Locatii pentru copca 2012

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
ady76buc
Posts: 130
Joined: 25 Mar 2010, 00:17
Location: bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by ady76buc »

Petre,eu am fost simbata,si am mers pe drumul de pe cimp.este cam mocirla.se poate si pe la tine dar cu lasarea masini.in ambele cazuri se merge pe jos.atentie se poate ramine pe cimp datorita deszghetului,in rest spor la copca ;)
User avatar
ady76buc
Posts: 130
Joined: 25 Mar 2010, 00:17
Location: bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by ady76buc »

Mai am un loc sau doua pt maine la Giurgiu,mergem sa dam la sloi,cine se baga :lol: :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by laloi »

ady76buc wrote:Mai am un loc sau doua pt maine la Giurgiu,mergem sa dam la sloi,cine se baga :lol: :lol:
Ei, daca dadeati la turture mergeam, dar asa... :mrgreen: Daca poti detalia stilul respectiv, as fi curios, dar decat sa ma trimiti sa caut sau sa intreb pe altcineva, mai bine nu imi mai raspunde ;) ...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by cezar »

laloi wrote:
ady76buc wrote:Mai am un loc sau doua pt maine la Giurgiu,mergem sa dam la sloi,cine se baga :lol: :lol:
Ei, daca dadeati la turture mergeam, dar asa... :mrgreen: Daca poti detalia stilul respectiv, as fi curios, dar decat sa ma trimiti sa caut sau sa intreb pe altcineva, mai bine nu imi mai raspunde ;) ...
Laloi, stilul este foarte simplu. Iti faci vant de pe mal, sari pe un sloi mai maricel, il carmesti cu o prajina spre larg, apoi te lasi in deriva si dai "intre ape".
Daca ai si un clonc, mai bine ! Cresc sansele la somotel.
Cand te-ai saturat de pescuit, incerci sa faci miscarea inversa cu prajina, sa vii la mal. Daca nu reusesti, ai sansa sa vizitezi Odessa sau Istambulul, cu cheltuiala minima. D'aia este bine sa ai pasaportul la tine. :lol: :lol: :lol:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by Mihai Vinturache »

Radule, pana acum cativa ani baltile Pasarea (ca sunt mai multe P1, P2, P3,...) erau pe partea stanga a soselei spre Oltenita imediat la iesirea din Frumusani. Acum si Frumusaniul s-a lungit ca toate localitatile din apropierea Bucurestiului. Nici poza de pe Wikimapia nu e tocmai recenta.

Image

Prima din stanga este Pasarea 1 etc.
Acum cativa ani Parlita era o frumusete de balta, cu copaci si stuf pe margine. Acum au taiat toti copacii, abia mai sunt cativa corcodusi, si aia pe bucata de canal nu pe locurile de pescuit.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by laloi »

Pai Cezar, daca-i asa, mai bine dau la barja, la cate vedeam aseara la TV ca sunt in deriva, luate de sloiuri... cam nasolie pe Dunare acu si imprejur... ;)
Mersi Mihai, clara localizarea, deci pana la urma puhoiul ala de masini si oameni pe gheata erau la Parlita? Oricum, daca mai e gheata wk asta cred ca o sa dau fuga pe Vitan, citeam pe dincolo ca s-a prins frumos, e si aproape...
User avatar
Discretul
Posts: 159
Joined: 31 May 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by Discretul »

...ma bag si io la o iesire Radule!dar...cu ce dam gaurile in gheata??:P:))) :mrgreen:
0767886500
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by laloi »

Discretul wrote:...ma bag si io la o iesire Radule!dar...cu ce dam gaurile in gheata??:P:))) :mrgreen:
Poate avem noroc cum am avut eu pe Pantelimon, sa gasim gata date, daca nu iau toporul oricum, s-o mai subtia gheata pana in wk... sau poate cooptam si un detinator de freza :) Mai vedem pana atunci... ma bate gandul sambata sa ma lipesc si la actiunea de pe Darvari facuta de Nexu, dar inca nu stiu sigur ce treburi am pe acasa si nu vreau sa incurc pe nimeni....
User avatar
Discretul
Posts: 159
Joined: 31 May 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by Discretul »

....keep in touch! ;)
0767886500
User avatar
costinelo
Posts: 180
Joined: 20 Feb 2011, 13:32
Location: Ploiesti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by costinelo »

Chiar ma uimesti Discretule ! Dupa cate imi aduc aminte,pe la sfarsitul lunii ianuarie ai postat ceva poze cu scule de facut gauri in gheata(lampa benzina,gaz,aparat oxiacetilenic,drujba,pikamer,fierastrau,flex...) :lol:
Aventurile sunt facute pentru a fi aventuroase.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by Mihai Vinturache »

Baieti, daca ma luati si pe mine as putea vorbi cu "colegii" care au mi-au dat si mie gaurile. Acuma, daca s-a mai incalzit poate vin echipati si mai sumar :D
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by PETREMAN »

Dar o balta ca sa mergem la copca si unde sa prindem si caras exista ?...stie cineva o locatie de genul asta ?..tare as vrea sa prind un caras la copca :mrgreen:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by laloi »

PETREMAN wrote:Dar o balta ca sa mergem la copca si unde sa prindem si caras exista ?...stie cineva o locatie de genul asta ?..tare as vrea sa prind un caras la copca :mrgreen:
Ehe, de 5-6 ani de cand merg la copca nu am prins caras nici de 2-3 cm... Acolo pe Vitan am vazut poze si cu carasi, si pe Funduli mai apar poze cu carasi, dar nu as risca... de ex sambata care a trecut, la Cercani, din 70 de pescari aprox, s-a prins un singur caras, si s-a pescuit la greu vreo 3-4 ore, sute de gauri... Poate "pe surse", ca sa ma exprim ziaristic, sa afli ceva... :mrgreen: , eu unul habar nu am
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by arlan »

PETREMAN wrote:Dar o balta ca sa mergem la copca si unde sa prindem si caras exista ?...stie cineva o locatie de genul asta ?..tare as vrea sa prind un caras la copca :mrgreen:
" Petricaaaa, da ba pa GSP ..... Petricaaaa, da ba pa GSP" sa-ti arate stelistu' tau sau pa AXN Science end Fiction ...... :lol:
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by PETREMAN »

arlan wrote:
PETREMAN wrote:Dar o balta ca sa mergem la copca si unde sa prindem si caras exista ?...stie cineva o locatie de genul asta ?..tare as vrea sa prind un caras la copca :mrgreen:
" Petricaaaa, da ba pa GSP ..... Petricaaaa, da ba pa GSP" sa-ti arate stelistu' tau sau pa AXN Science end Fiction ...... :lol:
Deci a inceput JIHADUL? :lol: ..deja?...si pe toate fronturile si topicurile? ....eu zic Arlane ca esti mai aproape de eurocioban daca ti avatarul ala ;) ....mai bine zi de o locatie de copca dintraia adevarata dupa cum spuneam.....cu carasi adevarati....da din casa tot ce stii :lol:
User avatar
ady76buc
Posts: 130
Joined: 25 Mar 2010, 00:17
Location: bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by ady76buc »

La recomandarea colegului nostru ,am respectat harta care ne-a dezvaluit-o si rezultatul il vedeti si voi ;).balta este 25 ron.
La recomandarea colegului nostru ,am respectat harta care ne-a dezvaluit-o si rezultatul il vedeti si voi ;).balta este 25 ron.
DSC_0668.JPG (32.35 KiB) Viewed 14938 times
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by Lorelai »

Asta da cadou ! :D
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by Lorelai »

Paule, nu ne-ai spus, ce ai facut pe Cercani ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by paulletta »

Pe Cercani nu s-a prins nimic cu exceptia unui singur caras.
Concursul a fost frumos,glume, rasete, socializare, si voie buna.
Duminica am fost pe Sulimanul si acelasi rezultat O, de unde am tras concluzia ca pestele nu mananca pe nicaieri.
Luni au fost baietii la apa-calda, si nu s-a prins nimic.
Deci pestele nu mananca nicaieri.
Singurul loc unde mananca este la Metro, sau alt magazin care are peste viu :lol:
Paulletta
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Locatii pentru copca 2012

Post by Mihai Vinturache »

paulletta wrote:Singurul loc unde mananca este la Metro, sau alt magazin care are peste viu :lol:
Si pe mine in palma !
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”