Program de activităţi în anul 2014

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by vladstanescu »

Tony wrote:
vladstanescu wrote:
Tony wrote:
vladstanescu wrote:s-au mai facut iesiri la mare , la pescuit de pe dig?.. unde? daca nu... atunci , ce locatie aveti in vedere?.

Salut ...in programul de activitati este si o tabara la cort la mare in vara....la vremea respectica se poat face jocurile ..:)
buna. Am vazut ca este in program. intrebarea unde s-a facut pana acum iesirea la mare , sau unde se gindeste ca va fi.

Cred ca intr-o zona unde se poate si campa....asta se v-a discuta pe forum la vremea potrivita ca sa cada toata lumea de acord , cei care vor participa . Se v-a discuta public :D aiici pe forum ....pai din cate stiu eu sau mai tinut pe la Mangalia , Eforie.... in zone unde s-a si prins peste ..avem in Constanta colegi de Club care ne vor tine la curent in ce zone pestele migreaza si se prinde....

Dar pana la vara mai sunt concursuri si iesiri la Dunare ..se pot face si mini expeditii de sfarsit de saptamana , totul este sa se gaseasca doritori ...
eu vreau sa incep un topic pentru iesiri de weekend ( vineri duminica ) ... un giurgiu Oltenita... oricum dunare. La mare... ar fi super daca am prinde perioada de chefal.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by laloi »

Vlad, uite aici ceva asemanator... poti sa iti faci o idee...
http://forum.pescarclub21.ro/viewtopic.php?f=23&t=354
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

Aici s-a plecat de la " actinea scrumbia ".....si se ajunge la un topic..OK

cel postat de Laloi este si el ok , dar aici eu am venit cu o propunere in programul pe 2014 si sper sa fie destui amatori ...

Laloi ce parere ai te bagi la o " scrumbie "..???
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by laloi »

Tony, cu greu la mancat, ca are oase ffff multe :)), la prins si mai greu, nu am pescuit niciodata, din ce am vazut la PV TV trebuie dat in mijlocul Dunarii, ca sta in curent mare, din barca... f complicat ca sa am aceasta ocazie, si sincer prefer ca si peste un somn sau un salau...
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

Uite ca se prinde si dupa mal scrumbia nu numai din barca ...priveste acest clip.
Cumperi niste taparine si dai la scrumbie..eu mi-am comandat deja si le am pregatite pentru pescuit ....astept parteneri ...

http://youtu.be/ZUWsbPKc_3o
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

laloi wrote:Tony, cu greu la mancat, ca are oase ffff multe :)), la prins si mai greu, nu am pescuit niciodata, din ce am vazut la PV TV trebuie dat in mijlocul Dunarii, ca sta in curent mare, din barca... f complicat ca sa am aceasta ocazie, si sincer prefer ca si peste un somn sau un salau...

" greu cu mancatul "...NU este greu..trebuie sa sti s-o prepari si oasele dispar , iti trebuie putina lamaie si un vin alb demisec. :))
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
pistruiatu
Posts: 62
Joined: 05 Feb 2012, 02:04

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by pistruiatu »

Vreau sa particip si eu la " actinea scrumbia ".Ce fel de taparine trebuiesc si unde le pot comanda ?
Stima
George
George Petricescu
Tel: 0771301575
petricescugheorghe@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

pistruiatu wrote:Vreau sa particip si eu la " actinea scrumbia ".Ce fel de taparine trebuiesc si unde le pot comanda ?
Stima
George
Salut ...uite un site-u , studiazal eu de aici am luat de la Marius din Turnul Severin ....face lucrari deosebite si de mare calitate la pret ff.accesibil.
Uitate pe postare pana la capat si te vei convinge ....daca-ti plac si te hotarasti poti sa-i faci comanada pe net sau uite tel. 0734455872 / 0768708042 sau https://www.facebook.com/taparine.pescuit.
Comenzile onorate sunt din cate stiu eu de peste 50 ron.Eu am facut 2 comenzi de 80 si 120 ron.pe care le-am si primit ...cu unele am si dat si la peste cu musculitele pentru biban si sunt super tari ....am si pentru oblete , scrumbie si stavrid...
Mai sunt si in Bucuresti persoane care vand muste dar, nu sunt asa de elegante si cu ace de mare calitate...Marius este inginer , nu se ocupa exclusiv cu legatul mustelor , asta fiind o pasiune a lui , precum si pescuitul.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Dan T »

Tony, deja am facut o comanda :D
Perioada in care mergem la Chilia este tocmai buna. Daca face apa 5 grade incepe sa urce (de fapt urca de pe la 3 grade)... rupem fofeaza la scrumbie :lol:
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by vladstanescu »

Dan T wrote:Tony, deja am facut o comanda :D
Perioada in care mergem la Chilia este tocmai buna. Daca face apa 5 grade incepe sa urce (de fapt urca de pe la 3 grade)... rupem fofeaza la scrumbie :lol:
anul trecut ma enerva avatul la dunare pe chilia... drept urmare ... avand in vedere ca aveam o perna de la IKEA cu fulgi.... i-am scos o mana de fulgi, .. si am facut o taparina cu vre-o 7 ace... si a mers de minune ! avat la 2 kg si stiuca. !!!! asa ca ... cu o perna , va aranjati ! ( NU E BANC, la chilia va arat taparina !) o perna de IKEA costa can 30 lei parca....
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

Dan T wrote:Tony, deja am facut o comanda :D
Perioada in care mergem la Chilia este tocmai buna. Daca face apa 5 grade incepe sa urce (de fapt urca de pe la 3 grade)... rupem fofeaza la scrumbie :lol:

" RAZBUNAREA-I DULCE ".......vei fi invidiat , findca sigur tu ai sa prinzi si altii se vor uita :))))))
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
pistruiatu
Posts: 62
Joined: 05 Feb 2012, 02:04

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by pistruiatu »

Tony wrote:
pistruiatu wrote:Vreau sa particip si eu la " actinea scrumbia ".Ce fel de taparine trebuiesc si unde le pot comanda ?
Stima
George
Salut ...uite un site-u , studiazal eu de aici am luat de la Marius din Turnul Severin ....face lucrari deosebite si de mare calitate la pret ff.accesibil.
Uitate pe postare pana la capat si te vei convinge ....daca-ti plac si te hotarasti poti sa-i faci comanada pe net sau uite tel. 0734455872 / 0768708042 sau https://www.facebook.com/taparine.pescuit.
Comenzile onorate sunt din cate stiu eu de peste 50 ron.Eu am facut 2 comenzi de 80 si 120 ron.pe care le-am si primit ...cu unele am si dat si la peste cu musculitele pentru biban si sunt super tari ....am si pentru oblete , scrumbie si stavrid...
Mai sunt si in Bucuresti persoane care vand muste dar, nu sunt asa de elegante si cu ace de mare calitate...Marius este inginer , nu se ocupa exclusiv cu legatul mustelor , asta fiind o pasiune a lui , precum si pescuitul.
Multumesc pentru indrumare,deja am facut o comanda lui Marius.Asa cum am spus daca se organizeaza pescuit la scrumbie particip.

Inca o data multumesc,
George
George Petricescu
Tel: 0771301575
petricescugheorghe@yahoo.com
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by costin stefanescu »

George,ce vinde ala costa 2 lei la Dragon,mai intrebati si voi inainte sa dati comanda
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

costin stefanescu wrote:George,ce vinde ala costa 2 lei la Dragon,mai intrebati si voi inainte sa dati comanda
Ma scuzati ca intervin ..dar Dumneavoastra nu ati vazut si nu puteti face comparatie cu ce produce Marius....imi pare rau ca intervin dar , eu am produse facute de Marius....ce este in Dragon sunt chinezarii si nu corespund calitativ cu ce face Marius , incepand de la ace si terminand cu atele si adausurile de pene si alte produse din europa.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

ultimile noutati in materie..cred ca la " Dragon " nu ai sa gasesti asaceva pe ace de 18.
Attachments
musca facuta de Marius....ultimul model
musca facuta de Marius....ultimul model
1010947_501105556671804_482891709_n[1].jpg
1011853_501105163338510_1845888915_n[1].jpg
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

Tony wrote:ultimile noutati in materie..cred ca la " Dragon " nu ai sa gasesti asaceva pe ace de 18.



http://youtu.be/PRByzTwJc0M
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by costin stefanescu »

Astea sant muste pt psstrav,eu vorbesc de taparinele pt scrumbie sabiki,am luat eu cu 1,5 lei din dragon anul trecut,acum or fi 2 lei,cand o sa ajung o sa-ti spun
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

costin stefanescu wrote:Astea sant muste pt psstrav,eu vorbesc de taparinele pt scrumbie sabiki,am luat eu cu 1,5 lei din dragon anul trecut,acum or fi 2 lei,cand o sa ajung o sa-ti spun

Salut....va postez 3 poze cu ce lucreaza Marius...asta ca sa va dati seama ca in " Dragon " nu se gaseste asaceva...dar fiecare cu ce-i place , fiecare cu gusturile lui .
Attachments
DSC04281[1].JPG
DSC04282[1].JPG
DSC04283[1].JPG
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by Tony »

Va rog sa vizionati aceasta postare , un site-u al lui Marius cu ce produce el si nu numai. Vizionare placuta ..:)

http://taparine-scrumbie.blogspot.ro/
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Program de activităţi în anul 2014

Post by vladstanescu »

Tony wrote:Va rog sa vizionati aceasta postare , un site-u al lui Marius cu ce produce el si nu numai. Vizionare placuta ..:)

http://taparine-scrumbie.blogspot.ro/
absolut arta....

pentru cine iubeste aceasta arta... poate intra aici sa vada voblere de stiuca , pastrav... site-ul este al uni amic din olanda... preturile... no comment.. dar merita sa va uitati

http://luckylures.nl
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”