Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by cezar »

Ieri, 18.04.2013, a avut loc AGA CD APC 21. S-au discutat mai multe aspecte care vizează buna funcţionare şi mersul înainte al asociaţiei noastre.
1. Cel mai important lucru este că de ieri, 18.04.2013, avem doi membri asociaţi noi, incluşi în structurile de conducere ale Asociaţiei. Este vorba de domnii (în ordine alfabetică):

- GHEORGHE DANIEL
- MĂINESCU PETRE

Le doresc, în numele vechilor membri şi al meu personal, bun venit printre noi !
Şi MULT SUCCES !

2. Vă mai ofer trei informaţii de interes :

a) Concursul de pescuit la plută, cu undiţa, va fi susţinut financiar de asociaţie. Adică, fiind concurs dedicat exclusiv membrilor APC 21, considerăm că este normal să suportăm costul bălţii din fondurile asociaţiei.
Astfel, costul participării se va reduce la mai puţin de jumătate. Amănunte va da colegul Mihai Vînturache, la rubrica "Concursuri".
b) Amatorii de excursii cu cortul în Deltă (în condiţii de deplină legalitate şi condiţii decente de campare) vor avea curând o surpriză foarte plăcută. Tineţi aproape.
c) Curând, informaţii de pescuit, cu reduceri interesante de taxă pentru membrii APC 21, pentru o baltă aflată la cca 25 de km.
audi2004
Posts: 89
Joined: 23 Apr 2010, 12:05

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by audi2004 »

super domnule cezar. asteptam cu interes, cele mentionate de dumneavoastra.anul aceste sper sa va pot insotii la una dintre iesirile cu cortul la dunare. toate cele bune tuturor.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by mikcutu »

)o|o(, sunt numai urechi. Se pare ca anul asta, iepurasul va veni cu o desaga mult mai mare decat de obicei.
Za dacs cam from za tracs!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by Ono »

cu cisterna de-a dreptul!
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by armeanu »

SUPERRRR TAREEEE .... :))
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by paulletta »

Bun venit in CD.
Paulletta
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by arlan »

Da, incep sa-mi reamintesc principiile asociatiei pe care le-am auzit la infiintare: dinamism si deschidere. Sunt incantat de noile "achizitii". Sa fie intr-un ceas bun!! Amin!
Traiasca Garda si Kapitanii! TGK
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by Petru Burian »

Salutare prietene Cezar si onor AGA & CD
1 - Cateva informatii despre noii membri, pt. „nestiutori”, ar fi utile.
2 - Cu satisfactie constat ca cele doar „discutate” cu ceva ani in urma, incet dar sigur, se materializeaza :D
3 - Va urez succes deplin in realizarea tuturor planurilor :!:
Sa auzim numai de bine si sa fiti iubiti :lol: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by cezar »

Petru Burian wrote:Salutare prietene Cezar si onor AGA & CD
1 - Cateva informatii despre noii membri, pt. „nestiutori”, ar fi utile.
2 - Cu satisfactie constat ca cele doar „discutate” cu ceva ani in urma, incet dar sigur, se materializeaza :D
3 - Va urez succes deplin in realizarea tuturor planurilor :!:
Sa auzim numai de bine si sa fiti iubiti :lol: :lol:
Salut. prietene Petru !

1. Despre cei doi colegi noi, cel mai bine vorbeşte activitatea lor. Oameni dinamici şi echilibraţi, aflaţi alături de noi încă de la început. Ambii s-au implicat benevol în activitatea noastră de zi cu zi, au participat la numeroase acţiuni (ieşiri la pescuit, acţiuni de socializare, acţiuni umanitare, etc). Inclusiv în activitatea de uzură de la birou, care nu prea se vede, dar care stă la baza realizprilor, cate au fost, de panî acum.
Genul de oameni care fac mult şi vorbesc puţin. "Marfă rară"! :D
Pe forumul nostru, semneaza ca " G_H", respectiv "Petreman".

2. Cel puţin la nivel de intenţie, principiile enunţate la lansarea asociaţiei au fost tot timpul în atenţia noastră. Doar ritmul aducerii intenţiilor la stadiul de fapt împlinit a fost mai lent. Poate din vina noastră, poate şi din motive obiective. Nu este tocmai uşor să planifici activitatea de voluntariat, într-un domeniu ca pescuitul, unde legislaţia şi modul de administrare a resursei se schimbă de cateva ori pe an.
Dar, în curand, ne vom afla la capătul unui ciclu de 4 ani, cu bune şi cu rele. Ne bucurăm că asociaţia noastră a ajuns să însemne ceva (nr.1 pe filiala Muntenia, conform ANPA), dar se simte nevoia unui suflu nou. La toamnă vom avea alegeri, unii dintre noi, cei din actualul CD, vor face probabil un pas înapoi, este posibil ca activitatea să devină mai puţin generală şi mai personalizată.

3. Mulţumim de urări !
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by laloi »

cezar wrote: c) Curând, informaţii de pescuit, cu reduceri interesante de taxă pentru membrii APC 21, pentru o baltă aflată la cca 25 de km.
Ceva noutati, macar pe "surse"? :D, sa nu mai cotizam aiurea prin alte locuri :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by cezar »

laloi wrote:
cezar wrote: c) Curând, informaţii de pescuit, cu reduceri interesante de taxă pentru membrii APC 21, pentru o baltă aflată la cca 25 de km.
Ceva noutati, macar pe "surse"? :D, sa nu mai cotizam aiurea prin alte locuri :lol:
Laloi, am fost sâmbătă acolo şi am bătut palma, în principiu, cu patronatul. În câteva zile vom semna şi un protocol, pe care-l vom afişa.
Balta promite, dar mai sunt ceva amenajări în curs (operaţiuni de înlăturare a brădişului din câteva zone, ridicarea mai multor adăposturi umbroase de stuf, pentru că acum sunt doar 5, alimentarea lor cu curent etc).
Nu vom tergiversa, dar nici nu ne vom grăbi să stricăm lucrurile din nerăbdare.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by laloi »

Ok, tks ;) , sper doar sa nu se apuca acu sa bage si wireless si tv prin satelit, ca ne apuca copca :lol:
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by PETREMAN »

In primul rand as dori sa multumesc atat CD-ului pt increderea si sansa acordata pe care sper sa nu-i dezamagesc cat si colegilor si totodata prietenilor mei din asociatie pt urarile de bine . Dupa cum spunea si Cezar , Asociatia noastra este cunoscuta ...evolueaza ....reprezinta ceva iar acesta ascensiune se datoreaza in mare masura celor care au pus aceasta asociatie pe picioare cu foarte multa munca si cu multe sacrificii , sigur ca ei au fost si vor mai fi rasplatiti prin faptul ca si atunci ca si acum ei sunt si vor mai fi mandrii ca au realizat o asociatie in care statutul de membru te introduce intr-o familie...Familia Apc 21iar participand la actiunile organizate de asociatie vei simti intradevar acesta familie si adevaratul sens al unei asociatii de pescari ....menirea ei ...inima ei ...oamenii care o formeaza si cu care sigur vei ramane prieten si concurent in acelasi timp pt ca suntem pescari si competitivitatea ne caracterizeaza dar placerea pescuitului ne motiveaza si ne dorim sa concuram din nou iar expeditiile organizate au sarea si piperul lor ...nici una nu seamana cu alta ...pline de peripetii alaturi de oameni de calitate ...alaturi de prieteni. Din motivul asta ele sunt atat de asteptate si unii fac sacrificii financiare sau de zile libere doar sa fie prezenti la o astfel de iesire . Sa speram ca noile proiecte prezentate de Cezar se vor concretiza si sa ne marim "familia Apc21"pt ca unde este lume multa este si competitivitatea pescareasca de care va scriam mai sus este mai mare si distractia este mai mare iar peripetiile or sa fie mai spumoase .
Inchei prin a va spune ca pun pret pe prietenie ,respect ,transparenta si bun simt iar daca cineva are vreo nelamurire vis-a-vis de persoana mea sa ma intrebe iar legat de asociatie am sa fac tot ce-mi sta in putinta in functie de timpul si posibilitatile mele ca ceea ce am fac sa fac bine si in folosul asociatiei si al nostru ...al tuturor ..iar daca gresesc va rog sa ma atentionati. Numai bine va doresc.
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by Petru Burian »

D-le MĂINESCU PETRE
Daca Cezar punea in comunicatul său si avatarul sau niknamul, va-as fi stiut asa cum il "cunosc" si pe colegul D_H :D :D :D
In rest stiindu-va de ceva vreme sunt sigur ca veti face treaba buna, va acord din start un mare credit si va doresc mult succes in viitoarele activitati.
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by PETREMAN »

D-le PETRU BURIAN
Va multumesc pt incredere si din dorinta de a va cunoaste va asteptam printre noi cat mai curand posibil ...ori la o cafenea ...ori intr-o expeditie ..pe mal de apa :D
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by mikcutu »

...
b) Amatorii de excursii cu cortul în Deltă (în condiţii de deplină legalitate şi condiţii decente de campare) vor avea curând o surpriză foarte plăcută. Tineţi aproape.
c) Curând, informaţii de pescuit, cu reduceri interesante de taxă pentru membrii APC 21, pentru o baltă aflată la cca 25 de km.
...
Cezar, ceva detalii despre aceste informatii?
Vine acu' 1 Mai si ca tot pescarul, am vrea sa il sarbatorim pe malul apei...

Merci,
Za dacs cam from za tracs!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by Dumitrescu Iancu »

mikcutu wrote:
...
b) Amatorii de excursii cu cortul în Deltă (în condiţii de deplină legalitate şi condiţii decente de campare) vor avea curând o surpriză foarte plăcută. Tineţi aproape.
c) Curând, informaţii de pescuit, cu reduceri interesante de taxă pentru membrii APC 21, pentru o baltă aflată la cca 25 de km.
...
Cezar, ceva detalii despre aceste informatii?
Vine acu' 1 Mai si ca tot pescarul, am vrea sa il sarbatorim pe malul apei...

Merci,
Mikcutule, maine se deplaseaza o delegatie APC 21 pentru o prima evaluare si negociere a locatiei din Delta. Joi seara, la intoarcere, vom sti mai multe...
Balta se afla , inca, sub operatiunea de dragare pentru adancire si curatarea radacinilor de stuf. Cum se termina lucrarile, dam amanuntele, care sunt deja stabilite cu administratia baltii...
robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: Ieri, sedinta importanta a CD APC21

Post by robert_13 »

bune vesti!
felicitari, Petreman!
stiu ca vei face treaba buna!! ;)
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”