Ne pregatim de Mila 23 ?

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by Lorelai »

Parca eram eu cu Dutu si ne filma Mihai.
Asemanarile se opresc aici ! :lol: :lol: :lol:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
mihain
Posts: 85
Joined: 26 Sep 2011, 21:58

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by mihain »

Buna seara ,

Seria 2-a ceva vesti :?:
Fire intinse !
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by manu »

M-am intors Vineri din expeditie - seria 1 (+1 zi). Abia acum incep sa-mi revin. Mii de multumiri d-lui Dorin Forgo si intregii echipe de la Paradise pentru eforturile facute ca totul sa iasa foarte bine: mancare excelenta, servicii ireprosabile si o atmosfera ca in familie.
Am avut parte de colegi extraordinari, driluri si o atmosfera rar intalnita tinand cont de marimea grupului. Desi pe multi dintre colegi i-am intalnit pentru prima data atmosfera a fost perfecta si sper sa ne intalnim din nou la o partida cat de curand. Pacat ca pestele a aparut abia dupa cateva zile. Poate cei din seria 2 au avut fire mai intinse decat ale noastre :roll:

PS. Daca se poate sa-mi trimita cineva un MP cu numarul de telefon al lui Dutu. Multumesc.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by Lorelai »

Intru totul de acord cu ce ai scris.
Cred ca Dutu rezolva el insusi problema.
Daca e ceva urgent, da un telefon, macar la mine.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by Dumitrescu Iancu »

Frate, dar secretosi mai sunt colegii nostri din seria a doua...Nici o veste nu transpira de la ei...Alooo, Mila 23, se aude? :lol: :lol: :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by laloi »

Pai cred ca e de bine, stau cu batu in apa cu folos inseamna, ce sa piarda timpul cu netu... :D ;)
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by costin stefanescu »

cativa dintre noi ne-am intors ieri,a fost f.bine la Dorin,ca intotdeauna de fapt,vremea a fost dezastruoasa,ploi, vant cu pauze de soare,in aceste conditii capturile au fost destul de slabe,s-a prins mai ult somotei pana in 1,5 kile la groapa de pe Sontea si ciortani la kil-kil jumate,avat in schimb se putea prindea intr-o veselie,seara se lua si de pe ponton somotel dar mai mici,cam asta a fost expeditia pe anul acesta,mai putin fructuoasa ca cea de anul trecut insa la fel de distractiva,a fost nemaipomenit !
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by fish bone »

Conditiile meteo si capturile au fost deja enumerate de Costin.
Am fost pentru a doua oara la Dorin si practic s-au confirmat impresiile din prima vizita:
- Dorin este un om de cuvant si ceea ce promite se si intampla.
- La fata locului daca apar situatii neprevazute se pot gasi solutii (de ex. inchirierea unei barci/motor, etc)
- Se face tot posibilul pentru ca orice client sa se simta bine in perioada petrecuta la Paradis.
Ne-am fi dorit sa stam mai mult, dar asta e.
Salutam cu aceasta ocazie grupul din Focsani si pe Mircea & Petrica.
"Noroc" ca ne vedem destul de rar ca altfel ajungeam din Paradis direct la spital...
Multumim Dorin & echipa si sper sa ne revedem cat mai curand.
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by PETREMAN »

Abia ce am ajuns si noi de la Mila :( ....daca nu ne prindea "iarna" :lol: mai aveam si noi o zi :lol: :lol: ...oricum ...si asa ..inca o iesire reusita la Mila 23 ...la Dorin...la Paradis ...evident ajutat de echipa de oameni deosebiti cu care ne face sa ne simtim bine de cate ori mergem la ei... si asa cum spunea si Livache ....(pe care-l salutam si noi...si pe Vali :lol:)... distractie cu grupul de la Focsani..nota 10...ptr toata seria ...jos palaria :lol: ...aoleu...uitam de austriece ;) :lol: :lol: ...norocul celor care stiu bine limba engleza ;)... socializare intre popoare :lol: ...au incercat sa comunice si altii dar limba gimnastica nu prea are cautare :lol: . In rest ...ciortani la kilogram, somotei la aceiasi greutate adica la kil(rari mai mari ), platicuta si babusca la feeder de pe ponton (cand era liber :lol: ) a mai intrat si cate un carasoi la kg la boaba uscata(Robert a pacalit vreo doi :lol: la intrare pe Eracle)...ce sa mai...si ploaie si vant si frig dar noi tot ne-am distrat ....asteptam alta iesire :lol: :lol:
User avatar
DanFocsani
Posts: 92
Joined: 16 Mar 2012, 00:20
Location: Focsani, Buzau, Bucuresti, Galati, Tulcea, Constanta

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by DanFocsani »

fish bone wrote:... Salutam cu aceasta ocazie grupul din Focsani si pe Mircea & Petrica.
"Noroc" ca ne vedem destul de rar ca altfel ajungeam din Paradis direct la spital...
Multumim Dorin & echipa si sper sa ne revedem cat mai curand.
Bine Liviule, promit sa fac cursuri de prim ajutor, mai ales pentru dureri de cap dupa intoxicatii cu alcool :mrgreen:
Macar asa ma asigur ca esti in siguranta cu noi (desi eu n-as baga mana in foc nici dupa scolarizarea respectiva... :lol: )
Deja mi-e dor de voi, desi ne-am despartit de curand. Vom face pe dracu' ghem sa ajungem la fiecare cafenea, macar sa ne vedem mai des. Pentru cine isi va pune problema, bineinteles ca nu vom veni cu mana goala (macar cate un bidonas alb si unul rosu tot voi gasi prin masina :roll: ).

Legat de iesire, desi pestele nu prea ne-a bagat in seama, cu toata vremea dificila, gasca de la Focsani unanim a hotarat ca a fost o iesire frumoasa si trebuie repetata cat mai des.
Nu devii pescar pentru că mergi la baltă, la fel cum nu devii maşină pentru că mergi la garaj
Mobil: 0757533707
User avatar
AnamariaFocsani
Posts: 1
Joined: 16 Mar 2012, 00:21

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by AnamariaFocsani »

in urma discutiilor cu femeile neinsotite aflate la pensiune , am ajuns la urmatoarele concluzii:
1. Cu dadaca nu ati fost suficient de sociabili.
2. Cu austriecele nu ati fost suficient de insistenti.

Recomandare:
Nu exista barbati care nu se pot exprima in limbi straine, ci doar austriece care nu au baut suficienta vodka...
:lol:
Eu pescuiesc... peste.
Pestele este acea vietate peste 10 kg care traieste in apa.
:P
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by cezar »

AnamariaFocsani wrote:in urma discutiilor cu femeile neinsotite aflate la pensiune , am ajuns la urmatoarele concluzii:
1. Cu dadaca nu ati fost suficient de sociabili.
2. Cu austriecele nu ati fost suficient de insistenti.

Recomandare:
Nu exista barbati care nu se pot exprima in limbi straine, ci doar austriece care nu au baut suficienta vodka...
:lol:
Dacă mai este loc şi de altă interpretare a situaţiei, iată-o :

1. Dădaca avea interzis la vodka
2. Austriecele au fost prea sociabile... între ele :lol: Şi după unele voci, nu numai sociabile, avand în vedere privirile înflăcărate pe care şi le aruncau una-alteia.

I
User avatar
DanFocsani
Posts: 92
Joined: 16 Mar 2012, 00:20
Location: Focsani, Buzau, Bucuresti, Galati, Tulcea, Constanta

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by DanFocsani »

Anunt important pentru "Milosi"
Gasit una pereche cizme negre din cauciuc (intr-o sacosa neagra). Erau ratacite printre bagajele nevestei... oare ar trebui sa devin banuitor???
Nu devii pescar pentru că mergi la baltă, la fel cum nu devii maşină pentru că mergi la garaj
Mobil: 0757533707
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by mikcutu »

@manu: ce ai mai prins joi?
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by Lorelai »

Iar tu Robert, ce ai mai prins ?
Din ce bezirk era ? :D
Sau ai fost " Milos " ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by costin stefanescu »

AnamariaFocsani wrote:in urma discutiilor cu femeile neinsotite aflate la pensiune , am ajuns la urmatoarele concluzii:
1. Cu dadaca nu ati fost suficient de sociabili.
2. Cu austriecele nu ati fost suficient de insistenti.

Recomandare:
Nu exista barbati care nu se pot exprima in limbi straine, ci doar austriece care nu au baut suficienta vodka...
:lol:
Ana,super avatrul tau,din ce-am inteles de la Dan te carcterizeaza,nu le ai cu baboii :lol: ,cat despre dadaca deh,era in custodia voastra,iar austriecele erau mai mult decat prietene,de fapt nu le interesau barbatii :lol:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by Lorelai »

Acum am inteles si eu frate. Exista explicatie !
Ca altfel...
Deci " Milosi " ati fost doar cu pestii !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by Lorelai »

Iar pozele unde sunt ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by dutustoica »

Astazi mi-au sosit pozele de la Mila.
Acesta este unul dintre cei doi crapi - unul de 65 si al doilea de 70 cm - prinsi in ultima zi pe coltul de la Paradis.

Image


Uploaded with ImageShack.us

Se incadreaza in dimensiunea standard
Image

Uploaded with ImageShack.us

Iata si celelalte capturi: in total 6 bucati din care unul eliberat. Am mai avut o ruptura si unul scapat in agatatura. Totul s-a intamplat intre orele 13.30 si 18.00. Martori: Florin si secvential, Dan Talangescu si Micutzu.
Image

Uploaded with ImageShack.us

Impreuna cu Florin, fotograf si martor la aceasta pescuiala. Ocazie cu care ii mai multumesc inca o data.
Image

Uploaded with ImageShack.us

Desigur, nu puteau sa lipseasca Dorin - gazda excelenta ca intotdeauna, Cezar - presedinte si organizator, Paca - prinzator de crap si partener de drum.
Pe aceasta cale, multumesc tuturor celor din seria 1 pentru atmosfera creata si intretinuta de-a lungul celor 4 zile. Chiar daca n-am avut bone si austriece :lol: :lol: :lol: In schimb am prins peste ;) ;) ;). Asa-i viata, nu le poti avea pe toate :P :P :P
Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Ne pregatim de Mila 23 ?

Post by Mihai Vinturache »

Baieti e cam trist ce citesc pe aici!
Tinand cont ca e a doua oara cand intalnirile cu "inamici"le se termina astfel, ma tem ca incepe sa devina o traditie!
Cu timisorencele nimic. cu moldovencele (dadaca) nimic, cu austriecele nimic...
Bine ca am plecat la vreme, altfel intram si eu in galeata. Asa mai am inca o sansa... macar sa ma amagesc. :lol:
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”