Clubul Arbitrilor

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dan T »

Etapa Bicaz, divizia master.
Din punctul meu de vedere, cea mai grea etapa de pana acum. Au "contribuit" si cativa vecini din zona unde am avut camparea. Boxe mari, decibeli multi, chiuituri si urlete. Din pacate nu aveam nici cu cine vorbi.

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dan T »

Etapa Belis, divizia master.
Pe scurt:
1100 km parcursi, zona superba, liniste (numai departe de campare), echipa frumoasa si harnica, bere rece, baie voluntara si involuntara, zeci de kg de afine ce vor fi batjocorite cu alcool :D, descalificarea concurentului numarul 1, ras cu lacrimi.
De precizat faptul ca dimineata si seara ne clantaneau dintii in gura de frig.
Asteptam pozele de la Marius Ghinea aka ghinozo
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dan T »

Dan T wrote:Etapa Belis, divizia master.
descalificarea concurentului numarul 1, ras cu lacrimi.
Postare in graba fara verificare... scuze, NU descalificarea a fost motivul pentru care am ras ci buna dispozitie si echipa
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dan T »

Foto
Attachments
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Mihai Vinturache »

Echipa nationala de spinning a Romaniei a cucerit medalia de bronz la Campionatul mondial de spinning din Irlanda!
Felicitari baietilor pentru rezultatul deosebit inregistrat, pentru faptul cau au reprezentat Romania, cu succes, cu onoare, cu sacrificiu si cu multa munca!
Felicitari echipei de arbitri ai APC 21 care, prin intransigenta, corectitudine si profesionalism a contribuit si ea la cresterea competitivitatii acestor sportivi care, de cativa ani, sunt mereu printre fruntasi!
Felicitari tuturor!
Attachments
Ziua 2.JPG
Final.JPG
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Incepe un nou sezon de concursuri de pescuit la rapitori, iar echipa de arbitri APC 21 a fost solicitata sa oficieze si in acest an la CN de Spinning, dar si la alte concursuri, organizate de Pro Fishing League.
Asadar, cei care sunt interesati de aceasta activitate sunt rugati sa dea un semn pe acest topic, indiferent ca au facut parte din echipa anii trecuti sau nu.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Arbitrilor

Post by laloi »

Eu da, in masura in care este si platita aceasta activitate.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Tony »

Dumitrescu Iancu wrote:Incepe un nou sezon de concursuri de pescuit la rapitori, iar echipa de arbitri APC 21 a fost solicitata sa oficieze si in acest an la CN de Spinning, dar si la alte concursuri, organizate de Pro Fishing League.
Asadar, cei care sunt interesati de aceasta activitate sunt rugati sa dea un semn pe acest topic, indiferent ca au facut parte din echipa anii trecuti sau nu.

Va salut ....Ma inham si eu la aceasta activitate daca nu este limita de varsta ...las la aprecierea celor mai vechi in branse.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
panciup1957
Posts: 36
Joined: 04 Nov 2009, 10:32

Re: Clubul Arbitrilor

Post by panciup1957 »

Asteptam acest anunt mai ales ca sunt multe modificari!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Arbitrilor

Post by laloi »

Dumitrescu Iancu wrote: Asadar, cei care sunt interesati de aceasta activitate sunt rugati sa dea un semn pe acest topic, indiferent ca au facut parte din echipa anii trecuti sau nu.
Doua "semne" s-au dat, vreun feed-back legat de ele se poate? Ca a ramas cam in coada de peste :D
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Lorelai »

Poate trei...
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

laloi wrote:
Dumitrescu Iancu wrote: Asadar, cei care sunt interesati de aceasta activitate sunt rugati sa dea un semn pe acest topic, indiferent ca au facut parte din echipa anii trecuti sau nu.
Doua "semne" s-au dat, vreun feed-back legat de ele se poate? Ca a ramas cam in coada de peste :D
Da, Laloi, iata si raspunsul: pentru trei zile deplasare (vineri, sambata, duminica), cateodata aproape patru zile, pentru ca intoarcerea se face duminica noaptea spre luni, cand locatiile sunt mai departe de Bucuresti( si anul asta sunt majoritare), organizatorii ofera 200 lei. Tot organizatorii deconteaza si combustibilul pentru auto (trei arbitri / masina) si cazarea (atunci cand este cazul, de obicei se doarme la cort). Dupa cum vezi, nu e rost de imbogatire, e mai mult vorba de pasiune...
In rest, cei care si-au exprimat disponibilitatea de a participa la aceste actiuni vor fi ivitati sa participe, bineinteles in functie de solicitarile organizatorilor de concursuri. Deja, pentru urmatorul concurs, avem un membru nou in echipa, din lista de mai sus...
panciup1957
Posts: 36
Joined: 04 Nov 2009, 10:32

Re: Clubul Arbitrilor

Post by panciup1957 »

Solicitari ptr. Cupa Ligii,editia a VI a?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

panciup1957 wrote:Solicitari ptr. Cupa Ligii,editia a VI a?
Nu, nu au fost solicitari pentru acest concurs care incepe maine! Din cauza slabei participari si a nesigurantei desfasurarii lui pana in ultimul moment, s-a convenit ca LRS sa gaseasca o alta solutie privind arbitrajul acestui concurs.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Arbitrilor

Post by laloi »

Dl. Iancu, daca lista e facuta atunci ce rost mai avea anuntul de atragere de noi membri? Eu chiar vroiam sa candidez serios, dar la tonul care il abordati mai bine o las balta... si am intrebat de plata pt ca era o chestie de subzistenta, nu de imbogatire, cu 200 lei aproape achitam o luna de gradinita... dar nu conteaza... regret ca am si scris ceva... succes...
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Laloi, lista este completa pentru urmatorul concurs, la care au fost solicitati 3(trei) arbitri! Este un concurs privat, nu e organizat de LRS si nu implica, in nici un fel, asociatia nostra. Concursul va avea loc la Periprava, iar dupa ce se termina, arbitrii vor ramane, PE BANII LOR, la o partida de pescuit de 4-5 zile. Deci toata iesirea va dura in jur de o saptamana...Cum la ultimile iesiri de genul acesta stiu ca nu ai participat, m-am orientat spre oameni care sunt interesati de un asemenea program... Vor mai fi si alte concursuri unde se va solicita un numar mai mare de arbitri, de aceea am dat anuntul.
Am luat nota de regretele tale si tin seama de ele, asadar consider ca nu ai scris nimic pe acest topic...
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Arbitrilor

Post by laloi »

Si eu consider la fel, ca nu ati scris nimic de larg interes pe acest topic.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Arbitrilor

Post by cezar »

laloi wrote:Si eu consider la fel, ca nu ati scris nimic de larg interes pe acest topic.
Laloi, in Clubul Arbitrilor se intra greu si se iese foarte usor...pe usa din dos. Tu nici macar nu ai intrat...asa ca, pentru tine, nici nu poate fi vorba de interes.
Despre interesul general, ...se poate discuta mai mult.
Doar atat pot sa-ti spun. Daca vei ajunge vreodata, sa stii ca arbitrezi cand esti solicitat, si nu invers. Iar primele arbitraje le poti face chiar ca observator neplatit.
Pe mine ma intereseaza arbitrajul doar ca activitate a asociatiei (importanta, in opinia mea), cunosc exact situatia, desi nu merg la arbitraje.
Iar acolo e dictatura necesara. Nu merg carcotelile, altfel pleci acasa la prima carcoteala, fara drept de apel.

Asculta-ma pe mine, nu ti se potriveste deloc.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Arbitrilor

Post by laloi »

Putem discuta la nesfarsit... dar totul era simplu si foarte clar, ca si un anuntz de job, daca se dorea asta: se cauta o persoana (sau mai multe) pentru a face x atributii in y conditii, si atat, fara atatea daca si cu parca... doritorii isi exprimau candidatura, apoi nu stiu cine si cum facea selectia... si gata... restul e can can... si intepaturi "binevoitoare", ca sa ma exprim elegant... best
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Tony »

PERIPRAVA Ultima Frontiera
Attachments
DSC01487.jpg
DSC01495.jpg
DSC01492.jpg
sedinta tehnica
sedinta tehnica
DSC01512.jpg
pregatirile de masa..
pregatirile de masa..
DSC01510.jpg
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”