Anunt concurs pescuit la pluta

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by Mihai Vinturache »

Va rog ca in continuare sa purtati toate discutiile, inscrierile etc. pe topicul concursului din sectiunea "Anunturi concursuri de pescuit".
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by vladstanescu »

Am o intrebare... ce puncteaza? doar carasul?
De vineri spre sambata.. stam la cort, nu?

Indiferent de raspuns, ma bag si eu
IN PLUS DACE E NEVOIE LA ORGANIZARE LA FATA LOCULUI CONTATI PE AJUTORUL MEU. vin de vineri !

Avand in vedere ca nu sint scule multe la undita... voi avea si loc in masina , 1 sau 2 persoane cel putin( urmeaza sa clarific locurile , aproape de eveniment )

Deci : Vlad Stanescu Pe lista
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

vladstanescu wrote:Am o intrebare... ce puncteaza? doar carasul?
De vineri spre sambata.. stam la cort, nu?

Indiferent de raspuns, ma bag si eu
IN PLUS DACE E NEVOIE LA ORGANIZARE LA FATA LOCULUI CONTATI PE AJUTORUL MEU. vin de vineri !

Avand in vedere ca nu sint scule multe la undita... voi avea si loc in masina , 1 sau 2 persoane cel putin( urmeaza sa clarific locurile , aproape de eveniment )

Deci : Vlad Stanescu Pe lista
Vlade, intră pe forum la sectiunea ANUNTURI CONCURSURI DE PESCUIT şi găseşti regulamentul şi alte elemente importante.

Oricum, te-am trecut pe listă şi am reţinut oferta de ajutor.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by laloi »

cezar wrote: 3. Socializarea va incepe inca din seara de vineri, cu un gulas stropit cu vin sau cu bere; va continua in ziua concursului, la "gratarul cu mititei" + bere/suc/apa minerala. Dimineata se va servi cafea/ceai.

Asociatia va finanta, ca de obicei, evenimentul, adica va suporta costul baltii, c/valoarea cupelor si a diplomelor, transportul copiilor institutionalizati, alte cheltuieli de organizare.

Contributia participantilor va fi strict pentru mancare/bautura. Evident, copiii institutionalizati nu vor plati nimic, poate vor pleca chiar si cu mici cadouri.
Buna seara,
neputand ajunge de vineri seara, si sambata zic pas la orice consumatie oferita, si date fiind cele mentionate mai sus, ar mai fi vreo taxa de platit?
Multumesc anticipat pt raspuns.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by Tony »

laloi wrote:
cezar wrote: 3. Socializarea va incepe inca din seara de vineri, cu un gulas stropit cu vin sau cu bere; va continua in ziua concursului, la "gratarul cu mititei" + bere/suc/apa minerala. Dimineata se va servi cafea/ceai.

Asociatia va finanta, ca de obicei, evenimentul, adica va suporta costul baltii, c/valoarea cupelor si a diplomelor, transportul copiilor institutionalizati, alte cheltuieli de organizare.

Contributia participantilor va fi strict pentru mancare/bautura. Evident, copiii institutionalizati nu vor plati nimic, poate vor pleca chiar si cu mici cadouri.
Buna seara,
neputand ajunge de vineri seara, si sambata zic pas la orice consumatie oferita, si date fiind cele mentionate mai sus, ar mai fi vreo taxa de platit?
Multumesc anticipat pt raspuns.

////////////////////

LALOI ..nu te mai eschiva , doar sti ca " TAXA " de concurs trebuie achitata....anul trecut ai achitat-o si cum a fost !!?? ..acum o dai la intors...nu-i frumos din partea ta , ce exemplu ne dai noua si mai ales ca estei si castigatorul de anul trecut ..pai se poate !!
Mananci nu mananci, bei nu bei , dar taxa tot trebuie platita...OK
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by laloi »

Tony, pe de o parte nu stiam ca faci parte dintre organizatori, pe de alta parte tocmai ca sa NU o dau la intors am pus respectiva intrebare ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

laloi wrote:Tony, pe de o parte nu stiam ca faci parte dintre organizatori, pe de alta parte tocmai ca sa NU o dau la intors am pus respectiva intrebare ;)
Laloi, evenimentul inseamna concurs plus socializare, iar suma de 50 lei X nr.persoane nu acopera nici macar jumatate din cheltuieli. De fapt, nici macar balta.
Asa ca, intrebarea ta nu are rost.
Daca poti, participi, daca nu...asta este. Oricum, eu m-am cam obisnuit ca tu sa carcotesti la fiecare chestie.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by Tony »

laloi wrote:Tony, pe de o parte nu stiam ca faci parte dintre organizatori, pe de alta parte tocmai ca sa NU o dau la intors am pus respectiva intrebare ;)
///////////////

Laloi eu nu fac parte dintre organizatori , dar am recitit ce ai postat mai la inceput ca vei participa ca sa-ti aperi locul 1 si , eu la fel ca si tine fac sa apar locul 3 ......si am achitat taxa de participare , taxa care este si asa destul de simbolica , ma mir ca ai vrea sa ratezi un asemenea concurs.

Sincer sa fiu particip din alte considerente , ceva mai umane si asta pentru ca ma simnt intr-o " Familie ", greu de intalnit in ziua de astazi intr-o Asociatie in care colectivitatea si prietenia este la ia acasa.( cu o exceptie )
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by laloi »

cezar wrote: Laloi, evenimentul inseamna concurs plus socializare, iar suma de 50 lei X nr.persoane nu acopera nici macar jumatate din cheltuieli. De fapt, nici macar balta.
Asa ca, intrebarea ta nu are rost.
Daca poti, participi, daca nu...asta este. Oricum, eu m-am cam obisnuit ca tu sa carcotesti la fiecare chestie.
Daca o simpla intrebare, avand la baza chiar vorbele dvs, in care se mentiona clar ca taxa e doar pt mancare/bautura, la care vroiam sa renunt ca sa pot sa vin doar din placerea de a pescui, in special la undita, e considerata carcoteala...no comment.
Tony, no offense, dar te rog nu mai fa tu calcule in locul meu... in rest, ramane cum ai zis.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

laloi wrote:
cezar wrote: Laloi, evenimentul inseamna concurs plus socializare, iar suma de 50 lei X nr.persoane nu acopera nici macar jumatate din cheltuieli. De fapt, nici macar balta.
Asa ca, intrebarea ta nu are rost.
Daca poti, participi, daca nu...asta este. Oricum, eu m-am cam obisnuit ca tu sa carcotesti la fiecare chestie.
Daca o simpla intrebare, avand la baza chiar vorbele dvs, in care se mentiona clar ca taxa e doar pt mancare/bautura, la care vroiam sa renunt ca sa pot sa vin doar din placerea de a pescui, in special la undita, e considerata carcoteala...no comment.
Tony, no offense, dar te rog nu mai fa tu calcule in locul meu... in rest, ramane cum ai zis.
Ma lipsesc de intrebarile astea. Tu te consideri mereu un caz special si sa stii ca nu esti. Nici eu nu sunt, nimeni nu este.
Balta costa bani, placerea pescuitului costa bani, pestele care se retine costa bani, etc.
Este un eveniment complet, cu contributie unica...
Platim inclusiv noi, organizatorii, desi nu vom avea timp sa concuram, poate nici sa mancam...plus binecunoscuta agitatie dinainte (cu pregatirile) si poate si dupa...
Odata pentru totdeauna, nu mai cere favoruri, exceptii in favoarea ta sau a altuia. Daca nu le fac pentru mine, nici ceilalti nu le fac, nu le facem nici pentru tine.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by Claudiu »

Laloi, du-te pe o balta oarecare, la alegere, la orice ora vrei, si vezi cum sta treaba cu taxa! Numai atat, taxa!
Am stat, n-am vrut sa intervin, ca na', ce treaba am eu p'aici, dar... Laloi, esti de-a dreptul pur si simplu', frate! :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by laloi »

Claudiu, ti-am raspuns prin PM.
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by vladstanescu »

am asistat la conversatia de mai sus , si nu ma bag ca musca in lapte pt ca nu stiu situatia si nu vreau sa ma dau destept cind nu sint dar APRECIEZ modul ferm de a se clarifica niste lucruri din partea d-lui Cezar. Din pacate sincer este nevoie ca acest lucru sa se intimple mai des pentru a nu deveni o gasca de pescari ci a se mentine totusi un spirit de asociatie cu reguli care ar trebui sa fie pentru toti. Orice regula nerespectata creeaza precedent. Si lucrurile sint f simple si asociatii de pescari o groaza. Am auzit mai demult o vorba... sint reguli... dar nu sintem in armata. Fals.. regulile nu sint doar pentru armata ci si pentru a se mentine o conduita pe care toti ar trebui sa o avem.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by paulletta »

Radule, pentru ca stiu ca nu prea ai cum sa faci sa ajungi la acest concurs iti pot propune urmatoarea varianta.
Eu plec de Vineri dupa amiaza nu stiu ora exacta.
Pot sa trec sa te iau de acasa, iti achit eu taxa,mergem impreuna si asa poti sa participi la concurs pentru a-ti apara titlul de anul trecut.
Ce spui? Te bagi?!
Paulletta
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by laloi »

Mersi Paule de intentie, oricand cu mare placere iti accept oferta de transport la o pescuiala, dar pt actiunea asta vad ca deja am devenit persona non grata. Fir intins!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by Ono »

Ai devenit persona non-cucu! Nu te caca pe tine, ai castigat premiul anul trecut, normal e sa-ti aperi titlul.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

laloi wrote:Mersi Paule de intentie, oricand cu mare placere iti accept oferta de transport la o pescuiala, dar pt actiunea asta vad ca deja am devenit persona non grata. Fir intins!
Nimeni nu este persona non grata atata timp cat respecta regulile valabile pentru toti.
Dacă însă vrei să ieşi în decor, o faci pe capul tău şi pe judecata ta.
Dacă vii, eşti la fel de bine primit ca şi ceilalţi, dacă nu vii...asta este.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by paulletta »

Radule, pana vineri mai este timp de gandire.
Astept un raspuns.
Paulletta
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by laloi »

@ DanT: Nu este carcoteala, este nesimtire.
Vrei totul gratis, nu vrei sa contribui cu nimic, nici bani nici mana de lucru dar ai tupeul sa intrebi de premii??? Nu crezi ca ai sarit calul???

Iti raspund aici, sa nu fiu acuzat si ca stric topicul respectiv, si ma obosesc sa o fac ca esti printre f putinii de pe aici care intra pt mine la categoria "Prietenul la nevoie se cunoaste", atunci cand am apelat la tine pt ceva extra pescuit ai dat dovada de bunavointa, nu ca altii care s-au facut ca ploua sau m-au luat si in tarbaca. Asadar, f succint, pe pct:
- se cheama concurs APC 21, se spune ca se dau premiile pt cele 4 categorii, dar mai sunt 4 zile pana la concurs si e dovada de nesimtire ca intreb in ce constau?? Aici nu intra sponsorul, care deja e ceva traditional prin bunavointa lui Daniel... Daca nu se numea concurs ci doar iesire - socializare cum vrei sa ii zici, ok, nu avea rost sa intreb, dar asa, pt aia 50 lei, si trec la punctele urmatoare, intreb, ca poate o parte din banii aia se duc la premii, nu? sau NU? Fiindca in postarea anterioara am citat din Cezar, punctul 3, cum taxa de participare e strict pt consumatie, eu am zis ca venind sambata dimineata oricum nu pot sa beau, de mancat nici asta ca tin regim, ok, a explicat ca nu se poate asta e... Ce vroiam gratis pana la urma? Malul de apa pe care sa stau cu 2 undite in mana? Mare nesimtire...
- legat de mana de lucru: inainte sa apara anuntul cu acest concurs, arata-mi tu, ca poate eu nu am fost atent, vreo postare in care se solicitau voluntari sau sprijin de orice fel pt acest concurs, doar cererea pt ajutor legata de copiii institutionalizati, dar pe care nu o puteam onora fiindca vroiam sa particip la concurs, daca era cu alta ocazie da, cum m-am mai oferit, dar acu era ca nuca in perete, dar nu-i problema mea, vb strict de concurs. De`ce sunt eu nesimtit? Ca nu am oferit ajutorul cuiva care nici nu s-a exprimat ca ar avea nevoie de el? Esti pus in fata faptului implinit si dupa tot tu esti nesimtit daca comentezi in front?
In fine, la acuzatii asa in general e greu de raspuns, daca ai ceva punctual de reprosat, ok, m-as stradui sa raspund, in rest regret si o consider nefondata aprecierea pe care ai facut-o.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

Nu vor fi premii în bani, ci numai cupe, diplome, articole de pescuit din partea sponsorului.

PS - Laloi, asociaţia acoperă tot ce este cheltuială de organizare decontabilă, din punct de vedere contabil.
Mâncarea şi băutura nu intră în această categorie, şi chiar dacă ar intra, tot nu mi s-ar părea în regulă. Deci, contravaloarea acestora se acoperă din taxa de participare. În sensul ăsta a fost postarea mea.

Justificările tale faţă de DanT. sunt absolut ridicole. Dar, mă rog, dacă tu aşa crezi că este bine...noi ţinem concursul şi cu tine, şi fără tine.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”