PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Pentru cei care nu fost sau nu cunosc potentialul piscicol...
Canalul Tataru "tine" mult crap. Primavara intra din Dunare prin canal catre lacuri, pentru depunere de icre. Tot pe Tataru sunt locuri foarte bune de salau.
Caras, platica, biban, pesti de talie mica sunt tot pe Tataru cat si pe canalul Pardina, catre Manastire. Nu confundati canalul Pardina cu localitatea cu acelasi nume. Canalul incepe din Tataru si merge pana la intersectia Eracle cu Lopatna, catre Mila 23.
Somn si crap pe Dunare, din barca in mod special, dar sunt si locuri de pescuit de pe mal.
Stiuca in lacurile Babina si Matita. Exista si incinte in apropiere unde se pescuieste stiuca in sistem catch and release, contra plata.
Cand vom ajunge la pensiune o sa facem o mica "sedinta" si voi arata pe harta locurile de pescuit. Cand vom fi pe apa voi puncta exact locurile de pescuit in functie de specia vizata de fiecare.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

costin stefanescu wrote:Ma bag si eu,insa trebuie sa vedem cum or sa fie apele si vremea,ati vazut ce mult conteaza
Costin, am vorbit cu gazda pentru cazul in care vremea sau cotele nu ne ajuta. Nu este nici o problema, amanam sau anulam. Ramane de vazut, sper sa nu fim atat de ghinionisti :D
User avatar
pistruiatu
Posts: 62
Joined: 05 Feb 2012, 02:04

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by pistruiatu »

Multumesc pentru raspuns,pana la plecare poate i-mi puteti oferii mai multe detalii.
George
George Petricescu
Tel: 0771301575
petricescugheorghe@yahoo.com
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Ma puteti suna 0767803255
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by fatdaddy »

Din experienta anului trecut si pe Babina si Matita regimul de pescuit este tot catch&realese, contra unei taxe de 50 ron. Atata doar ca atunci cand marea majoritate a lacurilor erau mari si foarte tulburi si nu prea mergea nimic, pe B&M am prins decent.
Andrei Riga
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by paulletta »

Ma inscriu si eu pentru participare la aceasta iesire.
Sper sa imi iau concediu in acea perioada.
Deci: Calin Paul,cazare in vila.
Paulletta
Zisu
Posts: 19
Joined: 12 Mar 2010, 11:10
Location: Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Zisu »

Ma alatur si eu expeditiei.
Costin Serban Cazare in vila.
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by manu »

Marian Manea - vila
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

MODIFICARE DE PROGRAM

Datorita faptului ca aproape am ocupat vila si casutele iar pentru varianta de cazare "casa traditionala" nu sunt cereri, o sa facem 2 SERII, NUMAI DACA SUNT DORITORI SI ACOPERIM CELE 2 VARIANTE DE CAZARE (VILA SI CASUTE)

Seria 1 - 18 martie - 24 martie
Seria 2 - 24 martie - 30 martie
Ionut
Moderator
Posts: 158
Joined: 26 Jan 2014, 11:50
Location: Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Ionut »

Merg si eu
DRAGULANESCU Ionut la vila.
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by manu »

Va rog inregistrare
Marius Sergiu Paul - la vila
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by manu »

Dan T wrote:MODIFICARE DE PROGRAM

Datorita faptului ca aproape am ocupat vila si casutele iar pentru varianta de cazare "casa traditionala" nu sunt cereri, o sa facem 2 SERII, NUMAI DACA SUNT DORITORI SI ACOPERIM CELE 2 VARIANTE DE CAZARE (VILA SI CASUTE)

Seria 1 - 18 martie - 24 martie
Seria 2 - 24 martie - 30 martie

In cazul in care se fac 2 serii: Manea Marian + Marius Sergiu Paul - Seria 2 (24-30 Martie)

Multumesc.
PANI 35
Posts: 167
Joined: 10 Jun 2011, 12:48

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by PANI 35 »

Seria 2
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dumitrescu Iancu »

IN ATENTIA PARTICIPANTILOR la expeditia Chilia:
Pescuitul sportiv pe Bratul Chilia se poate practica doar in baza permisului de pescuit emis de ARBDD( si care este distribuit si de asociatia noastra= 30lei)). Mai sunt necesare: permisul se intrare in Rezervatie( 30 lei- il procuram noi) si avizul de la Garda de Coasta Tulcea( PG= 10 lei si il procura asociatia)
Sunt necesare, de asemenea, dupa caz, permis de acces auto in rezervatie= 100 lei si permis de acces ambarcatiune in rezervatie= 100 lei. Permisele auto si ambarcatiune le procuram prin asociatie NUMAI pentru participantii la aceasta actiune.
Va recomand sa luati in serios procurarea acestor documente, zona Chilia fiind foarte des cotrolata de Garda de Coasta si de inspectorii ARBDD.
In aceste conditii, am rugamintea sa solicitati din timp, la sediul APC 21 din str, Spatar Nicolae Milescu nr 34, documentele necesare, procurarea lor necesitand ceva timp.
Ar mai fi de mentionat ca participarea la actiuni este deschisa doar membrilor APC 21 care au viza 2014.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by paulletta »

Solicit permisul de pescuit emis de ARBDD, permisul de intrare in Rezervatie, si avizul de la Garda de Coasta Tulcea( PG= 10 lei si il procura asociatia)

Multumesc.
Paulletta
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by cezar »

paulletta wrote:Solicit permisul de pescuit emis de ARBDD, permisul de intrare in Rezervatie, si avizul de la Garda de Coasta Tulcea( PG= 10 lei si il procura asociatia)

Multumesc.
Hopaaa, intri in randul legalistilor? :lol: :lol: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dumitrescu Iancu »

paulletta wrote:Solicit permisul de pescuit emis de ARBDD, permisul de intrare in Rezervatie, si avizul de la Garda de Coasta Tulcea( PG= 10 lei si il procura asociatia)

Multumesc.
Paulica, poti sa le soliciti mult si bine aici, pe forum... Este necesara o vizita la sediu, avad asupra ta CI,permis ANPA (card) eliberat anii trecuti si banutii aferenti...
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by paulletta »

Le voi aduce pe toate vineri la cafenea si le voi da cuiva care are drum pe la sediu.
Eu nu am cum sa ajung la sediu.
Paulletta
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Florin Munteanu »

Florin Munteanu - seria 2, asa cum era anuntat cand m-am inscris.
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by manu »

Dumitrescu Iancu wrote:IN ATENTIA PARTICIPANTILOR la expeditia Chilia:
Mai sunt necesare: permisul se intrare in Rezervatie( 30 lei- il procuram noi) si avizul de la Garda de Coasta Tulcea( PG= 10 lei si il procura asociatia)
In aceste conditii, am rugamintea sa solicitati din timp, la sediul APC 21 din str, Spatar Nicolae Milescu nr 34, documentele necesare, procurarea lor necesitand ceva timp.
Ar mai fi de mentionat ca participarea la actiuni este deschisa doar membrilor APC 21 care au viza 2014.

Unde gasim pe site formularele (cerere) pt eliberarea PG-urilor ? Multumesc.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”