Clubul Arbitrilor

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

La sfarsitul acestei saptamani, corpul de arbitri APC 21 va face o noua deplasare in Delta, de data asta pentru a conduce concursul Master LRS de pe incintele Ultima Frontiera- Periprava. Echipa este compusa din 8 arbitri, dintre care 5 vor incheia deplasarea cu o partida de pescuit pe canalele de la Enisala...Se pleaca vineri dimineata Bucuresti- Tulcea - Periprava, se arbitreaza sambata si duminica, luni se face deplasarea Periprava-Tulcea- Enisala cu pescuit de voie pana marti dupa amiaza ! Frumos program, nu-i asa ?
User avatar
zgubea
Posts: 232
Joined: 10 Mar 2010, 08:46
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by zgubea »

Frumos nene Iancu...va doresc iesire frumoasa, si jgheaburi depasite....si banisor :lol:
Dragos Bradatan
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

zgubea wrote:Frumos nene Iancu...va doresc iesire frumoasa, si jgheaburi depasite....si banisor :lol:
Dragos, jgheaburile au mai fost depasite si altadata la Periprava...asa ca ne-am dotat si cu rulete !
Vom avea si `banisor`, vom avea si motive pentru a sarbatori (duminica seara ;) ), si vom ciocni un paharel si pentru prietenii de departe !
Sanatate multa va doresc si sa aveti spor, vorba unui prieten !
jingarobert
Posts: 2
Joined: 17 Apr 2013, 23:30

Re: Clubul Arbitrilor

Post by jingarobert »

doresc si eu sa intru in clubul arbitrilor......mentionez ca am ceva experienta in arbitraj,dar la crap,nationale+mondial.....spinning mai deloc,dar imi doresc sa am parte de experiente noi in ce imi place(spinning-ul)....daca doriti sa ma selectionati astept oricand un telefon la numarul:0726.425.360
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Arbitrilor

Post by valibu »

Cu placere. Mai ai rabdare cateva zile, inca se refac arbitrii dupa etapa de la Periprava. ;)
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dan T »

Dovada
Attachments
Intrarea in localitate
Intrarea in localitate
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Domnilor arbitri, va rog sa nu fiti zgarciti cu pozele...Alegeti din ce aveti si postati-le aici, macar sa le treaca dorul celor care nu au putut veni ! Nu-i asa, Valibu? :lol: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

jingarobert wrote:doresc si eu sa intru in clubul arbitrilor......mentionez ca am ceva experienta in arbitraj,dar la crap,nationale+mondial.....spinning mai deloc,dar imi doresc sa am parte de experiente noi in ce imi place(spinning-ul)....daca doriti sa ma selectionati astept oricand un telefon la numarul:0726.425.360
Robert, esti bine venit, in functie de numarul de arbitri solicitati pentru urmatoarele concursuri, te avem in vedere...Deocamdata, pe saitul http://www.lrs.ro gasesti regulamentul concursurilor 2013 si alte lucruri interesante. Am rugamintea sa studiezi regulamentul si sa te informezi despre concursurile ce urmeaza sa se desfasoare. Spor!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Cred ca sunt dator cu cateva cuvinte despre partida de pescuit de la Enisala, de ieri : din pacate, informatiile pe care ne-am bazat au fost corecte, dar insuficiente; carasul manaca bine, dar numai pe anumite zone, care, chiar daca am ajuns acolo luni dupa amiaza, erau , deja, ocupate...Rezultatele noastre au fost sub asteptari, asa ca am plecat destul de repede spre casa !
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dan T »

Dumitrescu Iancu wrote:Domnilor arbitri, va rog sa nu fiti zgarciti cu pozele...Alegeti din ce aveti si postati-le aici, macar sa le treaca dorul celor care nu au putut veni ! Nu-i asa, Valibu? :lol: :lol:
O sa descarc si eu cele cateva foto facute.
Deocamdata....
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 390&type=1
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Cand ma uit la poze,mie deja mi-e dor sa ma intorc...
Urmatoarea etapa si ultima in Delta anul acesta va fi pe 25- 26 mai pe incintele Cormoran- Uzlina !
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dan T »

Acolo trebuie sa mearga cativa negri obisnuiti cu munca pe plantatie :lol:
O sa fie criminal. De nu or sa scoata peste 1.000 de bucati mare minune.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Dan T wrote:Acolo trebuie sa mearga cativa negri obisnuiti cu munca pe plantatie :lol:
O sa fie criminal. De nu or sa scoata peste 1.000 de bucati mare minune.
Ca sa inteleaga toata lumea, primul concurs la Cormoran a fost Open( adica divizia B) si s-au prins, in 14 ore de pescuit si cam 40 de pescari - exact 831 de stiuci, marea majoritate exemplare mari, deosebite.
In mai va fi concursul Master ( divizia A) care cuprinde cei mai buni pescari de rapitor din tara, inclusiv cativa vice- campioni mondiali... Va fi un concurs greu pentru arbitri, dar, vorba Marelui Poet, " bucurosi le-om duce toate " ! :lol: :lol:
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Petru Burian »

Dan T wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:...O sa descarc si eu cele cateva foto facute...
Excelente poze; merci D-le Dan_T pt. link :D

P.S. am si eu o rugaminte la prietenul Iancu: poate mai complectati lista cu pozele arbitrilor de la pag. „Home”; nu de alta dar nu cred ca sunt doar 13 :shock: si merita sa-i cunoastem si noi :idea:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
jingarobert
Posts: 2
Joined: 17 Apr 2013, 23:30

Re: Clubul Arbitrilor

Post by jingarobert »

buna ziua!..am si eu o intrebare....cand are loc cafeneaua de la sfarsitul lui aprilie?25 sau 26?si in ce locatie??
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dan T »

Petru Burian wrote:Excelente poze; merci D-le Dan_T pt. link :D
Fac precizarea ca nici fotografiile nici postarea lor pe facebook nu sunt meritul meu.
Le-am preluat de pe site-ul Ligii Romana de Spinning
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Arbitrilor

Post by cezar »

Dan T wrote:
Petru Burian wrote:Excelente poze; merci D-le Dan_T pt. link :D
Fac precizarea ca nici fotografiile nici postarea lor pe facebook nu sunt meritul meu.
Le-am preluat de pe site-ul Ligii Romana de Spinning
Vineri, 26.04.2013, High Live Tavern, dupa ora 18,30.
Adresa localului este str.Viesparilor nr.55, la cca 50 m de intersecţia cu şos.Ştefan cel Mare, vizavi de spit.Colentina.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Mihai Vinturache »

Am nevoie, de la colegii carora le-au ramas fise LRS de anul trecut, de vreo 30-40 de fise, pentru masuratorile de la concursul de undita. Multumesc.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Mihai Vinturache wrote:Am nevoie, de la colegii carora le-au ramas fise LRS de anul trecut, de vreo 30-40 de fise, pentru masuratorile de la concursul de undita. Multumesc.
Rezolvat! Plus stampile "Arbitru 1" si "Arbitru 2" !
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Arbitrilor

Post by Dan T »

M-am uitat in rucsacel. Mai sunt si la mine aproape 2 carnete.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”