Tricouri cu sigla APC21

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Uite ca a venit si oferta. Si este in Bucuresti.



To: APC 21
Attn: Dan Surdu
31.01.2012
Pagini: 1


Oferta tricou polo US BASIC

Tricou polo US BASIC, diverse culori. Sunt disponibile toate culorile prezentate mai jos, pentru dimensiuni de la S la XXL.
Cantitate: 50 buc. la pretul de 3.86 euro/buc. + tva

Personalizare prin broderie aplicata, cu sigla de mai jos
Cantitate: 50 buc. la pretul de 2.30 euro/buc. + tva

Livrarea se poate face in 12-15 zile de la comanda ferma.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

intradevar, este o oferta mult mai buna decat ce am reusit sa gasesc eu dar am cateva intrebari, daca se poate:

asta este o oferta pentru dv., ca sunteti rude sau o oferta pentru toata lumea?
ce au zis despre monstrele de tricouri si sepci?
o paleta de culori ne aratati?
peste XXL au marimi?
ei au de lucru sau pot sa ne faca cateva si prin transfer termic pentru colegii ce au comandat astfel ?
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

mikcutu wrote:asta este o oferta pentru dv., ca sunteti rude sau o oferta pentru toata lumea?
Nu stiu Mickutule.Poate putin din fiecare. Dar te asigur ca nu vor veni cu bani de acasa.Si nu-mi sunt numai rude, sunt si pescari! :D
Ca sa ajungem la acest pret le aduc ei direct din Olanda. Imprimarea se va face aici, la partenerii lor specializati pe asa ceva.
Deocamdata mi-au dat pretul doar pe broderie, caci asa am cerut.
Am cerut pret si pentru alt tip de imprimare, sunt convins ca o sa gasim si acolo o varianta convenabila. In tmp, am apelat si eu la ei cand am facut salopete inscriptionate pentru mine la firma, nu am facut cate 50 odata.
Am cerut sa gaseasca totusi mostre pe aici, cu titlu informativ, sper sa se rezolve, nu sunt singurii importatori.Mi-au spus ca pot sa fiu sigur ca sunt de calitate buna.
Pentru paleta de culori, daca imi dai o casuta postala iti trimit oferta PDF. Am trimis-o si pe office la Asociatie.
Principalul avantaj cred eu este faptul ca sunt in Bucuresti , deci o interfata rapida si am o relatie buna cu ei.
Si am cerut oferta si pentru tricouri cu maneca lunga.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Adresez o intrebare celor care au cerut tricouri serigrafiate sau aplicate termic :
Este un criteriu absolut ?
Se poate realiza orice, dar ar fi bine sa stim. Daca vom diviza comanda s-ar putea intradevar sa avem costuri suplimentare, oricum nu ca acelea de la dugheana .
S-ar putea sa nu fie, dar un raspuns ar fi util.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

Nu inteleg ce vreti sa spuneti cu adusul banilor de acasa.
Faptul ca sunt si pescari nu ne incalzeste cu nimic pe noi. Pescari sunt multi in lumea asta si nu suntem obligati sa acceptam oferta lor pentru acest lucru.
Adusul tricourilor de pe alte meleaguri mi se pare normala intrucat asa merg afacerile; materia prima se achizitioneaza si nu se comanda in momentul in care ai mirosit o afacere, doar pentru ai face clientului o "favoare".
Altfel nu ar fi decat o alta inginerie financiara de intermediere de servici care, in mod normal, poate fi contractata direct intre cei 2 parteneri fara implicare a terte persoane.
Legat de faptul ca mentionati ca partenerii sunt specializati, va informez ca toti jucatorii din acest segment de servicii sunt specializati intrucat nu fac 3 tricouri pe an, de aici si faptul ca impun o comanda minima de 50 de tricouri.

Intradevar, faptul ca sunt din Bucuresti reprezinta avantajul faptului ca nu mai platim transport si nu mai asteptam asa mult pana ajung din Iasi.

Bun, una peste alta este totusi o reducere, oricat de mica ar fi ea, poate ar trebui sa le-o aratati si pe a celor de la Simple Cothing si coroborat cu faptul ca va sunt si rude, reusiti o reducere considerabila si nu doar de 0.04 Euro/tricou + 0.2 Euro/serviciu de imprimare + transportul (cca. 1 ron/tricou), adica un total de apoximativ 2,5 RON.

Vi se pare normal ca pentru o astfel de reducere, ajunsi in momentul actual de discutii cu firma initiala, sa ne tot scarpinam in cap sa gasim fel de fel de oferte pe la diversi intermediari care nici macar stoc nu au?!

Intrebare de mai sus reprezinta totodata si indemnul la un vot in acest sens: In cazul in care tot apar oferte sunetti de acord sa schimbam de fiecare data furnizorul si sa o acceptam pe cea mai buna?


Daca celor care si-au exprimat dorinta de a achizitiona tricouri si totodata dumneavoastra vi se pare normal, va predau lista de comezi, eu ma retrag, si va rog sa va ocupati in continuare.

O zi buna.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Am vrut sa ajut. Nu ma intereseaza toate ditirambele astea.
Am aratat doar ca acelasi pret se obtine si in Bucuresti pentru varianta brodata.
Tocmai mi-au trimis si pretul pentru celelalte tipuri de imprimari :

Imprimare serigrafica max. 10 cm, la 4 culori 50 buc. la 1.58 euro/buc.+tva
Imprimare transfer serigrafic max. 10 cm, la 4 culori 50 buc. la 2.10 euro/buc.+tva

Dupa cum vezi, preturi mai mari pentru acest tip de transfer.

Totusi mi se pare aiurea sa aduc un lucru de la celalat cap al tarii cand il am aici in Bucuresti si unde mai pot sa fac mici reglaje.
Plus ca daca am asentimentul colegilor pot sa dau pe barba mea comanda, relatia imi permite cu ei " riscul" de 350 euro.
Urmand ca in timp rezonabil sa recuperam banii
Si dupa cum vezi, am rezolvat in 24 ore problema furnizorului.
Imi pare rau pentru tine ca iei lucrurile in mod personal.

Ca sa mai glumim putin .
Asi fi foarte fericit daca toti potentialii mei clienti, dupa ce le-am facut o oferta, ar tine la fel ca tine sa continue cu mine afacerea.
Last edited by Lorelai on 31 Jan 2012, 17:21, edited 1 time in total.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by laloi »

Eu unul pt aceasta diferenta nu m-as mai complica, acu daca a apucat sa se ocupe Ionut de ele eu zic sa il lasam pana la capat, e pacat de efortul depus, plus ca ne apuca Craciunul urmator tot cautand oferte peste oferte ;) Si pana la urma un tricou nu-i vesnic, pt transa urmatoare sigur ca se poate alege o alta oferta mai convenabila, chiar daca e cu 0,5 Ron, ii iei, nu-i dai :D
Modific ca intre timp a postat si Dan: daca pe Ionut nu il incomodeaza, putem alege varianta ta, dar daca a apucat sa antameze ceva cu ei, nu-i frumos sa dea inapoi acu...
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

Multumesc pentru sustinere, Radu. Ai exprimat ceea ce imi trecea si mie prin cap dar nu reuseam sa gasesc o modalitate de comunicare asertiva.
Treaba cu "...nu-i frumos sa.." il voi lasa pe domnu' Dan sa isi dea cu parerea.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

Lorelai wrote:Am vrut sa ajut.
...
Am aratat doar ca acelasi pret se obtine si in Bucuresti pentru varianta brodata.
...
Tocmai datorita motivului exprimat de Radu, si anume ca sunt doar niste tricouri, nu am stat sa gasesc cea mai ieftina oferta. Pur si simplu am analizat 2-3 oferte, am comparat preturile si am decis cu cine as vrea sa lucrez.
Lorelai wrote: ...
Si dupa cum vezi, am rezolvat in 24 ore problema furnizorului.
...
Din pacate, nu furnizorul l-ati gasit ci doar un intermediar care nici macat monstre de tricouri nu are.

Lucrurile nu le iau personal, doar ma intreb de ce nu ati intervenit in momentul cand am deschis subiectul despre tricouri si abia cum, cand discutiile au fost oarecum puse pe un fagas normal. De asemenea, daca vreti sa va implicati in activitatile asociatiei, de ce nu va gasiti un alt domeniu, o ecologizare ceva ... sau ... orice altceva...?!
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

mikcutu wrote:Multumesc pentru sustinere, Radu. Ai exprimat ceea ce imi trecea si mie prin cap dar nu reuseam sa gasesc o modalitate de comunicare asertiva.Treaba cu "...nu-i frumos sa.." il voi lasa pe domnu' Dan sa isi dea cu parerea.
Foarte frumos spus !
Si pentru ca mi-ai facut aceasta invitatie o sa-ti raspund, fara frica de a ma mai anunta ca sunt off-topic
Stii Ionut draga de exemplu cate oferte fac eu pana sa prinda roade vreuna ?
Cate mostre de draci baltati am facut si eu si Iancu de exemplu pe pereti la clienti ca sa spuna ce le place, si poate nu le-a placut, ca nici ei nu stiau ce vor ?
E frumos ? E urat ? Eu nu am considerat vreodata ca am dreptul sa ma supar. Aceasta e datoria mea, sa-mi prezint oferta.
Iar clientul este suveran, alege ceea ce-i convine. Este dreptul lui. Nu e nimic urat. Asa e viata.
Iti spun aceste lucruri cu toata simpatia, ca de la un coleg mai cu experienta catre altul mai tanar. Nu am nici un interes in aceasta afacere.
Dar daca o sa te gandesti la ce ti-am scris, poate o sa te ajute in viata.
Si sa stii ca sunt multi in aceasta Asociatie care care fac foarte mult, dezinteresat, fara atatea probleme de personalitate. Lucreaza in Echipa.

Daca tot mi-ai cerut parerea, frumos era sa o astepti.
Mai ai inca multe de invatat.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Si cu asta inchid dialogul Mickutule.
N-ar fi frumos din partea mea sa-l continui.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by armeanu »

Salut....

Domnilor nu este obligatoriu sa faci o afacere cu primul ofertant, oferte sunt destule si " noi " trebuie sa stim ce vrem ...fiecare trage sa castige in plus cate ceva si , noi sa stim sa profitam cat mai bine din ofertele lor.

Daca se zbate cineva sa rezolve aceasta problema ,este onorabil,dar nu inseamna ca suntem obligati sa o si acceptam , pentru ca se v-a supara furnizorul.....cu cat mai multe oferte si mai avantajoase cu atat mai bine pentru noi.... stiu o vorba," cand un ovrei a castigat 1leu , inseamna ca a facut o afacere.." deci , si 1 leu castigat este un plus pentru noi ...

Cu stima
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

Lorelai wrote:Si cu asta inchid dialogul Mickutule.
N-ar fi frumos din partea mea sa-l continui.
In regula. Pentru o mai buna urmarire a topicului pot cere moderatorilor sa stearga toate discutiile noastre contradictorii?
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

@armeanu: in mod normal, aveti dreptate dar ganditi-va ca este vorba de niste tricouri care costa aproximativ 35 RON bucata, care nu tin toata viata si de care ne-am apucat inca de anul trecut. Punand in balanta timpul pierdut si adunatul de monstre cu castigul realizat din gasirea ofertei cea mai buna ... oare se merita?!

Daca stam sa analizam toate ofertele, apoi sa ne hotaram asupra modului de imprimare si pana dam comanda; si pana se executa/livreaza, trece o gramada de timp.

Sincer, anul trecut cand am deschis topicul initial despre aceste tricouri, imi imaginam ca la prima expeditie am putea defila in ele, dar daca tot stam sa analizam oferte pentru a gasi pretul mai mic cu 5-6 lei decat cel initial....cred ca ajungem la darea de seama din 2013 si tot nu sunt gata.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Nu sunt de acord.
Aici nu e tabela de plecari si sosiri de pe Otopeni. Si nici Bursa Romana de Marfuri. :D
Consideram faptul ca discutiile au fost civilizate, cu referire la subiect, invitand pe toata lumea la alegerea celei mai bune variante.
Si, cu putina malitiozitate, asi putea sa spun ca nu ma deranjeaza nimic din ce s-a scris aici.

Un coleg scrie mai repede dacat pot sa raspund.
Bine ca nu afost la concurs ! :D
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Pana acum avem comandate 39 bucati, l-am trect pe Dutu cu 2.
Prietene, confirma sau spune daca vrei mai multe, da masurile uzuale, le aranjam dupa aia, valabil pentru toata lumea.
Nu a specificat cate vrea si marimea Mickutu si Armeanu (si-a manifestat interesul )
Paulletta, te-ai hotarat mergi cu noi sa le faci pe comanda proprie ?
Ca numar cred ca s-a facut de comanda.
Nu este o decizie de achizitie, am facut un pas inainte, ca sa trec peste discutii neproductive.
Daca ne hotaram maine, e posibil sa le avem la Bal, ar fi frumos si ar simplifica distribuirea.
Din toate comenzile, una singura, respectiv Pupu- 1 buc, a solicitat transfer termic. Daca tii neaparat, o s-o facem asa pentru tine, Pupu ! :D
Pana ce vin in tara, ne gandim si cei care vrem sa mai adaugam ceva personal pe ele.
Dac mai e cineva care nu a comandat, sa anunte, restul la "Solduri" !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Si o lista de verificare :
1 Zgubea 2 L
2 Cezar 2 XL
3 Iancu 2 XL
4 Laloi 2 XXL
5 GH 1 XL, 1XXXL
6 Lorelei 2 XXL
7 Mihai V 1 S, 2 XXL
8 Costinelo 2 XXL
9 Dutu 2 XXL
10 Caprar Victor 1 XXXL
11 Pupu 1 L
12 Arlan 2 XL
12 bis Adi Ciungu 1 XL
14 Alin T 2L , 2 XXL
15 Victor 2XXL
16 Teo 51 2 S ? Nu stiu ce e XS, verifica te rog
17 Rebeu 2 XXL
18 Pani 35 1L, 2 XXL
19 Mandache 2 XXL

Va rog sa verificati !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Culori.
In oferta pe care am primit-o eu, sunt disponibile : negru, albastru, bleumarin, verde deschis .
Ca echipament de pescuit, eu asi merge pe verde.
Ca si culoare de club poate albastru .
Decideti.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

@Domnu' Dan:
teo51 wrote:Vreau si eu doua tricouri imprimate prin transfer termic:unul marimea S si unul XS pt fica mea care ma insoteste la fiecare partida de pescuit.Multumiri .
masurile XS sunt pentru femei si copii. in cazul colegului nostru, asa cum a specificat, este vorba despre fiica dansului.

inca odata, va rog sa imi permiteti sa managementuiesc eu acest "proiect"
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Daca ai de gand sa- l " manageriezi "atunci fa-o si lasa aerele de mic dictator.
Ceea ce am scris eu in ultimele postari trebuia sa o faci tu nu eu.
Asa ca succes, da-i bataie.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”