Permise pescuit 2014

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Permise pescuit 2014

Post by PETER »

As dori sa stiu daca aveti informatii legate de permisele de pescuit pt. anul 2014.
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permise pescuit 2014

Post by Dumitrescu Iancu »

Inca nu se stie nimic sigur, Peter...
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Permise pescuit 2014

Post by micutu »

La multi ani!!!

... s-a schimbat ceva? ...
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Permise pescuit 2014

Post by CRISTI DINU »

La multi ani,
Tot asa pescuim ca anul trecut cu actele anterioare,maine vreau sa dau o tarcoala pe garla la Giurgiu. :D :D
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: Permise pescuit 2014

Post by PETER »

Va rugam sa specificati costul permisului de pescuit pe anul 2014 (taxa ANPA + cotizatie de membru).
Totodata va rugam sa ne spuneti daca cineva pescuieste pe apele arondate altor asociatii, este obligat sa plateasca taxa de zi, saptamana, luna, an, la sediul asociatiei respective, sau se poate plati pe malul apei, pe loc, in caz de control.
Cu multumiri, si La multi ani !
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permise pescuit 2014

Post by Dumitrescu Iancu »

PETER wrote:Va rugam sa specificati costul permisului de pescuit pe anul 2014 (taxa ANPA + cotizatie de membru).
Totodata va rugam sa ne spuneti daca cineva pescuieste pe apele arondate altor asociatii, este obligat sa plateasca taxa de zi, saptamana, luna, an, la sediul asociatiei respective, sau se poate plati pe malul apei, pe loc, in caz de control.
Cu multumiri, si La multi ani !
Peter, taxa ANPA se va mari anul acesta, sunt mai multe propuneri, se asteapta, dupa cate am aflat, o hotarare de guvern in sensul asta...
Cotizatia de membru APC 21 ramane neschimbata in 2014, respectiv 30 lei pensionari, 40 lei membrii cu cel putin o viza anterioara APC 21(`membri vechi`) si 50 lei membrii noi.
Dupa cate cunosc eu, asociatiile nu sunt obligate sa ia o anumita decizie privind incasarea taxei suplimentare( acolo unde este cazul)... Fiecare asociatie este libera sa-si aleaga modalitatea de plata!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permise pescuit 2014

Post by Dumitrescu Iancu »

CRISTI DINU wrote:La multi ani,
Tot asa pescuim ca anul trecut cu actele anterioare,maine vreau sa dau o tarcoala pe garla la Giurgiu. :D :D
Legal nu s-a hotarat inca nimic, dar daca ai toate documentele pentru 2013 nu cred ca vor fi probleme, nu au fost la nici un inceput de an...
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: Permise pescuit 2014

Post by PETER »

Multumesc Iancu ! Am ramas nelamurit cu:
"daca cineva pescuieste pe apele arondate altor asociatii, este obligat sa plateasca taxa de zi, saptamana, luna, an, la sediul asociatiei respective, sau se poate plati pe malul apei, pe loc, in caz de control ?"
Ma duc sa platesc anticipat la asociata respectiva, sau platesc numai in caz ca vin ei, pe malul apei ?
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permise pescuit 2014

Post by Dumitrescu Iancu »

PETER wrote:Multumesc Iancu ! Am ramas nelamurit cu:
"daca cineva pescuieste pe apele arondate altor asociatii, este obligat sa plateasca taxa de zi, saptamana, luna, an, la sediul asociatiei respective, sau se poate plati pe malul apei, pe loc, in caz de control ?"
Ma duc sa platesc anticipat la asociata respectiva, sau platesc numai in caz ca vin ei, pe malul apei ?
Repet, este alegerea asociatiei respective cum procedeaza, acea asociatie trebuie sa-ti raspunda, nu noi...
User avatar
HPTOMMY
Posts: 29
Joined: 04 May 2011, 15:38
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Permise pescuit 2014

Post by HPTOMMY »

La Multi Ani!
Permisele APC21 se pot viza pentru anul 2014 chiar daca la aceasta data nu si cele ANPA? Ma gandesc sa achit contravaloarea taxelor de membru APC21 si ANPA (la valoarea de anul trecut, urmand ca diferenta sa fie achitata ulterior cand se va cunoaste cuantumul acestei taxe). Ma gandesc ca macar taxa de membru s-o achit acum.
Cristian T. Tomescu
hptomy@yahoo.com
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permise pescuit 2014

Post by Dumitrescu Iancu »

HPTOMMY wrote:La Multi Ani!
Permisele APC21 se pot viza pentru anul 2014 chiar daca la aceasta data nu si cele ANPA? Ma gandesc sa achit contravaloarea taxelor de membru APC21 si ANPA (la valoarea de anul trecut, urmand ca diferenta sa fie achitata ulterior cand se va cunoaste cuantumul acestei taxe). Ma gandesc ca macar taxa de membru s-o achit acum.
Vom incepe activitatea pe 16 ianuarie, la sediul nostru din str. Spatar Nicolae Milescu. Va vom tine la curent cu orice informatie putem obtine pana atunci.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permise pescuit 2014

Post by cezar »

HPTOMMY wrote:La Multi Ani!
Permisele APC21 se pot viza pentru anul 2014 chiar daca la aceasta data nu si cele ANPA? Ma gandesc sa achit contravaloarea taxelor de membru APC21 si ANPA (la valoarea de anul trecut, urmand ca diferenta sa fie achitata ulterior cand se va cunoaste cuantumul acestei taxe). Ma gandesc ca macar taxa de membru s-o achit acum.
In acelasi sens am gandit si noi. Nu credem ca este corect sa asteptam pana se misca cei de la ANPA, pentru ca am limita prea mult sezonul de pescuit.
Deci, noi am hotarat in Adunarea Generala sa continuam a percepe taxele vechi, urmand ca diferentele sa se regleze la ridicarea permiselor si a PG-urilor aferente, daca vor fi modificari de cuantum.
Va vom tine la curent !
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”