Tricouri cu sigla APC21

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Prietene, cred ca au uitat in acel tabel sa dea si o alta marime, aia de la burtica...Pentru ca dupa acel tabel tu ai fi la M, iar eu nu cred.
Ca sa revin repede la subiect, inainte de a fi categorisit iar off topic, spun ca si mie mi-au trezit unele nelamuriri acel tabel.
Eu stiu ca , fiind roman in Europa, port XXL (ma rog la limita XXXL), respectiv 58 la costum. Asa imi cumpar hainele. Banuiesc ca tipii care vand aceste lucruri nu sunt de fapt cofetari si nici la prima lor livrare catre Romania.
Mea culpa, nu m-am referit la "burtica" ta , ci la a mea
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Victor »

as vrea si eu 2 buc brodate xxl avind in vedere ca am masurat 62 cm
0762965992
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by armeanu »

Salut..
cer scuze de interventie dar, am si eu o parere....

brodarea siglei clubului este OK dar, aici vin si eu cu ideia.....pe maneca stanga sa fie brodata si adresa de E-mail a clubului in aceiasi culoare cu sigla ( este si o reclama intr-un fel ).
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

dutustoica wrote:
dutustoica wrote:Micutule, eu am o problema cu marimile date de tine, in cm.
Am masurat un tricou Puma pe care scrie xxl si are latimea 52 cm si inaltimea 73 cm. Imi vine bine si sta destul de lejer.
Cred ca ar trebui sa comandam marimile dupa cm., evident in urma masurarii fiecaruia, altfel s-ar putea sa ne trezim cu niste marimi de o sa zica lumea ca le-am primit de pomana ;) ;) ;) .
Micutu, astept un punct de vedere, vis a vis de marimile din tabel, precum si la postarea mea.
nasol. incazul marimilor dumneavoastra, conform tabelului, vi s-ar potrivi un M. la cum v-am vazut, cred ca in mod normal, M v-ar veni bustiera... :) :D :lol: :mrgreen:

in cazul acesta, nu ar ramane decat sa comandam cate un tricou blank, marimile L, XL, XXL si XXXL, le aducem la o cafenea si sa verificam culoarea, materialul, marimile, etc. si in functie de asta, dam comanda cu cele inscriptionate.

dar eu unul nu imi permit sa acopar cheltuiala tricourilor blank. asta inseamna pretul tricoului + transport.
in calitatea dv. de membru fondator al APC 21, credeti ca e posibil ca aceste cheltuieli sa fie decontate de APC21?
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

armeanu wrote:Salut..
cer scuze de interventie dar, am si eu o parere....

brodarea siglei clubului este OK dar, aici vin si eu cu ideia.....pe maneca stanga sa fie brodata si adresa de E-mail a clubului in aceiasi culoare cu sigla ( este si o reclama intr-un fel ).
ideea este buna dar ar trebui luat in considerare ca adresa de email s-ar broda cu caractere destul de mici si nu ar fi descifrate de la o distanta mai mare de 1-1,5 m, ceea ce ar insemna o cheltuiala inutila dar in transa urmatoare de tricouri, ne putem gandi la o diversificare a modelelor.
Za dacs cam from za tracs!
teo51
Posts: 22
Joined: 29 Oct 2011, 12:02

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by teo51 »

Vreau si eu doua tricouri imprimate prin transfer termic:unul marimea S si unul XS pt fica mea care ma insoteste la fiecare partida de pescuit.Multumiri .
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Am o rugaminte.
Se mai poate posta o data macheta siglei ?
Vad ca s-a pierdut.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by armeanu »

Penrtu ideea in sine ,orientativ, postez o sigla brodata pe piept si maneca a unui restaurant.
Attachments
DSC09990 - Copy.JPG
DSC09990 - Copy.JPG (31.36 KiB) Viewed 15551 times
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by armeanu »

o alta culoare
Attachments
DSC09989 - Copy.JPG
DSC09989 - Copy.JPG (36.97 KiB) Viewed 15550 times
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by dutustoica »

mikcutu wrote: nasol. incazul marimilor dumneavoastra, conform tabelului, vi s-ar potrivi un M. la cum v-am vazut, cred ca in mod normal, M v-ar veni bustiera... :) :D :lol: :mrgreen:

in cazul acesta, nu ar ramane decat sa comandam cate un tricou blank, marimile L, XL, XXL si XXXL, le aducem la o cafenea si sa verificam culoarea, materialul, marimile, etc. si in functie de asta, dam comanda cu cele inscriptionate.

dar eu unul nu imi permit sa acopar cheltuiala tricourilor blank. asta inseamna pretul tricoului + transport.
in calitatea dv. de membru fondator al APC 21, credeti ca e posibil ca aceste cheltuieli sa fie decontate de APC21?
Excelenta ideea. Da, aceste cheltuieli pot fi decontate de APC 21. Ulterior, banii vor fi recuperati prin vinderea tricourilor celor care li se potrivesc.
Trebuie musai verificate aceste masuri.
Fa comanda.
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by rebeu »

Hummmm... mă bag şi eu...
Voiam două XXL. N-am preferinţe pentru brodate/imprimate termic/serigrafiate... cum vrea majoritatea.
Dar cred că ar trebui luată în considerare şi ideea de a pune în loc de adresa (sau lângă adresă) şi nickul de pe forum. Asta cred că este cu adevărat personalizare.
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by PETREMAN »

Excelenta ideea cu nickul ;) cel care comanda tricou cu nickul pe el ...sa i se adauge la pret.....dar sa fie posibil asta :roll: si cel mai bine sa ia cate unul din fiecare marime sa le putem vedea si noi ....astia mai impanati :lol: :lol: sa stim ce masura sa comandam.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mikcutu »

PETREMAN wrote:Excelenta ideea cu nickul ;) cel care comanda tricou cu nickul pe el ...sa i se adauge la pret.....dar sa fie posibil asta :roll: si cel mai bine sa ia cate unul din fiecare marime sa le putem vedea si noi ....astia mai impanati :lol: :lol: sa stim ce masura sa comandam.
urmatoarea transa de tricouri vor fi si cu nick name-ul pe ele. momentan, pana vedem prima transa si suntem multumiti de ele, mergem pe varianta simla.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Pai n-ai strans nici de prima transa !
Daca azis Dutu asa, fa o comanda de testare.
Ce ne impiedica dupa aia, chiar in prima comanda sa personalizam ?
De fapt cine e clientul ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Mihai Vinturache »

Pentru cei care mai sunt interesati de sigla :

Image
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by Lorelai »

Multumesc, Mihai
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
PANI 35
Posts: 167
Joined: 10 Jun 2011, 12:48

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by PANI 35 »

DORESC SI EU 2 BUC XXL SI O BUC L BRODATE
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by raitmaerg »

Mihai Vinturache wrote:Pentru cei care mai sunt interesati de sigla :

Image
exista cumva si sigla in format vectorizat? ( tip tif sau drw) eu mai am ceva hartie cu transfer termic si vroama sa imi fac singur cateva tricouri, vroiam sa "fur" ideea si sa pun si nikul dar pentru asta mi-ar fi mai usor daca asi avea si varianta vectorizata a siglei.
binenteles daca se poate si nu contravine anumitor princilii ale asociatiei.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by paulletta »

Vezi ca programul CorelDraw stie sa transforme din jpg, jepg,etc.in tiff sau in ce vrei tu.
Trebuie doar putina rabdare. ;)
Paulletta
mandache
Posts: 4
Joined: 01 Apr 2011, 21:29

Re: Tricouri cu sigla APC21

Post by mandache »

Ma inscriu si eu cu doua tricouri brodate masura XXL.
Marian Marcu
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”