Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by Dan T »

Asociatia Pescar Club 21 Bucuresti va invita in Delta Dunarii in perioada 29 august – 01 septembrie 2013

Actiunea nu are ca scop principal pescuitul. Avem invitati si invitate :D din cluburi montane din toata tara.
Vrem sa admiram peisajele Deltei , sa degustam preparate culinare din peste si vanat, sa facem o baie in mare la Sulina si cel mai important sa ne distram.

Cazare in campingul APC 21 din Localitatea Crisan capacitate maxima 70 persoane.
5 camere de 2 locuri cu baie proprie.
Pentru corturi exista dusuri (apa calda de la soare), toalete, vitrina frigorifica, un umbrar in care vom incapea cu totii si unde vom servi masa.

Joi 29 august la ora 13.00 plecare din Tulcea cu o nava rapida. Durata Tulcea-Crisan o ora.
La sosire in camping suntem asteptati cu o masa traditionala din peste constand in bors pescaresc si sarmale de peste. Ne instalam, ne facem de cap.

Vineri 30 august la ora 10.00 plecam 4-5 ore intr-o plimbare pe canale si lacuri. La intoarcere alta masa traditionala din vanat de data aceasta. Urmeaza program liber, chef, pescuit sau orice doreste fiecare.

Sambata 31 august la ora 08.00 ne imbarcam si plecam la Sulina. Intram nitel in mare cu barcile (daca ne permit vantul si valurile) apoi debarcam la plaja. Baie, bere rece si nelipsita masa. Din nou peste dar alta bucatarie. Intoarcere la camping si program de voie.

Duminica 01 sept. strangem si plecam. La ora 7.15 pleaca nava din debarcaderul Crisan in directia Tulcea.
In cazul in care vom fi peste 50 de participanti vom avea posibilitatea sa rezervam o nava numai pentru noi, ceea ce inseamna ca ora de plecare nu va mai fi asa matinala.

Pret 350 lei/persoana. Pentru cazarea in camere se adauga 60 lei/persoana.
Pretul contine transportul Tulcea-Crisan-Tulcea, cazarea, mancarea, ambarcatiunile inchiriate si contravaloarea permisului de acces in ARBDD.
Exista posibilitatea servirii micului dejun la pensiune, pe baza de comanda, 15 lei/persoana.
In localitate exista magazine, unul dintre ele fiind chiar la pensiune.

Confirmarea participarii se efectueaza numai in momentul platii unui avans de 50%.
Avansul se vireaza in contul RO05 BRDE 441SV 9665 03444 10RON Titular cont Silvia Dumitrescu. Va rog sa precizati numele si prenumele complet pentru care efectuati plata.


Este interzis total focul deschis si scaldatul in Dunare. Urmati intocmai indicatiile si recomandarile organizatorilor si conducatorilor de ambarcatiuni.
Participarea se face pe proprie raspundere.


Organizatori:
Dan Talangescu - 0767.803.255
Iancu Dumitrescu – 0723.557.847
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by mikcutu »

Salutare,

Tare mult imi doresc sa va pot insoti dar din pacate, anul asta nu cred ca voi putea.
Suna foarte frumos aceasta iesire. Am citit afisul si am inghitit in sec.

O singura remarca am de facut la adresa detaliilor din afis:
...Pretul contine transportul Tulcea-Crisan-Tulcea, cazarea, mancarea, ambarcatiunile inchiriate si contravaloarea permisului de acces in ARBDD...
intra la discutii cu
...Exista posibilitatea servirii micului dejun la pensiune, pe baza de comanda, 15 lei/persoana...
cu alte cuvinte, ar trebui specificat ce inseamna "mancare" in primul citat.

O zi faina si distractie placuta.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by Dan T »

Sa-mi fie cu iertare dar comentariul este carcotas. In program este precizat clar unde mancam si ce. Este mancarea inclusa in pret. Mai exact sunt dejunurile care vor fi servite cat mai apropiat de orele pranzului.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by mikcutu »

da, ai dreptate, neuronul meu nu s-a trezit azi de dimineata. cele 2 posturi ale mele pot fi sterse, va rog.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by Dan T »

Nu-i bai ;)
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by Dan T »

Se deschide lista

Din partea APC21:
Iancu Dumitrescu
Dutu Stoica
Marius Ghinea
Dan Talangescu

Invitati:
Mirel Stan + sotia + pustoaica - camera (Navodari)
Sorin Hirjete - cort (Piatra Neamt)
Robert Tutuianu + 2 - camera (Piatra Neamt)
Mihaela + Gabi Dorojan - camera (Piatra Neamt)
Dana Dumitrascu - cort (Piatra Neamt)
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by Dan T »

Se deschide lista

Din partea APC21:
Iancu Dumitrescu
Dutu Stoica
Marius Ghinea
Dan Talangescu

Invitati:
Mirel Stan + sotia + pustoaica - camera (Navodari)
Sorin Hirjete - cort (Piatra Neamt)
Robert Tutuianu + 2 - camera (Piatra Neamt)
Mihaela + Gabi Dorojan - camera (Piatra Neamt)
Dana Dumitrascu - cort (Piatra Neamt)
Elena si Mihai Blindu + 2 copii - camera 3 paturi (Sibiu)
Cristian Talangescu
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by Dan T »

Ne-am intors de la Crisan dupa cateva zile de petrecere totala. Vremea a tinut cu noi, nici un pic de ploaie. Plimbari, baie in mare la Sulina, mancare extrem de gustoasa atat la campingul APC21 cat si la Sulina. Tanti Lina ne-a desfatat cu bors de peste si mistret, placinta, snitel de somn...
Am avut cateva zile de ras non stop. O sa adun pozele de la toti si o sale postez.
Trupa deosebita, fara fite si mofturi, show total :lol:
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by Tony »

Felicitari organizatorilor.....un plus pentru Asociatia noastra , un bonus de incredere in privinta seriozitatii ... inca o data " felicitari "
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by Dan T »

Fotografiile facute de mine. Astept sa imi trimita si ceilalti si le voi posta.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by raitmaerg »

frumos...... incep sa nu mai am rabdare pana pe 7 sept.
capturi ceva?
asteptam mai multe poze.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by Dan T »

Am primit alte fotografii. Inca mai sunt de venit :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Actiune Crisan 29aug-01sept 2013

Post by Dumitrescu Iancu »

Desi fost o iesire mai aparte, in care, asa cum s-a spus de la bun inceput, pescuitul a fost pe planul doi, au fost cateva zile in care participantii, mici si mari, s- au simtit excelent, asa cum se vede si in poze! S-a dovedit ca APC 21 poate organiza si excursii in Delta, pentru toata familia, cu tot ce tine de o astfel de iesire- cazare, masa, plimbari cu barca, baie in mare- la niste preturi fara concurenta...Singurul nostru regret a fost numarul redus de participanti, fata de ceea ce estimasem noi...Speram ca la urmatoarele iesiri sa avem mai multi `combatanti`!
Important de specificat este organizarea fara cusur a intregii actiuni, cu sosiri concomitente din colturi opuse de tara, cu plecari la orele stabilite, cu mese- ntinse asteptand sosirea grupului- sincronizate la minut, cu barcagii punctuali si corecti(!!!!!), toate astea prin eforturile prietenului nostru Dan Talangescu, care s-a ocupat de toate aceste... amanunte! Multumim, Dane, speram ca, la iesirea similara de la primavara, sa fie si mai bine!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”