor exista probabilitatea de a nu mai gasi corpul niciodata.In aceasta situatie conform codului civil si legilor in vigoare se vor urma anumite proceduri.Deocamdata aceasta este situatia.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by cezar »

A fost găsit..., urmează procedurile legale și, odată terminate acestea...cele creștinești!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by valic »

Dumnezeu sa-l odihneasca !
A murit din pasiunea pe care o adora cel mai mult ! Pescuitul.
Sa-i fie tarana usoara !

Il asteptam sa-l insotim pe ultimul drum.
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by valic »

Se pare ca a iesit la suprafata chiar in ziua incheierii concursului de pe Snagov al carui organizator principal era !!!
A fost gasit plutind in zona unde Dunarea veche face cotul la dreapta catre mila 8, azi dimineata de pescarii localnici.
Valic
0744 644 368
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by bogdanenescu1 »

Desi practic era imposibil.... in sufletul nostru exista acea mica farama de speranta ca ar fi putut fi in viata pe undeva. O veste proasta si in acelasi timp vestea ingrozitoare pe care o asteptam cu totii, asa de luni dimineata.

Ne zbatem pentru a ne fi mai bine, sa traim mai bine, sa multumim prietenii, colegii si pe cei care ne sunt alaturi in timpul vietii. Iancu a reusit acest lucru si putini sunt cei care o fac. De aceea numele lui nu va fi uitat.

ODIHNESTE IN PACE IANCULE !!!
Bogdan Enescu
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by bog_da »

Dumnezeu sa te aiba in paza, Iancule! Odihneste-te in pace.
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
audi2004
Posts: 89
Joined: 23 Apr 2010, 12:05

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by audi2004 »

DUMNEZEU SA-L IERTE. condoleante familiei
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Iancu DUMITRESCU

Post by valibu »

Dumnezeu sa-L odihnesca.
Mare pierdere pentru toti.
Attachments
Graphic1_re.jpg
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”