Survival Commando APC 21

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Survival Commando APC 21

Post by Eugen Fetes »

Si eu lucrez pe 10 (exact atunci mi se termina prima parte a CO). Poate cu putina bafta pot participa si eu data aviatoare mentionand ca am autonomie totala.
0745578278
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Survival Commando APC 21

Post by cezar »

Prieteni, iesirea noastra "Survival Commando" se tine, negresit, in perioada 14-17.06.2012.

Precizare: deoarece insulele avute in vedere nu ofera conditii optime de campare si de pescuit, ne-am orientat catre o zona situata pe malul romanesc al Dunarii, suficient de izolata pentru a pastra caracterul de "Survival".

Intalnirea participantilor va fi joi, 14.06.2012, ora 7,00 dimineata, la benzinaria Petrom de la intrarea in Oltenita.

Daca sunt participanti care, din diverse motive, nu pot veni in ziua si la ora fixata, sa scrie iaci si vor primi, pe data de 13.06.2012 dupa amaiza, detalii exacte privind ruta si locatia.

AMR 7 zile, fara ceva ore. :lol: :lol: :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Survival Commando APC 21

Post by laloi »

Ei, asa cred ca am si eu sanse sa ajung de vineri :D , asa ca sa ma treceti pls in lista pt obtinerea detaliilor.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Survival Commando APC 21

Post by paulletta »

Caut partener de actiune.
Paulletta
User avatar
DanFocsani
Posts: 92
Joined: 16 Mar 2012, 00:20
Location: Focsani, Buzau, Bucuresti, Galati, Tulcea, Constanta

Re: Survival Commando APC 21

Post by DanFocsani »

Asa cum am promis, ne bagam si noi (2 parinti + 1 copil de 1,9 luni - unul ramane la bunica).
Ajungem joi la ora 7:00 la Petrom Oltenita. Lichide de supravietuire pentru bebe avem la purtator (Anamaria), iar lichide de supravietuire pentru restul echipei ... asteptam propuneri pentru cantitatea admisa. O sa luam si chitara, in ideea ca se poate canta de foame :mrgreen:
Regulile de desfasurare ale "experimentului social" sunt cele de pe forum? Ce alte detalii mai e bine sa stim? Voi reveni cu intrebari deseara, dupa ce-mi fac lectiile vis-a-vis de capacitatile nutritive ale diverselor lichide :lol:
Abia asteptam sa ne vedem!
Nu devii pescar pentru că mergi la baltă, la fel cum nu devii maşină pentru că mergi la garaj
Mobil: 0757533707
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Survival Commando APC 21

Post by raitmaerg »

14-17.....nu cred ca pot veni. este ziua sotiei pe 17.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Survival Commando APC 21

Post by Eugen Fetes »

De vineri dupamiaza voi veni si eu insotit de junior9007, fratii Simion (Marian "bucatarul" si Nelu) + un alt flacau. Ne vom pune tabara in imediata apropiere a voastra, bineinteles daca nu deranjam. Vom pescui in special din barca sau barci.
0745578278
User avatar
Indian Larry
Posts: 107
Joined: 25 Feb 2011, 11:41
Location: Bucuresti

Re: Survival Commando APC 21

Post by Indian Larry »

raitmaerg wrote: sambata sunt iar in zona...va tin la curent.
Salut,

Lasa-mi un nr de tlf pe privat, sa te servesc cu o galbuie sambata noapte. ;)
Daca pot intra cu masina, vreau sa ajung pe la 430. Daca nu se poate, ne auzim la un telefon si poate facem o coada de peste pe gratar.

Sanatate maxima!
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Survival Commando APC 21

Post by raitmaerg »

Indian Larry wrote:
raitmaerg wrote: sambata sunt iar in zona...va tin la curent.
Salut,

Lasa-mi un nr de tlf pe privat, sa te servesc cu o galbuie sambata noapte. ;)
Daca pot intra cu masina, vreau sa ajung pe la 430. Daca nu se poate, ne auzim la un telefon si poate facem o coada de peste pe gratar.

Sanatate maxima!
ai mp.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Survival Commando APC 21

Post by mihai_mura »

Daca nu aveti presiune de "survival", incepand din data de 14.06 ne putem vedea la Mila 23, cu inclinare spre portofel ........ ;) ;) ;) ;)
Call me !! 0722707088 :)
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Survival Commando APC 21

Post by mihai_mura »

"portofel"
Am gresit (si nu pot sa modific, conform noilor norme "europene"), incepand din data de 13.06 ma puteti contacta pentru informatii si nu numai.. :)
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Survival Commando APC 21

Post by costin stefanescu »

salutare prieteni,asa cum stiti ,wk trecut am fost in recunoastere la Dunare sa vedem cu stau lucrurile,din pacate vestile nu sant bune,adica din cauza nivelului Dunarii nu se pot gasi locuri de pescuit unde sa putem intra toti,in padure nu se poate intra cu masina din cauza baltilor,din pacate din cauza asta santem nevoiti sa amanam inca o data actiunea,probabil ea se va desfasura undeva la sfarsitul lunii sau inceputul lui Iulie cand vom avea mai multe optiuni avand in vedere ca se va deschide pescuitul peste tot,stiu ca toata lumea este nerabdatoare sa iasa insa nu ne putem pune cu natura,din pacate asta e :( !
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Survival Commando APC 21

Post by ghinozo »

ha...ce noroc pe capu' meu ...nu stiam cum sa mermelesc iesirile...da uite ca ai descurt itele...asadar maine searaa...decolareaaaaaaa la fetesti ....o fi frumoasa vremea pana duminica :roll:
dada..stiu ce imi urati .....ce imi doriti voi mie ..sa vi se intample voua x2...amin ;)
User avatar
Indian Larry
Posts: 107
Joined: 25 Feb 2011, 11:41
Location: Bucuresti

Re: Survival Commando APC 21

Post by Indian Larry »

Sambata am fost la Oltenita si asa e, padurile sunt pline de apa, nu prea mai ai pe unde intra la apa.
Drumul catre 420 a fost inchis(cel pe la cimitir). Singura optiune e sa mergi pe langa santierul naval, desi e mai prost....
Daca vreti sa nu amanti iesirea, va puteti lasa la apa pe la santier sau pe langa politia de frontiera.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Survival Commando APC 21

Post by Dan T »

ghinozo wrote:
dada..stiu ce imi urati .....ce imi doriti voi mie ..sa vi se intample voua x2...amin ;)
Bafta la raci :mrgreen:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Survival Commando APC 21

Post by cezar »

Prieteni, am sucit-o in toate felurile, am prospectat, am analizat, am incercat...dar, NU SE POATE.
Beleaua este ca Dunarea a trecut in unele locuri peste maluri, zona dintre diguri si mal este mocirlita, locurile avute in vedere sunt inaccesibile...
Altminteri, apa arata destul de bine, se mai prinde si ceva peste.
Locuri accesibile de 2-3 persoane se mai gasesc, dar pentru o iesire cu multe persoane ...imposibil.

Trebuie sa o reprogramam...offff ! :?
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Survival Commando APC 21

Post by Mihai Vinturache »

Am facut o iesire de 3 zile pe Chilia. Daca pe la Giurgiu - Oltenita apa e in crestere, acolo a fost invers. Chilia e mai scazuta cu circa 50 cm fata de saptamana trecuta si e incontinuare in scadere. In 2 zile a mai scazut 15 cm. Din acest motiv Dunarea a fost mai zgarcita. S-au prins somotei de 1,5 -2 kg si carasi. Avat foarte mare activ dimineata si seara dar am fost nepregatit pentru spinning. Somnul mare nu a vrut (sau nu m-am priceput).

Un somotel s-a proptit in prag si am tras pana s-a rupt firul. Dupa o jumatate de ora am avut atac la aceeasi lanseta. Am prins somotelul si cand sa-i scot carligul am constatat ca avea infipt in gat celalalt carlig! Curat pescareasca dar e adevarata.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Survival Commando APC 21

Post by arlan »

mihai_mura wrote:Daca nu aveti presiune de "survival", incepand din data de 14.06 ne putem vedea la Mila 23, cu inclinare spre portofel ........ ;) ;) ;) ;)
Call me !! 0722707088 :)
ce faci mestere? nu ne povestesti nimic? ...ai fost ...n-ai fost? .... o fost ..n-o fost acasa, era'n stuf, nu manca, alea, alea......
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Survival Commando APC 21

Post by arlan »

... a inceput sa se limpezeasca Dunarea dar vine cacalau, creste mereu ....
N-ar merge'o Chilia in prima saptamana din Iulie? sau St.Geoge in aval de km 45 ca-i mai liber pe acolo si fara melteni!?!? :lol:
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Survival Commando APC 21

Post by Ono »

Mie mi-a ramas gandul la Chilia...
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”