PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by cezar »

Avem anumite informaţii, nu tocmai favorabile, despre calitatea şoselei între Tulcea (Tudor Vladimirescu) şi Chilia Veche.
În consecinţă, avem în vedere şi căutarea unor soluţii alternative de transport Tulcea-Chilia Veche.
Ar fi foarte util să ştim, chiar dacă va fi cu aproximaţie, numărul de persoane pentru care să ne agităm.
Ceea ce ştim :
- vom fi cca 25-30 persoane.
- 5-6 persoane vor putea ajunge, pe apă, la Chilia Veche cu bărcile asociaţiei, care oricum vor trebui să ajungă acolo.
- dintre ceilalţi, unii au bărci cu motor sau auto 4 X 4. Întrebarea este: cati oameni vor veni individual, cu astfel de mijloace de transport, sau, altfel spus, pentru cati oameni + bagaje, sa ne agitam pentru transportul Tulcea-Chilia Veche
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by vladstanescu »

cezar wrote:Avem anumite informaţii, nu tocmai favorabile, despre calitatea şoselei între Tulcea (Tudor Vladimirescu) şi Chilia Veche.
În consecinţă, avem în vedere şi căutarea unor soluţii alternative de transport Tulcea-Chilia Veche.
Ar fi foarte util să ştim, chiar dacă va fi cu aproximaţie, numărul de persoane pentru care să ne agităm.
Ceea ce ştim :
- vom fi cca 25-30 persoane.
- 5-6 persoane vor putea ajunge, pe apă, la Chilia Veche cu bărcile asociaţiei, care oricum vor trebui să ajungă acolo.
- dintre ceilalţi, unii au bărci cu motor sau auto 4 X 4. Întrebarea este: cati oameni vor veni individual, cu astfel de mijloace de transport, sau, altfel spus, pentru cati oameni + bagaje, sa ne agitam pentru transportul Tulcea-Chilia Veche
Informatia este foarte utila, si propun sa incepem o lista in acest sens asa cum s-a mentionat... cu nr persoane si cite bagaje.
cine vine cu barca stie... cine vine cu 4x4 .. la fel...
Deci... pot spune ca incep lista

1. Vlad Stanescu
2. Iliescu Stefan
bagaje la comun, ( echivalent a 4 rucsaci + lansete+ motor 4CP + gonflabila = bagaje aprox 100 kg )
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by vladstanescu »

vladstanescu wrote:
cezar wrote:Avem anumite informaţii, nu tocmai favorabile, despre calitatea şoselei între Tulcea (Tudor Vladimirescu) şi Chilia Veche.
În consecinţă, avem în vedere şi căutarea unor soluţii alternative de transport Tulcea-Chilia Veche.
Ar fi foarte util să ştim, chiar dacă va fi cu aproximaţie, numărul de persoane pentru care să ne agităm.
Ceea ce ştim :
- vom fi cca 25-30 persoane.
- 5-6 persoane vor putea ajunge, pe apă, la Chilia Veche cu bărcile asociaţiei, care oricum vor trebui să ajungă acolo.
- dintre ceilalţi, unii au bărci cu motor sau auto 4 X 4. Întrebarea este: cati oameni vor veni individual, cu astfel de mijloace de transport, sau, altfel spus, pentru cati oameni + bagaje, sa ne agitam pentru transportul Tulcea-Chilia Veche
Informatia este foarte utila, si propun sa incepem o lista in acest sens asa cum s-a mentionat... cu nr persoane si cite bagaje.
cine vine cu barca stie... cine vine cu 4x4 .. la fel...
Deci... pot spune ca incep lista

1. Vlad Stanescu
2. Iliescu Stefan
bagaje la comun, ( echivalent a 4 rucsaci + lansete+ motor 4CP + gonflabila = bagaje aprox 100 kg )
Mai exista si varianta... de a merge cu catamaranul sau cu pasagerul... navrom... dar orele de plecare din tulcea si chilia sint foarte aiurea .... si ar insemna un ajutor din partea celor cu masini sa ia sau sa duca la vapor pe cei care aleg aceasta varianta
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Navromul este ultima solutie si cea mai dificila. La catamaran nu ne primesc cu atatea bagaje iar la nava clasica vom plati o taxa suplimentara pentru bagajele mari (barci, motoare etc.) care este totusi modica. Catamaran avem exact LUNI!!!

Ideea este ca incercam sa inchiriem o nava, cursa speciala. Aceste motivul pentru care trebuie sa stim, cat mai aproape de adevar, ce bagaje are fiecare din punct de vedere greutate si volum.
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Florin Munteanu »

Masina mea nu e 4x4 si are garda la sol foarte mica, drept care as prefera transport naval,
chiar daca voi plati si taxa auto ARBDD "ca sa fie".
Ca bagaje voi avea 1 rucksac cu haine, altul cu scule de pescuit, lansete, momeli, o geanta
cu provizii, plus la intoarcere un sac cu max. 7x5=35 Kg. peste - sau poate il cumpar din
Tulcea ;-?
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by paulletta »

Eu voi avea urmatoarele;
1geanta haine aproximativ 5kg
1geanta pt pescuit aproximativ 5 kg
3 lansete aproximativ 1kg
1geanta diverse aproximativ 5kg.
Si inca 100kg care le car pe picioare. :lol
Fara masina, deci preferabil din Tulcea transportul pe apa.
Paulletta
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by fatdaddy »

Eu vin cu masina, sau intr-un caz mai fericit , cu o barca.
Andrei Riga
sebydes77
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2014, 17:57

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by sebydes77 »

Desaga Sebastian:vin singur cu barca personala(Laguna 480+motor 20cp).Revin cu oferta de parteneriat,adica daca cineva doreste sa facem echipa (pescuit la crap si la somn),si sa impartim costurile de transport(auto+barca) mai exact Bucuresti-Tulcea(sau Nufarul) cu auto si mai departe cu barca la Chilia Veche(si retur) astept sa ma contacteze telefonic la nr. de telefon 0722364775.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

A fost suplimentata vila cu o camera de 2 locuri (era in lucru, cu o avarie la instalatie, rezolvata).
In casa traditionala am micsorat numarul de oameni. 3 persoane in camera (in loc de 5 persoane intr-o camera si 6 in alta).
User avatar
Gugi
Posts: 33
Joined: 10 Sep 2010, 22:19
Location: Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Gugi »

Salutare,

O veste buna pentru mine.
As vrea sa ma inscriu si eu la aceasta actiune, un loc in camera la vila, seria a doua (24 martie - 30 martie).
O sa platesc avansul prin virament, online.
floringugiuman@gmail.com
Obstacolele sunt acele lucruri groaznice pe care le vezi cand iti iei ochii de la telul tau (Henry Ford)
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

Gugi wrote:Salutare,

O veste buna pentru mine.
As vrea sa ma inscriu si eu la aceasta actiune, un loc in camera la vila, seria a doua (24 martie - 30 martie).
O sa platesc avansul prin virament, online.
Te rog sa anunti cand ai efectuat plata.
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by shogunu65 »

Va salut!

Stefan Soigan - cort

seria a doua 24 martie - 30 martie

multumesc frumos!
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Dan T »

shogunu65 wrote:Va salut!

Stefan Soigan - cort

seria a doua 24 martie - 30 martie

multumesc frumos!
Pentru cort sunt cateva conditii speciale. Am rugamintea sa ma contactezi. 0767803255
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Tony »

Dan T wrote:
shogunu65 wrote:Va salut!

Stefan Soigan - cort

seria a doua 24 martie - 30 martie

multumesc frumos!
Pentru cort sunt cateva conditii speciale. Am rugamintea sa ma contactezi. 0767803255

Conditia sa dai scris ca nu ai pretentii la coroane si mai special , fiecare vine cu lemnele de foc de acasa....jar va da organizatorii..:P... :)))))
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by cezar »

Confirm faptul ca se poate veni cu cortul, dar, asa cum bine se stie, exista si niste reguli mai generale privind folosirea corturilor in aria de competenta a ARBDD, iar zona Chilia-Tataru este celebra pentru strictetea cu care se aplica aceste reguli.
Deci, legatura cu Dan Talangescu, pentru detalii concrete, este foarte importanta.
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by shogunu65 »

multumesc de precizari, am discutat deja cu Dan despre conditii

frigul ar fi ultima problema la care ma gandesc :))
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by vladstanescu »

shogunu65 wrote:multumesc de precizari, am discutat deja cu Dan despre conditii

frigul ar fi ultima problema la care ma gandesc :))
Deci... premiul 1 s-a adjudecat.... stie el ce stie de ce vine cu cortu... sa stea pe scule cind noi ne afumam... seara... si povestim ce am scapat.... bravo ! un pescar adevarat.... daca aveam cort .. ma bagam isi eu... dar e de 8 persoane.... :-)
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by manu »

cezar wrote:Avem anumite informaţii, nu tocmai favorabile, despre calitatea şoselei între Tulcea (Tudor Vladimirescu) şi Chilia Veche.
În consecinţă, avem în vedere şi căutarea unor soluţii alternative de transport Tulcea-Chilia Veche.
Ar fi foarte util să ştim, chiar dacă va fi cu aproximaţie, numărul de persoane pentru care să ne agităm.
Ceea ce ştim :
- vom fi cca 25-30 persoane.
- 5-6 persoane vor putea ajunge, pe apă, la Chilia Veche cu bărcile asociaţiei, care oricum vor trebui să ajungă acolo.
- dintre ceilalţi, unii au bărci cu motor sau auto 4 X 4. Întrebarea este: cati oameni vor veni individual, cu astfel de mijloace de transport, sau, altfel spus, pentru cati oameni + bagaje, sa ne agitam pentru transportul Tulcea-Chilia Veche

Eu si Marius Paul venim pe cont propriu (barca sau 4x4).
User avatar
Gugi
Posts: 33
Joined: 10 Sep 2010, 22:19
Location: Bucuresti

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by Gugi »

Salutare,

Am platit avansul prin virament in contul APC21.
OP-ul se va procesa maine dupa ora 13:30.
Am precizat la explicatii varianta de cazare vila si seria 2.
floringugiuman@gmail.com
Obstacolele sunt acele lucruri groaznice pe care le vezi cand iti iei ochii de la telul tau (Henry Ford)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: PESCUIT DE PRIMAVARA - CHILIA VECHE

Post by cezar »

Gugi wrote:Salutare,

Am platit avansul prin virament in contul APC21.
OP-ul se va procesa maine dupa ora 13:30.
Am precizat la explicatii varianta de cazare vila si seria 2.
OK, Gugi, ma bucur ca vii cu noi ! ;)
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”