PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Lorelai wrote:Dan Surdu + Stancu Andrei
Mai multe detalii? Veniti cu barca proprie?

Cazare disponibila numai la casa traditionala.
Daca nu se face plata avansului in cateva zile ramane la dispozitia gazdei.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Lorelai »

Cu barca mea.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by fatdaddy »

cristi0110 wrote:
shogunu65 wrote:
Dan T wrote:Ar trebui stabilita o varsta minima de varsta la inscrierea in forum. Cred ca 35 e suficient. :D
Vlad strigai dupa liste. Acum ca sunt, postati tot felul de prostii. Pica drobul de sare...
Eu n am decat 33 si n am scris nimic :)))

in alta ordine de idei caut un loc intr o masina pentru transportul pana la Tulcea si inapoi, contracost binenteles. Promit ca in afara de cort si sac de dormit nu mi iau multe bagaje :lol:
Salut,
Nici eu nu am cu cine sa merg. Vrei sa mergem impreuna si poate mai gasim pe cineva, asta in functie de bagaje.
Astept un raspuns ca sa stiu pe ce ma bazez.
Pun eu masina la dispozitie. Ptr mine si inca doua persoane cred ca avem loc suficient. Numarul meu de telefon este in semnatura. De maine dimineata , oricand.
Andrei Riga
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

TRANSPORT TULCEA - CHILIA VECHE
1 + 2. Talangescu Dan + Mircea Sora - Laguna 480 / 20 cp
3. Dumitrescu Iancu - RIB 330 / 10 cp
4 + 5. Cornaciu Armand + Calin Paul - Laguna 480 / 20 cp
6 + 7 + 8. Ciorik Dan + Murgu Corneliu + Marinciu Nicolae - Forward 530 / 25 cp
9 + 10 + 11. Desaga Sebastian + Gugiuman Florin + Bazna Catalin - Laguna 480 / 20 cp
12 + 13. Petricescu George + Costin Serban - Barca Brates II 385 / 20 cp
14. Ghinozo Marius - Gonflabila / 6 cp
15 + 16. Manea Marian + Sergiu Marius - Auto
17 + ?. Riga Andrei + ? - Auto
18 + 19. Surdu Dan + Stancu Andrei - barca proprie (avans neachitat)


Raman pentru transport fluvial:

20. Chioibasu Cezar
21. Stefanescu Costin
22. Stanescu Vlad
23. Iliescu Stefan
24. Munteanu Florin
25. Panait Valeriu
26. Panait Florentin
27. Soigan Stefan
28. Cranta Victor
29. Dragulanescu Ionut
30. Hont Cristi
31. Tatarasanu Florin
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ECHIPAJE PESCUIT
1 + 2. Chioibasu Cezar + Stefanescu Costin - Laguna 480 / 20 cp
3 + 4. Talangescu Dan + Mircea Sora - Laguna 480 / 20 cp
5. Dumitrescu Iancu - RIB 330 / 10 cp
6. Ghinozo Marius - Gonflabila / 6 cp
7 + 8 + 9. Ciorik Dan + Murgu Corneliu + Marinciu Nicolae - Forward 530 / 25 cp
10 + 11 + 12. Desaga Sebastian + Gugiuman Florin + Bazna Catalin - Laguna 480 / 20 cp
13 + 14. Petricescu George + Costin Serban - Barca Brates II 385 / 20 cp
15 + 16. Stanescu Vlad + Iliescu Stefan - Gonflabila 270 / 4 cp
17 + 18. Manea Marian + Sergiu Marius - Barca inchiriata separat de cele de la pensiune
19 + 20. Calin Paul + Cornaciu Armand - Barca Black Sea inchiriata de la pensiune fara motor / 10 cp (motorul lui Armand)
21. Riga Andrei + ? - Barca inchiriata de la pensiune cu motor 25 cp
22 + 23.. Surdu Dan + Stancu Andrei - Barca proprie


24. Munteanu Florin
25. Panait Valeriu
26. Panait Florentin
27. Soigan Stefan
28. Cranta Victor
29. Dragulanescu Ionut
30. Hont Cristi
31. Tatarasanu Florin

Raman nesolicitate, pana acum, cele 2 motoare de 6 cp ale APC 21, o barca de inchiriat cu motor 15 cp si o barca de inchiriat fara motor.
Va rog completati sau corectati.
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by fatdaddy »

Daca nu se gaseste nici un amator de spining care sa faca echipa cu mine, iau eu barca cu motor de 15cp. Doar pentru mine este absolut suficienta , iar cea cu 25 cp e mai potrivita ptr un echipaj de 2.
Multumesc
Andrei Riga
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Florin Munteanu »

Daca ramane cum am aflat acum de la Dan T. ca drumul spre Chilia e practicabil,
atunci eu am curaj sa merg cu Dacia Lodgy daca mai merg si alte masini sa ne
ajutam la o adica.

Problema mea este ca trebuie sa plec din Bucuresti cu o zi mai devreme ca sa
rezolv diverse probleme la Ciochina, dar pot sa iau ceva bagaje grele pana la
Tulcea si de la Tulcea 1-2 colegi care sa si impinga masina la o adica ;-(

Florin Munteanu
0724.814.049
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Situatia drumului este urmatoarea:

Este practicabil in orice anotimp, este pietruit. Nu conteaza daca ploua sau ninge. Sunt cca. 70 km.
In urma topirii zapezii de acum cateva saptamani s-au format gropi serioase care implicau o abordare foarte atenta si un ritm de mars foarte lent.
Intre timp s-a mai rezolvat situatia. Cert este ca se poata parcurge in 3-4 ore. Este obositor, nu exista o viteza constanta.
Cei care au masini mai inalte il pot parcurge fara probleme. Loganul se comporta foarte bine.
Se trece cu bacul la Tulcea si se continua pe digul pietruit pana la Chilia Veche. Este imposibil de gresit drumul.
Este necesar permis de acces auto in RBDD care il poate obtine colegul Iancu Dumitrescu de la Tulcea (dati o bere, o friptura :D). Pret 100 lei, este necesar copie dupa certificatul de inmatriculare a masinii.

Daca va hotarati pe aceasta varianta o faceti pe propria raspundere. Nu vreau sa imi aud reprosuri.

Va rog sa anuntati echipajele formate.
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Eugen Fetes »

Florin, drumul nu este cu namoale, sleauri etc. Tot drumul este pietruit, dar cu denivelari (mai mici sau mai mari). Drumul reprezinta o veritabila proba de anduranta pentru amortizoare, capate de bara, bielete etc. Exsista si scurtaturi pe camp unde, pe pamant drumul este mai scurt decat cel "oficial" si mai putin solicitant pentru directia masinii. Eu as alege varianta pe apa, dar este optiunea ta pana la urma fiind vorba de cateva zeci de Km dus si alte cateva zeci intors, viteza de deplasare fiind undeva la 10-15Km/h (eu, cu Peugeotul meu fac 8Km in 30 minute folosind si scurtaturi)
0745578278
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Eugen Fetes wrote:Florin, drumul nu este cu namoale, sleauri etc. Tot drumul este pietruit, dar cu denivelari (mai mici sau mai mari). Drumul reprezinta o veritabila proba de anduranta pentru amortizoare, capate de bara, bielete etc. Exsista si scurtaturi pe camp unde, pe pamant drumul este mai scurt decat cel "oficial" si mai putin solicitant pentru directia masinii. Eu as alege varianta pe apa, dar este optiunea ta pana la urma fiind vorba de cateva zeci de Km dus si alte cateva zeci intors, viteza de deplasare fiind undeva la 10-15Km/h (eu, cu Peugeotul meu fac 8Km in 30 minute folosind si scurtaturi)
Nu stiu cat vor putea fi folosite drumurile de pamant. Trebuia sa nu ploua. In plus de la Pardina pana aproape de Tatanir nici nu este indicat drumul de pamant pentru cei care nu cunosc foarte bine zona. Au fost "plantate" tot felul de fiare si scoabe pentru a impiedieca accesul auto peste campuri.
cristi0110
Moderator
Posts: 238
Joined: 25 Feb 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by cristi0110 »

fatdaddy wrote:
cristi0110 wrote:
shogunu65 wrote:
Dan T wrote:Ar trebui stabilita o varsta minima de varsta la inscrierea in forum. Cred ca 35 e suficient. :D
Vlad strigai dupa liste. Acum ca sunt, postati tot felul de prostii. Pica drobul de sare...
Eu n am decat 33 si n am scris nimic :)))

in alta ordine de idei caut un loc intr o masina pentru transportul pana la Tulcea si inapoi, contracost binenteles. Promit ca in afara de cort si sac de dormit nu mi iau multe bagaje :lol:
Salut,
Nici eu nu am cu cine sa merg. Vrei sa mergem impreuna si poate mai gasim pe cineva, asta in functie de bagaje.
Astept un raspuns ca sa stiu pe ce ma bazez.
Pun eu masina la dispozitie. Ptr mine si inca doua persoane cred ca avem loc suficient. Numarul meu de telefon este in semnatura. De maine dimineata , oricand.
Salut Andrei,
In urma discutiei telefonice avuta ramane sa mergem cu tine eu (Cristi Hont) si Soigan Stefan de la Bucuresti la Tulcea.
Pentru alte detalii ne mai auzim la telefon.
Ionut
Moderator
Posts: 158
Joined: 26 Jan 2014, 11:50
Location: Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Ionut »

Vreau si eu sa inchiriez o barca. O prefer pe cea fara motor a pesiunii si in caz ca ramane un motor de 6 CP il pun pe ea.
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by vladstanescu »

Daca se alege drumul cu masina , fie 4x4 sau nu , ar fi indicat sa se mearga pe drum nu pe cimp, chiar daca se poate si se scurteaza drumul. Din surse foarte sigure stiu de anul trecut ca localnicii s-au cam basicat .. pe buna dreptate... de drumurile care se faceau pe cimpul lor si va puteti alege cu cauciucuri sparte de cuie.. KG de cuie aruncate in pamint. Iar acum.. cind nu a iesit mai nimic din pamint.. tentatia e mare de taiat pe cimp... .. dar daca omu are plantat... ... fiecare face cu m crede.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

vladstanescu wrote:Daca se alege drumul cu masina , fie 4x4 sau nu , ar fi indicat sa se mearga pe drum nu pe cimp, chiar daca se poate si se scurteaza drumul. Din surse foarte sigure stiu de anul trecut ca localnicii s-au cam basicat .. pe buna dreptate... de drumurile care se faceau pe cimpul lor si va puteti alege cu cauciucuri sparte de cuie.. KG de cuie aruncate in pamint. Iar acum.. cind nu a iesit mai nimic din pamint.. tentatia e mare de taiat pe cimp... .. dar daca omu are plantat... ... fiecare face cu m crede.
Vlad, te rog sa aduci informatii sigure si clare. Nu speria oamenii degeaba.
Scoabele si fiarele au fost "plantate" pe langa drum, in urma cu 3-4 ani, de catre concesionarii terenurilor agricole care au lasat un drum peste campuri dar ai nostrii, ca brazii, mai fac inca 10.
Este vorba numai de bucata de drum pe camp de la Pardina catre Tatanir. La iesirea din Pardina drumul pietruit face o bucla mare care se poate scurta peste camp. In acea zona sunt mai multe drumuri pe camp. Unul singur este sigur, cel pe langa canalul secat. Trebuie mers strict pe langa canal.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

IonutD wrote:Vreau si eu sa inchiriez o barca. O prefer pe cea fara motor a pesiunii si in caz ca ramane un motor de 6 CP il pun pe ea.
Cu cine faci echipa?
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by paulletta »

Barca de la pensiune marca black sea fara motor este rezervata pentru echipajul Calin Paul si Cornaciu Armand barca pe care vom pune noi un motor de 10cp.
Paulletta
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Constat ca sunteti foarte nehotarati.
Am nevoie de informatii pe care nu le dati, drept pentru care nu pot organiza transportul la Chilia Veche si barcile de pescuit. Trebuie sa transmit informatii la Navrom, la pensiune, barcagii etc.

Varianta de transport aleasa Tulcea - Chilia Veche (naval sau auto)
Echipajele de pescuit si modalitatea de pescuit - barca (echipaj de 2) sau de pe mal.


Ma ocup de acestea pana pe data 10 martie. Cei care nu se decid pana atunci se vor descurca pe cont propriu.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

TRANSPORT TULCEA - CHILIA VECHE
1 + 2. Talangescu Dan + Mircea Sora - Laguna 480 / 20 cp
3. Dumitrescu Iancu - RIB 330 / 10 cp
4 + 5. Cornaciu Armand + Calin Paul - Laguna 480 / 20 cp
6 + 7 + 8. Ciorik Dan + Murgu Corneliu + Marinciu Nicolae - Forward 530 / 25 cp
9 + 10 + 11. Desaga Sebastian + Gugiuman Florin + Bazna Catalin - Laguna 480 / 20 cp
12 + 13. Petricescu George + Costin Serban - Barca Brates II 385 / 20 cp
14. Ghinozo Marius - Gonflabila / 6 cp
15 + 16. Manea Marian + Sergiu Marius - Auto
17 + ?. Riga Andrei + ? - Auto
18 + 19. Chioibasu Cezar + Stefanescu Costin - Auto
20 + 21. Surdu Dan + Stancu Andrei - barca proprie (avans neachitat)


Raman pentru transport fluvial:

22. Stanescu Vlad
23. Iliescu Stefan
24. Munteanu Florin
25. Panait Valeriu
26. Panait Florentin
27. Soigan Stefan
28. Cranta Victor
29. Dragulanescu Ionut
30. Hont Cristi
31. Tatarasanu Florin
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ECHIPAJE PESCUIT
1 + 2. Chioibasu Cezar + Stefanescu Costin - Laguna 480 / 20 cp
3 + 4. Talangescu Dan + Mircea Sora - Laguna 480 / 20 cp
5. Dumitrescu Iancu - RIB 330 / 10 cp
6. Ghinozo Marius - Gonflabila / 6 cp
7 + 8 + 9. Ciorik Dan + Murgu Corneliu + Marinciu Nicolae - Forward 530 / 25 cp
10 + 11 + 12. Desaga Sebastian + Gugiuman Florin + Bazna Catalin - Laguna 480 / 20 cp
13 + 14. Petricescu George + Costin Serban - Barca Brates II 385 / 20 cp
15 + 16. Stanescu Vlad + Iliescu Stefan - Gonflabila 270 / 4 cp
17 + 18. Manea Marian + Sergiu Marius - Barca inchiriata separat de cele de la pensiune
19 + 20. Calin Paul + Cornaciu Armand - Barca inchiriata de la pensiune fara motor / 10 cp (motorul lui Armand)
21. Riga Andrei + ? - Barca inchiriata de la pensiune cu motor 25 cp
22 + 23.. Surdu Dan + Stancu Andrei - Barca proprie


24. Munteanu Florin
25. Panait Valeriu
26. Panait Florentin
27. Soigan Stefan
28. Cranta Victor
29. Dragulanescu Ionut
30. Hont Cristi
31. Tatarasanu Florin
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by fatdaddy »

cristi0110 wrote:
Salut Andrei,
In urma discutiei telefonice avuta ramane sa mergem cu tine eu (Cristi Hont) si Soigan Stefan de la Bucuresti la Tulcea.
Pentru alte detalii ne mai auzim la telefon.

E ok ! Voi n-aveti gonflabila cu voi , nu ?
Andrei Riga
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by cezar »

fatdaddy wrote:
cristi0110 wrote:
Salut Andrei,
In urma discutiei telefonice avuta ramane sa mergem cu tine eu (Cristi Hont) si Soigan Stefan de la Bucuresti la Tulcea.
Pentru alte detalii ne mai auzim la telefon.

E ok ! Voi n-aveti gonflabila cu voi , nu ?
Adica cum, gonflabila ? Te referi la barca sau.... :lol: :lol: :lol:
cristi0110
Moderator
Posts: 238
Joined: 25 Feb 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by cristi0110 »

fatdaddy wrote:
cristi0110 wrote:
Salut Andrei,
In urma discutiei telefonice avuta ramane sa mergem cu tine eu (Cristi Hont) si Soigan Stefan de la Bucuresti la Tulcea.
Pentru alte detalii ne mai auzim la telefon.

E ok ! Voi n-aveti gonflabila cu voi , nu ?
Nu avem barca gonflabila.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”