Anunţ

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Anunţ

Post by cezar »

Recentele turbulenţe informatice care au zdruncinat forumul nostru au lăsat şi unele goluri, în sensul dispariţiei, se pare ireversibile, a unor topice de mare actualitate.
Printre acestea şi cele legate de Balul pescarilor din 18.02.2012 si de Concursul de cultură generală de vineri, 27 ianuarie 2012.
Pentru că sunt implicat ca organizator în ambele evenimente, voi purcede la reconstituirea (pe cat posibil) a acestor topice.
Îi rog pe cei interesaţi să urmărească această secţiune şi să semnaleze eventualele inadvertenţe. Mulţumesc.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Anunţ

Post by Lorelai »

Propun ca si ceilalti initiatori de topicuri care au fost sterse sa le relanseze.
Normal , cred eu, este ca ei sa o faca.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
administrator
Posts: 66
Joined: 26 Sep 2009, 13:11

Re: Anunţ

Post by administrator »

Din pacate nu a putut fi readus forumul exact la forma din 19 ianuarie si cateva topicuri au fost pierdute.
Intr-un alt topic mai intreba un utilizator daca poate relansa topicul pierdut. Bineinteles ca se poate si chiar rog toti utilizatori care doresc, sa relanseze topicurile pierdute si sa introduca datele pe care le mai au si care cred ca lipsesc in topicurile unde s-au pierdut doar o parte din informatii. Am incredere ca prin contributia fiecaruia ,in cel mai scurt timp vom aduce din nou forumul la actualitate.
Va multumesc tuturor celor care ati ajutat pana acum si tuturor celor ce vor ajuta si de acum inainte.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Anunţ

Post by Mihai Vinturache »

Cezare, in situatia data am rugamintea sa refaci topicul cu anuntul pentru bal. Cei interesati se vor reinscrie si ii asteptam si pe toti ceilalti doritori de a participa la acest eveniment pe care-l vrem cat mai placut.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunţ

Post by cezar »

Mihai Vinturache wrote:Cezare, in situatia data am rugamintea sa refaci topicul cu anuntul pentru bal. Cei interesati se vor reinscrie si ii asteptam si pe toti ceilalti doritori de a participa la acest eveniment pe care-l vrem cat mai placut.
Am şi anunţat că mă voi ocupa in primul rand de topicele cu Balul şi Concursul de cultură generală. Sper să pot face chiar azi reconstituirea, dacă mă lasă Clicknet-ul meu, care "palpaie" rău de tot. :mrgreen:
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Anunţ

Post by CRISTI DINU »

era un topic despre o ieseala cu barcile,nu-l mai vad,era interesant, ceva pe placul meu,se ajungea cu barca pana pe macin si plecam parca din oltenita ,era asa ca o supravietuire , de visat nu prea cred ca am visat, cu siguranta aci am citit pe site. :lol:
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunţ

Post by cezar »

CRISTI DINU wrote:era un topic despre o ieseala cu barcile,nu-l mai vad,era interesant, ceva pe placul meu,se ajungea cu barca pana pe macin si plecam parca din oltenita ,era asa ca o supravietuire , de visat nu prea cred ca am visat, cu siguranta aci am citit pe site. :lol:
Sunt sigur ca initiatorul (raitmaerg) il va repune in drepturi ! :lol:
User avatar
zgubea
Posts: 232
Joined: 10 Mar 2010, 08:46
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Anunţ

Post by zgubea »

TRAIASCA VISCOLUL !!! Spun asta pentru ca de 4 ore suntem intre 15 si 29 de oameni pe forum ''aproape non-stop''....LA MAI MARE PRIETENI !!!!
Dragos Bradatan
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Anunţ

Post by raitmaerg »

cezar wrote:
CRISTI DINU wrote:era un topic despre o ieseala cu barcile,nu-l mai vad,era interesant, ceva pe placul meu,se ajungea cu barca pana pe macin si plecam parca din oltenita ,era asa ca o supravietuire , de visat nu prea cred ca am visat, cu siguranta aci am citit pe site. :lol:
Sunt sigur ca initiatorul (raitmaerg) il va repune in drepturi ! :lol:
sigur o sa il repun, dar vroiam sa fac si o recapitulare a ideeilor si imi trebuie un pic de timp.
cred ca vremea de afara ma va ajuta in acest sens, in weekend asta o voi face.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Anunţ

Post by mikcutu »

eu nu mai gasesc topicul cu anuntul inceperii strangeri cotizatiilor pentru anul 2012.
a fost sters sau nu stiu eu unde sa caut?
are cineva un link?
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
DRM
Posts: 167
Joined: 24 Oct 2011, 11:11
Location: Bucuresti

Re: Anunţ

Post by DRM »

A fost.
Ultimul anunt era ca au dat navala sa plateasca :lol:
NEVER STOP LEARNING, NEVER STOP IMPROVING,
AND NEVER, EVER STOP FISHING.
MotorGuide
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Anunţ

Post by Lorelai »

Da, dar ultimul si cam de mult... :lol:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
teo51
Posts: 22
Joined: 29 Oct 2011, 12:02

Re: Anunţ

Post by teo51 »

se poate aduce la zi situatia permiselor 2012 in cazul in care se cunosc noutati?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Anunţ

Post by Dumitrescu Iancu »

teo51 wrote:se poate aduce la zi situatia permiselor 2012 in cazul in care se cunosc noutati?
Teo, nu sunt mari noutati... doar promisiunea ANPA ca noile permise vor aparea in circa o luna...
Fiind vorba de permise tip card, care trebuie personalizate ( scrise datele personale pe cardul respectiv), modul de lucru va fi urmatorul:
- Asociatia plateste un numar de permise catre ANPA, merge cu chitanta si tabelul nominal cu membrii care au platit, de la ANPA tabelul merge la firma care face inscriptionarea, acestia predau permisela la ANPA, de aici la Asociatie si apoi la pescar. Toate aceste miscari vor necesita ceva timp...
Noi pregatin "la zi" tabelele cu membrii inscrisi deja, banii sunt in cont, asteptam startul...
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Anunţ

Post by fatdaddy »

De la Galati ce se mai aude?
Andrei Riga
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Anunţ

Post by Dumitrescu Iancu »

fatdaddy wrote:De la Galati ce se mai aude?
Scuze, Andrei, ce este cu Galatiul?
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Anunţ

Post by fatdaddy »

Un mic proces in care a fost tarata ANPA de catre o filiala AVPS !? Al carui verdict ar putea , pe cale de consecinta, sa ne zgaltaie putin ? Poate gresesc si nu e la Galati, oricum pe-acolo, dar parca de Galati e vorba.Si se refera la Ordinul 15
Andrei Riga
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Anunţ

Post by Dumitrescu Iancu »

fatdaddy wrote:Un mic proces in care a fost tarata ANPA de catre o filiala AVPS !? Al carui verdict ar putea , pe cale de consecinta, sa ne zgaltaie putin ? Poate gresesc si nu e la Galati, oricum pe-acolo, dar parca de Galati e vorba.Si se refera la Ordinul 15
Ah, da, inca odata scuze ! Stiu ca prin februarie au infatisare... Poate ne ajuta Cezar, el s-a documentat "temeinic" pe tema asta... :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Anunţ

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:
fatdaddy wrote:Un mic proces in care a fost tarata ANPA de catre o filiala AVPS !? Al carui verdict ar putea , pe cale de consecinta, sa ne zgaltaie putin ? Poate gresesc si nu e la Galati, oricum pe-acolo, dar parca de Galati e vorba.Si se refera la Ordinul 15
Ah, da, inca odata scuze ! Stiu ca prin februarie au infatisare... Poate ne ajuta Cezar, el s-a documentat "temeinic" pe tema asta... :lol:
Este vorba de Dos. 951/44/2011/contencios, proces pe care AJVPS Galati l-a pierdut la instanta de fond.
Inca nu apare pe portalul Curtii de Apel Galati cu recurs. Inseamna ca ori nu s-a redactat sentinta (deci n-a fost comunicata), ori AJVPS a renuntat sa atace sentinta.
Un alt aspect al problemei este ca ANPA a lansat deja procedura de Cerere de Oferta pentru carduri (termenul de depunere a ofertelor a fost 20 ianuarie 2012) si nu cred ca s-ar fi hazardat sa angajeze institutia si banul daca nu aveau anumite certitudini.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”