Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by valic »

DanFocsani wrote:Ne-am intors acum de la Sfantu'. Am fost cu aia mici si ne-am cazat la Green Village. Nu recomand prietenilor. Peisaj frumos, servicii de kk la preturi uriase. O singura zi de pescuit pe Dunarea Veche (unde se varsa canalul ala de dadea in Belciug). Rezultate... bunicele: 31 kg caras, crap, taranca si babusca. Apropos de babusca, n-am mai prins niciodata babusca aproape de kil, insa acum am avut vreo opt bucati. Anamaria a scos trei moace, in rest - somaj. O singura piesa mai serioasa intrata la boaba cu scoica pe bolo, dar de nescos cu 0,18... Una peste alta, am platit cat n-a facut iesirea, insa am gasit inca un loc bunut pe DV. Si inca ceva, multumesc Vali pentru discutia de marti, ca mi-a fost de folos in alegerea locatiei! Atasez o poza cu juvelnicul, sper sa o vedeti...
cu placere :)
Valic
0744 644 368
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by cezar »

Ne-am întors din expediţia noastră.
A fost o ieşire relaxantă, cu multă voie bună, dar şi cu ceva peşte, inclusiv drill-uri încheiate în minciog sau...pe lângă acesta.
Mikcuţu şi Mihai Vînturache au făcut şi ceva poze, sunt convins că le vor înfăţişa ochilor dvs.
A fost şi plajă, a fost şi baie, au fost şi delectări culinare.

Chiar dacă grupul nu a fost prea numeros, atmosfera a fost excelentă.

PS - păcat că nu s-a organizat aici concursul la obleţi. Cu o undiţă uşoară...3-4 pe minut !
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Hoinar7777 »

Poze ? Capturi cu monstrii ? Suntem curiosi si nerabdatori sa le vedem.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by mikcutu »

Pai cam astea sunt pozele facute de mine:

ca si idee, bacul de la Smardan este 18 lei pentru autoturism + sofer; drumul pana acolo este foarte bun numai ca din Isaccea pana la Smardan, sunt o gramada de curbe, dealuri de urcat si vai de coborat ceea ce face cam acelsi timp decat prin Cataloi numai ca la iesirea din Macin, la Petrom-ul de pe stanga se gaseste gheata ... ;)
Attachments
mi-am tras senzori noi
mi-am tras senzori noi
DSCF3644.JPG (45.23 KiB) Viewed 7330 times
vedere de ansamblu
vedere de ansamblu
DSCF3645.JPG (30.13 KiB) Viewed 7330 times
vedere de ansamblu cu alte dioptrii
vedere de ansamblu cu alte dioptrii
DSCF3646.JPG (38.98 KiB) Viewed 7330 times
tabara...
tabara...
DSCF3647.JPG (90.24 KiB) Viewed 7330 times
feeder-ul meu a tinut mortis sa apara si el intr-o poza
feeder-ul meu a tinut mortis sa apara si el intr-o poza
DSCF3648.JPG (62.34 KiB) Viewed 7330 times
se prepara supa de legume
se prepara supa de legume
DSCF3649.JPG (107.82 KiB) Viewed 7330 times
produsul finit
produsul finit
DSCF3650.JPG (130.65 KiB) Viewed 7330 times
intre timp s-a prins si peste si ne-am razgandit, nu o mai facem de legume ... o facem dupa o reteta copiata de Sanda Marin din hrisoavele lui Cezar
intre timp s-a prins si peste si ne-am razgandit, nu o mai facem de legume ... o facem dupa o reteta copiata de Sanda Marin din hrisoavele lui Cezar
DSCF3651.JPG (86.46 KiB) Viewed 7330 times
asta nu e prinsa de noi ...
asta nu e prinsa de noi ...
DSCF3652.JPG (99.57 KiB) Viewed 7330 times
... la intoarcere, pe bacul de la Smardan
... la intoarcere, pe bacul de la Smardan
DSCF3653.JPG (60.62 KiB) Viewed 7330 times
Za dacs cam from za tracs!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Claudiu »

Eheeee, ce mai boieri. Ati avut si sturion la masa. 8-)
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Hoinar7777 »

Frumoasa iesire. ;)
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Mihai Vinturache »

Cu putina intarziere...
O iesire deosebita, in care pana la urma s-a prins si ceva peste. Nu foarte mult dar totusi am avut si ceva satisfactii.
Cum spunea si Cezar, un loc in care s-ar fi putut organiza campionatul national de pescuit viteza. Obletele mai avea putin si iesea pe mal sa ne manance. Pestele mare a cooperat mult mai putin. Cu toate acestea s-a prins suficient peste si destul de variat pentru a asigura o ciorba exceptionala, asa cum ne-a obisnuit Cezar. Atmosfera deosebit de placuta chiar daca prticiprea a fost mai redusa. Dunarea deosebit de curata, limpede si calda. Macar am avut posbilitatea de a evita caldurile din Bucuresti, facand cateva bai zilnic. In trei zile a scazut cam 20 cm.
Personal am prins un avat frumos, prima mea captura cu "moartea avatului" desi am astfel de rotative de 3 ani.
Am prins si un crap de peste 4 kg (conform martorilor) care insa a refuzat sa se lase fotografiat.
Foto realizata cu telefonul... nu reusesc sa incarc. Am sa mai incerc.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by Petru Burian »

Salutare stimati colegi
Tare faina iesire, felicitari organizatorilor si participantilor. Nu stiu cum faceti, dar de fiecare data „locul de tabara” este nemaipomenit (dupa ale mele criterii), marimea si cantitatea capturilor devenind parca „neimportante” :D
Vazand astfel de poze parca imi pare rau ca nu sunt „bucurestean” :(
Va urez multe astfel de iesiri, sa fiti iubiti si bineinteles …. capturi marete :!:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Iesire pe bratul Sfantul Gheorghe

Post by cezar »

Petru Burian wrote:Salutare stimati colegi
Tare faina iesire, felicitari organizatorilor si participantilor. Nu stiu cum faceti, dar de fiecare data „locul de tabara” este nemaipomenit (dupa ale mele criterii), marimea si cantitatea capturilor devenind parca „neimportante” :D
Vazand astfel de poze parca imi pare rau ca nu sunt „bucurestean” :(
Va urez multe astfel de iesiri, sa fiti iubiti si bineinteles …. capturi marete :!:
Păi d-aia facem prospectări, prietene Petru ! ;)
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”