Anunt concurs pescuit la pluta

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

In curand, vom anunta public, in sectiunea "Concursuri", traditionala Cupa APC 21 la pescuit stationar (pluta). Ca de obicei, asociatia va finanta concursul, vor fi sponsori, iar in ajunul competitiei va fi socializare, cu gulas "Legiunea straina", bere/sucuri etc.
Va fi si o surpriza, pentru cei care au copii pasionati de pescuit!

Cel tarziu luni, 14 aprilie 2014 facem anuntul.
User avatar
adrian76buc
Posts: 112
Joined: 15 Jan 2014, 22:12
Location: BUCURESTI

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by adrian76buc »

e valabil si pt. cei care au 20 de copii???
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by arlan »

8-) ... cam toti suntem copii de pescari, niciunul nu-i pescar original, deci ne incadram! :lol:
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

arlan wrote:8-) ... cam toti suntem copii de pescari, niciunul nu-i pescar original, deci ne incadram! :lol:
Da, mai ales tu, dacă vii cu MAMA ! :lol: :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

adrian76buc wrote:e valabil si pt. cei care au 20 de copii???
Ştiu la ce te referi. Cred că putem găsi o soluţie. Vorbim.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by costin stefanescu »

adrian76buc wrote:e valabil si pt. cei care au 20 de copii???
e o idee f.buna,Cezare trebuie sa discutam sa vedem cum le imbinam,poate reusim sa iasa ceva frumos ! :)
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by johnny_fia »

Salut!

Anul trecut am fost la botezul nepoatei mele cand s-a tinut acest concurs, dar anul asta voi participa si eu, abia astept :)

Toate bune
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by vladstanescu »

e doar pentru profesionisti?... sau si pentru cei ca mine?.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

vladstanescu wrote:e doar pentru profesionisti?... sau si pentru cei ca mine?.
Pentru toti cei care stiu sa tina in mana o undita. Nu avem profesionisti in domeniu.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

Ma gandesc sa va dau cateva detalii privind acest eveniment.

1. Va fi un concurs pentru unditari, Pluta Expert-editia a III-a, similar celui disputat anul trecut la balta Valea Argovei -la Motor (exista topicul in sectiunea Concursuri). Concurs sobru,de 7 ore, deschis oricarui pescar la undita, membru APC 21.

2. Separat, va fi si un "mini-concurs" de 3-4 ore pentru copii. Am dori ca, pe langa copiii membrilor nostri, sa aducem si 15-20 de copii institutionalizati.
Va fi clasament, fiecare copil va primi cel putin o diploma, copiii vor fi serviti cu gustari si sucuri.

3. Socializarea va incepe inca din seara de vineri, cu un gulas stropit cu vin sau cu bere; va continua in ziua concursului, la "gratarul cu mititei" + bere/suc/apa minerala. Dimineata se va servi cafea/ceai.

Asociatia va finanta, ca de obicei, evenimentul, adica va suporta costul baltii, c/valoarea cupelor si a diplomelor, transportul copiilor institutionalizati, alte cheltuieli de organizare.

Contributia participantilor va fi strict pentru mancare/bautura. Evident, copiii institutionalizati nu vor plati nimic, poate vor pleca chiar si cu mici cadouri.
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by tdf »

Cand se tine acest concurs?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

Am fixat data: SAMBATA, 10 mai 2014

Am fixat locatia: Balta LFG POENARI (cca 25 km de Bucuresti, langa Bolintin Deal).

Voi reveni cu amanunte, program detaliat, precizari.

Regulamentul si lista de inscrieri vor fi pe un topic separat, la sectiunea CONCURSURI.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cezar »

Concursul in sine va incepe sambata, 10 mai 2014, ora 07,00. Tot sambata dimineata va avea loc si tragerea la sorti.

Dar, pentru ca punem pret si pe socializare, actiunea va incepe de vineri seara, incepand cu orele 17,00. Vom trasa standurile, vom instala logistica (masini, corturi, pavilioane etc), iar seara ne vom delecta cu "Gulas Legiunea Straina". La acesta, pe langa paine, merg muraturile aduse de acasa de fiecare si berea (cate doua doze de 0,5 l) oferita de organizatori. Alte bauturi (tuica, palinca, vin etc) isi aduce fiecare.
Va socializa fiecare cat va dori, cu singura recomandare ca sa nu facem mult zgomot, pentru ca speriem pestii care nu vor mai fi cooperanti la concurs.

Sambata dimineata, la ora 6,00 va fi gata cafeaua, se va face tragerea la sorti si se va intra pe standurile de concurs.
Imediat dupa concurs, cantarirea capturilor si omologarea rezultatelor, adica in jurul orei 14,30, va invitam la gratarul cu mititei si pulpe de pui. Garnitura va fi din cartofi pulicanesti (reteta originala). Ca bautura - apa minerala si plata, sucuri. Cei care nu sunt soferi, pot consuma si altele, din rezerva proprie.

Dupa masa de pranz, festivitatea de premiere si strangerea calabalacului, adunarea atenta a resturilor si parasirea civilizata a baltii.

Pentru participarea la aceasta iesire, contributia fiecarei persoane adulte (barbat sau femeie) va fi de 50 lei/pers.
Copiii nu vor plati nimic, dar vor primi sucuri si portii de mancare.

Cei care vor, pot ramane si duminica la pescuit, atat pe balta de concurs, unde predomina carasul, cat si pe balta invecinata (crap si cteno).
Taxele sunt : 30 lei/zi balta unde s-a tinut concursul, respectiv 50 lei/zi balta de crap. Preturile sunt pentru sistemul C@R.

Cine vrea sa retina peste, achita separat 6 lei/kg pt. caras, respectiv 15 lai/kg crap si cteno. Acelasi lucru se va intampla si cu captura de la concurs.
Cine vrea, retine si plateste c/valoarea, cine nu...reda pestele mediului sau natural.

Despre copii: vom avea ca oaspeti 15-20 de copii institutionalizati. Acestia vor sosi sambata dimineata pe la ora 8,00-8,30. Vor fi condusi intr-o zona a baltii unde sa nu deranjeze concursul, vor fi initiati in pescuit, vor avea si un miniconcurs, apoi, in jurul orei 13,00 vor servi pranzul, vor primi cadouri-amintire si se vor intoarce la Bucuresti, cu microbuzul cu care au venit la balta.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by costin stefanescu »

eu ma inscriu de acum,sa fiu sigur ca prind loc :D

Costin + Edy Stefanescu
cristi0110
Moderator
Posts: 238
Joined: 25 Feb 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by cristi0110 »

Cristi Hont
Pati
Posts: 20
Joined: 03 Jun 2012, 15:37

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by Pati »

Panait Constantinescu
User avatar
pistruiatu
Posts: 62
Joined: 05 Feb 2012, 02:04

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by pistruiatu »

George + George Petricescu Jr.
George Petricescu
Tel: 0771301575
petricescugheorghe@yahoo.com
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by laloi »

Si eu, doar trebuie sa imi apar titlul :mrgreen:
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by Tony »

Si eu .

BEDROS ANGHEL
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
adiniculae
Posts: 58
Joined: 12 Mar 2012, 10:40
Location: Bucuresti (nascut in Calarasi)
Contact:

Re: Anunt concurs pescuit la pluta

Post by adiniculae »

Si eu ma inscriu. As dori sa ma ia cineva in calcul pt un loc in masina. Nu stiu inca daca pot ajunge de vineri seara, cel mai probabil sambata dimineata.

Adi Niculae
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”