Program de activităţi în anul 2014

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Program de activităţi în anul 2014

Post by cezar »

1. Ieşiri la pescuit

a) 5 acţiuni la Dunăre, în perioada iunie-octombrie 2014 (o ieşire în fiecare lună).
Destinaţiile vor fi alese astfel încât să fie accesibile şi celor care ne pot însoţi doar în week-end.
b) minimum 3 ieşiri în Delta Dunării (una inainte de prohibiţie, a doua imediat după ridicarea prohibiţiei, ultima în a doua jumătate a lunii octombrie).
c) ianuarie-februarie + decembrie 2014 - ieşiri la copca (în funcţie de gheaţă) pe lacul Snagov

2. Concursuri

a) un concurs de pescuit staţionar, în luna mai
b) concursul TOTAL SPINNING Snagov- ediţia a IV-a
c) concurs de pescuit la Marea Neagră de pe dig (luna august)
d) concurs de cultură generală - ianuarie 2014

3. Socializare, distracţie

a) Balul APC 21 - a III-a sâmbătă din luna februarie
b) Cafenele - o data la 2 săptămâni (în iulie, august şi septembrie - doar una pe lună)
c) O ieşire cu cortul la mare (luna august)

4. Alte acţiuni, la propunerea membrilor (şi cu aprobarea CD APC 21)
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

Salut . Parerea mea : programul este foare omogen si echilibrat , cuprinde cam tot ce se poate face intr-o colectivitate organizata ......un singur lucru cred ca mai lipseste ....timpul de care dispune fiecare .... sa avem noi timp si finante pentru a putea participa la aproape tot ce s-a propus in program .

Personal am sa particip la cat pot , la cat mai multe actiuni .
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
vladst2004
Posts: 2
Joined: 13 Oct 2013, 23:07

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by vladst2004 »

Extrem de interesant programul. Poate are fi bine sa organizam si niste iesiri la dunare.. mai aproape.. cum ar fi Giurgiu.. Sint zone super, costuri mici avand in vedere distanta... un cort.. un gratar si peste.. Aceste iesiri ar putea fi foarte usor facute in weekend.. de vineri pina duminica.. Eu unul as tot merge dar nu am cu cine.. si e aiurea de unul singur.
vladst2004
Posts: 2
Joined: 13 Oct 2013, 23:07

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by vladst2004 »

Fratilor... mai bagati va rog un Alionte pe lista . Nu am fost niciodata... si anul trecut am pierdut si bolovanii din jurul meu ... nu vor ca cica e braconat si ei vor numai Chilia...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by cezar »

vladst2004 wrote:Fratilor... mai bagati va rog un Alionte pe lista . Nu am fost niciodata... si anul trecut am pierdut si bolovanii din jurul meu ... nu vor ca cica e braconat si ei vor numai Chilia...
Am avut Alionte si in 2013 . Actiunea Topalu;tabara a fost chiar vizavi de can. Alionte, pe malul dobrogean, traversam cu barcile), vom avea si anul acesta, spre toamna. Urmariti forumul. ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by cezar »

vladst2004 wrote:Extrem de interesant programul. Poate are fi bine sa organizam si niste iesiri la dunare.. mai aproape.. cum ar fi Giurgiu.. Sint zone super, costuri mici avand in vedere distanta... un cort.. un gratar si peste.. Aceste iesiri ar putea fi foarte usor facute in weekend.. de vineri pina duminica.. Eu unul as tot merge dar nu am cu cine.. si e aiurea de unul singur.
Se merge la Dunare (Giurgiu, Oltenita) aproape saptamanal, cand permite vremea.
Va fi un topic cu iesiri de week-end (ar fi prea pretentios sa le numim "actiuni").
Este suficienta o interpelare: merge cineva in zona Giurgiu, sambata/duminica ? As merge si eu, dar n-am partener...
Veti vedea rezultatul.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

In programul pe 2014 sa se faca si o actiune " Scrumbia " ...cred ca sunt destui amatori .
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Dan T »

Hmmmmm neagra-aurie, crestata, cu un sos de rosii, usturoi si lamaie...
Tony de ce starnesti fiara? :lol:
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Hoinar7777 »

cezar wrote:
vladst2004 wrote:Extrem de interesant programul. Poate are fi bine sa organizam si niste iesiri la dunare.. mai aproape.. cum ar fi Giurgiu.. Sint zone super, costuri mici avand in vedere distanta... un cort.. un gratar si peste.. Aceste iesiri ar putea fi foarte usor facute in weekend.. de vineri pina duminica.. Eu unul as tot merge dar nu am cu cine.. si e aiurea de unul singur.
Se merge la Dunare (Giurgiu, Oltenita) aproape saptamanal, cand permite vremea.
Va fi un topic cu iesiri de week-end (ar fi prea pretentios sa le numim "actiuni").
Este suficienta o interpelare: merge cineva in zona Giurgiu, sambata/duminica ? As merge si eu, dar n-am partener...
Veti vedea rezultatul.
Asteptam cu interes,este o idee foarte buna.Dar binenteles sa ne permita vremea,asteptam......vremuri mai bune, si la propriu si la figurat.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

Dan T wrote:Hmmmmm neagra-aurie, crestata, cu un sos de rosii, usturoi si lamaie...
Tony de ce starnesti fiara? :lol:
:D :D ;) ....draga Dane , sper ca pescuitul la crap nu ti-a intenecat mintile ...si scrumbia este tot asa de buna , poate si mai buna...asa cum ai spus tu cu sos de rosii, usturoi , lamaie si multa pofta de mancare..

Astept in continuare adepti la una sau mai multe partide de prins scrumbii.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

" starnesc fiara "..in mod pozitiv :)..ia sa vedem cum face fiara din tine in fata a 10 scrumbii fripte ...cu un vinisor alb demisec....la taclale cu cei din jurul tau .

Cum o fi..!!! ???
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by cezar »

Tony wrote:
Dan T wrote:Hmmmmm neagra-aurie, crestata, cu un sos de rosii, usturoi si lamaie...
Tony de ce starnesti fiara? :lol:
:D :D ;) ....draga Dane , sper ca pescuitul la crap nu ti-a intenecat mintile ...si scrumbia este tot asa de buna , poate si mai buna...asa cum ai spus tu cu sos de rosii, usturoi , lamaie si multa pofta de mancare..

Astept in continuare adepti la una sau mai multe partide de prins scrumbii.
Prinsu' e una, mancatul alta. Pana sa prindem, sigur ne vom delecta la Chilia! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Dan T »

In urma cu vreo 2 ani, vorbind cu al meu prieten Mircea Sora (tipul este bunic si are parul alb) despre o partida de pescuit, propune o varianta la care eu nu ma gandisem. Bineinteles, in gluma, ii multumesc pentru sfatul batranesc, bun, continuand cu vorba noastra din popor "daca nu ai un batran, cumpara-ti".
In clipa urmatoarea s-a k..kt in talonul meu de pensie, care va urma :lol:
Fara sa fac nici o legatura :mrgreen: Cezar, iti multumesc. VOM MANCA SCRUMBIE !!! In perioada aia incepe deja sa urce :D
User avatar
mihaisavastru
Posts: 6
Joined: 09 Oct 2013, 21:46
Location: Bucuresti

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by mihaisavastru »

Si eu as fii interesat de aceste iesiri de week-end...cort este, masina este, gratar este, lada frigorifica este, scaune pliante sunt...vremea buna va venii
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by vladstanescu »

mihaisavastru wrote:Si eu as fii interesat de aceste iesiri de week-end...cort este, masina este, gratar este, lada frigorifica este, scaune pliante sunt...vremea buna va venii
salut mihai. eu sint dornic de giurgiu... este aproape si posibilitati nenumarate. acum 2 ani l-am mincat pe paine.. anul trecut nimic... Asa ca .. pe linga ce ai insirat tu ... mai am si barca... deci... daca esti tentat tinem legatura. ma gindesc sa fac un topic in acest sens .
User avatar
mihaisavastru
Posts: 6
Joined: 09 Oct 2013, 21:46
Location: Bucuresti

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by mihaisavastru »

Executa tu topicul si sa vezi cata lume o sa se stranga...Sunt convins ca sunt multi care vor sa iasa asa apropae la sfarsit de saptamana.
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by vladstanescu »

s-au mai facut iesiri la mare , la pescuit de pe dig?.. unde? daca nu... atunci , ce locatie aveti in vedere?.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

vladstanescu wrote:s-au mai facut iesiri la mare , la pescuit de pe dig?.. unde? daca nu... atunci , ce locatie aveti in vedere?.

Salut ...in programul de activitati este si o tabara la cort la mare in vara....la vremea respectica se poat face jocurile ..:)
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by vladstanescu »

Tony wrote:
vladstanescu wrote:s-au mai facut iesiri la mare , la pescuit de pe dig?.. unde? daca nu... atunci , ce locatie aveti in vedere?.

Salut ...in programul de activitati este si o tabara la cort la mare in vara....la vremea respectica se poat face jocurile ..:)
buna. Am vazut ca este in program. intrebarea unde s-a facut pana acum iesirea la mare , sau unde se gindeste ca va fi.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

vladstanescu wrote:
Tony wrote:
vladstanescu wrote:s-au mai facut iesiri la mare , la pescuit de pe dig?.. unde? daca nu... atunci , ce locatie aveti in vedere?.

Salut ...in programul de activitati este si o tabara la cort la mare in vara....la vremea respectica se poat face jocurile ..:)
buna. Am vazut ca este in program. intrebarea unde s-a facut pana acum iesirea la mare , sau unde se gindeste ca va fi.

Cred ca intr-o zona unde se poate si campa....asta se v-a discuta pe forum la vremea potrivita ca sa cada toata lumea de acord , cei care vor participa . Se v-a discuta public :D aiici pe forum ....pai din cate stiu eu sau mai tinut pe la Mangalia , Eforie.... in zone unde s-a si prins peste ..avem in Constanta colegi de Club care ne vor tine la curent in ce zone pestele migreaza si se prinde....

Dar pana la vara mai sunt concursuri si iesiri la Dunare ..se pot face si mini expeditii de sfarsit de saptamana , totul este sa se gaseasca doritori ...
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”