Petitie online ANTI BRACONAJ !!!

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
User avatar
administrator
Posts: 66
Joined: 26 Sep 2009, 13:11

Petitie online ANTI BRACONAJ !!!

Post by administrator »

Nu stiu ce impact va avea aceasta petitie , dar merita incercat.

http://www.petitieonline.ro/petitie/16668057/semneaza
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Petitie online ANTI BRACONAJ !!!

Post by evergreen »

Ar fi bine daca, pe langa alegerea de a semna sau nu petitia, cei care acceseaza acest subiect sa-si imagineze, macar transpunandu-se intr-un personaj dintr-un film - nu gasesc, pe moment, un titlu reprezentativ - din viitor, unde tot ceea ce stiam noi nu mai exista, unde aproape totul se poate defini in alb si negru, asa poate mai ramane o speranta.....
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Petitie online ANTI BRACONAJ !!!

Post by Mihai Vinturache »

Personal nu mai am incredere in petitiile de pe acest site care traieste de pe urma exploatarii sperantelor noastre, desarte de altfel. Stiu ca este doar o gazda dar din pacate aste e realitatea. Cred ca este doar o modalitate de a aduna adrese de mail. Petitii antibraconaj au mai fost cateva pana acum.

Poate ca sunt off topic, dar puteti sa-mi spuneti macar una (1) petitie care a avut succes la initiativa celor care au postat pe acest site??? (ma refer la siteul de petitii) Exceptand cea care se refera la taxa de poluare, de mediu, pe prostie sau cum i-o fi zicand si al carui succes n-are nicio legatura cu petitia ci cu decizii luate in afara tarii. Si asta e cu atat mai dureros. Sa-ti dai seama ca pe guvernanti ii doare in CUR de ceea ce vrea poporul dar sunt in stare sa-i pupe tot in CUR, la cea mai vaga sugestie, pe cei care iau decizii antiromanesti, oricare ar fi acestia: NATO, UE, FMI, Banca Mondiala, bancile de tot felul, ucigasii economici etc.
Poporul roman este cel din urma ascultat. Ca de tinut cont de parere, nici vorba.
Opinia mea insa nu trebuie sa va opreasca sa va dati datele personale.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Petitie online ANTI BRACONAJ !!!

Post by pupu »

E corect 100%.

Numai bine...
User avatar
johnnie
Posts: 99
Joined: 31 Mar 2010, 15:47
Location: bucuresti
Contact:

Re: Petitie online ANTI BRACONAJ !!!

Post by johnnie »

Protestele ar trebui sa se desfasoare in realitate, nu in virtual (internet). Petitiile on-line sunt o gaselnita a smecherilor ce conduc, tocmai pentru a canaliza refularile in mediul virtual, unde nu deranjeaza pe nimeni.
E foarte lejer sa dai un click, e plin internetul de astfel de "initiative", in varii domenii, insa fara vreun rezultat. Nu se schimba nimic fara un dialog, si asta numai in cazurile in care exista macar doi interlocutori.
In on-line se creaza impresia unei actiuni, cand de fapt este doar o refulare controlata, fara urmari. Dupa mine este o miscare inteligenta, din pacate malefica...
Liberatea mea se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”