Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by cezar »

Victor wrote:Pai daca nu am pg de tulcea ce e de facut?
Daca era pe sf gheorghe nu mai trebuia.
Pe Sf.Gheorghe n-aveai voie să campezi.

PG poţi să-ţi scoţi de la Tulcea, în cca o oră. Să ai copie a permisului ANPA si a CI, şi-l obţii pe loc. Noi am scos PG-uri pentru cei care au cerut. Deh...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by cezar »

Deşi au fost ceva întrebări, aici pe forum, pe e-mail sau la telefon, văd că nu se înscrie nimeni. Nu este nici o supărare, poate a fost prea din scurt, poate sunt alte probleme...
Dar, aş vrea totuşi să ştiu, că nu aş vrea să mă trezesc singur miercuri, într-o locaţie îndepărtată, de unde de-abia m-am întors. Sunt totuşi sute de kilometri, efort, timp, cheltuială...
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Florin Munteanu »

Dupa cum am scris, eu si cu fratele meu suntem doritori, dar numai daca se aduna masa critica...

Florin Munteanu
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by mikcutu »

Merg si eu, Cezar, numai ca eu nu pot veni de miercuri; cel devreme joi dupa-amiaza.
De asemenea, am o incertitudine cu transportul.
Intrucat nu am prea mult timp de cand am carnet si masina fiind a lu' socra-miu, kilometrii care se scriu in 3 cifre nu imi sunt prieteni.

Asadar, pe aceasta cale lansez o intrebare catre cei care au un loc liber in masina si pleaca cel mult de joi dupa-amiaza: ma ia ci pe mine?
Nu mai trebuie specificat ca, de asemenea, particip si la cheltuieli.

O zi buna.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Victor »

eu renunt ,joi trebuie sa fiu in bucuresti,asa ca vineri sint la belis (pe furis).
ma voi duce probabil miercuri ,dar in zona oltenita,am inteles ca nu prea ar merge bine pescuitul.
0762965992
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by arlan »

Salut prieteni!
Sunt de 7 zile in Mila, mai stau 7, la cort, o singura vizionare de la Politia Frontierei. Au vazut, au inteles ca am facut curat unde stam, au vazut ce-am strans, au vazut saci nostri, foc la gratar inchis, alea, alea, ..... daca vedem ceva dubios sa-i cautam cu 112. M-au anuntat ca m-a cautat Mama .. :lol: si-au anuntat-o ca totul e OK. :roll: ... am ajuns de "mirul" lumii prin Mila, caterinca mare, m-a cautat si la Forgo :o :lol: :lol: .....
In rest "cade" mult maruntis, nu poti sa astepti ..... ceva ciortan pe DV si Sontea pe la Fortuna 2, unde e si o cabana de pescari din Mila .... fac treaba numa la setca. In rest iarba putina, vreme OK, acum se anunta caldura mai mare ....... nu merge nadit, dai adunarea la plevusca si nu te lasa :cry:
..... acum e bine, sunt cu laptopul la Orhideea, in Mila, la un wisky si va supraveghez de la distanta .... viata grea!
Sa aveti o iesire frumoasa si fructuoasa. FIRE INTINSE!!!
TGK
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Dan T »

Marti sunt la Constanta, miercuri seara ajung si eu dar nu stiu cat stau. Posibil sa plec vineri. Daca rezolv toate cele raman pana duminica.
Cezar, localizeaza te rog mai exact. La stalpi?

Oricum... participarea anuntata pana acum este slaba. O sa fie o iesire linistita, fara galagie si cu mult peste? :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by cezar »

Dan T wrote:Marti sunt la Constanta, miercuri seara ajung si eu dar nu stiu cat stau. Posibil sa plec vineri. Daca rezolv toate cele raman pana duminica.
Cezar, localizeaza te rog mai exact. La stalpi?

Oricum... participarea anuntata pana acum este slaba. O sa fie o iesire linistita, fara galagie si cu mult peste? :lol:

La stalpi ! Îl rupemmm ! :lol:
robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by robert_13 »

arlan wrote:Salut prieteni!
Sunt de 7 zile in Mila, mai stau 7, la cort, o singura vizionare de la Politia Frontierei. Au vazut, au inteles ca am facut curat unde stam, au vazut ce-am strans, au vazut saci nostri, foc la gratar inchis, alea, alea, ..... daca vedem ceva dubios sa-i cautam cu 112. M-au anuntat ca m-a cautat Mama .. :lol: si-au anuntat-o ca totul e OK. :roll: ... am ajuns de "mirul" lumii prin Mila, caterinca mare, m-a cautat si la Forgo :o :lol: :lol: .....
In rest "cade" mult maruntis, nu poti sa astepti ..... ceva ciortan pe DV si Sontea pe la Fortuna 2, unde e si o cabana de pescari din Mila .... fac treaba numa la setca. In rest iarba putina, vreme OK, acum se anunta caldura mai mare ....... nu merge nadit, dai adunarea la plevusca si nu te lasa :cry:
..... acum e bine, sunt cu laptopul la Orhideea, in Mila, la un wisky si va supraveghez de la distanta .... viata grea!
Sa aveti o iesire frumoasa si fructuoasa. FIRE INTINSE!!!
TGK
d-aia nu raspunzi la telefon? ca de cand am primit vineri, un telefon de la tine (dar eram in apa, fiind la mare..si am vazut cand am iesit), te-am sunat in fiecare zi , de mai multe ori..dar nimic!! inclusiv azi, acu` vreo doua ore.
acu`, daca stiu unde esti, vei avea capturi marete, chiar din noaptea asta :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by cezar »

Deci, maine dimineata ...la drum !

Nea Florine, pleci de azi, cu halta la Ciochina ?
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by mikcutu »

nu pleaca nimeni mai tarziu si are nevoie de copilot?
Za dacs cam from za tracs!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by cezar »

mikcutu wrote:nu pleaca nimeni mai tarziu si are nevoie de copilot?
Mikcutule, ia legătura cu ONO !
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Ono »

Adica sa ne intalnim doi care n-au masini disponibile:D . Cezare vrei sa-ti zi vreo doua de sonda mea lambda stricata? :D
Micutzu incearca sa faca ceva, incerc si eu, Laloi poate vine de vineri, Florin se prezinta de maine cu fratele, asa ca va strangeti de un chef, eu insa mi-am luat gandul ca voi ajunge, insa minuni se intampla :roll:
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Ono »

Dragi pescari de la Isaccea si Mila 23 (Arlanu &Co), va doresc pescuiala placuta, chef mare, vin si bere reci.
Din septembrie sunt si eu prezent ca imi schimb piesa la masina.
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by arlan »

Ono wrote:Dragi pescari de la Isaccea si Mila 23 (Arlanu &Co), va doresc pescuiala placuta, chef mare, vin si bere reci.
Din septembrie sunt si eu prezent ca imi schimb piesa la masina.
Eu am fost hotarat, am anuntat din timp iesirea si propunerea. Eram hotarat sa merg si fara semnal din timp nu ies aranjamentele sau poate aranjamentele se fac pe privat si cu 2 zile inainte se baga pe forum. PACAT, e greu de facut conexiunile.
ImageImageImageImageImage
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by arlan »

Asatea-s ceva din scurt, asa ca sa incit!
Fire'ntinse!
TGK
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Ono »

Arata bine rau... Bravo golanilor!
User avatar
DanFocsani
Posts: 92
Joined: 16 Mar 2012, 00:20
Location: Focsani, Buzau, Bucuresti, Galati, Tulcea, Constanta

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by DanFocsani »

Ne-am intors acum de la Sfantu'. Am fost cu aia mici si ne-am cazat la Green Village. Nu recomand prietenilor. Peisaj frumos, servicii de kk la preturi uriase. O singura zi de pescuit pe Dunarea Veche (unde se varsa canalul ala de dadea in Belciug). Rezultate... bunicele: 31 kg caras, crap, taranca si babusca. Apropos de babusca, n-am mai prins niciodata babusca aproape de kil, insa acum am avut vreo opt bucati. Anamaria a scos trei moace, in rest - somaj. O singura piesa mai serioasa intrata la boaba cu scoica pe bolo, dar de nescos cu 0,18... Una peste alta, am platit cat n-a facut iesirea, insa am gasit inca un loc bunut pe DV. Si inca ceva, multumesc Vali pentru discutia de marti, ca mi-a fost de folos in alegerea locatiei! Atasez o poza cu juvelnicul, sper sa o vedeti...
Nu devii pescar pentru că mergi la baltă, la fel cum nu devii maşină pentru că mergi la garaj
Mobil: 0757533707
User avatar
DanFocsani
Posts: 92
Joined: 16 Mar 2012, 00:20
Location: Focsani, Buzau, Bucuresti, Galati, Tulcea, Constanta

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by DanFocsani »

Am reusit dupa ce l-am micsorat sub 250k.
Attachments
IMG01307-20120821-18261.jpg
IMG01307-20120821-18261.jpg (198.38 KiB) Viewed 15353 times
Nu devii pescar pentru că mergi la baltă, la fel cum nu devii maşină pentru că mergi la garaj
Mobil: 0757533707
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Ono »

Felicitari! Esti de pus la panoul de onoare cu frumoasa activitate pe seceta asta.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”