Odihneste-te in pace, Costinelo !

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
costinelo
Posts: 180
Joined: 20 Feb 2011, 13:32
Location: Ploiesti

Re: Odihneste-te in pace, Costinelo !

Post by costinelo »

Dragi membri ai clubului care l-ati cunoscut pe Costinelo,

Sunt fiica lui cea mare. I-am gasit contul printr-o agenda si as vrea sa va multumesc pe aceasta cale pentru vorbele frumoase pe care le-ati scris aici. Mi-au dat lacrimile cand le-am citit. Va multumesc de asemenea si pentru prezenta de la inmormantare. Sunt sigura ca a fost fericit sa va vada, de-acolo de sus.

Cu vreo luna inainte de acest tragic eveniment m-a rugat sa iau legatura cu dl. Dumitrescu Iancu sau cu dl Dutu Stoica (mi-a lasat numerele de telefon) ca sa returnez asociatiei rucsacul, sapca, vesta...a vrut sa-si puna totul la punct. Si voi face asta cat mai curand.

Ce pot eu sa va spun este ca excursia de la sfarsitul lunii octombrie din Delta a fost ultimul moment de fericire de care a avut parte (cu toate ca si atunci avea dureri) pentru ca imediat dupa a inceput cosmarul.

Ceea ce a avut el a fost carcinom neuro endocrin cu localizare in tubul digestiv si cu metastaze osoase. O boala crunta, care a evoluat mult prea repede si care i-a macinat oasele in mai putin de 5 luni. A avut dureri groaznice si ii multumesc lui Dumnezeu ca l-a iertat acum desi ii simtim enorm de mult lipsa. Nu-mi vine sa cred ca acum un an se pregatea de petrecerea organizata de asociatie iar acum nu mai este.

In final va doresc multa multa sanatate.

Alina

P.S. Ca o mica rectificare la un mesaj trimis zilele trecute: pentru ca morfina este un opiaceu trebuie sa specific faptul ca o facea din 6 in 6 ore. Iar intre aceste 6 ore mai facea si alte calmante.
Aventurile sunt facute pentru a fi aventuroase.
User avatar
zgubea
Posts: 232
Joined: 10 Mar 2010, 08:46
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Odihneste-te in pace, Costinelo !

Post by zgubea »

Va dorim multa putere sa treceti peste pierderea Omului deosebit "Costinelo"...
Dragos Bradatan
User avatar
modi
Posts: 1
Joined: 19 Feb 2013, 08:39

Re: Odihneste-te in pace, Costinelo !

Post by modi »

Domnilor , colegi , prieteni , sunt eu , Pictoru . A fost "sport extrem" sa pot reusi posta de pe contul meu cel vechi ..... Scriu cu un cont nou creat . Dureros , creat special pentru a putea scrie in acest topic ...........

......................................................................

Am aflat fatidica veste si nu-mi revin . Imi tot spun ca este o gluma proasta , ca este o greseala , ca este ........
Dar din nefericire asta este cruntul adevar . Costinelo nu se mai afla printre noi .........

......................................................................

Costinelo , fratioare , ...... mergi in pace .

Mergi pe alte meleaguri , in alta lume . Iti doresc din tot sufletul ca DUMNEZEU SA TE IERTE si sa-ti dea un locsor frumos pe-un mal de iaz , sa intinzi o trestie si sa dai la aer doi-trei baboi .....
Cand o fi sa vin si eu iti promit ca te dau cu barca fara sa-ti mai bag juma' de garla-n haine ..... ca ultima oara . Si-ti aduc si fluieru' ala de ti l-am pierdut la Sarulesti ......
Vezi , ai si tu grija , tine-ne niscaiva locuri bune langa tine . Si nadeste-le bine . S-avem ce hali seara la foc .......

Odihneste-te in pace .......


........................................................................

Familiei transmit sincere condoleante si puterea de-a trece peste asta .

Sincere regrete ... :cry:
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”