Anunt concurs pescuit la pluta

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by Dan T »

@ Laloi

In topicul http://forum.pescarclub21.ro/viewtopic.php?f=40&t=2200 in prima pagina, Mihai a precizat foarte clar.
Pe langa George Petricescu si Daniel Gheorghe s-a oferit si Vlad Stanescu.
Nu te vad pe lista.
De aceea te rog sa apreciezi ceea ce ti se ofera si ceea ce ti se cere. Gratis vrem cu totii. Doar ca nu se poate.


Mihai Vinturache wrote:
AJUTOARE:
George Petricescu
Daniel Gheorghe

Ne-ar mai prinde bine câteva ajutoare, mai ales sambata, cât vom avea la noi copiii instituţionalizaţi. Ajutorul dorit va fi la supraveghere, iniţiere la pescuit, asistarea la masă etc.
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by vladstanescu »

Eu m-am oferit ca ajutor pentru pregatire concurs. asta insemnind vineri seara. Ca la concurs.. nu ma ocup decit de undite :-) .
Problema e ca m-am oferit si vin.. dar nu ssint pe lista de ajutoare .. hahaha.. daca ar avea o importanta lista.
Mai sint 4 zile.. si REPET _ daca e nevoie de ceva de dus.. spuneti poate am si aduc. Ar trebui tinut cont de vremea care poate ne va face figuri... am o prelata de 10 x6 m cred.. ceaun, de fonta de 7 l, trepied...
haiiii.. cu ce pot ajuta in afara de munca la fata locului.
In plus....masinaaa.. ? vin solo cu a mea.. mai iau pe cineva?... ma bag si eu undeva vineri???... haoi ca se apropie!!!>
Ultima intrebare... exista nesansa sa se anuleze din cauze vremii?. nu de alta dar am de cumparat .. perisabile.. si s anu le iau de pomana.. Nu ma sperie ploaia stati linistiti.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by Dumitrescu Iancu »

Vlad, din tot ce ai enumerat, doar prelata ar putea fi de folos, in caz de ploaie. In rest, avem tot ce ne trebuie.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by laloi »

laloi wrote:@ DanT:
- legat de mana de lucru: inainte sa apara anuntul cu acest concurs, arata-mi tu, ca poate eu nu am fost atent, vreo postare in care se solicitau voluntari sau sprijin de orice fel pt acest concurs, doar cererea pt ajutor legata de copiii institutionalizati, dar pe care nu o puteam onora fiindca vroiam sa particip la concurs, daca era cu alta ocazie da, cum m-am mai oferit, dar acu era ca nuca in perete, dar nu-i problema mea, vb strict de concurs. De`ce sunt eu nesimtit? Ca nu am oferit ajutorul cuiva care nici nu s-a exprimat ca ar avea nevoie de el? Esti pus in fata faptului implinit si dupa tot tu esti nesimtit daca comentezi in front?
Exact asta a fost singura, pe care am vazut-o si pe care am si lamurit-o... oare cum poti participa si la un concurs de pescuit si in acelasi timp sa ai grija si de niste copii? Dupa ce ca e o data pe an un concurs de undita, cu chiu cu vai, si ala dotat cu diplome si cupe (multumesc Cezar pt precizari), taman atunci trebuie amestecat cu altceva?? Sa nu fiu inteles gresit (ca de obicei), dar cine a venit cu ideea asta trebuia sa isi ia in calcul alti oameni decat participantii la concurs, sau sa se consulte macar sa isi faca o idee cu eventualii doritori sau participanti.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

laloi wrote:
laloi wrote:@ DanT:
- legat de mana de lucru: inainte sa apara anuntul cu acest concurs, arata-mi tu, ca poate eu nu am fost atent, vreo postare in care se solicitau voluntari sau sprijin de orice fel pt acest concurs, doar cererea pt ajutor legata de copiii institutionalizati, dar pe care nu o puteam onora fiindca vroiam sa particip la concurs, daca era cu alta ocazie da, cum m-am mai oferit, dar acu era ca nuca in perete, dar nu-i problema mea, vb strict de concurs. De`ce sunt eu nesimtit? Ca nu am oferit ajutorul cuiva care nici nu s-a exprimat ca ar avea nevoie de el? Esti pus in fata faptului implinit si dupa tot tu esti nesimtit daca comentezi in front?
Exact asta a fost singura, pe care am vazut-o si pe care am si lamurit-o... oare cum poti participa si la un concurs de pescuit si in acelasi timp sa ai grija si de niste copii? Dupa ce ca e o data pe an un concurs de undita, cu chiu cu vai, si ala dotat cu diplome si cupe (multumesc Cezar pt precizari), taman atunci trebuie amestecat cu altceva?? Sa nu fiu inteles gresit (ca de obicei), dar cine a venit cu ideea asta trebuia sa isi ia in calcul alti oameni decat participantii la concurs, sau sa se consulte macar sa isi faca o idee cu eventualii doritori sau participanti.
Laloi, pentru tine se pare ca şi acel concurs, o dată pe an, este prea mult.
Hai să-ţi aduc aminte.
1. Acum 2 ani te-ai oferit să organizezi ceva pe lângă Focşani. Apoi...linişte. Probabil există motive.
2. Anul trecut urma să-l ajuţi pe Mihai V. la organizare. Cel puţin, aşa scria pe forum. N-ai făcut nimic. Probabil sunt...alte motive.
3.Anul ăsta, iar ai motive...treabă este foarte multă înainte de concurs, la organizare.

Noi, cei din conducerea asociaţiei, atât putem organiza, deocamdată. Un concurs amical la plută, un concurs profi la spinning, minimum două acţiuni de 5-7 zile în Deltă, alte 5,6 sau 7 ieşiri la Dunăre.
Pe lângă activităţi de birou la asociaţie.
În rest, mai avem şi serviciu, familie, poate avem, uneori, nevoie şi de o ieşire pentru plăcerea noastră, sau poate avem nevoie şi de o zi-două de odihnă.
Şi, după cum bine ştii, nu cerem nimic pentru asta. Îţi dai seama ce plăcut este când vine unul ca tine, plin de pretenţii şi ifose?
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by laloi »

cezar wrote: Laloi, pentru tine se pare ca şi acel concurs, o dată pe an, este prea mult.
Hai să-ţi aduc aminte.
1. Acum 2 ani te-ai oferit să organizezi ceva pe lângă Focşani. Apoi...linişte. Probabil există motive.
2. Anul trecut urma să-l ajuţi pe Mihai V. la organizare. Cel puţin, aşa scria pe forum. N-ai făcut nimic. Probabil sunt...alte motive.
3.Anul ăsta, iar ai motive...treabă este foarte multă înainte de concurs, la organizare.
1. Da, exista motiv, aia s-au apucat sa fure peste de la statie, a aflat seful si de peste un an nu mai pescuieste nimeni acolo, e inconjurat cu gard nou de sarma si puse camere de luat vederi, si nici macar ei nu mai organizeaza concursurile pe care le faceau acolo. F usor de verificat.
2. Desi nu am facut multe, il las pe Mihai V. sa decida daca mi-a zis sa fac ceva si nu am facut... tot asa si cu un an inainte... si la vremea respectiva am si spus ca ajut inainte si dupa concurs, ca vreau sa particip. Si oricum stiu sigur ca anul trecut am ajutat la tot ce a fost nevoie dupa concurs, nu mi-am pus palma in fund si am plecat, poate sa confirme ceva lume, dvs nu ca nu mai erati pe acolo.
3. Anul asta am aflat cand a aflat tot poporul... ce mai puteam face in plus?! O sa fac ca si ceilalti, platesc taxa si particip la concurs, daca o sa pot.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

laloi wrote:
cezar wrote: Laloi, pentru tine se pare ca şi acel concurs, o dată pe an, este prea mult.
Hai să-ţi aduc aminte.
1. Acum 2 ani te-ai oferit să organizezi ceva pe lângă Focşani. Apoi...linişte. Probabil există motive.
2. Anul trecut urma să-l ajuţi pe Mihai V. la organizare. Cel puţin, aşa scria pe forum. N-ai făcut nimic. Probabil sunt...alte motive.
3.Anul ăsta, iar ai motive...treabă este foarte multă înainte de concurs, la organizare.
1. Da, exista motiv, aia s-au apucat sa fure peste de la statie, a aflat seful si de peste un an nu mai pescuieste nimeni acolo, e inconjurat cu gard nou de sarma si puse camere de luat vederi, si nici macar ei nu mai organizeaza concursurile pe care le faceau acolo. F usor de verificat.
2. Desi nu am facut multe, il las pe Mihai V. sa decida daca mi-a zis sa fac ceva si nu am facut... tot asa si cu un an inainte... si la vremea respectiva am si spus ca ajut inainte si dupa concurs, ca vreau sa particip. Si oricum stiu sigur ca anul trecut am ajutat la tot ce a fost nevoie dupa concurs, nu mi-am pus palma in fund si am plecat, poate sa confirme ceva lume, dvs nu ca nu mai erati pe acolo.
3. Anul asta am aflat cand a aflat tot poporul... ce mai puteam face in plus?! O sa fac ca si ceilalti, platesc taxa si particip la concurs, daca o sa pot.
Motive sunt intotdeauna, Laloi ! Justificarile nu incalzesc pe nimeni. Ramane doar ce a facut fiecare...

PS - anul trecut am plecat pentru ca eram simplu concurent-platitor. Nu am facut parte din echipa de organizare.
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by vladstanescu »

Dumitrescu Iancu wrote:Vlad, din tot ce ai enumerat, doar prelata ar putea fi de folos, in caz de ploaie. In rest, avem tot ce ne trebuie.
aduc prelata ca oricum nu o car in spate. nu se stie niciodata.
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by vladstanescu »

o intrebare... daca nu dau la 2 undite ci doar la una... se poate face o reducere? :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

vladstanescu wrote:o intrebare... daca nu dau la 2 undite ci doar la una... se poate face o reducere? :lol: :lol:
Sigur, ti se reduce proportional portia de gulas... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by Dan T »

cezar wrote:
vladstanescu wrote:o intrebare... daca nu dau la 2 undite ci doar la una... se poate face o reducere? :lol: :lol:
Sigur, ti se reduce proportional portia de gulas... :lol: :lol: :lol:
Si capeti jumatate de diploma :D
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by vladstanescu »

Dane te dai de gol ca iau diploma.. si isi dau seama ca e aranjat concursul. :lol: :lol: :lol: :lol:
intrebarea cu reducerea era doar ca s avad daca mai are lumea simul umorului ca era cam mare tensiunea .
User avatar
adrian76buc
Posts: 112
Joined: 15 Jan 2014, 22:12
Location: BUCURESTI

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by adrian76buc »

O alta intrebare.Daca se vine dupa terminarea concursului pe la 16-17 cred ca nu mai treb. achitat nimic,mincare este,bautura deasemenea ca nu se mai consuma,momeli cred ca mai ramin ,locurile sunt momite ce mai boierie.Cer acordul conducerii sa aduc si un preot pt. slujba :lol: (acesta este un pamflet si trebuie tratat ca atare)
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by Dan T »

vladstanescu wrote:Dane te dai de gol ca iau diploma.. si isi dau seama ca e aranjat concursul. :lol: :lol: :lol: :lol:
intrebarea cu reducerea era doar ca s avad daca mai are lumea simul umorului ca era cam mare tensiunea .
Este vorba de diploma de participare :lol:
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”