Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by cezar »

Iar joi, 31.10.2013, ora 19,00 Marea Cafenea a "deltarilor victoriosi". la High Life Tavern.
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by PETREMAN »

Iesire absolut superba ..... vremea a tinut cu noi ... la sfarsit de octombrie am stat in tricou ....au fost unele momente cand cautam umbra :lol: ... peste la greu ....carasoi frumos ...somocar destul si cu distractie mare ...gratare in fiecare zi .... atmosfera extraordinara ...poze multe dar am sa le pun mai tarziu ........referitor la captura emisiunii pe care am pierdut-o :oops: ....din cauza alcoolului depasit ;) am confundat lanseta cu ancora si am tras ca nebunu de el si firul de 30 a cedat cum era si normal :roll: ....deci ca un sfat ...usor cu beutura la pescuit :lol: :lol: :lol: ... si nu numai pt pescuit ...mai sunt si vapoare care fac valuri ...mai ales pasageru ....firar mama lui :lol:
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by PETREMAN »

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by laloi »

Bravos, deltarilor, felicitari, sper la cafenea sa va gasesc mai treji, ca parca a fost tabara de somn de voie in toate pozitiile si imprejurarile :D, nici nu-i de mirare la cate lazi frigorifice zaceau pe mal... apropo, a ajuns vreuna plina de somn (pestele) la Capitala? sunt amator... :)
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by Lorelai »

La rapitor ce ati facut ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by costin stefanescu »

La rapitor nu s-a prea incercat,am fost intr-o zi pe Crulic cam 30 de min.,am luat o stiuca pe la 1.3 kile si Cezar o marlita si cam atat,la salau am incercat zadarnic,nu ca am fi noi meseriasi la spinning dar n-am luat nimic,pestisori n-am avut ca ne-a fost lene sa-i prindem pe canalul din spate :) ,cred c-am fi prins la pestisor,in rest asteptam mai multe poze :) !
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by costin stefanescu »

laloi wrote:Bravos, deltarilor, felicitari, sper la cafenea sa va gasesc mai treji, ca parca a fost tabara de somn de voie in toate pozitiile si imprejurarile :D, nici nu-i de mirare la cate lazi frigorifice zaceau pe mal... apropo, a ajuns vreuna plina de somn (pestele) la Capitala? sunt amator... :)

am avut de vanzare la Crisan somn la pret de cherhana,12 lei kilu',dar nu s-a bagat nimeni,asa ca l-am adus acasa si deja l-am distribuit,sorry!
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by manu »

costin stefanescu wrote: ..... vanzoleala mare in delta,unii vin altii pleaca,insa toata lumea prinde peste,in principal caras mare si somn

La ce momeala a mers cel mai bine carasul? Multumesc.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by valic »

am vazut ca poze cu som oameni aveti, dar cu somn pesti ! :lol:
Valic
0744 644 368
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by cezar »

valic wrote:am vazut ca poze cu som oameni aveti, dar cu somn pesti ! :lol:
Ai răbdare, Valică, pozele alea sunt doar "mizilicul". Vor mai fi! :lol: :lol: :lol:
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by PETREMAN »

Toata lumea vrea intai poze cu pesti , dar mai intai trebuie sa vedeti si voi Delta ....cum mai arata ;) ....ca o sa o uitati :lol: :lol: .....deci ...
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by cezar »

Frumoasă Deltă avem !!! Şi plină de peşte. Se va vedea! :lol: :lol: :lol:
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by PETREMAN »

.."Barcutzele" ....alea care ne da batai de cap uneori :lol: :lol: ....mai ales atunci cind in barca il mai si pe prietenul Bachus :lol: :lol: :lol:
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by PETREMAN »

Locurile bune de somocar sunt de obicei in preajma traseelor "barcutzelor" pe care le-ati vazut mai sus ....unde te simti atat de mic :lol: :lol: ...iar de la leganatul ala continuu ....seara simteam ca se misca podeaua :lol: :lol: ....dupa discutii aprinse :twisted: ...se oprea podeaua si se invartea tavanu ... :roll: :lol: :lol: :lol: ... dar Delta si aceste pescuieli merita efortul .....
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by PETREMAN »

Pozele cu carasi nu intereseaza prea mult si din motivul asta nu am facut foarte multe dar am gasit cateva .....oricum carasi foarte frumosi de altfel ...ce meserie a fost caraseala de pe canal ....cu o undita de 3 m l-am capiat pe caras ...senzatie ...Laloi eu cred ca tu nu mai plecai de pe canal toate zilele cat stateam in Delta :lol: :lol: ...mie personal imi place sa mananc caras prajit si mi-am facut cam 10 kg pe toata durata expeditiei ..nu ca nu puteam mai mult dar sunt de ajuns ...pt de dimineatza :lol: :lol: :lol: ... pozele adevarate cu capturi ca lumea le astapt sa soseasca de la Cristi Hont ... Vecinu :lol: :lol: ...ca au fost facute cu aparatul lui fiind mai bun deci rabdare ....eu nu am avut capturi mari dar Cezar si Costin au luat somocari mai imbracati ....daca nu-l ratam eu pe ala :cry: ....next time il sparg :lol: :lol: :lol:
Image Image Image
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by laloi »

Ce sa zic, Petre, salivez in fata pozelor dar asta e, or veni vremuri mai bune si pe ulitza mea... Multe multumiri insa pentru cronica ilustrata a actiunii, de nota 10 :)
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by PETREMAN »

valic wrote:am vazut ca poze cu som oameni aveti, dar cu somn pesti ! :lol:
Bine ca nu ne mai intrebi iar daca am avut femei cu noi .... :lol: :lol: :lol:

laloi wrote:Ce sa zic, Petre, salivez in fata pozelor dar asta e, or veni vremuri mai bune si pe ulitza mea... Multe multumiri insa pentru cronica ilustrata a actiunii, de nota 10 :)
Chiar ma gandeam la tine cand prindeam cate un carasoi pe canal ....sigur il topeai pe caras....acolo in 1,5 h am prins 3-4 kg de caras cu o singura undita ...la misto si cu facut gratar si cu spritz .....a fost super ...astept pozele de la Vecinu si sa vezi atunci.. ;)
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by manu »

La ce momeala ati prins carasul?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by cezar »

manu wrote:La ce momeala ati prins carasul?
La de toate! Viermusi (cel mai bine), rama, porumb la borcan, bondulelle, chiar si boilies.
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Actiunea Crisan 23-27 octombrie 2013

Post by fish bone »

Mda....Petrica, frumoase imagini..
Bravo frate, ne-ai spart fierea
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”