Pescuit de primava? Ceva? Undeva?

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Pescuit de primava? Ceva? Undeva?

Post by cezar »

laloi wrote:Va salut... Poate mai sunt si altii in situatia mea, care nu isi permit din varii motive aceste iesiri de mai multe zile, exista vreo intentie si pentru ei, ca tot vine primavara, sau sa caut sa ma (ne) organizam pe cont propriu, de genul celor "hai maine la pescuit"? E doar o intrebare, nu cautati alte interpretari decat strict cele scrise... ;)
Vor fi si din astea, fara discutie.
Iesirile de mai multe zile le anuntam mai din timp, pentru aranjamente de miniconcediu, libere etc
p_m_1959
Posts: 93
Joined: 06 Nov 2009, 07:28

Re: Pescuit de primava? Ceva? Undeva?

Post by p_m_1959 »

Radule !am tot timpul din lume daca vreodata ai nevaie de insotitor ai nr meu de tel.
________________________________
Ne nastem goi,uzi si flamanzi,necazurile d-abia atunci incep!
User avatar
Discretul
Posts: 159
Joined: 31 May 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit de primava? Ceva? Undeva?

Post by Discretul »

p_m_1959 wrote:Radule !am tot timpul din lume daca vreodata ai nevaie de insotitor ai nr meu de tel.
________________________________
Ne nastem goi,uzi si flamanzi,necazurile d-abia atunci incep!
...asemenea Radule!pt tine,oricand! :)
0767886500
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Re: Pescuit de primava? Ceva? Undeva?

Post by Adi11 »

Buna dimineata domnilor.Vreau in perioada 4-7 aprilie sa plec in delta la uzlina..mai exact pe lacul uzlina (sau lacurile din jur) a mai fost cineva pe aici? ma intereseaza sa stiu daca exista locuri de pescuit si daca am vreo sansa pe lacul asta,daca nu, sa stiu sa imi schimb locatia (ca varianta de rezerva as avea canalul filat sau perivolovca).Cu respect!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Pescuit de primava? Ceva? Undeva?

Post by cezar »

Adi11 wrote:Buna dimineata domnilor.Vreau in perioada 4-7 aprilie sa plec in delta la uzlina..mai exact pe lacul uzlina (sau lacurile din jur) a mai fost cineva pe aici? ma intereseaza sa stiu daca exista locuri de pescuit si daca am vreo sansa pe lacul asta,daca nu, sa stiu sa imi schimb locatia (ca varianta de rezerva as avea canalul filat sau perivolovca).Cu respect!
Pe lacul Uzlina n-am fost; in schimb, am pescuit in vara lui 2011 (iulie), pe lacurile Isac si Taranova la stiuca, cu bune rezultate.
Nu stiu insa cum ar fi la inceput de aprilie.
Pe garla Filatului n-am mai fost de mult, nu m-a impresionat niciodata.
La varsarea can.Perivolovca in bratul Sf.Gheorghe am fost la inceputul lui aprilie 2010, cu un grup de cca 20 colegi de asociatie.
A fost destul de bine, s-a prins somn, ciortan, salau, avat, platica, dar nu in cantitati impresionante.
Pe can Perivolovca, la feeder, recital la caras.

Cam asta pot sa-ti spun !
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Re: Pescuit de primava? Ceva? Undeva?

Post by Adi11 »

Multumesc pentru raspuns.Oricum stiu ca o sa prind apa foarte crescuta atunci dar neaparat tre' sa fac iesirea asta inainte de prohibitie.Nu vizez o specie anume acum ca stiu ca sunt sanse slabe,dar de distractie cu caras..poate si la o stiuca un salau merge...
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Pescuit de primava? Ceva? Undeva?

Post by mikcutu »

Vezi cu prohibitia la stiuca, verifica cand se termina...;)
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Re: Pescuit de primava? Ceva? Undeva?

Post by Adi11 »

mikcutu wrote:Vezi cu prohibitia la stiuca, verifica cand se termina...;)
Stiu...e pana la 25 martie in prohibitie...
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”