Iarna car şi vara sanie-REVELION 2013-2014!

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Iarna car şi vara sanie-REVELION 2013-2014!

Post by cezar »

Veţi spune poate că este prea devreme să ne gandim la revelion, acum cand afară termometrele ajung la 40 gr Celsius. Dar, din experienţa anilor trecuţi, ştim că locurile bune se ocupă din timp.
Recent, am străbătut o zonă absolut fascinantă, peisaje de vis, cu oameni de calitate, preparate culinare de excepţie, pensiuni bine utilate şi excelent poziţionate: Mărginimea Sibiului.
Pensiunea la care am stat, situată în localitatea Sălişte, oferă condiţii excelente pentru un eventuial Revelion. Cca 30 de locuri confortabile, o bucătărie excelentă şi nişte gazde primitoare.
In situaţia în care postarea aceasta prezintă interes, vă rog să vă declaraţi dorinta de participare, pentru a putea cere o ofertă în timp util.
Din relatările gazdelor, rezultă că "se fac jocurile" cam în a doua jumătate a lunii septembrie.
Frumos ar fi să ocupăm toate pensiunea doar noi, dar se poate face şi un grup mai mic. Dacă pană la jumătatea lui august constat, din acest topic, faptul că există interes, cer ofertă proprietarilor pensiunii.
Perioada optimă mi se pare 30.12.2013-03.01.2014, dar ea poate fi extinsă, mi ales că sărbătorile cad bine, va fi probabil o mini-vacanţă legală.
Ce ziceţi?

Oricum, deschid lista de principiu:

1-2 Aura si Cezar Chioibasu
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Iarna car şi vara sanie-REVELION 2013-2014!

Post by Dan T »

Anca + Cristian + Dan Talangescu
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Iarna car şi vara sanie-REVELION 2013-2014!

Post by Pacapescarul »

Irinuca, Virginia si Catalin Pavel.
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Iarna car şi vara sanie-REVELION 2013-2014!

Post by ioanrv »

Iata un carcotas dar unul bine intentionat: sa faceti la propriu si sania, daca vremea e de iarna autentica... ;)
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Iarna car şi vara sanie-REVELION 2013-2014!

Post by Ono »

Eu contribui cu un atv, sa fie sanie motorizata!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Iarna car şi vara sanie-REVELION 2013-2014!

Post by costin stefanescu »

vin si eu cu familionu' :D
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iarna car şi vara sanie-REVELION 2013-2014!

Post by cezar »

Azi am făcut cererea de ofertă către pensiune. Să vedem ce primim.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iarna car şi vara sanie-REVELION 2013-2014!

Post by cezar »

Iata ce am primit pana acum:

Oferta 1 – zona Buzau-Monteoru, pensiunea Stejarul

PACHET REVELION 2014
CAZARE + MASA demipensiune
( intrare 29 decembrie 2013 - iesire 03 ianuarie 2014 )
- pentru camera dubla - 5 nopti / 6 zile = 950 RON /pers.
- pentru apartament - 5 nopti / 6 zile = 1150 RON /pers.
Masa de pranz se poate servi A LA CARTE .
MASA FESTIVA REVELION 2014 = 180 RON / pers.
( este inclusa in pretul pachetului )
- avem si surprize!!!!!!!!!

Oferta 2 Pensiunea Paducel – zona Buzau Monteoru

In urma discutiilor telefonice avuta cu administratorul societatii va prezentam urmatoarea oferta:
- pentru datele de 29 - 30 decembrie si 01-03 ianuarie se mentine oferta de 150 ron pe zi pe camera din care 50 ron cazare si 100 ron mancare pe camera;
- pentru data de 31/1 cazarea este de 120 ron / camera si masa festiva de 250 ron / persoana.
Daca sunteti interesati si vreti sa va rezervam camerele trebuie sa achitati un avans de 2.000 ron

Oferta 3 Pensiunea Taban - zona Marginimea Sibiului

Cu scuzele de rigoare va comunic si pretul pachetului de servicii oferite pentru revelion;
Pentru cinci zile - demipensiune- inclusiv masa de revelion 1300 ron de persoana.
Pentru mic dejun se ofera platouri cu produse traditionale preparate in casa, de asemenea si produse mai usoare, salate, unt, gem, cafea, ceai, lapte, meniuri diferite in fiecare zi, pentru masa principala
ciorba de perisoare,ciorba cu afumatura si fasole pastai,supa de gaina ,ciorba acra de vitel, ciorba de lagume , la felul doi preparate din carne de porc ,pui, curcan si pastrav , la tava sau la gratarul din curte unde pica bine o cupa de rachiu sau vin fiert si prajituri preparate de noi ; separat masa de revelion care incepe cu platouri cu racituri , salata de beof , de vinete cu ardei copt, de conopida cu usturoi si altele, pastrav cu cartofi natur ,fiptura la tava cu rulada de spanac si prajituri speciale de sarbatoare. La noi in butoaie exista rachiu de prune , vin rosu si cabernet din care va servim cu tot dragul.
Daca batem palma solicitam un avans de 30%.

Oferta 4 Pensiunea Domnescu – zona Saliste (Marginimea Sibiului)

Pachet 5 zile (4 cazari), pensiune completa, inclusiv Masa Revelion – 1500lei/pers

Probabil, in acest WE, voi merge, impreuna cu Costin (si altii daca doresc), sa vedem cele doua locatii din zona Buzau-Monteoru, care par celemai tentante, atat din punct de veedere economic, cat si ca distanta.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iarna car şi vara sanie-REVELION 2013-2014!

Post by cezar »

Vineri, 13 septembrie 2013, împreună cu Costin Ştefănescu, am făcut un lung tur de prospectare legat de posibila destinaţie de revelion. Am vizitat cam 8 posibile locaţii şi am ales-o pe aceea care, ni s-a părut, de departe, cea mai bună.
Pensiunea Stejarul - Verneşti, în zona subcarpatică a jud.Buzău.

Aveţi oferta într-o postare anterioară, dar fac o precizare.
Sejurul se poate reduce cu o zi, adică de la 5 nopţi/6zile, la 4 nopti/5 zile, cu reducerea corespunzatoare a a costului. Adica, va fi 30 dec-3 ian, in loc de 29 dec-3 ian.
Pensiunea are 8 camere duble si 2 apartamente.
Va trebui însă să ne mişcăm repede, pentru că riscăm să rămânem pe dinafară, dacă nu ne angajăm ferm, cu avans.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Iarna car şi vara sanie-REVELION 2013-2014!

Post by Dan T »

Imi pare rau dar nu sunt interesat de varianta asta. Raman la varianta Sibiu sau Paltinis.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”